Професионални серии за коса 139

  • 38 067
  • 764
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 7 687
Вие влизате в тема 139

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  Relaxed
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
  Twisted Evil



 
Вместо запис споделете:

 

1. Продукти за предпазване на връхчетата и такива даващи цялостна текстура и плътност на косата от които сме доволни.
2. Скрабове за скалп.





Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
Описание методите на използване на продуктите на Керастаз:
И още за Керастаз
шампоани, маски, други


[cente
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal , 1
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен , 1
Keune, Satin Oil , 1
Sexy hair, Smooth/лилава серия/ , 1 , 2 , 3
Wella Sp Liquid Hair , 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Терапия Наши Phyto Repair 1 , 2 , 3
Sexy Hair Blonde 
Алтерна за блондинки
Керастаз за блондинки
=68.ARBZUEAAaOrl4-hEiHLjOC6E8uByx3yzIXOD7wD7dkHaYW65QexJE-IBRJCr … XQRiXL1U]Олаплекс
Скалп детокс Grow Gorgeous
Shu Uemura Ultimate Reset
PHILIP KINGSLEY ELASTICIZER





Терапевтичните преси,които ползваме :

Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя
40 – „Топ 3” маски/балсами
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела ,
98 – Цъфтеж, накъсване, продукт, който отново ще купите, Милкшейк ,
99 – Топлинни уреди, Joico ,
100 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета ,
101 – Грижа за скалпа, Напура,
102 – При-уош терапии, непрофесионални продукти
103 - Боядисване, терапии при боядистване, изправяне/къдрене
104 - Продукти за лятото, Впечатляващ продукт, Сухи шампоани
105 - Великденски промоции, Великденска прическа, ритуал преди сън
106 - Растеж и подстригване, специални кърпи, хранителни добавки …  хранителен режим
107 - Винаги страхотен, винаги лош продукт
108 - Серия за самотен остров, стилизанти, връхчета
109 - Балсами без отмиване, състояние след лятото, ТОП 3
110 - Денят след миене, стилизанти
111 - Скъпо разочарование, евтино попадение
112 - Анкета любима марка, Eprouvage, винаги наличен продук/серия
113 - Пролетна промяна, най-често ползван продукт
114 - Бременност, сешоари, хидратация
115 - Продукти за дълга коса, топ олио
116 - Продукти за лесно разресване. Любими продукти за зимата
117 - Продукти за нови косъмчета. Грижа при раздразнен скалп
118 - Наелектризиране през зимата.
119 -  Да посрещнем лятото с хубава коса
120 - Летни трикове за прическата през лятото
121-Любим протокол   
122-Любим антифриз продукт
123-Зимни аксесоари

124-Топ продукт 2018

125- Актуални слънцезащитни продукти
126-Любими продукти за дълбока хидратация
127-Как и с какво борим сухотата през лятото
128- Есенен косопад и как се справяме с него
129- Предчернопетъчна или какво ще си купя от намаленията
130-Ченопетъчна-кой какво си купи. Топ продукт на 2019
131-Lanza-обсъждане на марката. Боите, от които сме доволни
132-Любими финиши и продукти за скалп
133-Любими протоколи с описание на косите
134-Снимки на шкафовете с богатства
135- Извънредно положение и грижи по време на изолация.Четки за коса
136 - Летни протоколи; Слънцезащита
137- Любим продукт, който тук рядко се споменава; Новите серии н … з;Опиши косата си
138- Серии за брюнетки и блондинки.Защо спряхме да говорим за Ве … здразнения скалп.


