Мъжа на най-добрата ми приятелка изневерява

  • 14 546
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 761

Аз бих си затворила очите- не съм видяла, не съм чула, не знам.
Семейните проблеми затова са семейни- да се решават от мъжа и жената в семейството, а не от чужди хора.Все пак, колкото и да си и близка,ти си чужд човек- днес си приятел, утре не си.А мъжа и винаги ще е мъжа и,дори да стане бившия един ден.

Аз съм виждала много от мъжете на жени, които добре познавам ,да кръшкат и никога не съм им казвала, не е моя работа.Повечето от тях още си живеят заедно и се радват на добър семеен живот.Ако се бях намесила щях да съм клюкарката, която им създава проблеми.А проблеми,особено емоционални, никой не обича да има.

Ако на мене ми дойде някоя да ми търси сметка къде ходя и какво правя и после почне да докладва на майка ми,баща ми, мъжа ми, най- много да и тегля една майна.Докато се вайкаш за любовницата на чуждия мъж,току-виж твоя се сдобил с такава....Гледай себе си, хората и без теб ще се оправят.

# 121
  • Мнения: 2 550
Отношенията ми с моята най-добра приятелка са такива, че никога не бих си замълчала ако видя такова нещо. ще и кажа какво съм видяла, тя да си преценята.
Тя би постъпила по същия начин.

# 122
  • Мнения: 465
Незнам кое би било по лошо да си замълча или да и кажа и двете са много трудни решения... Thinking

# 123
  • Мнения: 2 040
Аз и още 2 момичета мълчахме такава история 2 години .. на мен момичето ми беше близка позната, но на другите две - най- добра приятелка ... никой не й каза какво прави мъжът й всяка вечер по баровете, дискотеките, дори в собственото му заведение и пред очите на собствените му родители ... Е, цялата околия научи, последна разбра и тя ... от януари са разведени, но сме с чиста съвест че не ние развалихме брака им, а тя самата си разбра и го прекрати (е, след негов гаден побой над нея, когато му го каза в очите какво знае, но това е друга тема ... ) ..
Аз няма да кажа на жената на един от най- добрите приятели на мъжа ми, че идва в нашия град с разни мацки и мацоранки ... но съм казала на мъжа ми, че не ми е приятно и не разрешавам да идва в нас с тях ... в нас не е хотел за такива връзки, нито пък място за криеница ..
Моя съвет е: МЪЛЧИ СИ! Каквото трябва да знае, тя сама ще разбере или той ще й кажа ... нищо не остава скрито - покрито дълго време ..

# 124
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз не и казах  Sad Нямах смелостта, а и те бяха стигнали до раздяла много преди тя да е факт. По неизброими начини се опитвах да я убедя, че той и изневерява и сега се радвам ,че не и казах. Те и двамата са ми много близки приятели и щеше да е абсолютно забиване на нож в гърба и на двамата, ако се бях обадила. Най-вече не и казах, че и изневерява, защото точно година преди това той и каза, че го прави и тя беше повече от съсипана. Ако го беше изживяла още веднъж още щеше да си седи в тях и да не иска да види никой! Сега е добре и си търси нов приятел. Heart Eyes

# 125
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Я си помисли ти ако си на нейно място и твоят мъж ти изневерява ти би ли предпочела да знаеш, или би предпочела да крие от теб?
Постъпи правилно, както го чувстваш!

# 126
  • Мнения: 24
Как бе Небесна да й кажа? То момичето и понятие си няма. Всеки ден се чуваме и си говорим всичко знаете как е при най-добрите приятелки. Как да й кажа че мъжът й я лъже. Не ми дава нито сърце нито сили ще намеря за такова нещо. Аз сега започнах да си мисля ако някой види моя мъж ами по-добре да не ми казва. То това е отврат. Та аз им бях шаферка на сватбата преди 19 години. Видях как износи бебето напих се като го роди. Ама това са ранните бракове ожениха се веднаха след училище и сега на господина му се приискало нещо различно. Не е истина, че може това да се случва.
Аз сега започнах да си мисля ако някой види моя мъж ами по-добре да не ми казва. То това е отврат.
Е, да те лъжат по-малко ли ще ти е отврат? Да разбереш, че си лъгана дълго време, и на всичкото отгоре и най-добрата ти приятелка е знаела....няма ли да се почустваш изоставена от всички. И как, като я видиш и си говорите и се гледате в очите, ще ти даде сърце да се посмеете заедно за нещо. Аз не бих могла да го направя с най-добрата си приятелка. Все едно ще я мамя. Не разбирам, защо тя ще те намрази ако и кажеш. Струва ми се алогично.
Според мен поговори първо с мъжа и, без да му казваш каде и как си го засякла и после поизчакай да ти мине големия яд за да не действаш спонтанно и прибързано и да си изясниш добре ситуацията , защото не е изключено и да грешиш. И после, ако го видиш да продължава направо отиди и и кажи. Колкото по-рано, толкова по-добре. Така мисля аз. Тя може и да подозира вече нещо. Истината рано или късно винаги излиза наяве. И не трябва да се обвиняваш за последствията. Я си представи, че той системно и изневерява, но чак сега някой го е хванал в крачка....и я прави на балък пред всички. Има ли смисъл да продължава това?

# 127
  • Мнения: 705
Помисли кои са възможните варианти ако й кажеш...

1. Тя остава с него, но нещата между тях вече няма да са същите- доверието е изгубено.
2. Тя го напуска и остава сама- мислиш ли, че ще е по-щастлива?
3. Тя го напуска и си намира друг- някой, който ще й бъде винаги верен?... Много слабо вероятно (да не кажа нещо по-крайно).

Кой какво ще спечели и какво ще загуби?... Помисли добре преди да действаш.

има и още един вариант, според мен:

тя разбира, разделят се, на него му идва акъла в главата, преосмисля ценностите и живота си и накрая се събират отново. в англия бях чела една статистика че над 80% от мъжете, които са хванати веднъж в изневяра и им е простено НЕ повтарят. за разлика от тези, които си шават на воля!

след като човекът си излиза, прегърнал мадамата на улица, на която има офиси, значи не се крие кой знае колко! а това е лошо, мнооооооооооооооого по-лошо от това че просто е встъпил встрани! аз съм на мнение, че ако мъжът наистина уважава жената и семейството, ще кръшка така ще никой да не го разбере. а този явно не се е постарал, ама хич!!!

# 128
  • Мнения: 660
Ти сигурна ли си, че можеш да направиш "преразказ без елементи на разсъждение"? Като например:
"Видях Х два пъти да излиза от един вход под прозореца на офиса ми, на третия път до него имаше жена с ярко червено червило и бюстие, той беше подпрял ръката си на рамото й и нещо си говореха..."
Ако аз бях пуснала такъв първи постинг, но заглавието не гласеше "Мъжът на най-добрата ми приятелка изневерява", а гласеше "Така започва новият роман на Y според рекламата в пресата, дайте да предположим за какво ли ще се разказва", как мислиш, дали 7 страници мнения щяха да касаят изневярата? Или се получи така, защото всички обсъждат "елемента на разсъждение", вкаран в заглавието, а не какво може да е евентуалното значение на реалната случка.
Мисълта ми е, че ако ти разговаряш с твоята приятелка, съобщавайки предимно собствени умозрения, подкрепени с избрани факти от видяното (както сутрин човек си спомня избрани факти от сънуваното), има опасност да я подведеш и да й попречиш да свърже фактите с нещо безобидно, което тя знае и което да й даде невинно обяснение за нещата (ако предположим, че са невинни). И така освен в клюкарство, се замесваш в интрига и сплетня.
Моят съвет е да се месиш само ако активно бъдеш помолена за това.
Може да започнеш отдалеч така "Онзи ден видях мъжа ти да минава по улицата под офиса ми". И ако тя каже "Как така, онзи ден той беше командировка в А. и се върна вчера", ти кажи "Така ли? А...сигурно съм се припознала", тя отговаря "Най-вероятно". Това означава, че за момента отношенията им са стабилни и няма нужда от намеса. Или отговаря "Хм?!Кажи ми, ако го видиш и друг път", казваш "Добре" и разговорът продължава следващия път.
Я си представи, че ти кажеш "Мисля, че мъжът ти ти изневерява", а тя "???", ти "Ами видях го онзи ден под моя офис", а тя "А, може, там е отседнала на квартира дъщерята на тетката на лелята на стринката на жената на моя шеф, която има нужда от пари за операцията на майка си, обаче той...такова, затова пратих мъжа ми...Ти кво мислиш за последната серия на...Клонинг?" И оттам насетне контактите между теб и твоята приятелка някак странно се разреждат.Ти как ще се почувстваш?
Или ако там е отседнала дъщерята на тетката... на неговия шеф и т.н., защо трябва да започваш разказа с елемента на разсъждение "изневярата по света и у нас" и да втълпяваш тази мисъл? Той може да не иска бракът му да се разпада и ако си дава своя данък в този брак и нещата вървят, защо трябва да бъдат разбити от една афектирана реакция, която е повлекла след себе си лавина...
Не можем да знаем причината, заради която някои от нас вършат това или онова или попадат в една или друга ситуация. Съдбата води всеки по неговия личен път на психологическо израстване. Да се набъркаш в чуждото развитие може да предизвика ефекта на пеперудата...

# 129
  • Мнения: 569

Не се намесвай засега. Да разбереш, че ти изневеряват е едно най- неприятните неща в една връзка. Ако виждаш, че тя е щастлива и нищо не подозира по добре си трай. Рано или късно тази негова "връзка" ще започне да пречи на отношенията му с приятелката ти и тя сама ще заподозре нещо. Следи развоя на събитията но отстрани.  Аз лично не бих искала да знам ако мъжът до мен ме лъже. Ако съм щастлива и той ми дава всичко от което имам нужда предпочитам да не знам. 

# 130
# 131
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Някой как драматизират ooooh! Чудо голямо- кривнал мъж Whistling Къде-къде по-неприятни неща се случват в една връзка Peace
Да разкажеш какво си видяла на жена му би било необмислена и детинска постъпка, а не действие на зрял човек.

# 132
  • Мнения: 779
Отношенията ми с моята най-добра приятелка са такива, че никога не бих си замълчала ако видя такова нещо. ще и кажа какво съм видяла, тя да си преценята.
Тя би постъпила по същия начин.


Това е и моят отговор. Peace
Просто не мога да си представя, как бих си замълчала в подобна ситуация. А и защо? За да се измъчвам заради чужда грешка?
Приятелите са за това - да са искренни , дори и когато това не е приятно.

# 133
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, разбиването на семейството е много приятелска постъпка Crazy

# 134
  • Мнения: 5 877
Аз в такава ситуация бих искала да ми кажат.

Общи условия

Активация на акаунт