Лятна на Мамите от ИБ

  • 45 315
  • 578
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 087
А това с играчките и мен много ме дразни, даже не знае какво точно иска, важното е да се купува.....майка ми се смее и вика= шопинг терапия.....каква ти шопинг терапия, то всеки път след като я взема от градина е едно тръшкане нещо да се купи и то просто заради самата идея....

# 466
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Това с купуването си го спомням мн добре аз като бях малка... в един момент става като обсебване... при нас баща й е мн по подаръците и се караме редовно, че й угажда... сега имам нова стратегия - поставям й задачи, които да свърши и получава пари, които ги харчи както иска... ако иска нещо по-скъпо да си събере!
Не сме я оставили без дрехи, обувки, училищни дрън-дрън екстри, така че стига толкова...

# 467
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ох, говорете ми за играчки. Даже като минаваме с колата (защото заобикаляме всякакви магазини, колички, батути и подобни с цел да не се изнервя) и почва да крещи мерцедес (да, може много хубаво да казва повечето марки коли) защото на ветрината има един за 509 лв. Познайте как няма да го купя. С брат си се карат за всяка играчка дори и за балоните. Изяде ми главата за полиция и пожарна. Караха се с брат си 24 часа за двете играчки. Накрая бяха счупени и спря интереса. От зор научи пожарна и полициййй.
Наскоро като го взимахме от градина пред очите ни стана кандърма на едно момченце, което искаше да ходи до джипа на майка си да вземе трансформарса си и да играе демонстративно пред децата на площадката в градината. И пак не успяхме да избегнем ревовете защото той видя и видя, че госпожата е ок с това. Заявих, че не толерирам да се носят играчки в градината, а госпожата и тя не харесвала?!?!
А в градината той много реве, но винаги с дадена причина. И пак е тартора в групата. Той и фен клуб има от момичета.

# 468
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аз в това отношение съм доста хард. От доста отдавна съм обяснила,че скъпи играчки се купуват само по повод-РД, имен ден и Коледа. Ако ходим с тях до Джъмбо си избират нещо малко и евтино. Флумастри, листи и пластелин не отказвам, ако нямат. Книги веднъж в месеца. Много нерви ми отидоха да се обяснявам със Слав и да отказвам, но свикна и сега не крънка много. Като каже ама еди кой си има еди какво си просто му обяснявам,че не може да притежаваме всичко. А така може той да си занесе играчка и да си ги сменят и пак и двамата да играят с нещо, което другия няма. Доста разбран е в това отношение определено. Боряна си знае покрай него. Не че днес не мрънка 10 мин седнала във всекидневната на пода да идем до била да и купя близалка с Пи Джей Маскс, но като видя,че твърдо отказвам не се затръшка. Е попита ме поне още 3-4 пъти няма ли да отидем до Билата, но не е настоявала. А за децата, които нямат нищо редовно обяснявам, когато пилеят храна по пода или просто от инат не искат нещо, което съм им сготвила.

# 469
  • shumen
  • Мнения: 18 077
С носенето на играчки в градината и аз не съм съгласна,но при нас през учебната година не им дават да носят,или ако носят ги оставят в шкафчетата,а сега в сборните групи може и носят повечето деца.Дени и той занесе 2-3 пъти книжки,но се отказа,защото той много си ги пази,а другите деца не и все скъсани ги връщаше.Веднъж пък занесе светещ спинер и му го откраднаха и повече не пожела да носи играчка.Разбра се и кое дете го е откраднало и госпожата уж му казала да го върне,но и то,и майката твърдели,че е негов.
А в градината,а и навънка и той много реве и все му се смеят.Тази сутрин още с излизането от нас падна и рева и нарежда до там и още влизайки едно момиченце му каза,че е е бебе и той още повече наду гайдата.

# 470
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Щото не сте виждали на трети клас как реват като магарета, от лиготия...

Лигавене не толерирам, понякога съм хард повече от нужното, но тва е за нея... няма да ми става като местните лигочи... пример - детето лежи на земята и чака майка му да й обуе обувките?!? В заведение - сипи ми сок в чашата, защото съм жаден/а?!?! Това са безумици и безкраен лигоч.

# 471
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Аууу, София много мрънка. Понякога без причина. Иска например вода, ама няма да го каже нормално, а ще го изплаче, ще кажеш, че не и даваме вода. Е, ние не и даваме докато ни си поиска нормално, както и за всяко друго нещо, и въпреки това тези мрънканици продължават вече доста време.

# 472
  • Мнения: 4 087
Аз си говорих скоро с едната им учителка/много разбрана жена , с дългогодишен опит/, каза че около 4 влизали пак във "фаза", тръшкат, се мрънкат, после до 2 години, в началното училище, пак се "успокоявали", докато не почнат да влизат в пубертета.....изобщо са си едни непрестанни цикли май май Simple Smile

# 473
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Може и да е вярно. Приятелчето на София навърши 4 преди 2-3 месеца и майка му се оплака, а и ние го виждаме, че от скоро плаче за всичко.🤔

# 474
  • Мнения: 4 087
Моята не се тръшка, ама е толкова устата и се опитва да е независима.....направо ме подлудява с постоянният поток от спорове, опозиции и като не може да надвие, почва с едно много дразнещо- Моляяяяя, моляяяяя......ей ти казвам, страшна работа, щом и баща си изнервя понякога, дето е монумент на спокойствието, смятай.

# 475
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Божкеее в трети клас да им обувам обувките. Бубето е на 3 и не съм и ги обувала от месеци вероятно. Изключвам еднични случаи в яслата, когато бързам, а тя се е забляла и не си обува пантофите.
Ама кво се чудя, племенника е на 12 и понякога тя се държи по- зряло от него.
Слав след като беше при нашите ни спретна няколко сцени с рев за разни неща. Всеки път нещата приключиха с наказание без ТВ за конкретния ден. Последно в миналата събота го играхме филма. От тогава ходи и на градина и не е ревал. Явно и не му е скучно, затова не се сеща да реве.

# 476
  • shumen
  • Мнения: 18 077
Може и да е вярно.Имаме комшийче на 4,което реве за всичко наистина.
Дени се пробва,но знае,че аз наказвам и го прави само на нашите,а на мен не смее.

# 477
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Тук съм Simple Smile да се отбележа
Прибрахме се в Лондон , ваканцията приключи , тази седмица тръгват на училище децата и до средата на септември ще е лудница докато свикнат и двамата - големия ще е първа година в гимназията , малкия ще е подготвителна в старото училище на батко си . Още незнам как ще се разкъсам на две различни посоки в едно и също време ама ще го мисля тези дни 😂

# 478
  • shumen
  • Мнения: 18 077
Чери,дано свикнат бързо децата с новите училища.

# 479
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
И Ида реве за щяло и нещяло. Иска нещо и реве, ама и тя не знае защо.  Излее, разсипе - пак реве. А като разлее нарочно и умишлено хвърля храна, се хили бандитски.

Общи условия

Активация на акаунт