Чуждестранни сайтове от които пазаруваме и сме доволни
https://www.hqhair.com/ - английски сайт с добри промоции и редовни кодове за намаления,доставката над 75 паунда е безплатна
 https://www.lookfantastic.com/ също английски с почти същите цени и промоции като първия
 https://eu.feelunique.com/brands/shu-uemura/haircare добър сайт,но до скоро безплатната доставка беше над 45 евро вече е 90
 https://www.growgorgeous.com/view-all.list официалния сайт на  Grow Gorgeous  американски,но се разминаваме без митница обикновено
 https://www.bellaffair.at/ австрийски сайт с добри цени има и немска алтернатива,доскоро доставката над 49 евро беше безплатна-вече не е,но с превозвач цените пак са си изгодни
 https://www.bellaffair.at/ още един немски сайт с хубави цени,но пак без свястна директна доставка
 https://www.supershop.de/ - отлични цени на Олаплекс и Себастиян на намаления
 https://www.cocopanda.de/ -Керастаз и Ланза на убийствени цени
 https://www.johnbeerens.com/merken/l-alga Лалга за живеещите извън БГ
https://www.friseurtotal.de/ Немски сайт с много добри цени и множество травъли
И един списък от сайтове от Лунна пътека Heart
 haarshop.nl
- haarboetiek.be
- barberstore.eu
- hbb24.be
- douglas.nl
- salontopper.nl
- cosmeticaxl.nl
- hairandbeautyonline.com
- kapperskorting.com
- myhair.nl
- nicebeauty.com
- hairstore.fr
- johnbeerens.com
- beautybay.com
- hqhair.com
- hbcare.co.uk
- parfumdreams.be  или .de
- allbeauty.com
- kalista-capillaires..com
- nicebeauty.com
- haarwereld.nl
- haarspullen.nl
- hbcare.be

# 1
  • Мнения: 30 866
Любимият ми пилинг за скалп е на Хронолоджист.
Благодаря за новата тема.

# 2
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
ПРИНЦЕСА,благодаря за темата.Любимо за връхчетата ми е олиото на Макадамия.Скрабове не съм ползвала.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 325
Благодаря за новата темичка.
Ползвала съм ексфолианта Хронолоджист на Керастаз и на Филип Кингсли. И двата не са лоши. Мисля, че Хронолоджист го спряха.
Имам разни серумчета и доста съм ползвала, но в интерес на истината досега не съм повтаряла. Постоянно излиза нещо ново, което искам да пробвам.

# 4
  • Мнения: 86
Благодаря за новата тема.
Любимо масло за връхчетата ми е Прешъс Ойл на Алфапарф.
Ексфолиант съм използвала само на Филип Кингсли, нямам опит с друг.

# 5
  • Мнения: 3 640

1. Продукти за предпазване на връхчетата и такива даващи цялостна текстура и плътност на косата от които сме доволни.

Харесвам Lakme top 10. Не знам дали се води за връхчета с оглед, че е мултифункционално. Харесвам и аргановото олио на Olioseta.

2. Скрабове за скалп.


Не използвам. С мазен, но чувствителен скалп съм.

# 6
  • Провинция
  • Мнения: 509
Здравейте. Писах на края на старата тема, за това пренася поста си тук.
Искам да постигна цвета от снимката в домашни условия. Знам, че се смесва някакъв лилав коректор с Боя 5.6 Keen, цвят слива. Боята я имам, но коректор не знам какъв е. На съвсем слънчева светлина има един буквално лилавеещ оттенък, който е страхотен.
Купих си бия и добавих на Шварцкофт някаква лилава боя,уж по съвет на човека, който ме боядисва, но нещо не мога да догодя цвета. Чудя се дали към боята на Keen ако добавя лилави тонер на Престиж ще се получи.
Ще помоля,  професионалистите тук да дадът мнение и да ми кажат как да догоня този така модерен цвят между кафеникаво лилаво и червено.
Моля, за препоръки. Първата снимка е това, което ми се получи на мен при фризьор и много ми харесва, а втората е с първоначалната цел.

# 7
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 711
Благодаря за темата. Пилинг не съм ползвала. За връхчета имам серума за блясък на Олиосета, става, но не е уау.

# 8
  • Мнения: 313
Благодаря за новата тема.

1. Серумът за цъфтящи връхчета на Owey ми съсипваше косата, правеше я на дъвка. Едно такова усещане на захарен памук и не можех да прокарам пръсти през нея. Пробвах да не е последен, а след него хидратиращ продукт, но не се разбрахме.

Май ампулата на Про Лонгър има ефект да удебелява връхчетата, може по-нататък да я пробвам. (А на коя серия на Керастас отговаря?)

1. Продукти даващи цялостна текстура и плътност на косата. Сякаш най-усезаемо от L’Anza Healing Oil серията Ш и М, както и двустъпковата терапията. След това Densifique Ш и М. Ампулите ми утежняват, не уплътняват. А серумът ми прави и той косата на дъвка.

