Професионални серии за коса - 25

  • 48 275
  • 699
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 675
Един въпрос-подходящи ли са тези протеинови терапии за мъж според вас?
Да....защо не!  Simple Smile
Но на мен ще ми е трудно да намеря мъж, който да се съгласи да се намаже с толкова много неща.  Laughing
Моят използва само шампоан  Whistling

# 571
  • Варна
  • Мнения: 610
След малко ще слагам протеина в 2 стъпки,та искам да попитам след като сложа и балсама и измия.,задължително ли е да суша косата,защото мислех да я оставя сама да си изсъхне??? Praynig  bouquet

"Дълбоко подхранване:
След като сте отмили хубаво продукта, нанасяте обилно богата маска. Слагате си шапка за баня и затопляте косата по някакъв начин – със сешоар или топли кърпи. От топлината продуктите проникват много по-добре и дълбоко. Стоите 30-40 мин поне. Отмивате само с вода и по възможност, оставяте косата да изсъхне сама."
Това е от Miss Nellie за протейните в началото на темата Peace

# 572
  • Мнения: 3 416
Един въпрос-подходящи ли са тези протеинови терапии за мъж според вас?
Да....защо не!  Simple Smile
Но на мен ще ми е трудно да намеря мъж, който да се съгласи да се намаже с толкова много неща.  Laughing
Моят използва само шампоан  Whistling
А то не казвам,че ще е лесно да го убедя,но ще прбвам. Много му пада косата напоследък,освен това косъмът му е тънък,че чак прозрачен. Ще пробваме-благодаря!
Пандичка сложна ситуация е твоята Laughing Не бих могла да ти помогна с питането,може би трябва да наслояваш р-р върху р-р,знам ли? Ти опита ли 2 мину newsm78тния? Аз така се чувтвам след него,плътна,здрава,но не жилава коса. Аз искам и жилава пък Mr. Green

# 573
  • Варна
  • Мнения: 610
Miss Nellie,благодаря ти за споделеното за файбърсютика,по точно за запечатката Hug  bouquet
Спести ми около 56лв,май беше.
Не че няма да заминат за някой друг продукт за коса Mr. Green

# 574
  • Мнения: 1 569
Сладурка, сложно е нали?  Grinning Хехе. А, ето сега, ти за кой 2-мин. р-р на Афоджий говориш? С чай или другия, който единствен се предлага в момента в рибката, и за който Анч казва, че при нея имал омектовяващ ефект?

Относно сушенето. Аз съм абсолютен фен на естественото съхнене на косата.  Heart Eyes Лятото и по-голямата част от пролетта и есента само така я оставям да съхне. Тук някъде ми се мярна като част от някаква процедура миене, слагане на нещо, здраво сушене и после май пак имаше някакво мокрене и сушене. Не помня точно за коя процедура се отнасяше.  newsm78 Но ми се стори прекалено. В крайна сметка да не забравяме, че всяка термична обработка, със или без термопротектор, е допълнителен стрес и уврежда в някаква степен. Това за загряването при ползването на маски го разбирам и приемам, но аз лично (подчертавам за себе си), не бих го правила със сешоар, а само слагайки шапка и кърпа отгоре.

За Фибер(файбър;))сютика още преди като много се дискутираше задължителна ли е тази "запечатка" или не, си мислех, че всичко си е баш маркетинг, но може и да греша. Peace Ето сега за тази марка Афоджий серията в 2 стъпки предполагам няма как едното без другото?

Последна редакция: нд, 04 дек 2011, 16:24 от ♥Пандичка♥

# 575
  • Мнения: 0
MissNellie   bouquet Благодаря за обяснението.Значи моята е доста увредена .Странното обаче е че аз нито я боядисвам(преди само с безамонячни) нито я третирам с каквото и да било,даже сешоар не ползвам никога newsm78.Как успях да я съсипя толкова незнам. Cry

Тогава някои може ли да ми препоръча нещо за много увредена но не третирана,суха коса.Интенс рипеара дали ще е достатъчен?
или да се подпуквам направо с протеините,или да пробвам с един реконструктор преди това,или...с толкова или май направо да я режа а  Rolling Eyes

# 576
  • Мнения: 3 675
Как успях да я съсипя толкова незнам. Cry
Аз си мисля, че имаш погрешна представа за косата си.
Не ми се вярва да ти е чак толкова увредена само защото се разтягала  Simple Smile
Този тест с разтягането не е много обективен.

