С усмивка греят ОКТОМВРИйските лица и стоплят нашите сърца - Тема 9

  • 53 708
  • 779
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 766
Не съм давала биберон.

Млечните са всички продукти от краве мляко. АМ е много изчистена формула, така че си трябва отделно въвеждане. Прясно мляко е препоръчително да се въведе след годинка, а продукти, минали ферментация (сирене, кисело мляко) след 7~8 месеца, зависи видиш ли се по схема и по коя. Бялото саламурено сирене се изкисва и в началото се дават 20тина грама (горе-долу колкото кибритена кутийка). Маслото на много места нги дават още от началото на захранването, но моята мома е с абкм и отлагам.

Абсолютно съм съгласна, че рядко се обсъжда консистенцията, а е важно. Редки пюрета давах около седмица, заедно с големи парчета, докато се ориентира. Сега яде предимно намачкано, пярчета и се опитва да дъвче.

Да и аз така знам, питах заради кашата, защото се води "млечна истантна каша", а е с лактоза и сухо мляко, явно те са си отделни.

# 91
  • Мнения: 1 872
Е.М.А. целиакията е генетично автоимунно заболяване, не алергия. Не се безпокой. Ще си пие бира младежът.

Бибата май успешно я махнах и вече съжалявам. Нали на Авент са 0-6 и 6-18 (май). Та като стана на 6м забравихме да му вземем нова, но не му давахме и старите вече. Докато се наканим са купим от големите, той отвикна. Сега голямата биба я вади, за да я разглежда, или я плюе. Не се унася с нея (с вода обаче минава номера понякога).

Не е лошо от хигиенна гледна точка. Струва ми се, че вече хвърля нарочно играчки (храната понамаля, защото си я пази). Само ще се чудя как да я мия бибата като пада през 5 минути на пода.

# 92
  • Мнения: X
Малдини, купи си един клипс и си решаваш проблема с миенето на бибата през пет минути.
Особено навън полудявах с това приплакване постоянно, с клипса си е чиста работа.

# 93
  • Мнения: 35 174
За сега няма да махам биба. Много се успокоява с нея. Просто ми е спасение. Отделно , ако сме някъде и реши много да крещи, тя затапва положението Wink
Иначе има моменти, в които буквално плува в биберони. Една в устата, с една си играе, друга вади от някъде ( не ме питайте как е попаднала там, кога и защо) Wink много е смешен като е с боба в уста и си играе с друга Wink а ако реши да " каже" нещо плюе звучно биберона и започва дърдорене/крещене.

# 94
  • Мнения: 627
Бремеността ми беше с повръщане по 10 пъти до 20 седмица, после подути крака и киселини, гадост! А раждането - кошмар. Бебето не беше готово да излиза, ама на доктора му беше удобно явно в този ден и го насили да излезе. Нито разкритие имах, нито води изтекли, нито контракции. 8 часа мъки без обезболяващо, а детето задно тилно застаноло - почти невъзможно да излезе нормално. Месец по късно и забравената плацента се появи! Живи и здрави всички от МД София. Първите месеци не ми се мислеше за втора бременност. Сега вече съм готова Simple Smile Важното е, че сме живи и здрави.

Най-накрая проби този зъб!!! Пфффф чудо.

Бибата не я махам, даже му я бутам. Иначе всичко друго се лапа, а аз вече го водя по площадките на пързалки и люлки и той лапа и там всичко Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 872
Вчера бяхме на одеало в двора. Той нали пролази. Директно се метна към тревата. За секунда си откъсна и се опита да си я сложи в устата. Преди 2 седмици за малко да се "захрани" с листа от черешата.

# 96
  • София
  • Мнения: 18 754
Няма опазване, и трева и лидта и пядък ще си хапнат. И люлките ще близнат .
Аз до начало на 4 месец все ми беше лошо и повръщах. Отвратително състояние. Но като цяло всичко беше наред. Не съм се спирала. Просто ккрема ми беше адски голям и ми пречеше.
Биба няма да махам ако ще и до 2 да я смуче. Все ми е тая.
Бих изкарала още една бременност. Вече съм във форма както преди:) но 5 кг бебе не ми се ражда.

# 97
  • София
  • Мнения: 5 623
Относно кашите - това сухо мляко в тях си е прясно мляко, а не АМ. Затова не купувам млечни каши, въпреки че има доста деца, които вече са яли и нямат проблем.

# 98
  • Мнения: 18 631
Биба ползва само при трудно заспиване и като се разбуди през нощта. Някой път на разходка също си я взима сама от клипса, но като цяло през деня не се сеща за нея. Като си измислим ритуал за лягане ще отпадне от самосебе си “биби”

Като изключим кървенето и контракции те от пети месец, имах лека бременност, без екстри. Раждането също ми беше песен. Сега, ако трябва да съм съвсем честна, е определени моменти усещам напрежение в тазовото дъно - например като скачам на трамплин или при подскоци на тренировка, но предполагам след второ нормално раждане отнема време укрепването на тазовото дъно.

# 99
  • София
  • Мнения: 5 623
Аз да досаждам, какво стана със срещата, ще правим ли една?

# 100
  • Мнения: 1 639
Добро утро, аз сега ставам че малкия тая вечер кво му стана събуди се в 1 и до 2 и 30 рев неще да заспи, накрая заспа обаче се събуди в 6 да яде...та после си легнах с него малко:)
Аз с него съм предприела друга стратегия, големия много го пазех всичко миех, изобщо стерилност и той доста боледуваше до скоро, та сега съм решила да изпробвам това което всички казват че ако не ги пазиш толкова от мръсотия по-малко боледували да видим. Аз нищо не мия което падне, Мистър Бамбу го захрани с листо от кестен и клонка преди 2 седмици:))) Малко количка оваляна в пясъчник, та така:) Ще видим колко наистина е вярно че по-малко боледуват като по-малко ги пазиш:)

# 101
  • Мнения: 18 631
Аз не мога да се пречупя да оставя неходещо на алеята в парка или на земята на площадката. Като проходят вече няма спасение и ще са в достатъчен контакт с какво ли не. Но да ми лази навън - не е за нас. Освен това, не знам дали знаете, че България е на първо място в ЕС по заболели от тения и то с резултат, който съперничи на доста африкански държави. Не се втелясвам за паднала на земята играчка или за облизана облегалка на пейката, но все пак внимавам много какво и как попада в ръчичките и съответно в устата.

# 102
  • Мнения: 1 872
Аз съм малко панирана от боклуците навън още, обаче пък спрях да му мия ръцете след като е пипал кучето. Двамата се и ближат един друг понякога. Нищо му няма. За цяла зима се разболя само веднъж от един гаден вирус, който аз карах 2 пъти май. И пак се размина само с капки с лактоферин и Инфлуцид.

# 103
  • Мнения: 35 174
Аз го мия след кучето. Все пак... кучето си ближе едни части, които детето не му ги ближе. Като се приберем от разходка му моя ръцете. Не е до вманиачаване , а до елементарна хигиена. Лично аз така усещам нещата

# 104
  • София
  • Мнения: 685
ЕМА, аз също нищо не мия хаха, ако играчка падне-вдигам и давам, бибата  облизвам аз и я давам, не е боледувал освен от някакви сополи, и ръце не му мия. Ох не знам, и аз съм на мнение, че всяка майка си усеща и най-добрата за своето дете !
Хайде аз съм ЗА среща, кажете кой кога може, аз мога утре и другиден, събота и неделя сме на рожден ден в провинцията

Общи условия

Активация на акаунт