Професионални серии за коса - тема 39

  • 48 613
  • 695
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 158
Въпрос!

В момента ползвам следните продукти, в този им ред:
1. Измиване с шампоан Kerastase Bain Force Architecte
2. Балсам - L'Oreal Professional Absolute Repair Cellilar
3. Маска - Redken Extreme Strenght Builder
4. Следва подсушаване с кърпа и CHI Keratin mist
5. Само на краищата -грижа L'Oreal Professionel Absolut Repair Neofibrine
5.1. Понякога L'Oreal Professional Mythic Oil преди сушоара
6.Следва сушоара и към края , когато вече е суха косата - Kerastase Fibre Architecte

....защо имам чувството,че съм сътворила една манджа с грозде  Party Crazy
Та към моя въпрос: Трябва ли да ползвам и някаква термозащита?..или и без това не съм на правилен път и  само това й липсва в-у горката ми коса?  ooooh! Whistling

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Сега като им разгледах каталога разбрах,че съм купила затоплящ серум + термичен разтвор  Embarassed  Ако съм купила грешните продукти,кажете кои са правилните,утре да ги взема  Praynig  И как по-точно да затопля коста?  Cry

# 602
  • Мнения: 21 275
Аз също ползвам крема + маслото Макадамия. 
Изпомпвам от крема веднъж. Разтривам между дланите, правя масаж на всеки кичур. След 5-10 минутки изпомпвам веднъж от маслото и заглаждам, където има нужда.   Flutter



Направих,както a.l.e.n.a каза,измих косата с конския шампоан ( не знам дали трябваше с него,но ... )
подсуших с кърпа,изчаках 15-на минути,сложих маската на МШ,минах с пресата кичур по кичур,после изчаках още 15 минути и минах пак,косата стана невероятна,не намирам подходящи думи да опиша newsm81

Браво!   Simple Smile
Преди година(и 2-3 месеца) направих същото. С млечната маска + ултрасоника. Това за мен също беше първият опит. Споделяла съм често, но вероятно не си ме чела.
Не ме е съветвал никой така, че да те насърча малко - давай по-смело. Прави ми впечатление, че плахо се решаваш да експериментираш. Ти си със стаж в темата вече, не си начинаеща.   Wink 


sweety, да ти е жив и здрав сладура! Весел празник!       bouquet
Признавам,по-плахо действам,но още се обучавам при вас   bouquet

# 603
  • Варна
  • Мнения: 178
Здравейте!
Прочетох много от темите, които се отнасят за косата - поддържане, професионални серии и пр.
Това, което постигнах е огромна каша от информация, която не мога да систематизирам и да разбера какво да взема за своята коса. Ще съм ви изключително благодарна ако ми помогнете  какви точно продукти да избера.
Косата ми беше много гъста и къдрава, сега след две раждания и непостоянни грижи е чуплива и  рядка. Косъмът е тънък, лесно се къса при сресване. Дължината е малко под раменете. Боядисвам се цвят кестен, с безамонячна боя при фризьор, за съжаление марка не знам. Суша се със сешоар. Грижите ми за косата се изчерпват с шампоани, ампули и витамини срещу косопад. На 4-6 месеца провеждам някакво самолечение за косопада, като съм пробвала почти всичко, купувайки от аптеките. Сега в момента ползвам Planter's Strengthening shampoo with saw palmetto както и маска на същата фирма. Ползвам и кристалите на Planter's. Купувала съм стилизиращите продукти на John Frieda-за къдрава коса. Косопада ми е по-скоро наследствен (при майка стоят по същия начин нещата)  отколкото на хормонална или друга физиологична основа.
Наскоро исках да направя някаква промяна в себе си, да сменя цвета с по-светъл, да подстрижа бретон, но при тази коса, която имам се отчаях, че скоро ще стане.
Моля да ми помогнете кои точно продукти бих могла да избера и от къде да си ги поръчам. Днес например се чудих в един магазин за здравословни храни да си взема ли кокосово масло и ще е подходящо ли за мен въобще?
Благодаря ви много!

# 604
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
*Kontessa*, единствено бих коментирала да редуваш продукти номер 2 и 3 - на едното миене единия, на другото другия  Peace



Сега като им разгледах каталога разбрах,че съм купила затоплящ серум + термичен разтвор  Embarassed  Ако съм купила грешните продукти,кажете кои са правилните,утре да ги взема  Praynig  И как по-точно да затопля коста?  Cry

има вариант да ползваш само тях, но за мен е по-добре да вземеш и про-концентрата, той е като маска, смесваш 2.с.л. от него с едната ампула, ако ти е много за един път - оставяш си за друг път в малко съдче, след 1-2 седмици - смесваш другата ампула с 2 с.л. про-концентрат

