Минават бързо седмици и дни, през НОЕМВРИ сбъдват се мечти

  • 14 051
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

AngelEyes, ако целта на 3D изследването е фетална морфология, по-добре е да се направи около 21-та седмица. Повече неща ще се видят тогава. Ако си решила просто да видиш бебчо цветно и по-ясничко, лошо няма!  Wink

Поздрави!

# 61
  • Мнения: 2 274
      Оххххх, на мен емоциите в късния след обед май ми дойдоха в повече и сега не мога да заспя  Simple Smile!
      Както ви писах, днес бях на лекар! Явно ще трябва да се примиря, че ще съм мъжка майка  Tired! Както доки се изрази: "Това или е прекалено голям клитор или просто е пишка!" Twisted Evil! Все пак каза, че на 100% ще може да каже следващият път в края на юни! Е, и мъж да е, няма да го връщам  Hug! От цялата работа баткото ще е най-доволен  Sunglasses!
      Иначе бебо е един дебел  Crazy, расте малко по едър отколкото трябва да е в тия седмици, ама той и баткото така добре си наддаваше / той за т'ва се роди 3800 /, а нали и казват, че вторите ставали по - едри, но ...ще растем, ще видим Mr. Green
        И най-хубавата новина: вече ми разрешават да си правя кратки разходки  Peace! Много съм доволна, че вече започна всичко да ме боли от залежаване!
         Лека ви нощ и весел празник на всички дечица    bouquet
       

# 62
  • Мнения: 393
Здравейте приятели!

AngelEyes, ако целта на 3D изследването е фетална морфология, по-добре е да се направи около 21-та седмица. Повече неща ще се видят тогава. Ако си решила просто да видиш бебчо цветно и по-ясничко, лошо няма!  Wink

Поздрави!
Dr.Jend, благодаря за информацията!  PeaceСмятах да го ползвам като фетална, но няма да променям седмицата сега, когато навляза в 21-ва, просто ще ги посетя пак!  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 3 214
Здравейте, мамчета!
Benighted, честит ти голям мъжки бебешок! Да ти кажа, и аз съм се подготвила вътрешно да бъда мъжка майка - вътрешно чувство (дано да бъркам, де). Но и нашият батко определено ще бъде много доволен, ако е така.
Angel eyes, моята фетална морфология ще бъде в края на 18 г.с. Имах възможност да избирам кога, защото се обадих доста рано, но от клиниката ми казаха, че по това време е нормално да се направи.
А относно раждането - първият път раждах с уговорка с акушерка и останах много доволна. Беше неотлъчно до мен през цялото време. Грижеше се какви медикаменти да ми поставя в системата. Слагаше ми и обезболяващи, но епидурална упойка не са ми поставяли. Болките бяха поносими, но сега се замислям дали да не искам епидурална. Виждам, че горещо се препоръчва от всички мами. А самият доктор, който водеше раждането ми, го видях общо 3 пъти - 2 пъти идва да ми проверява разкритието и после дойде, когато раждах и след епизотомията ме заши. Е, предполагам, че ако си плащаш, ще се навърта повече около теб. За сега още не съм решила, но може би ще говоря пак със същата акушерка. Гинекологът, който ми следи бременността и от който съм много доволна, не води раждания, а само планово секцио, а аз искрено се надявам да си раждам нормално. Та така, но има още много време - ще го мисля...
Много целувки по тумбачетата от мен и весел ден на всички!

# 64
  • Мнения: 708
здравейте мами сладки,
днес искам да поздравя де4ицата на вси4ки мами,които скоро 6те станат батковци и каки.Пожелавам им да са винаги здрави,хубави,умисхнати де4ица за радост на мама и татко и скоро да са послу6ни батковци и каки,4е нови беб4овци са се задали  на хоризонта  Laughing

Голяма целувка за вси4ки мъници сладки и засмени. Heart Eyes Hug
А на беб4овците в корем4етата желая да се родят когато им дойде времето живи и здрави и да зарадват вси4ки нас  Grinning
И никакво излизане от тумба4етата преди да е до6ъл ноември  Joy hahaha

# 65
  • Мнения: 167
Честит празник на всички мъници и на всички мами, които на моменти се вдетеняват или просто си просят подарък/първа се нареждам  в списъка/ smile3502
Днес денят ми започна прекрасно-първо спах до 10 без да ме събудят за работа и още по-хубавото е ,че успях да си запазя час за фетална ,без да ходя до Варна!Просто се обадих да попитам,ако утре в 7.30 отида на място в клиниката , дали имам шанс да се запиша и една мила,прекръстена жена,като разбра,че ще идвам от Добрич веднага ме записа !!!
И във връзка с това-прегледа на 3Д вагинален ли е или коремен?! cryИ ,мами от Варна- искам да си направя запис-да нося ли диск,дискета...???
Така...за раждането-вчера рових в една тема кой как е родил.На база всички мнения реших за себе си - спинална с морфин.Това аз съм го решила,ама дали бебо е на същото мнение...
benighted,честито новинка!Знам,че ти е малко мъчно, но както казва Цвети - докато не се роди Човека, не можем да сме сигурни  love001

# 66
  • Мнения: 815
честит празник на всички каки и батковци!!!

benighted, честит ти мъж! аз ще те оцветя в синьо, пък ще видим в края на юни какво ще излезе..

