Парфюмни размисли и страсти - 217

  • 123 206
  • 762
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 846
Аз искам да помоля за отзиви за Elixir des merveilles Hermes. Ползвам Водата и много си я харесвам,но искам да чуя как усещате Еликсира- аз си имам изградено мнение за него, ще ми е от полза и вашето.

За мен звучи точно така, както се и казва - Еликсир за душата и сетивата, едно приказно малко чудо!
В по-стари теми Ковачева има прекрасно описание на него, аз и да искам не мога да го опиша така. Влюбих се в него само по описанието и, преди да го бях помирисала. Simple Smile

# 346
  • София
  • Мнения: 38 522
Аз пък серията Mervelles въобще не я харесвам, има нещо, което не ми допада. И аз бях чела Ковачева, като пуснаха Hermes тук, веднага отидох да душа, но ...

# 347
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Така като ви чета описанията на парфюмите които правите. Имам чувството че само ги хабя за мен са" хубав парфюм"... "този не ми харесва"
Долавям само сладникави аромати карамел... цитрус.. и нещо което ми мирише на чисто.
Как различавате различните съставки?

# 348
  • Мнения: 2 031
барабар с всички прашни пердета, килими и проядени дървени дъски на някоя изоставена възрожденска къща, доближа ли до него.

Ох, Ковачева, така ме радваш значи. Пак право в целта, винаги съм се чудила на какво точно ми мирише този парфюм, който лично на мен ми е отвратителен.

Аз съм влюбена The Black Rose Trussardi. Simple Smile

# 349
  • Мнения: 10 012
Колко са различни възприятията ни! Обожавам Самсара  Heart Eyes, особено ЕдТ, а Liquid Gold Euphoria трябваше да измия. Изправи ми косата това чудо.
Описанието на Ковачева е прекрасно, както винаги.

Често дори не е въпрос на кожа, а на възприятия. Носих Еликсира на Чудесата, но така и не се възприех с него, въпреки възторжените коментари дори от непознати. Щом мирише на смоли, борове и колофон, не е за мен. Въпреки че обожавам горите, особено да тичам в тях. Heart Eyes Нищо не може да се сравни със смесицата на аромати от гъби, мъхове, дърво и папрати, цяла симфония от неописуеми нюанси. Досега не съм намерила нищо което да се доближава.
Може би затова така налитам на мокро пачули и бръшлян. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 350
  • София
  • Мнения: 1 974
Sysly - Мерси за милите думи! Flowers Rose

Lady Vengeance - и за  мен е чудесен Trussardi The Black Rose Cupid

shushi7777 - ммм честито! Честито! Много хубав комплект си си взела Simple Smile
Аз също много го харесвам Сред черешовите дръвчета/Tra i Ciliegi Hearts За мен е напълно дамски - нежен, естествен и женствен. Много се радвам, че ти е допаднал и ще го носиш с кеф Simple Smile

Като споменах L'Erbolario, иска ми се да похваля послединя им летен унисекс парфюм: Fior di Salina - https://www.fragrantica.com/perfume/L-Erbolario/Fior-di-Salina-49695.html

Много хубав морски парфюм, който се различава коренно от Fiore dell'Onda. Поне според мен, Fior di Salina мирише на морски бриз, дава реалистично минерално усещане, сякаш си много близо до морето, крачиш към него между скалите и аха да се открие пред теб... Може би тази снимка ще даде някаква идея на какво ми напомня:

Скрит текст:

Не е твърде солен/мъжкареещ/, воднист или напомнящ водорасли, акцента е върху морския въздух, върху идеята за зеленина край морето. По-скоро е релаксиращ, спокоен, СПА, пренясащ съзнанието край някой тих средиземноморски курорт. Отлична работа от L'Erbolario! Много италиански звучи, наистина създава автентични морски усещания у дома...

