Зрелостници 2018-та!!!

  • 110 045
  • 1 093
  •   1
Отговори
# 90
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
"Като цяло" неграмотността беше потресаваща и по наше време. Аз съм завършила квартално училище - ами повсеместно си беше. Достатъчно е да се извадят кандидатстудентските бисри и от наше, че и преди нашето време. Съпоставете ги с тези на сегашното поколение и открийте разликите. Grinning


Не знам за кое време точно говориш, но аз съм категорична, че масовата неграмотност датира от 90-те години на миналия век - тогава беше началото, сега сме в бума й буквално. Преди това очеизвадна неграмотност в такива мащаби просто нямаше - четеше се много, по радио и телевизия се говореше правилно. Сега само в книгите можеш да видиш български език без грешки. Или ако има такива, те са изключително редки. Четенето е изключително важно за овладяването на даден език. И моята дъщеря е от четящите,  мога да кажа, че е грамотна. Но не става дума за малкия процент грамотни, а за големия процент неграмотни. А бисери винаги е имало и ще има в писмените работи...Въпросът и при тях е в процента - проверяващите всяка година са най-наясно.

# 91
  • Мнения: 8 136
Като казахте 26ти... взех че питах... Отговорил е Г. Явно е отговора който е "верен, но непълен/неточен" Sad  хем 5,60 му върши работа, но вече почвам да се притеснявам...
Спирам да питам (и да чета съдържснието на матурата), че почвам много да се ядосвам!
Например:Сега установих, че текстовете в първи и втори модул са еднакви! Защо в този случай са разделени в два модула с почивка между тях? Не е ли логично  двата модула текстовете да са различни? Ей така, разсъждавам си... модули, сигурност, разделяне... еднакви текстове...

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 22:08 от peneva_a

# 92
  • Мнения: 6 780
И моята дъщеря се е чудила защо текстовете са били еднакви.

# 93
  • Мнения: 48
Успех на децата утре ! newsm10

# 94
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
... Ей така, разсъждавам си... модули, сигурност, разделяне... еднакви текстове...

Но и време, все пак. Ако се налага в часа за първи модул да пишат И резюме, времето, дето сега им остава, няма да им стигне. Ако пък във втори модул вкарат нови текстове - на много хора няма да им стигне времето да ги прочетат, резюмират и да минат към "литературната" част. Видях го с очите си миналата година на августовската матура - масово прескачаха тези задачи, защото просто се затлачват в текста.
Разбира се, биха могли да се съберат всички тестови задачи в един модул и всичко по работа с текст - в друг.

# 95
  • София
  • Мнения: 676
За мен е голям провал това, че за пореден път има проблемен въпрос! Провал на МОН! Това е недопустимо! Ние дискутираме грамотността на сегашното поколение, а проблемите в настоящите матури, са следствие от неграмотността на управляващи, които принадлежат на нашето, уж много грамотно поколение.

Последна редакция: ср, 23 май 2018, 08:01 от Mryn

# 96
  • София
  • Мнения: 841
Късмет на всички!

# 97
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Нека днес, всеки плува, максимално добре в свой води и покаже на какво е способен ! Късмет!

# 98
  • София
  • Мнения: 12 129
Успех на зрелостниците!

Девойката е на английски език.

# 99
  • ново
  • Мнения: 6 015
И моята избра АЕ. Успех на децата!

# 100
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И от мен успех и късмет !

# 101
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
И моята девойка е на английски днес.

И моята дъщеря се е чудила защо текстовете са били еднакви.
Моята пък назубрила текста, защото смятала, че ще й го вземат за втори модул... Joy


Успех на всички! Hug

# 102
  • София
  • Мнения: 12 129
И моята девойка е на английски днес.

И моята дъщеря се е чудила защо текстовете са били еднакви.
Моята пък назубрила текста, защото смятала, че ще й го вземат за втори модул... Joy


Успех на всички! Hug

JoyJoyJoy

# 103
  • Мнения: 305
Успех и късмет на децата,моята абитуриентка избра биология.

# 104
  • Мнения: 18 010
И моята е с АЕ

Общи условия

Активация на акаунт