Парфюмни размисли и страсти - 217

  • 123 308
  • 762
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 38 652
То аз все едно се въртя около едни и същи ноти. Ето го Love by Kilian. Първоначално ми се видя уникален, нещо което нямам и не съм имала. Сега се напръсках и се започна - ахааа,бтова ми е познато.

# 286
  • София
  • Мнения: 13 460
И аз се въртя около няколко основни и май горе-долу 10-тина ги изкарвам, от които накрая винаги поне 1-2 се оказват във всеки мой наличен парфюм. И не ми се струват чак толкова много 10, защото ми се ще да си направя изводи за съвпадащите при повече хора. А не вярвам сред парфюмоманиаците да има харесващи само 2-3 ноти. Wink

# 287
  • Мнения: 10 015
И на мен ми харесва предложението за нотите. Едно време имахме цели теми посветени на определена нота. Сега ми е много лесно веднагически да посоча минимално 6 ноти без които не мога да живея- пачули (но мокро землисто пачули, не сухото на Ланком и подобни), ванилия (с лимон и джинджифил по възможност), мандаринки, карамел Heart Eyes, чай, какао, виолетки, нероли, смокини, кожа, ирис... Айде, нямам спирачка!
Роза чак на 12то място. Браво.

Изпръсках 2 флакона тази седмица- Босилковата Мандарина и Ориенс. От Мандаринката веднага извадих нова бутилка, тя ми е много, много любима. Ориенс не смятам да повтарям. Прави хубава нежна аура от малинова пудра. Драйдауна е много хубав. Намирам го за дискретен аромат като цяло. Началото му е прашно пачули и малиново сладко, текстурата веднага ми напомни за Либерте-като бонбон фуре от едно време. По-късно усетих слабо какао в базата, но бързо изчезна.

Сдобих се с Prada Candy Kiss. Исках го от доста време, сега ще му се радвам през лятото. Леко нагарчащо нероли, с драйдаун като италиански сапун. С първоначалното Кенди няма нищо общо.
Сега съм на вълна нероли. Извадила съм Dolce Gabbana pour Femme 2012, JPG Classique EdT и Intense, Burberry London, Narciso EdT, Black XS L'excess, и се опитвам да се самоубедя, че не ми трябва Eli Saab In White.  Laughing
Пробвах го в жега- фантастичен. В по-хладно време не ме грабна така. Но пак го искам. Heart Eyes

Edit: Забравих да спомена новопридобития Bright Neroli. Heart Eyes Прекрасен, лесно носим, искрящ като шампанско. Много е кофти когато неролито е стара, бръснарска школа и бие на старо масло, да не казвам неприятната дума....
Seville a L'aube е толкова красив, и въпреки това неносим за мен парфюм...Намерих му нова носителка. Някак си не си паснахме. Жалко.

Днес 9 годишния ми син ухае на Жики. Много го тачи. Цяла седмица носи Noble Fig, преди това Неролито, а 11 годишния му брат го пита "пак ли си се напръскал със Шкодата?" Laughing

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 23:20 от Deziderata

# 288
  • Мнения: 31 294
Трябва ти, отвсякъди ти трябва. На мен също! Ще бъде.
Харесва ми тема за любими нотки.


Love by Killian как стои на мъжа ми, леле?! Срам ме е да го нося, защото го опростачавам. Ще му го купя обаче на него, въпреки, че категорично ми е забранил да му купувам и подарявам парфюми. Дреме ми, грехота е да не го мириша с него.

# 289
  • София
  • Мнения: 38 652
Леле, не мога да си го представя на мъж. Мирише ми на кукли. Сега пък ми изби изкуствена ванилия. Ама все още ми е интересен. Ще го поразходя, преди да реша да го дам на щерката.

# 290
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Womanity мм никак не ми е любим аромат.   Narciso Rodriguez for her много любим, но не знам лятото как ще е. Монталита колко съм пробвала , нито един не задържа аромат върху мен- имам предвид пръскане на китката и някое блотерче, освен червения. Но той за лятото малко ту мач ми идва. Ще потърся за проба нещо на Мансера може би....

# 291
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Между другото, дами, дали сте чували за този парфюм на Том Форд Nerd Stuck Out Tongue Closed Eyes
Скрит текст:
Аз пробвах F. FABULOUS преди няколко дни. Както писах ми прилича на  Black cherry /въпреки, че са коренно различни по описание на съставки/като изключа кожата, която ми се разви накрая.
Траен е.

# 292
  • Viena
  • Мнения: 3 592
Дали може една две думи за  Frederic Malle Cologne Bigarade (for her and him)?

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Обръщам се за СПЕШНА помощ към момичетата/момчетата, притежатели на Еau de merveilles Hermes. Знам, че доста го ползват и се надявам да се включат.

Как изглежда пръскалото на парфюма, каква разфасовка имате и тестер ли е или оригинална опаковка? Също се интересувам на дъното имате ли код?

Аз имам 30мл,имам си код и пръскалото изглежда по този начин (давам произволни линкове):



Имам предложение за този вариант:

# 294
  • Germany
  • Мнения: 1 581

lili_78, това е снимка на наличните ми в момента при мен. Видях обаче доста снимки и с другото пръскалце, предполагам, че са различни партиди, даже снимката във фрагрантика е с другия вид пръскалце. Код имам само на 50 мл, който е и най - нов, от миналата година, на големите 100 мл флакони няма код, или поне аз не намирам, сигурна съм в произхода на всички.

# 295
  • Мнения: 31 294
Каква прекрасна снимка, Ковачева! Снимай още и качвай. Hug
Другите участници също моля. Много харесвам да гледам парфюмни снимки, но някак в тази тема никога не се качват снимки. Снимайте и давайте да се оживи темата. Heart Eyes

# 296
  • София
  • Мнения: 38 652
Вчера бях в Дъ Мол и полудях.
Естествено, в Боди шоп беше лудница. Всички аромати ми харесаха, но нищо не ме грабна. На дъщерята купихме едно, дето мирише на Фанта. Исках да тествам смокинята и ауда, обаче ги нямаше.
Така, Дуглас - реших да не се оливам. Тествах само Номад и новото синьо Версаче. Номада не ме впечатли, но Версачето има нещо интересно, нещи ретро, с което ме грабна.
Сефора -
Новият Гучи Блум - гола вода.
Новите ябълки на Нина Ричи - като старите.
Chanel 19 poudre - разбрах защо го харесвате и някой ден ...
Tom ford Grey vetiver - не знам защо го водят мъжки, това според мен е дамски парфюм за лятото.
Новите Зара ги погледнах набързо - стават.

# 297
  • Мнения: 2 840
Кои на Зара,по-точно?

# 298
  • Мнения: 31 294
Аз пробвах новият Girl of Now Shine Elie Saab, тъй като съм голям фен на оригинала.
Новият е болно сладък. Махнати са доста от изграждащите съставки, засилена е ванилията плюс захар и цялостното впечатление, дори за супер сладколюб като мен е за прекалено сладко, особено сега в топло време. Много траен и силно излъчващ. Зимата ще го пробвам пак, но със сигурност оставам верен фен на Girl of Now Elie Saab. За мен той е просто задължителен и го нося много често във всеки сезон.

Чакам с нетърпение новият ми Figment Woman Amouage. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Следващата ми покупка е 1888 Xerjoff.

# 299
  • София
  • Мнения: 38 652
Едни 4 вида, с цветя на опаковката. Има изображения само на сайта на Зара. Morning garden ми хареса най-много.

Общи условия

Активация на акаунт