измиваш косата с шампоан за протеин, подсушаваш я, нанасяш сместа, тя става, като маска (про-концентратът е като маска), затопляш, да постои 20 мин и отмиваш с вода, после стилизираш  Peace

# 605
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
dany_girl, кога за последно си правила изследвания на хормони и кои, на ЩЖ, ИР  Rolling Eyes (там също има елемент наследственост и косопадът е следствие и симптом  Peace трябва да има причина за него  Wink )

За грижите - бих те насочила към бамбука на алфапарф - през 2 седмици, редуване на това, което ползваш с матрикс подсилващите - шампоан и балсам

за косопада -
Скрит текст:
хубаво е да пробваш и добавки - пълноценни - широка бленда - макси хеър, анакапс и комбинация с ЕМК, хубаво е да са разнообразни, но като начало омега 7, после можеш да добавиш и омега 6 от масло от пореч, от вечерна иглика, омега 3 от риба, вит.Е под формата на токотриеноли (за растеж на нова коса) и под формата на  d-alpha tocopheryl succinate - 400 IU, аминокиселини (вкл. л-цистеин), цинк, кокосово масло за пиене на дражета ... и т.н.

косопадът може да е поради недостиг на нещо и с опитване на различни продукти можеш да установиш кои ти действат позитивно, често е и поради дефицит на ЕМК, от там се отключват и проблеми с жлезите, но докато не се изследва ... няма как да се каже

# 606
  • София
  • Мнения: 158
А вярно ли е ,че маската прониква по-добре в косъма, ако преди това е използван балсам? ...или просто съм чула-недочула нещо такова?...

# 607
  • Варна
  • Мнения: 178
a.l.e.n.a благодаря ти!

На щитовидната жлеза скоро си правих, всичко е наред. ИР какво ще рече?

Бамбука на алфапарф, матрикс подсилващите-шампоан и балсам тези продукти къде мога да намеря.

Пила съм добавките на дю кре, на анакапс, сега пия Cystine B6 + рибено масло от сьомга(омега3 мастни к-ни + вит. Е).

# 608
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
ооо, страхотно е, че си се ориентирала към ЕМК, имай предвид, че в повечето омеги - вит.Е е само за консервант - провери дозите  Peace и от кой тип е  bowuu хубаво е в сврмето да добавиш и другите, за които писах

ИР е инсулинова резистентност, но щом си била при ендокринолог и не са решили да е видят, вероятно са преценили, че не е нужно  Peace

по-нататък - опитай и с максито - много широка бленда е  Peace аз отделно си взех и един хубав цинк  Peace

изследвала ли си желязото, но не само с ПКК, а и с диференциално броене, особено при обилен цикъл, но и не само  Peace

# 609
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
пропуснах линковете

бамбука - от тази серия http://www.enzo.bg/kozmetika/kozmetika-za-kosa/?f=1-1-2-3649-4740-4748

поне тези двете
http://www.enzo.bg/kozmetika/alfaparf-milano/alfaparf-milano-mid … treatment-500-ml/
http://www.enzo.bg/kozmetika/alfaparf-milano/alfaparf-milano-mid … on-serum-6x13-ml/

може и други неща

от матрикс - това е серията http://www.enzo.bg/kozmetika/kozmetika-za-kosa/?f=1-1-2-3649-259-3582
поне шампоана и балсама  Peace

# 610
  • Мнения: 108
Знаете ли къде еластайзера излиза най - евтино? Възхитена съм, нищо досега не е повлиявало на косата ми за толкова кратко толкова добре. Crazy
Другото, което исках да питам е може ли от ботокс  и repair rescue маските да очаквам подобен ефект?

# 611
  • Мнения: 41
Кой размер еластисайзър?  Laughing

# 612
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Знаете ли къде еластайзера излиза най - евтино? Възхитена съм, нищо досега не е повлиявало на косата ми за толкова кратко толкова добре. Crazy
Другото, което исках да питам е може ли от ботокс  и repair rescue маските да очаквам подобен ефект?
аз съм го вземала от ФЮ и ЗР, цените варираха, ту на едното място беше по-изгодно, ту на другото, вземала съм и малките дози и 150 мл и 500 мл, литровите опаковки не се шипваха до Бг и ЗР също не ги зареждаха  Peace

на 1 време сравни тези 2 сайта  Peace може и в ибей англ. да справочнеш  Peace

# 613
  • Варна
  • Мнения: 178
a.l.e.n.a  благодаря отново за съветите и за времето, което ми отдели   bouquet

Вече ги поръчах, дано скоро се похваля с коса Simple Smile)

# 614
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
тези продукти (козметиката) ще подобрят качеството на израсналия косъм, към косопада нямат отношение  Peace

за най-добър ефект е хубаво да помислиш и за стилизант за уплътняване, ако не ползваш вече  Peace

Общи условия

Активация на акаунт