# 577
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
лелееее, ама сте писали, писали  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes много обичам така  Hug Peace

....И още 1 въпрос: откъде, освен от Рибката, поръчвате Афоджий???

 newsm78 май от ибей  newsm78 за другаде не се е чуло  Peace



В § С много се радвам, че се реши  newsm78 но до колкото разбирам - мислиш да се въздържиш от протеина  newsm78 можеш да опиташ с по-малко количество  newsm78 да не е обилен, както и да акцентираш на хидратация Peace но ако мислиш, че нямаш нижда, наистина е безсмислено  Heart Eyes



за Файбърсютик и аз благодаря на Мис Нели  newsm78 но нещо ми убягва в цялата схема или не ми се връзва; аз на този етап - ще продължа да ползвам терапията в комплект; при мен може би има силен ефект, защото ползвам протеин по принцип;

комбинация на Кератин и интрасилан има в маската Архиткт на Керастаз, "молекулата" е патент на концерна Лореал и се ползва и в Редкен и в Лореал и в Керастаз - дори мисля за 1 път я пуснаха с Volumorphose - там на суха коса се поставя ампулата и после се измива с шампоан волюмактив, в който има протеин и един вид с водата се внася и протеин;

аз също доста съм се чудила - дали е  маркетингово решение - защото ако целта е "купи повече продукти" - то ще има и шампоан и финиши ... и т.н., но пък може да са искали да е различна серия и нетипична  newsm78

когато аз разглеждах състава - когато ги взех - съшо не открих нещо впечатляващо - затова прецених, че може би съставки си взаимодействат, когато се смесят двата продукта и повече не се рових - защото ми действа добре  Peace

също се колебая - дали да не пробвам и с добавяне на протеин  newsm78 най-добре след боядисване; сега понеже ползвам терапията след боядисване - предполагам добре запечатва пигмента в косъма

за мен въпросът си остава съвсем отворен, усмихнах се, като видях как се израдваха момичетата, че ще "спестят" една маска  Blush обаче - усещането - няма нищо общо с маслена маска  newsm78 поне при мен  Peace

# 578
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
MissNellie   bouquet Благодаря за обяснението.Значи моята е доста увредена .Странното обаче е че аз нито я боядисвам(преди само с безамонячни) нито я третирам с каквото и да било,даже сешоар не ползвам никога newsm78.Как успях да я съсипя толкова незнам. Cry

Тогава някои може ли да ми препоръча нещо за много увредена но не третирана,суха коса.Интенс рипеара дали ще е достатъчен?
или да се подпуквам направо с протеините,или да пробвам с един реконструктор преди това,или...с толкова или май направо да я режа а  Rolling Eyes


прочети цялата статия http://voices.yahoo.com/the-fine-art-protein-moisture-balancing- … 93904.html?cat=69 - тестът е накрая - ще прецениш и от какво имаш нужда  Peace

# 579
  • Мнения: 1 282
MissNellie,   bouquet Благодаря за поста!   bouquet
Даваш идея с Фиберсютика и след това протеин. Ще пробвам.  Twisted Evil Hug
Аз съм го ползвала с друга маска, със запечатка не съм.

Видях, че продуктите на Афоджии са на изчезване.  Mr. Green

Feeling, очаквах хипер втвърдяване след протеина при теб.  Crazy Изненада ме!