# 351
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Скрит текст:
Deetron  много Благодаря. Ще се поръчва Simple Smile . Днес се връснах с Gucci Bloom , на кожата много ми допада. На блотер нещо не ме зарадва. Пръснах преди 8 часа, минах през банята- още усещам аромата. Ще се вземаме май май.... офъщях се и с Трезор на Ланком, но не  помня кой Flushed Rage беше от  по- тежките, по- тъмен на цвят флакон. Идеи кой може да е бил...?
Е,как кой моят любимец сред Трезорите ще е бил сигурно  Grinning-https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/La-Nuit-Tresor-29157.html или по-новият-https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/La-Nuit-Tr-sor-la-Folie-48019.html ,който обаче аз не харесах за покупка,в базата супер много ме дразни и пръснат на кожа трябва да си завра нослето хубаво,за да го усетя,доста е приглушен поне при мен и то с хубаво напръскване.Класическият си остава най-добър за мен от тази линия/харесвам много и Среднощната роза/траен,мощен и обиращ комплиментите яко. Heart Eyes
Май май точно той е! Влиза в уиша. А кой е среднощната роза?

# 352
  • Мнения: 31 201
Някой питаше за Bigarade concentree Frederic Malle. Много хубав и силен в началото, цитрусов аромат, който е траен и добре излъчващ, но все пак като за цитруси. Съчетан е разбира се, предвид създателя му отлично и е много, много хубав летен парфюм, но аз лично не бих платила пълната му цена. В жегите ми дава глътки въздух и освежава. Не е кисел, вкисващ някъде в развитието и въобще само хубави думи, освен високата цена мога да кажа за него.

# 353
  • София
  • Мнения: 1 508
Не знам дали питам на правилното място, но все пак, ако случайно някой е купувал тестер на Zadig&Volter This is her, би ли споделил дали е с капачка.

# 354
  • Мнения: 18
Денси, благодаря за отговора. От мускусните парфюми -White Musk Montale и Les Senteurs Gourmand Musc Blanc ми влязоха в полезрението. За Монтал съм ви чела, че не е за на сляпо, но аз и двата няма къде да ги тествам, така че ще видим. Онзи ден пробвах Метеоритите. Стори ми се лек, свеж, малко пудрен, непретенциозен парфюм. Харесвам много виолетки, но очаквах повече.

# 355
  • Мнения: 31 201
White Musk Montale е страхотен парфюм, но си е труден като всички Монтали. Вторият обаче го зарежи, не става. Не е хубав, нито траен.

# 356
  • Мнения: 249
Тъкмо гледам, че Coach Coach е намален в ензо... моля ви, кажете ми, че не ми трябва! Grinning Умирам си за такива сочни плодчета през лятото...
Кой Coach coach харесвате - парфюма или тв?

# 357
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Като споменах L'Erbolario, иска ми се да похваля послединя им летен унисекс парфюм: Fior di Salina - https://www.fragrantica.com/perfume/L-Erbolario/Fior-di-Salina-49695.html

Много хубав морски парфюм, който се различава коренно от Fiore dell'Onda. Поне според мен, Fior di Salina мирише на морски бриз, дава реалистично минерално усещане, сякаш си много близо до морето, крачиш към него между скалите и аха да се открие пред теб... Може би тази снимка ще даде някаква идея на какво ми напомня:
Не е твърде солен/мъжкареещ/, воднист или напомнящ водорасли, акцента е върху морския въздух, върху идеята за зеленина край морето. По-скоро е релаксиращ, спокоен, СПА, пренясащ съзнанието край някой тих средиземноморски курорт. Отлична работа от L'Erbolario! Много италиански звучи, наистина създава автентични морски усещания у дома...

Звучи прекрасно! Дано го има на Витошка, че ми възбуди любопитството Flushed

# 358
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
За Coach coach аз лично харесвам edp.Ето я Розата-https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Tresor-Midnight-Rose-11721.html Дано днес успея да тествам новото Нарцисо.За почитателите на Cavalli Paradiso изскачат с нова версия,предният път не беше заредена-https://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Gemma-di-Paradiso-50175.html Аромат за днес ще бъде Gabrielle Chanel. Blush

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
И аз съм любопитна за новото Нарцисо. Някой тества ли го вече?
От всички парфюми на марката успях да се спогодя само с Пудре,което за мен е изключително хубав парфюм. Мисля,че и червеният ще е също толкова добър. В останалите има нещо,което ми е в повече и ме дразни.

Общи условия

Активация на акаунт