Професионални серии за коса - Тема 33

  • 55 120
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 569
Професионални серии за коса - 33

Добре дошли!
 



Теми и насоки, които сме оценили:

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Изкуството да балансираме грижите на протеин и хидратация
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги

Къдравата коса
За боите Majiblond
За естествен блясък 1 и 2
Деминерализиращи терапии  
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата

За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти

Често обсъждани продукти за коса в темите:

# 1
  • Мнения: 1 569
Здравейте!

Сигурно сте го споменали, но в LF всичко на Керастаз е с 25% намаление до края на деня. Както не искам от там да поръчам май ще се наложи...

Исках да попитам следното:
1. Огромна ли е разликата между шампоаните Бейн сатен 1 и 2? Моята коса е фина, изрусявам се, много изгорена и накъсана в краищата, нагоре е горе-долу е ок. Та кой да поръчам?  newsm78
2. Съответно коя маска от серията да взема? Lait Vital или Subliminate Jour или Нектар Термик? Каква е разликата между тях и коя е най-подходяща за моята слаба, тънка коса? Кое няма да ми утежни? newsm78
3. Със шампоана за обем коя маска да взема - Lait Volumintense или Volumactive ??? Чудя се и дали шампоанът е съвместим с маските Age regarge или Force Architect, тоест ще има ли volumising ефект от шампоана с някоя от тези заздравяващи маски?

Последна редакция: вт, 17 апр 2012, 10:50 от ♥Пандичка♥

# 2
  • Мнения: 35 963
защо този продукт
http://zlatnaribka.com/elastisajizyr-philip-kingsley-elasticizer … -ml-311-2710.html
не може да се използва три дни преди и след химическа процедура?

# 3
  • Мнения: 3 416
♥Пандичка♥ благодаря за темата!

bubanka
преди боядисване или къдрене например еластисайзъра не се ползва,защото приглажда косъм и така го затваря. Не може да проникне боя или друг продукт примерно. За след..не мисля,че е проблем

# 4
  • Мнения: 35 963
sladurka , благодаря!   bouquet

# 5
  • Мнения: X

 в LF всичко на Керастаз е с 25% намаление до края на деня.

Извинете, но какво е LF?  Blush

# 6
  • Мнения: 284

2. Съответно коя маска от серията да взема? Lait Vital или Subliminate Jour или Нектар Термик? Каква е разликата между тях и коя е най-подходяща за моята слаба, тънка коса? Кое няма да ми утежни? newsm78

Lite vital съм го ползвала, мисля че се води балсам даже, много лек, в смисъл че е за почти здрава коса, на мен не ми хареса, след като го отмия все едно нищо не съм слагала. нектар термика също не е маска, а за преди преса, много е хубав но е тежък, с много масла. Две опаковки изхабих от него и ми беше добре, но напоследък ми оставяше косата като мръсна и го смених с Хрома термика. За тънка коса, както и за не много суха коса е перфектен, остава воднисто усещане като го нанесеш и не утежнява, много добър продукт. За дргия продукт нищо не мога да кажа  Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 569
Milavanila, благодаря! Не знам защо си мислех, че Нектар термик едва ли не може да се използва и като финиш.  Rolling Eyes Значи той отпада, защото имам Цимент термик за термозащита. Остава да прочета повече отзиви за Lait Vital i Subliminate Jour ДО КРАЯ НА ДЕНЯ, давайте момичета!  Mr. Green

Check please, LF е lookfantastic.com  Peace

# 8
  • Мнения: X
Благодаря.   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 580
Пандичка, благодаря за темата!  bouquet
Не знам каква е разликата между двата шампоана Бейн Сатин, но за моята коса ми препоръчаха Байн Сатин 2 (имам същата като твоята, тънка, руса и третирана) и ми влияе много добре, не премива, не изсушава. Аз го използвам с маската Архитект. След тяхното използване косата ми е жива, еластична, с обем и блясък.  Hug

# 10
  • Мнения: 372
Пандичка,       bouquet      за темата!

Аз ще се въздържа от отстъпката на ЛФ   Stop  , макар да звучи примамливо.
Последните ми 2 поръчки от тях въобще не дойдоха.   Crossing Arms

Jacqulinе, никъде не сме споменавали подхранването и хидратацията да смъкват боя, както протеина.   Naughty    Отделно, че само за протеина на Афоджий(който е с нагряване и точно заради него) сме коментирали, че сваля боя.
Пак дебело ще подчертая, че има различни видове протеин и повечето не променят състоянието на цвета. Променя се, когато се нагрява. В това число и с масла също. 
По въпроса ти - не знам какъв е цветът ти, но аз наблюдавам при себе си следното:
Изрусявам се. Откакто започнах да ползвам тониращ шампоан(Блонд Ми), цветът е многократно по хубав от боядисване до боядисване. Откакто включих по-често и кератин, цветът не мръдва дори след протеина на Афоджий с нагряване.   Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 160
Благодаря за новата тема!  Hug

Някой ползвал ли е  Маска с арганово масло и зелен чай Inoa и може ли да сподели отзиви?

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодарско за новата тема   bouquet

С влизането да затвърдя прекрасните впечатления от възстановяващата серия на Вела SP, прекрасна, прекрасна, балансирана, уплътняване, гладкост  Heart Eyes Heart Eyes

И гладки отзиви за активната млечна маска на милк шейк - до сега съм ползвала все професионалната и за първи път домашната. Направи ми впечатление, че след нея косата е някак напоена и предразполага към "спластяване", ако се суши мокра. Затова след отмиване на маската постоях с хавлията - да попие нежно водата и на по-суха коса ползвах стилизант и изсуших и косата бе супер гладка, копринена, не перушинеста  Peace всеки косъм бе отделен и хлъзгав  Peace

Последна редакция: вт, 17 апр 2012, 13:13 от a.l.e.n.a

# 13
  • София
  • Мнения: 5 474
 Благодаря за прекрасната тема Hug
 Аз не се въздържах и си поръчах хидратиращия шампоан на Aphogee,ще си го ползвам с маските,които имам и двуминутния реконструктор.
 
 За млечната маска на Милк шейк мнението ми се покрива 1 към 1 с това на a.l.e.n.a.При мен усещането е същото.А след маската пръскам с Leave-in conditioner пак на Милк шейк,точно за да няма заплитане.

# 14
  • Мнения: 75
Благодарско за новата тема   bouquet

С влизането да затвърдя прекрасните впечатления от възстановяващата серия на Вела SP, прекрасна, прекрасна, балансирана, уплътняване, гладкост  Heart Eyes Heart Eyes


  bouquet и от мен за темата!
a.l.e.n.a  Hug благодаря за споделеното .....кои продукти от серията ползва?

Общи условия

Активация на акаунт