мишленце- май наистина ни съвпадат ражданията- аз 4-те см разкритие, при които ми сложиха упойката ги мъчих почти 17 часа, но не ме болеше много, много- е, вече към 4-те см не се издържаше,  а акушерките ми викаха- а ти трай, сега какво те чака- не ми се обясняваше,че ще ми правят епидурална- като ми я сложиха и рай!!! Просветна ми пред очите. Другите около мен пищят, защото ги е страх,че нали се бие в гръбнака, а аз си говоря спокойно по телефона- всички, които бяха в предродилна с мен като видяха как кротко си чакам и поискаха и те упойка. А другото й предимство е, че като те отпусне болката и шийката се отпуска и по- лесно се получава откритието- от изтичането на водите при 1 см в 12 през нощта до 4 см минаха 16 часа и кусур. а останалите до 10 см ги постигнах за три часа и половина

# 67
  • Мнения: 498
Точка,

в коя клиника си запази час за 3D?

# 68
  • Мнения: 2 332
Честит празник и от мен на всички малки и големи деца!

Днес бях на ЖК, видяхме бебо, пак беше активен ,но този път матката ми го беше стиснала малко повече, та не подскачаше като предния път. Д-рката каза, че ако продължава така да е чувствителна матката ще ми изпише Магнерич, за да се отпусне. Иначе всичко му е ок - диаметъра на главичката вече е 4 см, дължината му - 11 см. След това ходих и дадох кръв за БХС - и сега - една седмица притеснения, дано само с тях да се разминем...
Ееее, как се радвам на мамите, които вече знаят какво детенце очакват - ние и сега не можахме да видим...

# 69
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте и от мен! Честит празник на всички родени и неродени деца и техните мами  bouquet


Относно раждането - по съвет на лекарката ми ще стане във ІІ градска, където, доколкото разбрах, има съвременно оборудвано малко родилно отделение и добри специалисти. Силно се надявам раждането да е нормално, засега няма показания за обратното. Колкото до упойката -не знам още, ще се посъветвам и с лекарката ми - все пак има противоречиви мнения. Ще видим! Има време, все пак!

Да ви кажа нещо готино - днес на път за работа срещнах една съученичка (още имам живи Laughing), и се оказа, че и тя е бременна - чака бебе през януари! Много се зарадвах!

# 70
  • Мнения: 167
В клиниката на Темелков,преглед при доктор Балев

# 71
  • Мнения: X
И във връзка с това-прегледа на 3Д вагинален ли е или коремен?! cryИ ,мами от Варна- искам да си направя запис-да нося ли диск,дискета...???
Точка, прегледа при Балев не е на 3D, а на 2D видеозон. Също така не прави запис. Според него за фетална морфология втория върши повече работа, 3D е по-скоро кеф за родителите. Коремен е ехографа. Много-много не обяснява, но като го питаш всичко отговаря - затова те съветвам предварително да си подготвиш въпросчетата. Успех!

# 72
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Честит Първи Юни Мили Дечица!
Честито и на дечицата в коремчетата ни!
Честит ден за протести на Нас   bouquet дано следващият първи юни да можем да си го отпразнуваме, а и да са ни удовлетворили поне част от исканията!
Весел празник и много усмивки на Всички Нас!

# 73
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Честит 1 юни на всички дечица, на вече порастналите и на неродените още  Grinning

Аз да се похвааля, че май усетих бебчо днес! Не съм сигурна, че е точно това, но е ново и много приятно  Laughing
Тези, които могат да ходят на гимнастика - хайде идвайте така ще се и запознаем.  А на който му е далеч Младост - потърсете и йога за бременни - също я препоръчват, а третия вариант е да си изтегли от някъде гимнастиката - има видеокасети с упражненията.  Simple Smile

За раждането - лекарката, която ми следи бременността работи в "Св. София" и ще е там, а как ще е един Господ знае.

София, твоята лекарка във 2 градска ли работи? Родилното отделение наистина е ремонтирано, но за лекарите там има доста противоречиви мнения... Sad

# 74
  • София
  • Мнения: 3 064
Не, лекарката ми има частен кабинет, но познава всички там, мисля, че е работила преди. Според нея, са добри, и още повече с нейни пациентки Wink Това го има винаги, знаете.  Тъй че, смятам да й се доверя.

Общи условия

Активация на акаунт