2. Имам скраба на Керастас за мазен скалп. Веднъж го пробвах преди, сега мисля да го включа като грижа всяка седмица.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 23:18 от kotenze_84

# 9
  • София
  • Мнения: 1 771
Ползвам Маракеш Ендз, не виждам особен ефект, но косата ми не цъфти като цяло. Ползвам го предимно на 9 годишната ми дъщеря, която е с тънък косъм и от постоянното връзване има доста цъфтеж на кичурите около лицето. Скраб не ползвам.

# 10
  • Мнения: 1 666
Привет и от мен и благодаря, Принцеса за новата тема Blush
Скраб за скалп съм ползвала само на Гроу Горджъс и честно казано не ми харесваше - по-бързо ми се омазняване косата с него и не забелязах кой знае какъв положителен ефект.
По въпроса за връхчетата - фаворит за моята коса е серумът на Маракеш - намали цъфтежа, определено. Също така напоследък много се радвам и на олиото Наши Heart Eyes, косата ми го харесва, определено. Друго олио, което много обичам е арганово то на Кай про - разкошна миризма има и действието му е много хубаво. Преди харесвах и Ланза олиото, но ми омръзна (не е лошо в никой случай, вероятно пак ще го подновя, особено с тия цени в Мейк ъп, много се изкушава)
От скоро имам и серума на Oway за връхчета, но съм го ползвала само веднъж и е рано да изказвам мнение.
Единствено до сега бих могла да кажа, че имах неразбирателство със серума Ланза нийм плент. Купих го с големи очаквания, харесвам много марката, но никакъв ефект нямаше на моята коса. По никакъв начин не повлия цъфтежа. Ноо това е така само при мен, имам спомен, че други съфорумка го харесваха. Та така, толкова от мен Simple Smile
P. s много бих искала да пробвам някой скраб, но се колебая. Заглеждам на ФК за растеж и този на Керастаз за мазен скалп. Но, като че ли  керастазките  скрабове бързо спряхте да ги коментирате и останах с впечатлението, че не са кой знае какво.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 20:53 от Viktoriai

# 11
  • Мнения: X
Мерси за темата.

Копирам направо едно съобщение, което изпратих на съфорумка:

Този скраб на давинес (https://www.arlen.bg/product/12404/dalbokopochistvasht-eksfolian … -scrub-250ml.html) само аз не съм разбрала, че се пени...и то стабилно, аз и бая сложих де. Joy Мирише на стимуланта на Икаров.
Стори ми се, че ще е доста груб с тая сол, но доста лесно се разтварят частиците. Позаскърца ми косата определено, не се оплете. След това минах и с ДПШ на Меди веднъж само - дължини и корени, викам си щом само веднъж ще я мия с шампоан ще сложа малко повече - половин шепа, цялата баня стана в пяна. Joy
След тях реших, че ще е много умно да сложа маската на марокан - тази за гъста коса. Обаче нещо не ме впечатли ефекта, май по-добре да бях сложила ампулата лалга, както си мислех. Thinking
Така де, скраба + дпш е супер комбинация, определено косата е почистена от всякакви натрупвания и обемна. Но след 2 седмици ще ги пробвам с някоя друга маска/ампула със сигурност.

# 12
  • Мнения: 438
Благодаря за новата тема Simple Smile
1. Връхчета - харесват ми еликсира на Шоу и маслото на Шу, когато си съхне сама. Иначе слагам коприната на Чи и Архитект термото преди сешоар и ми харесват - плътен косъм, пригладен, добавят обем.
Определено мога да кажа, че от Маракеш Ендз ми цъфтеше още повече косата.
2. Скраб само на Икоо съм ползвала - почистваше, ама имам чувството, че изстъргваше и ми правеше пърхот, замина си.
Стана ми интересно за Ланза Хийлинг и Про Лонгър... май май ще се поръчва. А и може ли линк за ексфолианта Хронолоджист?

# 13
  • Мнения: 129
Момичета, преди малко си измих косата с шампоан на меси биокленз, хидратиращ балсам на ФК, след това Маракеш за връхчета и всичко беше наред (все продукти, които съм използвала не веднъж).
После обаче сложих меди целаген и като взе да ме пари всичко, като отидох до огледалото и... Това не е всичко, имам и по гърба, а съм пръснала малко само в корените
Скрит текст:

# 14
  • Мнения: X
Аз ползвам нуминокс и уж внимавам, но понякога се случва да попадне на ухото, на челото или на врата и така се зачервяване също и пари. Но винаги на места, където се е докоснал спрея, при теб си е направо алергична реакция сякаш, спри го по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт