Професионални серии за коса - тема 76

  • 70 863
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 76 - Добре дошли !

Вместо запис, моля споделете:
1.Кои са любимите ви ”финиш” продукти? Любими стилизиращи продукти?
2.Кои са най-ефективните продукти, които сте използвали срещу косопад?


Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
]Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
описание на сериите на Алтерна
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме


Терапевтичната преса,която ползваме :


Как да се подстрижем сами



Предишни теми :
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 , 58 , 59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 23:25 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 3 413
Любим финиш -термо спрея Тиги еС-фактор  Heart Eyes

# 2
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Благодаря за новата тема прекрасна е, все още съм в търсене на  ”финиш” продукти .Надявам се от замени да намеря и моя

# 3
  • Мнения: X
Благодарности за труда, Фрея  bouquet

Тепърва ще започвам олиото Matrix Biolage с таману (розовото), надявам се да е то любим финиш, защото  иначе до момента не съм го открила.

Специални продукти за косопад не съм ползвала.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Благодаря за новата темичка   bouquet
Любимият ми финиш е сметаната на Милк Шейк  Heart Eyes най-добрия финиш, който съм ползвала.Косата ми не ги понася става на клечки ,или се омазнява бързо, за това не експериментирам. Peace
И стилизанти не ползвам .

От противокосопадните продукти ми се пресушава скалпа, за това приемам вътрешно витамини и домашни мазилца Peace

# 5
  • Мнения: 2 355
Благодаря  за темата   bouquet
1.Кои са любимите ви ”финиш” продукти? Любими стилизиращи продукти?

Коприната на Чи с червената капачка и двуфазния серум на ЛП.
2.Кои са най-ефективните продукти, които сте използвали срещу косопад?
Ампулите на ЛП.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 839
Още един глас за сметаната на Милк Шейк. На второ място двуфазния серум от Липидиум серията. Бих искала да пробвам на Keune, аргановото масло и серума против цъфтящи връхчета. Срещу косопад - ампулите на Vichy, Dercos.

# 7
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря за темата   bouquet
1.Кои са любимите ви ”финиш” продукти? Любими стилизиращи продукти ? - Алтерна Бохо спреят и алтерна Кенди Ойл .
2.Кои са най-ефективните продукти, които сте използвали срещу косопад? Не съм изпозлвала, да чукам на дърво нямам такъв проблем.

# 8
  • Мнения: 2 843
Благодаря за темата.
1. След много проби на всевъзможни стилизиращи продукти (с най-добри впечатления като че ли от Керастаз) в крайна сметка сведох бройката до 2, при това най-"прозаични": лак за коса и пяна - и двата на    L'Oréal Professionnel. Всичко останало ми омазнява по-бързо косата и освен това предизвиква забележки от страна на мъжа ми, че нещо "лепне". С пяната за коса и с лака също съм много пестелива.
2. Не съм ползвала продукти срещу косопад. Дай Боже да не ми се налага.

# 9
  • Мнения: 259
Любимия ми финиш е Елексир ултим-жълтия
За косопад нищо конкретно-достатъчна ми е грижата за скалп

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271

Фрея,   Hug благодаря за хубавата тема   bouquet

1.Кои са любимите ви ”финиш” продукти? Любими стилизиращи продукти?

Финиши имам любими много, като май най-много ми харесва термо крема Дисциплин.

Стилизиращи продукти не ползвам много, но харесвам един гел на Алтерна от Hemp серията - който подпомага изправянето и държи права косата и при влажно време. Харесвам също пяната за обем на Керастаз от серията Резистанс.

2.Кои са най-ефективните продукти, които сте използвали срещу косопад?

Не бях имала косопад от почти 5 години, но сега ме е налегнал. Като го преборя /което е сигурно  Naughty/ ще споделя с какво.

______________________
Днес си получих подаръка за именния ден, от моето момче. На Шу Уемура Шусу Слиик - шампоана и маската.



Намислила съм в петък да се пострижа и затова няма да ги пробвам още, а така ме сърбят ръчичките  Laughingбда се шмугна в банята  Joy

Фрея може би си права. Няма да режа чак толкова, но определено поне 15 см. ще отидат  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 10 858
Фрея, благодаря за темата   bouquet
1. Любим финиш - Елексира на Екс с арганово масло.
На второ място - коприната на Чи, червената.
2. Продукти против косопад досега не съм ползвала, дано  не ми се и налага.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема  bouquet
Любими финиши имам много - олиото на Наши, на Макадамия, Митик ойл...
Продукти против косопад съм ползвала много - като че ли най-ефективни бяха ш-н и ампули Дюкре/знам, че не са за тази тема, но все пак при мен имаха най-значим ефект/, противокосопадната серия на Напура Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 160
Благодаря за темата   bouquet

1. Любими финиши - Милк шейк мляко с 12 ефекта, Редкен Анти Снап - крем против накъсване на косата. Все още търся най-подходящото олио за моята коса, до момента термо спрея Ес фактор на Тиджи се доближава най-много до критериите ми за "идеален" продукт.

2. NAPURA S|3 Energy Шампоан против косопад за слаба и мазна коса ползвах есента и останах много доволна  Peace

# 14
  • Мнения: 1 304
Благодаря за прекрасната нова тема  bouquet

1.Кои са любимите ви ”финиш” продукти? Любими стилизиращи продукти?
Подходяща термозищита за косата ми е термокрема Митик оил на Лореал, крема на Шу дизайн, крема за къдрици на лейбл М Simple Smile

2.Кои са най-ефективните продукти, които сте използвали срещу косопад?
ЗА момента не използвам нищо против косопад, а преди съм използвала шамопана на Виши, маската и шампоана на Лакме и Лореал Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт