Бързи здравословни въпроси и отговори – 14

  • 54 113
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 14 493
Мери ми кръвно, телесна маса, електрокардиограма и ми пуска за кръвна картина.

И урина Blush

# 436
  • Мнения: X
Ходите ли на профилактични прегледи при ЛЛ? Ако да, какво включват? Аз никога не съм ходила, но това е защото я посещавам редовно с някоя моя болежка или заради детето .Все пак ми е интересно , какво ми се полага годишно като профилактика ?
Аз в понеделник минах профилактичния преглед за годината при ЛЛ.
Бях завела детето по друг повод, та ми направи ваксината за тетанус и дифтерия, моят набор подлежи на задължителна имунизация тази година. Премери ми кръвното, качи ме на кантара и ми пусна кръвни изследвания, доколкото разбрах - кръвна захар и холестирол. Утре ще ги правя. Общо взето - отбиване на номер. Трудовата медицина в службата ежегодно ни правят доста по-подробни и обстойни прегледи и ни гледат поне няколко специалисти + кардиограма + кръв и урина...
Хубаво нещо е профилактиката, НО някак опорочени ми се струват нещата. Няма пари за нищо, но ако не ти го регистрира този преглед ЛЛ - подлежи на санкции от НЗОК.

# 437
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
а какво стана с онлайн здравната карта?
вече може ли да се провери какво са написали като здравни услуги по НЗОК?
миналата година май някой писа за неприятни изненади.

# 438
  • Мнения: 4 872
 Благодаря ви!

tonynette, точно за тези ваксини се сетих, че никога не ме е викала, нито брат ми , нито родителите ми - никога. И профилактичен никога не ми е предлагала. Твоят ЛЛ по-разширен пакет ти е приложила. Браво! Аз пропуснах тази година служебните прегледи, но те са били само УНГ, очен и невролог. Пари за ПКК не им се е давало. Отбили са номера и толкова.

# 439
  • Мнения: 10 266
Вчера сина ми ходиха с моя мъж на профилактичен преглед и личната им казала, че трябвало да му се сложи (на детето) HPV ваксина. Аз мислех, че само на момичетата се слага. МНого се учудих. Сина ми е на 14. От 11-26г би следвало да му я сложим.

# 440
  • Мнения: X
Подлежат на реимунизация за тетанус и дифтерия наборите завършващи на 3. Или 1993, 1983, 1973, 1963 .... и т.н. А иначе кръвната захар и холестирола ми ги пусна, защото килцата са ми малко повечко, та за това.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 23:29 от Анонимен

# 441
  • София
  • Мнения: 3 680
Може ли някой да каже дали всичко е ок
моите стойтости са потъмнени, а другото са референтните ...
Според тях е ок , но все пак

FT3+FT4+TSH   Профил   *   *
FT 3 ( свободен Т3 )   4.75   pmol/l   3.20 - 6.80
FT 4 ( свободен Т4 )   18.83   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )   2.660   mIU/l   0.300 - 4.200
anti Tg и anti TPO ( ТАТ и МАТ )   Профил   *   *
anti Tg ( TAT )   <10.00   IU/ml   < 115
anti TPO ( MAT )   12.06   IU/ml   < 34

# 442
  • Мнения: 5 874
Според мен, са OK.  Simple Smile TSH е леко високо, но пък FT4 е добре, така че мисля, че няма място за притеснение. Хашимото нямаш, съдейки по антителата.

# 443
  • Мнения: 10 266
Бихте ли ми каали на какъв доктор се ходи за нокът на крак Simple Smile Гледам ноктите на палците и на двата крака като че ли почнали да се отлепват в едните ъгълчета, като отлепената част е бяла. Не знам това гъбички ли да са, какво е? Чак се чудя от къде може да е лепнато, като аз съм толкова чист човек, по принцип не се потя, а и не усещам влага в обувките си...Много странно как се появяват тия неща. Спортувам много, евентуално маратонките да са ми направили тая работа....Пробвах с разни мазила, но нищо не стана. Даже имам чувството, че още по-голями станаха петната.

# 444
  • Мнения: 1 412
Не знам дали въпроса ми е за тук ,но ще попитам . Детето ми го върнаха от градината днес с 39 градуса температура Sad Свалихме я , след 4 часа отново вдигна 39 . Лимони под мишниците ,Панадол , белтък и много трудно спада. Вирус ли е какво ? Никакви други симптоми няма . Някоя мама може ли да ми даде съвет как да сваля тази висока температура до утре сутринта Sad

# 445
  • Мнения: X

Бихте ли ми каали на какъв доктор се ходи за нокът на крак Simple Smile Гледам ноктите на палците и на двата крака като че ли почнали да се отлепват в едните ъгълчета, като отлепената част е бяла. Не знам това гъбички ли да са, какво е? Чак се чудя от къде може да е лепнато, като аз съм толкова чист човек, по принцип не се потя, а и не усещам влага в обувките си...Много странно как се появяват тия неща. Спортувам много, евентуално маратонките да са ми направили тая работа....Пробвах с разни мазила, но нищо не стана. Даже имам чувството, че още по-голями станаха петната.
Най-добре посети дерматолог. На моя приятелка, със сходен проблем ѝ направиха посявка за гъбички, на базата на отрязано парче от засегнатия нокът и проведоха адекватно лечение. Понякога промяната в ph-то благоприятства развитието на гъбички. Ако можеш да алкализираш средата ще помогнеш за премахването им.

# 446
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Дерматолог? Принципно при гъбични инфекции по краката, на такъв се ходи. Непременно направи консултация, има една специфична болест, дори характерна предимно за жените. Онихолиза се нарича. Но лечение и диагноза само от специалист. На първо време и дерматолог ще ти свърши работа.
Барбед, за Т над 39 давам хексалгин. Но понеже не ми се е случвало отдавна, доза не помня. Обтривай гънките с влажни кърпи, хладен душ, редуване на панадол и Нурофен също. Но внимавай да не смъкнеш рязко Т. При студени крайници не бих правила компреси, обикновено е знак, че тепърва ще се покачва.

# 447
  • Мнения: 2 760
Не знам дали въпроса ми е за тук ,но ще попитам . Детето ми го върнаха от градината днес с 39 градуса температура Sad Свалихме я , след 4 часа отново вдигна 39 . Лимони под мишниците ,Панадол , белтък и много трудно спада. Вирус ли е какво ? Никакви други симптоми няма . Някоя мама може ли да ми даде съвет как да сваля тази висока температура до утре сутринта Sad
Хич не вярвах, но чорапи, намокрени с оцет свършиха работа при моя син. Пробвай, няма да навреди, пък дано помогне.

# 448
  • Мнения: 10 266
Благодаря Тони. Само нокът ли режат, че ме е страх от някакви чудении....Да небъркат под нокът и т.нат.

Алкализирам като казваш, оцет, лимон ще свърши ли работа? Как се маже? С клечка за уши дали ще стане, да топвам и да мажа и колко пъти? Четох масло от чаено дърво, но не намерих и него как и по колко пъти.

# 449
  • Мнения: X
Редувайте Нурофен и свещички Ефералган за темп. Ако е мн висока 39 и нагоре Хексалгин.

Общи условия

Активация на акаунт