Витамин В12 - тема 3

  • 84 493
  • 762
  •   1
Отговори
# 375
  • ...от там,където гарга не каца...
  • Мнения: 54
Здравейте!Пия Менопейс Оригинал.В него се съдържа известно количество В12 -по-точно  9 mcg.Трябва ли да го спра за десетина дни,за да си пусна изследване за В12?Търся причина за екстрасистоли,които не ме оставят на мира...

# 376
  • Мнения: 10
Здравейте, купих витамин Б12 на Natural Factors. Едва вкъщи обърнах внимание, че е 5000  mcg. Според указанията на кутията се взима по едно таблетка дневно под езика. Чудя се дали не е много?!

# 377
  • Мнения: 1 472
Здравейте, купих витамин Б12 на Natural Factors. Едва вкъщи обърнах внимание, че е 5000  mcg. Според указанията на кутията се взима по едно таблетка дневно под езика. Чудя се дали не е много?!
Ами аз с 1000mcg х1т. на ден за близо два месеца го вдигнах над нормата и то доста.....

# 378
  • Мнения: 10 210
Калина, ти сподели, че не си правила пауза преди изследването, така че не се знае колко си вдигнала реално витамина, имай предвид.

Надя, не е страшно, че е от 5000, може да не се взима всеки ден. Предвид това, че сега си с 239.38 pg/ml, аз бих взимала таблетките през ден. Трябва да си следиш и желязото.

# 379
  • Мнения: 1 472
Да, не съм правила пауза (изследвам го заедно с вит.Д) и предния път бях правила пауза от 14 дни и док. ми се накара, че е трябвало да ги  направя без пауза, за да види как усвоявам (аз съм с тромбофилия),защото няма да спирам приема и при евентуална бременност, за да поддържаме едни и същи нива.
Тази седмица съм на преглед и ще споделя коментара на док.

# 380
  • Мнения: 34
Здравейте, искам да попитам за мнение - на 23.02 установих дефицит на В12, нивото беше 90 pg/ml. Чак от 15.05 започнах да приемам капките на алоха по капка във всяка ноздра всеки ден, и така почти 2 месеца. От темата тук разбрах, че е нужна пауза преди повторно изследване на В12, направих 45 дневна пауза и днес излезе резултата:  >2000 pg/ml и в забележка са писали "изследвано двукратно". Въпроса ми е не е ли множко за след 45 дневна пауза?

# 381
  • Мнения: 10 210
Множко е, да, но пък не съм чела да е опасно. Ще спадне.

# 382
  • Мнения: 11 845
Много е, или сте се предозирали което е най-вероятно при 5000 mcg всеки ден два месеца или не усвоявате и "плува" в кръвта. Но мисля, че е предозиране това...след известно време проверете пак колко е, ще спадне.

# 383
  • Мнения: 34
Благодаря ви, момичета Flowers Hibiscus

# 384
  • Мнения: 1 967
Здравейте, искам да попитам за мнение - на 23.02 установих дефицит на В12, нивото беше 90 pg/ml. Чак от 15.05 започнах да приемам капките на алоха по капка във всяка ноздра всеки ден, и така почти 2 месеца. От темата тук разбрах, че е нужна пауза преди повторно изследване на В12, направих 45 дневна пауза и днес излезе резултата:  >2000 pg/ml и в забележка са писали "изследвано двукратно". Въпроса ми е не е ли множко за след 45 дневна пауза?
И при мен беше над 2000 след 2 месеца прием, а спазих паузата. Но после бързо пада.

# 385
  • Мнения: 1 472
Коментирах с докторката:
завишени нива на В12(1493),
вит.Д в оптимални стойности - 117;  и
фолиева киселина - завишена (около 32) -
всичко това без пауза преди изследването по лекарско искане ....
намаляваме приема на Вит.Д от 35 капки на седмица на 20капки
и спираме за един месец Вит.В12 и фолиевата........
единствено ме притеснява фолиевата киселина пък да не спадне прекалено много (макар че
пия Инофолик и вътре има обикновена, но не зная дали я усвоявам)

# 386
  • Мнения: 1 278
Фолиевата бързо спада, намали приема, но не я спирай. От моя опит с 4 седмици прекъсване...

# 387
  • Мнения: 1 472
Ами освен да направя 15 дни почивка и пак да пусна изследване...и да взимам през ден ли....те тези малки хапченца..няма как наполовина ...

# 388
  • Мнения: 5 820
   Направих си накрая изследването за B12 и се оказа, че е в норма - 311 -референтни стойности 187-883; дефицит<300. Мислих, че проблемът за анемията, чиято диагноза беше ми поставена заради ниския хемоглобин, еритроцити и хематокрит, е във B12. Желязото също е в норма. Миналата година правих това изследване. Чудя се какъв вид е тази моя анемия. Имам всички признаци за нея - лесна уморяемост - и физически, и психически (от тази уморяемост нямам сили да върша абсолютно нищо и ми се иска да легна), студени крайници, бледа и лющеща се кожа, суха кожа, чувство на слабост и т.н. В първите 3 дни от менструалния цикъл се влошавам - виене на свят, гадене и чувство, че ще припадна във всеки един момент.

# 389
  • София
  • Мнения: 17 778
311 е начален дефицит. Това, че е в референтните стойности, не значи, че е оптимален. Трябва да се вдигне поне на 500. Но ще стане по- лесно, защото не си с тежък дефицит.

Аз да попитам на сайта на Алоха има 2 форми на витамина- хидрокси и метилко. Коя е по- добрата и усвояема? Първото май че е като инжекциите, та може би то?

Общи условия

Активация на акаунт