Много сте изписали. Много готино!  Heart Eyes


# 580
  • София
  • Мнения: 436
Привет! Отдавна ви чета, но досега не съм се включвала. В момента ползвам продуктите на Tigi Bed Head Catwalк.Взех си шампоан и балсам по 750мл. за обем, доволна съм, но са си силна козметика - понякога си усещам косата малко по-суха. Взех си и един лосион за обем при изсушаване. Много съм доволна, вие предполагам го знаете. Беше на  промоция. Имам още 2 бр. от него, чисто нови.  Ако някой се интересува:
http://prodavalnik.com/tigi-bed-head-losion-za-obem-bezplatna-dostavka-i3111889

Сега искам да си взема и нещо на същата марка за обем в корените, имам boost- a на Paul Mitchell, но нещо не съм особено впечатлена, въпреки хубавите отзиви тук.
 Thinking

# 581
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Анч..... тя е била много пердпазлива и е включила тежката артилерия за хидратиране  Mr. Green   newsm78 а разбрах, че накра косата е била доста дървена  newsm78

ама ще се оправи до няколко измивания  Mr. Green

# 582
  • Мнения: 1 569
лелееее, ама сте писали, писали  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes много обичам така  Hug Peace

....И още 1 въпрос: откъде, освен от Рибката, поръчвате Афоджий???

 newsm78 май от ибей  newsm78 за другаде не се е чуло  Peace

Така и предполагах. Нищо, ще чакам да заредят в Рибката, тамън дотогава ще си доизхабя КАТ.  Heart Eyes

Кажете за разликата между реконструкторите на Афоджий със зелен чай и "стандартния"Praynig

# 583
  • Мнения: 75
natalia.d екстремно разтягане обикновено е признак на силно изгорена коса, когато са разрушени как беше? сулфатните мостове? забравила съм термина, дачита ще го знае....Който е експериментирал яко с блондор знае за какво става въпрос.
Недостатъка на този тест е субективното усещане на всеки за какво е малко, много  и  т.н. Т.е. не бих базирала избора на грижа само на резултата от него, а бих го комбинирала със други наблюдения.

Ще се опитам да обясна така както аз го разбирам Wink ....

 Над 90% от сухото тегло на косата се състои от  протеини , наречени кератин .Кератинът е уникален с това , че неговите вериги съдържат високи концентрации на аминокиселината - цистин . Всяка единица цистин съдържа  две цистеинови аминокиселини в различни вериги, които лежат близо една до друга и са свързани по между си чрез два серни атома , образуващи силна химична връзка , известна като дисулфиден мост.

Множество дисулфидни мостове образуват дължината на кератиновите вериги, като ги свързва заедно подобно стъпалата на въжена стълба.

Дисулфидния мост е една от най-силните връзки , познати в природата и якостта на косъма до голяма степен се дължи именно на напречното свързване на кератиновите вериги чрез дисулфидни мостове.

Дисулфидните мостове могат да се променят само с химични методи , като при къдрене и изправяне......... за разлика от водородните връзки, които се разрушават винаги , когато косата се мокри , и се образуват отново , когато косата се изсуши.

 

dachita .....
Я да те питам, отбелязала съм си крем без отмиване Вела Енрич препоръчан от дачита за проба. Гледам и маска има от серията, а не съм я отбелязала. Не си ли я пробвала или съм пропуснала мнението?

Ползвала съм само шампоана, крема и ампулката от серията. Peace

П.П. Освен химическо третиране ,къдрене , изправяне наскоро четох / а и коментирахме с фризьорката / , че продължителното излагане на силно слънце , без предпазни средства може да бъде дори "по-убийствено" за косата дори и от едно боядисване.

Последна редакция: нд, 04 дек 2011, 17:34 от dachita

# 584
  • Мнения: 75
..... ли 2 мину newsm78тния? Аз така се чувтвам след него,плътна,здрава,но не жилава коса. Аз искам и жилава пък Mr. Green

Продължавам да си мисля ,че ще ти хареса реконструктора на Чи  Wink.....точно по този начин си чувствам косата след него .... жилава , абсолютно балансирана ......ако имаш възможност да пробваш или да размениш  newsm78 ...опитай.
В тази връзка дали някой може да даде отзиви за кератиновия спрей на Чи , но от оранжевата серия?

Общи условия

Активация на акаунт