Професионални серии за коса - тема 52

  • 64 993
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 4 767
И аз много обичам Форс Вектор, все още е налична на доста места- feelunique, аптеки, enzo.
В feelunique има само от малките опаковки. От Enzo не пазарувам, а в аптеките при мен изобщо не са чували за Force Vector.



Просто предложих варианти  Peace

И да помоля за съвет, появи ми се сезонен косопад (а може би и вследствие на стрес)- какъв противокосопаден шампоан бихте препоръчали? Някой от професионалните марки като CHI, Loreal Prof. или Phyto? Знам, че само шампоан няма да ми свърши работа, но пия добавки, взех си и лосион за скалпа  Blush Confused

# 661
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
На Лакме е добра противокосопадната серия,аз съм я ползвала Hug - http://www.zlatnaribka.com/lakme/protiv-kosopad-active

# 662
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Днеска пак се измих с Джойко за скалп, но този път сложих и ампулите новите на Керастаз, няма такива ампули просто се замислям дали да  си поръчам 30 бройки Heart Eyes. Плътност при мен се усеща от половин ампула и само от едно нанасяне, докато при Инциалист не беше така..Шампоанът на Джойко е хубав, доволна съм, но вчера (вторият ден) леко лъснах, ама се чудя дали не е било от бурята, която буквално ме отвя, а какво остава за косата ми (силен вятър и лек дъжд) . Косата ми е скърцаща, мека, обемна след тази комбинация, много съм доволна, дано не ме разочарова шампоана. Мисля си, че мога да го нанасям един път, а не два все пак нямам много голям проблем със скалпа, така пише в описанието..

# 663
  • Мнения: 372
Момичета, относно купуването на МШ терапията, в коментарите на блога съм писала от къде взимам. Английски сайт е.


B&C, за съжаление, Pro keratin refill няма нищо общо с Force vector. Напомня на Absolute, но уж с кератин. Не ми допада. Очаквах оздравително действие, а получих омасляващ шампоан, който ми създава неприятно покритие по косъма и маска, която определям като посредствена.  Sad

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 127
Днеска пак се измих с Джойко за скалп, но този път сложих и ампулите новите на Керастаз, няма такива ампули просто се замислям дали да  си поръчам 30 бройки Heart Eyes. Плътност при мен се усеща от половин ампула и само от едно нанасяне, докато при Инциалист не беше така..Шампоанът на Джойко е хубав, доволна съм, но вчера (вторият ден) леко лъснах, ама се чудя дали не е било от бурята, която буквално ме отвя, а какво остава за косата ми (силен вятър и лек дъжд) . Косата ми е скърцаща, мека, обемна след тази комбинация, много съм доволна, дано не ме разочарова шампоана. Мисля си, че мога да го нанасям един път, а не два все пак нямам много голям проблем със скалпа, така пише в описанието..

чакам ампулите да ги пробвам  Simple Smile има ли значение с какъв шампоан се съчетават - протеинов, хидратиращ ?

# 665
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Не знам дали има значение аз винаги ползвам шампоан за скалпа, понеже имам проблем с него и мазни корени. Момичетата, които повече разбират от комбинации и съставки могат да дадат съвет тука  Hug

# 666
# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 5 945
Ревиталукса им, който май спада към К-ПАК, също. Течният реконструктор на Джойко без отмиване и Хидратора са невероятни продукти. Отново с ниско РН, а протеинът е от постепенно натрупващите се и не би трябвало да усетиш отведнъж сухота и вдървен косъм.
Feeling, може ли дадеш малко информация за Ревиталукс, Хидратора и течния реконструктор на Джойко, как и за какво точно се използват, хидратора може ли да замени например маската или балсама и дали са подходящи за по-плътна коса? И с какви шампоан и маска е добре да се комбинират?

# 668
  • Мнения: 372
Лили78, и трите продукта са протеинови и е добре да се ползват с протеинови шампоани.
Няма защо да не са подходящи за плътен косъм, моят също е такъв.
Хидратора най се доближава до хидратиращ продукт - омекотява с лекота косъма, но има и протеини в състава си. Бих го определила като най-подходящ за коса, която се повлиява негативно от протеини. Те присъстват и пазят косъма със слабо осезаем ефект.
Ревиталукс е нещо като реконструктор. Дълбоко хидратира, но косъмът се усеща подсилен.
Течния реконструктор без отмиване е финиш продукт и може да се ползва като следваща стъпка след който и да е от предходните продукти. Усеща се маслен филм, но не слепва косата. Подрежда кичурите, подсилва чувствително, но отново не втвърдява.
Това харесвам на Джойко - ниско киселинните продукти и балансираността на протеина в К-ПАК.  Simple Smile

# 669
  • Мнения: X
Да изкажа впечатленията си относно Орофлуидо ш-н и маска. Шампоана не го усетих като много хидратиращ,по-скоро много уплътняващ, косата ми осезаемо скърца след него (но пък тя и с хидр. на Афоджи скърца така,че...). Маската е хубава, но очаквах повече. Косата става тежка и напоена, но при изсъхване липсва тази виталност и супер лесно разресване, които ги имам след маската на Макадамия.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 5 945
Feeling, благодаря ти за бързото включване. Нищо не съм ползвала досега на Джойко, а много искам да пробвам всички продукти, които ти си препоръчвала  Simple Smile, за съжаление обаче трябва да се огранича до 2-3 най-много и се колебая кое да взема. Със сигурност ще купя и продукт от серията Moisture recovery. И в тази връзка да питам кое от тази серия да взема - Joico Moisture Recovery Treatment Balm  или балсама. Първото дали е подобно на хидратора и ревиталукса?

# 671
  • Мнения: 372
Благодаря за доверието! Дано всичко ти хареса, както на мен!         Hug

Хайде, ангажирам се да направя ревю на течния реконструктор на Джойко до утре. Страхотен продукт е и ще се радвам да е полезен на още хора. И на другите бих направила, но ги
нямам в момента.

Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 14:29 от Feeling

# 672
  • Мнения: 8
cityofangels  не разбрах от кои ампули на Керастаз си доволна. Аз също търся ефект уплътняване.

# 673
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
cityofangels  не разбрах от кои ампули на Керастаз си доволна. Аз също търся ефект уплътняване.
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Densifique-Capillaire-Hair … rogramme-10-x-6ml от тези в рибката ще ги пуснат скоро и са по евтини Simple Smile

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 5 945
А след Хидратора и Ревиталукса трябва ли да се слага маска? Или преди тях?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт