Професионални серии за коса - тема 52

  • 64 971
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
за домашно ползване 25 мм - за да станат такива  Peace Анч ме беше помолила да снимам - когато са с маша и това са няколко снимки от втория ден, вече е за миене и са по-отпуснати, на първия ден - са като на аватара https://plus.google.com/u/0/photos/111250208909319458566/albums/ … 40463326720297585

на Аватара са правени с преса, което е по-удачно, но за сам човек е по-трудно, в случая са правени от фризьорката ми

с преса е по-добрият вариант, защото не се начупват връхчетата  Peace

# 241
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Благодаря ти, много ми харесва как се получава с преса.  Heart Eyes

# 242
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
Благодаря ,а.л.е.н.а. , Hug продължавам да чета препрочитам и да се образовам Simple Smile

# 243
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
имаше още две статии - за шампоаните и за блясъка, другите, които започнах за терапиите - нещо се прецака комуникацията с "платформата" и така си останаха непубликувани, но пък то не ми пречи да ги публикувам тук директно

отдавна не съм следила темата и нямам идея  към какво има интерес, бях писала за ботокса, за колагена, за МШ ... от този тип  Peace

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
Ако имаш възможност публикувай тук  за терапиите / прочетох и за шампоаните и за целулита  Simple Smile/, за ботокса прочетох нещо в темата, но не беше твое , а за колагена не видях - в какви случай се използва, какъв ефект се постига, как се прилага newsm78, ако не те задруднявам дай линк. Hug

# 245
  • София
  • Мнения: 1 500
Пристигна ми лилавата серия за уплътняване на Шу Уемура, шампоан и маска.
Ето тази http://www.feelunique.com/brands/shu-uemura/prime-plenish
Косата ми е фина и мека, независимо, че е изрусена и наблягам на протеин и продукти за плътност.
Тази серия много ми хареса. Първо на мирис е чудесна  Heart Eyes, някакви цветя пролетни, свежи, лек аромат без да е дразнеш. Шампоана измива добре, без да премива, прави хубава пяна и усещането е за чистота и лекота. С маската стоях 20 мин без нагряване, следващия път ще пробвам с пресата. След измиване сложих само Инициалист без други финиши, за да видя резултата и я оставих да изсъхне сама. Резултатът е луксозна миризма, плътност без усещане за сухота, обем, но не хвърчаш, а леко повдигнат и много жива коса. Много съм доволна от първо ползване, ще видя как ще е след по-продължително и ще споделя. Предполагам, че ще ми хареса и синята серия за обем, ще помисля и за нея  Laughing

# 246
  • Мнения: X
Изпробвах вчера най-после Орофлуидо и съм доволна, но и очаквах нещо повече. Много ми хареса ш-на, на вид е също като мед, а маската има невероятно гладка, копринена и плътна консистенция. Хареса ми и деликатния сладък аромат. В банята след отмиване на маската усетих косата си много уплътнена и хидратирана, но след като изсуших се усеща и някаква лека сухота към краищата. Може би зависи от финишите. Пръснах от спрея Файбър Форсе на шварцкопф,че и той ми е нов и бях любопитна, не знам дали не е от него тази сухота. Все пак това е от първо ползване, надявам се да намеря точната комбинация за тази серия.

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 127
И аз пробвах вчера за първи път серията с мед и овес на label.m, взех си шампоана и балсама по препоръка на съфорумка  Hug като консистенция много ми харесаха, приятно се нанасят, шампоана от много малко количество се разпенва, но като аромат не ми допадат. (въпреки че съм имала и други продукти с мед, на които ми харесва аромата). Хидратира добре без да утежнява. Добавих и топката на Тиджи и резултата ми хареса.

# 248
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Мihaela_z,много ти благодаря за чудесното описание и за това,че сподели   bouquet Моята коса е сходна на твоята,така че ще пробвам серията със сигурност Peace Ще чакам и последващите ти впечатления Hug

# 249
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ако имаш възможност публикувай тук  за терапиите / прочетох и за шампоаните и за целулита  Simple Smile/, за ботокса прочетох нещо в темата, но не беше твое , а за колагена не видях - в какви случай се използва, какъв ефект се постига, как се прилага newsm78, ако не те задруднявам дай линк. Hug

за ботокса ми е написано и ще го пусна по-късно, оформено е като статия, но няма да го префасонирам сега, по-нататък ще драсна и другите  Peace вече на като за статия  Peace

колагенът е тип протеин, расстителните, особени - пшеничните - втвърдяваъ и вдървяват, а животинските, като колагена - продават гъвкавост

терапията е двустъпкова, като двете фази се отмиват, измиваш с шампоан ии пролагаш първата фаза - тя е ензимна и ексфолира и почиства и полира косъма, масажираш я в косъма, престоява до 10 мин и отмиваш с вода, после нанасяш колагена по същия начин, той вакрва живителните сили в косъма, лекува го, укрепва го, пак масажираш в косъма, престоява 10 минутки и отмиваш, после стилизираш

след малко ще пусна за ботокса, а колагеновата, като я оформя  и нея ще я пусна  Peace

# 250
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ботокс терапията на Лореал за коса



Странно е защо в България тази прекрасна терапия FIBERCEUTIC Repair Care  получи названието “ботокс”, при условие, че действа, като филър, но нека разкажем повече за нея.

