Професионални серии за коса - тема 52

  • 64 970
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 41
Току що ми пристигнаха шампоана и маската на Велла Енрич за тънка коса без обем,нямам търпение да ги пробвам newsm44,взех си и шампоана на  Schwarzkopf Professional BC Bonacure Time Restore ,по късно ще споделя впечатленията си от Велла,прави ми впечатление че на нито един от продуктите няма описание на БГ,и при вас ли така пристигат?

# 676
  • Мнения: 3 698
Да изкажа впечатленията си относно Орофлуидо ш-н и маска. Шампоана не го усетих като много хидратиращ,по-скоро много уплътняващ, косата ми осезаемо скърца след него (но пък тя и с хидр. на Афоджи скърца така,че...). Маската е хубава, но очаквах повече. Косата става тежка и напоена, но при изсъхване липсва тази виталност и супер лесно разресване, които ги имам след маската на Макадамия.
Това са най-често ползваните от мен продукти и освен, че косата ми никога не скърца от шампоана /аз го усещам много приятен, добре хидратиращ, явно си е до каса Peace/, всичко останало и при мен се усеща така, маската прави косата тежка, но това на мен много ми допада, с Макадамията наистина става по-витална, но пък с Орофлуидото по-плътна.


Не, не се притеснявай!        Hug
С МШ това няма да се случи. Протеинът й е млечен, не житен. Последният втвърдява. Млечният протеин дава гъвкавост на косъма, също и жилавост, но го прави балансирано. ...

Feeling  Hug , изключително полезна информация! Аз чак след поста ти се замислих, че май всичко протеиново, което съм ползвала /и косата ми хич не го е одобрявала  Laughing /е било с житен протеин. Мисля да опитам МШ и се надявам да се окаже "моят" притеинов продукт.Може ли, ако не те затруднява, да погледнеш тук има ли продуктите за терапията, че аз само шампоана познах  Blush . Или да ми препоръчаш техни протеинови шампоан-маска  Praynig ...

# 677
  • Мнения: 372
А след Хидратора и Ревиталукса трябва ли да се слага маска? Или преди тях?  newsm78


Категорично не.  Wink

# 678
  • Мнения: X
Да изкажа впечатленията си относно Орофлуидо ш-н и маска. Шампоана не го усетих като много хидратиращ,по-скоро много уплътняващ, косата ми осезаемо скърца след него (но пък тя и с хидр. на Афоджи скърца така,че...). Маската е хубава, но очаквах повече. Косата става тежка и напоена, но при изсъхване липсва тази виталност и супер лесно разресване, които ги имам след маската на Макадамия.
Това са най-често ползваните от мен продукти и освен, че косата ми никога не скърца от шампоана /аз го усещам много приятен, добре хидратиращ, явно си е до каса Peace/, всичко останало и при мен се усеща така, маската прави косата тежка, но това на мен много ми допада, с Макадамията наистина става по-витална, но пък с Орофлуидото по-плътна.

При мен няма ш-н,от който да не ми скърца косата (това при второто шампуниране, винаги по 2 пъти слагам ш-н, понякога различни). Плътността от този е наистина огромна  Shocked. А косата ми така или иначе е много тежка и затова търся повече виталност и лекота, доколкото е възможно.
Сега се замислям за Велла Енрич, дали да не пробвам серията  Thinking докато чакам новата им, която едва ли скоро ще пуснат... Шампоана хидратира ли добре? sweety Simple Smile ще чакам впечатленията ти. И между другото забелязах,че в Енцо са разменили снимките с описанията на маските от серията. Ако си си поръчала маската от там би ли споделила какво пише на нея Fine/Normal или Thick?

Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 15:37 от Анонимен

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 676
 sweety, чакам мнения, защото мисля да си поръчвам Вела

# 680
  • Мнения: 8
cityofangels  не разбрах от кои ампули на Керастаз си доволна. Аз също търся ефект уплътняване.
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Densifique-Capillaire-Hair … rogramme-10-x-6ml от тези в рибката ще ги пуснат скоро и са по евтини Simple Smile

Благодаря ти!
И аз си мислех, че са тези, но все пак да потвърдя- ще ги пробвам!!!

# 681
  • Мнения: 372
Setoni, аз и шампоана не видях. Ампулите Repairing Hair Treatment, обаче са уникални. Не пазя кутията, но имам 1-2 налични и със сигурност трябва да ви запозная с това, какво усещане ми дават.    Heart Eyes
Понеже нямам представа кога ще седна на компютъра, а сега съм с телефона, любезно те каня да разгледаш продуктите, съставляващи терапията, в коментарите на статията в блога. Там съм посочила с линк всеки от продуктите. Картинката, с надпис 2ladies 4 passions, е линк към блога. Ако не се справиш с намирането, по-късно ще ти пратя линковете.  Simple Smile
Много се радвам, че ти е била полезна информацията!         Hug

# 682
  • София
  • Мнения: 94
Момичета, добре ли е да се използва протеинов ш-н , а маската да е хидратираща , или е по-добре да са от един вид?

# 683
  • Мнения: 3 698
Благодаря, следя ви  Laughing .Щеше ми се да ги има в бютибей, защото ще пускам поръчка с други неща и ще ми е най-удобно да ги добавя и тях.Разглеждайки МШ, харесах от продуктите им:

milk_shake Volume Solution Shampoo или олио шампоана от терапията ...първият сякаш повече ме влече...
маска
и ампулките, щом са добри.
Може ли ползвалите от тези продукти, да споделите впечатления? Интересува ме протеинови ли са, хидратиращи ли, аромат, действие...за ампулките е ясно, за тях ще следя и в блога!

# 684
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Почти в края на темата, но все пак успявам да се включа за милк шейк терапията  Heart Eyes



ТЕРАПИЯ НА МИЛК ШЕЙК С МЛЕЧЕН ПРОТЕИН



Привет, Красавици  Heart Eyes

Днес ще Ви разкажа за една своя много любима терапия, без аналог.

Милк Шейк е италианска марка на концерна z.one concept. Цялата линия е с характерен ванилов  аромат.

Целта на терапията е да полира косъма отвън и да го укрепи отвътре, като предвидената първа стъпка е добро почистване с
шампоан-олио за блясък Milk_shake Glistening Shampoo Oil.



Действително шампоанът не е, като типичните, които познаваме, доста течен е, с цвят на мед и консистенция на олио. Изненадата е, че измива много добре, възможно е да има и премиване, но това не е опасно, важно, за да се подготви косъма за активната фаза.

След, като косата е измита 2 пъти с шампоана, попийте с кърпа и смесете 40 мл база и 15 г протеин. Следва да уточним, че базата е с консистенция на маска и се измерва в обемна единица - милилитър, а протеинът е на прах и се измерва в тегловна мярка – грам.




Базата съдържа ензими, които нежно полират косъма, протеинът на прах е годен за консумация, но такъв шейк би бил доста скъп  Mr. Green. Подобна концепция, но с друг протеин и различни фази има колагеновата терапия на Шварцкопф, но за нея ще разкажем по-късно  Blush

Смесването трябва да става в неметален съд, с неметална бъркалка. Консистенцията е доста гъста. Нанася се равномерно и престоява поне 5 минути, след което пристъпваме към интересната част – позитивната преса. Това е уред, който се произвежда от концерна и се ползва специално за терапията, но в последствие се появиха множество китайски варианти.




Уредът наподобява преса за изправяне, но не нагрява. Не ползвайте преса, ако не разполагате с уреда! На едната плоча (метална)  има ултразвуков излъчвател, който раздробява на фини частички  протеина, за да приникне добре и дълбоко в косъма. Чува се звук на жужене. Другата плоча (свети в червено) има инфраред излъчвател, който нежно затопля, без да уврежда, и спомага проникването на продукта.  Всеки кичур се минава на сантиметри от корена към краищата бавно и от двете страни. Т.е. всеки кичур се  минава отгоре с инфрареда и отдолу с ултразвука и после обратно. След като обработите косата, оставете да постои 15 минути, навлажнете, ако е суха и повторете. След това отново оставете да престои поне 10-15 минутки и отмийте с вода.

Стилизирайте!

Възможно е косъмът да стане по-уплътнен и по-твърд, в случай, че усетите косата така – е удачно при следващи измивания да приложите хидратиращи продукти.

Терапията се ползва веднъж на 3 седмици и когато е нужно косата да се посили. Ако прекалите, без междинно хидратиране – рискувате дехидратация.

Нека обобщим:

1.   Продуктите, които се ползват са 3: Glistening shampoo Oil, база и протеин.

2.   Косата се измива с шампоана 2 пъти, странен и може да премие.

3.   Базата и протеина се смесват в пропорция 40 мл:15г в неметален съд, с неметална бъркалка.

4.   Преди да ползвате уреда изчакайте поне 5 минутки, след като обработите всеки кичур, изчакайте 15 минутки и повторете, след повторната обработка – изчакайте 15 минутки и отмийте.

5.   Стилизирайте.

6.   Ако не разполагате с уреда – затоплете коса със сешоар, топла кърла или както ви е удобно. Топлината спомага проникването на продукта!

7.     За да проверите дали уреда работи - капнете капчица вода на металната плоча и бавно доближавайте другата, почти преди да стигне до капката - тя започва да подскача и да се търкаля, все едно е на гореща плоча. Това показва, че уредът е изправен!  Peace

Бъдете красиви!

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 127
Благодаря за подробното описание  Hug Много ме впечатли и искам да я пробвам, но незнам къде я предлагат  Rolling Eyes

# 686
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Радвам се, че ти хареса  Hug

Можеш да я поръчаш от hairsupermarket или да я вземеш от салон  Peace

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 127
Търся в момента салон в Бургас да ми направят, но не намирам в нета...

# 688
  • GYM
  • Мнения: 814
И мен ме заинтересува тази терапия. Къде в Пловдив мога да я направя?

# 689
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
можете да попитате за салони във Вашия град - на страницата им във ФБ https://www.facebook.com/z.one.concept.bulgaria

преди контактувах с технолози на марката за Бг, но сега не знам дали още се занимават  newsm78 най-добре на страницата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт