Професионални серии за коса - тема 58

  • 59 509
  • 748
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
Вие влизате в тема 58 - ДОБРЕ ДОШЛИ !

Вместо запис моля споделете : 1.Кои термозащитни продукти сте използвали,доволни ли сте и защо.
2.Любими продукти за начупване и изправяне на косата

Теми и насоки, които сме оценили:

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Терапиите за коса. Има ли такива?
Шампоаните
За блясъка на косата
Ботокс терапията на Лореал за коса

Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Колагеновата терапия на  Шварцкопф




Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги

Колагенова терапия на Schwarzkopf BC Bonacure Repair Rescue - продукти
Терапия на Милк Шейк - продукти и стъпки
За Alfaparf Milano Midollo di Bamboo
Къдравата коса
За боите Majiblond
Деминерализиращи терапии
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата

За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар




Често обсъждани продукти за коса в темите:

Kerastase Resistance (протеинова)
Kerastase Nutritive (подхранваща)
Серия Fiberceutic или Ботокс за коса (укрепваща, уплътняваща серия)
Протеин ApHogee
Копринa CHI Silk Infision
Philip Kingsley - Еlasticizer (изглаждаща, омекотяваща маска)
Макадамия (подхранваща, дълбоко възстановяваща)
Мароканойл
Lakme - L2 (хидратиращ, подхранващ)
Milkshake - продукти
Alfaparf Milano - Midollo di Bamboo (протеинова, хидратираща, уплътняваща, еластичност)
Schwarzkopf Bonacure - Колагенова терапия (гъвкавост, еластичност, полиране)



Терапевтичните преси, които ползваме:
http://www.davidpostalmarket.com/index.php?main_page=product_inf … p;products_id=273
http://beautyexpert.bg/grizha-za-kosata/maski/podhranvashta/stud … etlina-ultra-zvuk



Предишни теми:

# 1
  • София
  • Мнения: 5 474
GodaiVa,прекрасно си оформила темата,благодаря  Hug

1.Кои термозащитни продукти сте използвали,доволни ли сте и защо.
 Любим ми е циментът на Керастаз,смятам че предпазва добре,а и леко втвърдява косъма,което при мен е търсен ефект,а предполагам и при други хора с тънки коси го има усещането за мека в лошия смисъл и хвърчаща коса.От години ползвам само него,преди време си бях взела и Форс Вектор на Лореал,термокрема,не беше лош,но циментът ми харесва повече.
2.Любими продукти за начупване и изправяне на косата

  Лилавата топка на Тиджи.Нея ползвам когато се изправям със сешоар и кръгла четка.Може би едно от най-добрите ми похождения е тази топка,придава плътност на косата.

Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 11:23 от *Bubble*

# 2
  • Мнения: 3 413
1. Термозащита съм ползвала:
  Серума Liss ultime Loreal - след нагряване косата миришеше странно,той е за приглаждане,но аз му намерих по-добро приложение като се правя с ретро-пресата.Къдричките ставаха по-лъскави и меки.Мисля,че не бих повторила ;

Термичен крем за суха коса Nectar Thermique - при първите ползвания ми хареса,но след това крайно не ми действаше.нито мекота,нито подхранване,дали ще го сложа или не нямаше значение за мен.Не бих повторила и тук.

Термо крем за изсушаване със сешоар Loreal Pro Keratin Refill - в момента съм с него.Много лесно може да се прекали и косата става мазна.Слагам колкото грах.Косата става по-мекичка,хем по-плътна,но за защита от топлина не знам дали действа,с Нектара пресата се плъзгаше,тук не  Tired

2. Любими продукти за начупване и изправяне на косата все още нямам.

# 3
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Любим продукт за изправяне на коса/за начупване или къдрене на коса: Не използвам вече такива продукти, понеже ми клечосват косата.
С кой продукт забелязахте видимо подобрение на косата - Терапията Милк Шейк и Алтерна Клиникал
Любим продукт за блясък: Елексир Ултим
Термозащити: Нектар Термик и на Лореал

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за новата тема  bouquet
1.Кои термозащитни продукти сте използвали,доволни ли сте и защо.
Пробвала съм спрея на Чи , ужасен  Sick косата ми лепнеше и пресата трудно минаваше по кичура. Същото мога да споделя и за спрея на ШП, не бих повторила Peace Ползвала съм и лилавият спрей на Алфапарф, не е лош , но е подходящ само преди сешоар.
2.Любими продукти за начупване и изправяне на косата
В момента използвам един силно изглаждащ  крем на Z. one concept от който съм много доволна, слагам го преди сешоар. Също имам и спрей на Jalyd - розов, прави косата мека, лъскава и изгладена, него ползвам преди преса.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 751
1.Кои термозащитни продукти сте използвали,доволни ли сте и защо?- Единствената термозащита, която ми е харесала е Керастаз. Сега ползвам Нектар Термик и Цимент Термик  Heart Eyes Доволна съм и от двата. Нектар Термик е всъщност най-любимия ми продукт и единствения, от който съм видяла ефект от първа употреба. Лятото го ползвах дори без изсушаване, просто за подхранване, защото ми се оформя красиво косата с него.


2.Любими продукти за начупване и изправяне на косата- За изправяне си ми е любим Цимента. За начупване нямам.

# 6
  • Мнения: 31 182
GodaiVa,прекрасно си оформила темата,благодаря  Hug

1.Кои термозащитни продукти сте използвали,доволни ли сте и защо.
 Любим ми е циментът на Керастаз,смятам че предпазва добре,а и леко втвърдява косъма,което при мен е търсен ефект,а предполагам и при други хора с тънки коси го има усещането за мека в лошия смисъл и хвърчаща коса.От години ползвам само него,преди време си бях взела и Форс Вектор на Лореал,термокрема,не беше лош,но циментът ми харесва повече.
2.Любими продукти за начупване и изправяне на косата

  Лилавата топка на Тиджи.Нея ползвам когато се изправям със сешоар и кръгла четка.Може би едно от най-добрите ми похождения е тази топка,придава плътност на косата.
Абсолютно същото е и при мен с добавка на нектара на Керастас! Hug

# 7
  • Мнения: X
Мерси за новата тема  Hug
- изправям се веднъж в годината,така че нямам такъв любим продукт,но за къдрици фаворита ми е крема Argan for you.
- много добре ми се отразява на косата протеиновата терапия на Милк шейк,която редувам със серията Иноа - шампоан и маска за хидратиране  Peace За момента са ми любими  Heart Eyes
- продукти за блясък не ползвам,термозащита също ( никога не се суша )  Peace
Мисля да си взема шампоана и маската на Лореал про кератин.Ползвали ли сте ги за твърда,боядисана и сравнително суха коса ?

# 8
  • Мнения: 3 413

Мисля да си взема шампоана и маската на Лореал про кератин.Ползвали ли сте ги за твърда,боядисана и сравнително суха коса ?
Аз съм се запасила с тях,чакам да мина терапията с Абсолют рипер. Няколко пъти се изкушавах да се измия с шампоана и да подхраня с маската-за мен са страхотни продукти  Heart Eyes Аз съм зирусявана,сухи краища,адски жадна и претенциозна коса  Crazy Имам и термо крема,за него съм писала малко по-горе  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 259
В термозащитите съм малко боса-първо ползвах Сайъс (това още преди да започна да ползвам професионални продукти) ,таа страшна отврат ,не знам къде ми е бил акъла  изобщо да се клепам с тоя боклук . Като започнах да ползвам проф. продукти първо си купих муса на Афоджи,но набързо спрях да го ползам и си взех Нектар термик . От тук нататък смятам да си копувам единствено термозащитите на Керастаз .

# 10
  • Мнения: X

Мисля да си взема шампоана и маската на Лореал про кератин.Ползвали ли сте ги за твърда,боядисана и сравнително суха коса ?
Аз съм се запасила с тях,чакам да мина терапията с Абсолют рипер. Няколко пъти се изкушавах да се измия с шампоана и да подхраня с маската-за мен са страхотни продукти  Heart Eyes Аз съм зирусявана,сухи краища,адски жадна и претенциозна коса  Crazy Имам и термо крема,за него съм писала малко по-горе  Simple Smile
GodaiVa ,благодаря ти за отговора  Hug Пускам поръчката тогава  Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 456
Благодаря за новата темичка   bouquet

Момичета,имам нерви с лилавия елексир ултим.Вкъщи е много топло,вчера го изкарах навън за малко и течността стана бяла като мляко.Реших,че е от смяната а температурите.Тази сутрин беше напълно прозрачен както и трябва да бъде.Като го взех от разбъркването пак побеля.Какво му е?Не е с изтекъл срок.
Запознах се с бубка,невероятна дама,много по-готина от аватара си между другото и си имам много неща за проба  Party
Опитах Редкен ол софт.Шампоанът не е от най-омекотяващите,пени се добре и измива добре.Балсамът омекотява на секундата,супер лесно разресване.Много ми харесаха,качествена работа.Сложих елексир ултим за финиш.Много хубав продукт,пробвала съм го и преди,но явно не съм обърнала внимание на аромата.Страхотен,ориенталски,удари ми на черния жасмин на Булгари сякаш,ще го пробвам пак и ще си го взема.Затвърдих си пак мнението за цимент термик.Не е моят продукт.Сложих само на бретона,втвърдява и заплита при мен.

И сега по въпросите в темата:
1.Кои термозащитни продукти сте използвали,доволни ли сте и защо.-Ползвала съм наистина много и различни термозащити,защото имам голям страх да не ми цъфне косата.Гледала съм я много и си я пазя като очите.Най-доволна съм от Нектар термик,защото го ползвам от много дълго време и се е доказал,че пази наистина.Освен това ми омекотява и разплита косата,каквото и да съм ползвала преди това.
2.Любими продукти за начупване и изправяне на косата-не си начупвам косата,защото е много къдрава,а аз се харесвам изправена.За изправяне най-любимата ми комбинация е Еластисайзер екстрийм+ Олео релакс(цялата серия)+Нектар термик.

# 12
  • Мнения: 3 698
 GodaiVa, благодаря за темата!

На въпросите:
1.Кои термозащитни продукти сте използвали,доволни ли сте и защо.
Най-обичан, действащ и като термозащита и като подхранване ми е Нектар Термик, разкошен във всяко отношение!

2.Любими продукти за начупване и изправяне на косата - отлични и любими продукти за оформяне са ми:

-комбинация от термичните ш-н и маска + Нектар Термик + серумчето олео релакс -добре оформена, жива коса, без чупки и разхвърчаване, мека, красиво подредена.

-комбинация от ш-н, маска и олио Орофлуидо- блестяща, добре падаща, хидратирана, гладка коса, великолепно ухание и мекота.

-комбинация от шампоана за боядисана коса на Милк шейк, йогурт маската + невероятното мляко и балсамът без отмиване, пак на МШ- много подредена, по-тежко падаща от горната комбинация, жилава коса, права, без необходимост от преса. Напоследък това е любимата ми комбинация като редувам млечната маска и йогурта.

-начупване получавам от сметаната на МШ, но трябва да се внимава с количеството, защото лесно може да втвърди прекалено.


# 13
  • Мнения: 3 413
Оле,момичета,отчайвате ме.Всички сте очаровани от Нектара,само аз не  Tired Вие говорите за хубав аромат на нектара,аз де долових такъв,да не крема да не е бил в годност?

# 14
  • Мнения: 154
Като термозащита съм най-доволна от вече несъществуващият Форс Вектор на Л`ореал. Сега го замествам с термозащитата Абсолют рипеър на същата марка, както и с "кристалите" абсолют - доволна съм!

Общи условия

Активация на акаунт