Със спазването на Дюкан се знае - перфектна фигура се вае - 285

  • 71 828
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Добро утро,

Определено задържам вода, подуват ми се и коленете, лактите. Не обичам сол и солено и скоро съм си мерила само талията, но ще започна и друго.

# 496
  • Мнения: 774
Обиколки:
Талия (разликата между измерена на 05.01 и днес) -6 см
Ханш (същата разлика, тук меря най-дебелата част) -8 см
И през кокал на ханша (това го имаше за някаква пола и си меря и там) -1 см
Браво! Чудесен резултат! Sparkling Heart
Солта е важна, съвсем без сол не е добре, освен ако не взимаш електролити. Аз си поръчах едни без калории, разтворими с вкус на кокос, но ми канселираха поръчката, явно изчерпани. Междувременно из нета прочетох, че даже и без калории, подсладителите вдигат кръвната захар и съответно имат ефект върху отслабването. Sad
През седмицата съм що-годе режимна (по-скоро нищо не ям), а през уикенда преяждам. Много ми е трудно този път, въпреки, че имам желание и знам, че ще успея рано или късно. Нещо тази раздяла здраво ме разтърси и още я преживявам и пуканките ме успокояват. Sad Здравословно също много се влоших, понеже от някакъв необясним инат не си пих лекарствата редовно. Вчера ги почнах и живнах малко.

Относно триците, те не причиняват запек, а действат като ''тапа'', която избутва всичко в червата. Който по принцип има запек може да очаква дискомфорт първите две-три седмици. Но зависи и от храната, ако П са по-дълги и се яде много сухо месо, запека е неминуем. Може би за това Дюкан изтъква, че 1/1 е по-лесна схема от 5/5.

За утре имам телешко и варени яйца.

# 497
  • Мнения: 4 711
Teriyaki, радвам се, че писа. Без сол уж не може, но аз никога не съм обичала солено, а напоследък съвсем. Не е като да го правя умишлено, просто не ми харесва с повече сол. Иначе не взимам електролити. А за подсладителите, така е, нямат значение калориите в случая. Четох по въпроса, зависело от самият подсладител, но нямало чак толкова сигурно изследвания кои точно вдигат. Но на мен ми стига, че стевията не вдига инсулина, основно на нея разчитам.

Дано всичко се оправи в личния ти живот Hug

# 498
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Teriyaki, радвам се, че писа. Без сол уж не може, но аз никога не съм обичала солено, а напоследък съвсем. Не е като да го правя умишлено, просто не ми харесва с повече сол. Иначе не взимам електролити. А за подсладителите, така е, нямат значение калориите в случая. Четох по въпроса, зависело от самият подсладител, но нямало чак толкова сигурно изследвания кои точно вдигат. Но на мен ми стига, че стевията не вдига инсулина, основно на нея разчитам.

Дано всичко се оправи в личния ти живот Hug
Включвам се непоканена в темата, но точно стевията вдига инсулина. Дамите от темата за ИР я избягват, имаше изследвания точно за нея. Изглежда ксилитола, еритритола и Монк фрут ( смешно звучи на български) са по-подходящи.
Солта също е много важна, дори препоръчителна при високо-протеинови режими. С обезводняването се изхвърлят много електролити и трябва да си ги набавим обратно.

Успех.

# 499
  • Мнения: 4 711
Teriyaki, радвам се, че писа. Без сол уж не може, но аз никога не съм обичала солено, а напоследък съвсем. Не е като да го правя умишлено, просто не ми харесва с повече сол. Иначе не взимам електролити. А за подсладителите, така е, нямат значение калориите в случая. Четох по въпроса, зависело от самият подсладител, но нямало чак толкова сигурно изследвания кои точно вдигат. Но на мен ми стига, че стевията не вдига инсулина, основно на нея разчитам.

Дано всичко се оправи в личния ти живот Hug
Включвам се непоканена в темата, но точно стевията вдига инсулина. Дамите от темата за ИР я избягват, имаше изследвания точно за нея. Изглежда ксилитола, еритритола и Монк фрут ( смешно звучи на български) са по-подходящи.
Солта също е много важна, дори препоръчителна при високо-протеинови режими. С обезводняването се изхвърлят много електролити и трябва да си ги набавим обратно.

Успех.
Nuclear, благодаря ти за включването. Непоканена или не, благодаря за информацията. Помня, че търсех еритритол тук, но май само в магазин Зелен ми излезе да има. Ще потърся пак.
Би ли ми изпратила някакъв линк към конкретно мнение или изследване, ако случайно разполагаш с такова? Благодаря предварително.

Ох, тази сол Confused. Не знам къде да я включа, хич не обичам солено. Някои айран пият със сол, на салата слагат, на мен не ми харесва.

# 500
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Аз от Амазон съм взимала. Не живея в България. Виж и I-herb.com.

# 501
  • София
  • Мнения: 5 746
Включвам се непоканена в темата, но точно стевията вдига инсулина. Дамите от темата за ИР я избягват, имаше изследвания точно за нея. Изглежда ксилитола, еритритола и Монк фрут ( смешно звучи на български) са по-подходящи.
Солта също е много важна, дори препоръчителна при високо-протеинови режими. С обезводняването се изхвърлят много електролити и трябва да си ги набавим обратно.

Успех.

Може ли линк към тези изследвания? За първи път го чувам това. Чак не мога да си представя, че ксилитолът, извлечен от царевица, не вдига инсулина.

# 502
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Ксилитола от бреза. Имаше в темата за ИР, съжалявам, но няма да имам време да търся.

# 503
  • Мнения: 136
Добро утро!От днес започвам и аз!Не знам колко кг-не ме изтересува!За мен е важно огледалото.Отчет за днес:
З-нещо като тутманик от яйца,извара и трици
О и В-пилешко месо,към което ще си направя някакъв млечен сос
Хубав и успешен ден!

# 504
  • Мнения: 774
От днес започвам и аз!
Успех! Аз пък си гледам BMI. Огледалото докато ме зарадва, ще мине доста време. Кажи как правиш млечен сос.

Интересно е, че темата се чете. Дюкан вече отдавна не е актуален, въпреки, че за мен си остава най-добрата диета, а аз съм опитала всички. Хубаво е да се обменя информация, всеки е добре дошъл.
Моят подсладител saccharin, което е направен на хапче sodium saccharin. Като някаква отрова ми звучи. Satisfied
От асоциацията за диабетици в Англия го препоръчват. Няма въглехидрати като стевията и няма калории. Да се надяваме, че не вдига инсулина по някакъв магичен начин..

Edеn - Heart

Днес П:
з-ка :4 яйца на очи, черно кафе, шунка.
обяд: Пилешко на тиган, подправено с пушен червен пипер
в-я: омлет с извара

# 505
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Отчет след първи ден - 1,5 кг.
Днешното меню:
з: кисело мляко с трици;
о - печено пиле;
в - варени яйца и извара.

# 506
  • Мнения: 4 711
Здравейте,

В Лондон съм сега и някакви нискомаслени млека си взех, да си бъркам трици за закуска. После в ресторанта на хотела ядох белтъците на две сварени яйца, малко пуешки гърди и кафе с мляко.

А за вечеря си бях взела от Асда пилешки гърди, годни за консумация и пак съм с нискомаслено мляко.

Два дни изкарах на П, утре би трябвало да съм П+З, ама май ще ми е трудна да измисля нещо с тия салати и нищо чудно до петък да си карам само на П.

Nuclear, и аз си взимах преди дъвки с ксилитол от бреза. За него не разбрах става ли и той. Като се върна, ще видя в магазин Зелен за еритритол. Иначе това им излиза на сайта:
https://zelen.bg/biomagazin/bio-hrani/zahar-med-podsladiteli/pod … superfoods-250-g/

Теряки, къде да търся това химично нещо, дето спомена? Bowtie Или просто да си търяс еритритол при нас, понеже вече няколко човека по различни причини ми го препоръчват. Включително и една коелжка, която беше на кето и на нея също й вършеше работа.

Взимам си вчера аз кефир доволна, че няма да карам само на нискомаслено мляко. Отварям го сега и.... някакъв странен цвят. Поглеждам, с череши. Поглеждам и другото, и то така Grin Май ще го давам на някой. Иначе съм доволна, че тук си намерих кетчуп без захар на Heinz. Имаше нещо от лимон в него, ама си затворих едното око за това. На вкус,  почти същия.

# 507
  • Мнения: 745
Момичета, привет.
Чувствам се като бездомно животинче и скачам от диета в диета. В неделя обмислях Узунов, но се реших на Дюкан. Отчитам начални 74кг при височина 165см. Опитвам се да правя тренировки поне два пъти седмично в домашни условия ( този ентусиазъм е отскоро) . Комбинирам старите и познати Синди и програма селф с гирички. Целя се поне около 60те. Според вас какъв ударен режим да направя като продължителност ?

# 508
  • Мнения: 774
Eden, браво, добре се справяш. Аз изключих киселите млекца, защото преяждам с тях. Кефир пък как обичам, с литри мога да пия.
А кефира от една гъба ли се правеше домашен или това беше някакво друго мляко?
Ето подсладителя, навсякъде в Англия го има. Евтин е.
Скрит текст:


CandyY -  5 дена най-много. То с диетатите е малко проба-грешка. За различни хора различни неща работят. Важното е да се чувстваш добре и да не си гладна.

savina_33  - браво,  хубаво меню и резултат.

# 509
  • Мнения: 136
Добро утро!Teriyaki,соса ми е чиста импровизация-кис,мляко,извара,чесън и копър.Понякога слагам яйце,или различни подправки.Днес продължавам осново на риба,а сутринта ще закуся с ''тутманика''Спокоен и отслабващ ден от мен,момичета.

Общи условия

Активация на акаунт