На палатка около София

  • 5 591
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Ох все заправям да си купя надуваем дюшек със сигурност ще е по-удобно отколкото да спиш на шалтета, чували и чаршаф, хахаах Grinning

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 567
Аз си правя спалня в палатката. Надуваем декатлонски дюшек(за двама), с одеялце върху него и си взимам зимна завивка с гъши пух + резервно одеяло! Е, до ся и октомври не ми е било студено. Шалтенцата аз ги препоръчах за да се седи навън, не да се пъхат под/над/в дюшека Simple Smile 

# 17
  • Мнения: 3 789
Ако го сложиш над не се ли хлъзга много (шалтето спрамо дюшека)? Аз имам едно, което от едната страна е с метално фолио и подозирам, че много ще се хлъзга. Ей такова:
https://www.decathlon.bg/p/5591048_postelka-ot-pyana-za-prehodi- … 00.html#/17-254-_

Ние имаме само един единичен дебел, другият е тънък и затова носим и още една-две завивки, за всеки случай. А и ако ходиш с кола не натежава Wink
Как ме е яд, че изхвърлих старите родопски одеала на баба ми. Идеална работа щяха да ми свършат.  Laughing

Имам едно родопско одеяло, ама много ми боцка и ми тежи, та не се ползва. Ако се наложи - казвай, ще го пратя Grinning

Иначе не се хлъзга при нас, може би защото дюшека ни е 1:1 с палатката, тоест като го мушнем и надуем не остава място накъде да се хлъзга. Grinning
Все пак дори и без шалтета, не мисля че ще ви е студено като сте завити със завивки и облечени с дълги ръкави и крачоли.

# 18
  • Мнения: X
Никъде не видях тоалетна хартия,кухненска хартия ролка или нещо подобно Grinning

# 19
  • Мнения: 894
Ако става дума за диво диво къмпингуване, а не в къмпинг, бих препоръчала да се носи и малка метална лопатка  за ходене до wc в гората, за да ви е чистичко и на вас, ако сте за повече от ден, а и на другите след вас. Минимално усилие, но интелигентно решение на проблема с 'минирането'.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 548
Продават едни къмпинг душове - черна торба,  20-40 литра, с чучурче-душ. На слънце се нагрява до степен да е гореща. Много е удобно при диво къмпингуване. само трябва да има къде да се закачи.

# 21
  • Мнения: 1 258
От къде мога да купя такъв къмпинг - душ торба и колко пъти мога да го ползвам? Не се ли накъсва тази торба?

# 22
  • София
  • Мнения: 335
Дали може по темата някой да предложи още места около София? Дори такива, до които се стига с кола.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 548
От къде мога да купя такъв къмпинг - душ торба и колко пъти мога да го ползвам? Не се ли накъсва тази торба?
Има ги по туристическите магазини. Нашата я купихме през сайта на Ташев - 15-на лева беше. Материята е много здрава. Нещо подобно на надуваемите матраци е. Ползвала съм го даже и вкъщи при поредното спиране на ТЕЦ-а.

За палатка става и на брезите точно преди входа на Железница. Има голям паркинг, рекичка, която пълни изкуствено езерце. Вчера видях, че са направили и спирка на рейсовете (69, 98 и 70) точно до брезовата горичка. Следващата спирка е на Анева чешма в началото на селото (тече едвам едвам, но има магазинчета от които може да се купи вода за пиене). Мястото лесно се познава по дърветата и има асфалтова отбивка вдясно от пътя. Има беседка и масички и пейки. Над горичката са безкрайни поляни.

# 24
  • Мнения: 1 291
Може ли да питам за дюшеците как ги надувате. Ние имаме един Лидълски, но се надува с електричество.

# 25
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
помпа с кабел за запалката на колата, крачна или ръчна помпа.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 247
Към багажа може би ще е добре да се вземе и нещо срещу комари, кърлежи, бълхи...

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
И аз събирам кураж за палатка:)

# 28
  • Мнения: 60
И аз събирам кураж за палатка:)

Много обичам на палатки да ходя, но само и единствено да е в планината. Море и палатка не ми се връзва и ми е адски мизерно особено с целият пясък и как в 9 сутринта и по-рано понякога те напича слънцето и в палатката не се живее. А и последният път, когато бях на палатка на къмпинг Градина някакви животни ми изядоха четки за зъби и хиляди неща, които компанията ни мързеше да си приберем Grinning  Обичам ако е за море да съм си взела стаичка в къщичка, а за планини палатка задължително Heart

# 29
  • София
  • Мнения: 4 548
И аз събирам кураж за палатка:)

Много обичам на палатки да ходя, но само и единствено да е в планината. Море и палатка не ми се връзва и ми е адски мизерно особено с целият пясък и как в 9 сутринта и по-рано понякога те напича слънцето и в палатката не се живее. А и последният път, когато бях на палатка на къмпинг Градина някакви животни ми изядоха четки за зъби и хиляди неща, които компанията ни мързеше да си приберем Grinning  Обичам ако е за море да съм си взела стаичка в къщичка, а за планини палатка задължително Heart
И аз така. Да няма къде да влезеш на хладно и сянка на морето ... . Пясъкът е вездесъщ и гадини всякакви. На планина си е друго. Баня в реката, от която не се мариноваш със сол. Най-много някой комар да се завърти, но и на това съм намерила решение - винаги си водя някой по-сладък от мен да го хапват. Проблем става, когато всички се намажат с разни репеленти, а аз не Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт