Бързи здравословни въпроси и отговори – 14

  • 54 749
  • 735
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 69 344
А кое е подуто тогава - бузата ли? Да няма някоя киста отдолу до корена?
Освен студен компрес, за друго в случая не се сещам...

# 406
  • Мнения: 13 669

st. Dobri, рано е още за пожелания, дай боже. Но все пак благодаря.
Тета, благодаря и на теб за коментарите. Зъболекарката не откри видима причина, ще го види пак в понеделник. Дано до тогава да се успокои положението.

# 407
  • Мнения: 46 657
...в момента снимка не трябва да се прави/ поради друга причина/.
Ако става дума за бременност, има специални престилки, които се ползват.
Трябва да откриеш причината.

# 408
  • Мнения: 48 241
Като сте на вълна зъби- последният ми опит е, че на панорамна снимка не се виждаха грануломи, само на секторните
Сега пак ме заболяха пустите зъби, но през няколко месеца светкам на 3 места рентген...да пробвам ли пак панорамна снимка, на друго място, уж по-добро, или да си нащракам секторни, да съм спокойна?

# 409
  • Мнения: 69 344
Секторни сякаш. Умъртвен зъб се контролира със снимка на 6 месеца в началото, после на 1 година.
А, и веднага след пълненето на каналите....да се докаже с фото, че ок са запълнени.

# 410
  • Мнения: X
Здравейте, какво ще помогне за оток от зъб? Зная за налагане със сини сливи и студен компрес. Нещо друго?
Мажи го с Parodium Simple Smile

# 411
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Бегели,благодаря ви! И аз не мога да разбера от какво е.Здрава съм,нямам заболявания никакви.

# 412
  • Мнения: 1 414
Искам да попитам - ходих на първичен и на вторичен преглед с направление (при УНГ). Искам да ида още два пъти, но за тези два пъти на лекарят заплаща ли се от ЗК? Или само за първичния и първия вторичен?

# 413
  • Мнения: X
Днес по време на секс презервативът се скъса без да усетим ... чудя се дали да пия ескапел ... цикълът ми дойде миналата седмица на 9ти, така че още не съм в овулация ... има ли смисъл да пия?

# 414
  • Мнения: X
Днес по време на секс презервативът се скъса без да усетим ... чудя се дали да пия ескапел ... цикълът ми дойде миналата седмица на 9ти, така че още не съм в овулация ... има ли смисъл да пия?

Аз бих пила за всеки случай, ако не искам бебе.

# 415
  • Мнения: 10 369
Да ти кажа честно, аз точно така забременях. Няколко дена след цикъла ми (но поне пробвахме за дете, не беше нежелано), та от първия път стана. Знам, защото пробвахме само веднъж, после се пазихме. За това знам, че е от един път. Дори се чудя как е било възможно изобщо, след като овулация не би трябвало да е имало тогава. Но факт - сина ми е на 15 вече Simple Smile Според мен вземай ескапел задължително.

# 416
  • Мнения: 1 343
Имам сироп за кашлица, на който пише годен 1 м. след отварянето. Определено е минал повече от месец, опасно ли е вече? Една лекарка казваше преди, че сроковете на годност понякога са само търговски трик.

# 417
  • Мнения: 6 009
Искам да попитам - ходих на първичен и на вторичен преглед с направление (при УНГ). Искам да ида още два пъти, но за тези два пъти на лекарят заплаща ли се от ЗК? Или само за първичния и първия вторичен?

Не съм сигурна, че разбрах въпроса съвсем.
Когато ползваш направление, имаш право само на 2 прегледа в рамките на месец, които трябва да са при един и същ специалист.
Ако ти се налага да ходиш на преглед повече от 2 пъти, ти трябва ново направление. Peace

# 418
  • Мнения: 54
За отпадналост какви витамини е добре да се взимат. Ям много плодове и зеленчуци. Не съм се изследвава, не знам дали имам недостиг. Но в момента ежедневието ми е доста натоварено и имам нужда нещо да ме тонизира и да да ме подсили с енергия.
Някой да е пил Имусан?

# 419
  • Мнения: 1
Здравейте, пиша ви заради едно мое притеснение.
Преди месец и половина отидох на лекар с дискомфорт  в корема и болка в главата при кръвната картина имаше леко отклонение в Моноцитити +0.2  над горната граница.Това мен много ме наплаши и аз започнах да чета всякакви неща в интернет.Преди една седмица реших да повторя изследванията при който става ясно , че Моноцитите са се покачили още както и някой показатели са близо до долната граница.
Моноцити-15% (3-11%)
MPV-7.5 fl (7.2-12)
Гранулоцити 51.3%(50-75%)
RDW-CV 11.2%(11-16)
Всичко друго е в средата между долна и горна граница.
Може ли по тези показатели да се съди за сериозно заболяване ?( продължавам да чета всякакви неща в интернет и да съм под психическо напрежение)
И евентуално с какъв доктор да се консултирам ?
Благодаря предварително!!!

Общи условия

Активация на акаунт