Активното вещество е патент на Концерна Лореал и е с наименованието Intra-CylaneTM. Има свойството да запълва най-увредените и порьозни участъци в косъма и при съприкосновение с водата да се издува. Така лекува косата, за да не се къса.



Както е видно терапията е предвидена за увредени коси, двукомпонентна е и са предвидени следните продукти:

1.   Серум, съдържа активното вещество за терапията – 15 мл;



2.   Запечатваща маска, прилага се върху серума, разработена е в два варианта – за фина (в ляво) и за плътна коса (в дясно) – 500 мл;



3.   Поддържаща маска – прилага се на измиванията между две терапии – отново е разработена за фина и за плътна коса – 200 мл – кутийката и в двата случая изглежда по един и същи начин.



Как да направим сами и в домашни условия тази терапия, предвидена за ползване в салон?

1.   Измиваме косата с шампоан – не е предвиден специфичен шампоан, ако косата има нужда от хидратиране – може да е хидратиращ, ако има нужда от подсилване – може да е протеинов, а може и да е неутрален или за боядисана коса – избор – според нуждите на косата. Измиваме косата с шампоана 2 пъти. Излизаме от душа и я подсушаваме така, че да не капе вода от нея;

2.   Разпределяме серума по цялата коса, ако сте с чувствителен скалп избягвайте го и нанасяйте основно по дължините; към серума се продава приспособление улесняващо разнасянето – подобно на инжекция, но спокойно можете да действате и без него;



3.   След като серумът е нанесен, без да го измивате, върху него нанасяте запечатващата маска; те са два вида – за фина и за плътна коса – избирате съответната, според косата си и я нанасяте равномерно и навсякъде; оставете да подейства поне 20 минутки; след което изплаквате с вода и стилизирате, както обичайно;

Косата остава много гладка, полирана, напомпана; ефектът на напомпаност се подсилва, ако преди шампоана е приложена маслена терапия; както и ако запечатването е с по-маслена маска.

Тук е мястото да отбележим, че запечатването може да бъде и с всяка друга маска, като ботоксът подчертава ефекта й. Трябва да експериментирате, за да усетите удачните комбинации за своята коса, от своя опит мога да предложа следните:

1.   Обикновен еластисайзер
2.   Шампоан
3.   Ботокс серум
4.   Запечатка за фина коса

1.   Шампоан
2.   Ботокс серум
3.   Redken CAT Extreme (протеинов спрей)
4.   CHI Colour Lock (маска)

1.   Шампоан
2.   Ботокс серум
3.   CHI Deep Brilliance – реконструктор

Според информацията от производителя – трайността на терапията е до 10 измивания, след което трябва да се направи отново, а както вече споменахме – между две терапии се ползват поддържащите маски‚ с шампоан и грижа без отмиване – според нуждите на косата.

От  личен опит мога да предложа да се прави и директно след боядисване, в реда:

1.   Нанасяне на боя, престой с боята;
2.   Отмиване на боята с вода, с шампоан и подсушаване
3.   Нанасяне на ботокс серум и запечатване.

Тъй като патентът на активното вещество Intra-CylaneTM е притежание на Концерна Лореал, то той се ползва и за други марки на концерна, например Kerastase, Redken, продукти с такова съдържание са и серията Architecte на Kerastase, серията Redken Time Reset.

В заключение можем да направим следните изводи:

1.   Ползвайте терапията с шампоан, според нуждите на косата.
2.   Прилагайте я на леко подсушена коса и запечатвайте с предвидената за целта маска или друга, според нуждите на косата.
3.   Правете терапията през 10 измивания.
4.   Поддържайте косата между две терапии с поддържащата маска.
5.   И запечатващата и поддържащата маска са разработени в два варианта – за фина и за плътна коса.
6.   Експериментирайте, за да откриете с кои продукти терапията е най-успешна при Вас.

# 251
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Алена, огромни благодарности за положения труд и отделено време,за да напишеш толкова полезна статия newsm20  bouquet Това трябва да се качи в първи пост Wink

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
a.l.e.n.a , благодаря за статията   bouquet

Влизам да споделя за серията Joico moisture recovery. Благодаря на *Biskvitka* за пробата   bouquet Радвам се, че този път тествах преди да купя. Шампоана и балсама имат много свеж и приятен аромат. На мокра коса усетих много хубава хидратация и приглаждане, но след като ми изсъхна косата стана една бухнала, неподредена, и след ден, два доста по-суха от обикновенно. Нещо не ми допадна резултата. Преди да ползвам серията си бях правила маслена маска.

Нямам идея защо, но дори и серии като Абсолют, Олео релакс не са в състояние да укротят косата ми напоследък. Единствено дълбокохидр. балсам на Ф.К се справя с нея.

# 253
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
*dreamer*,радвам се,че не прибърза с покупката на серията Wink жалко, че не ти действа като при мен Confused,но пък и косите ни са различни...

# 254
  • София
  • Мнения: 5 474


Странно е защо в България тази прекрасна терапия FIBERCEUTIC Repair Care  получи названието “ботокс”, при условие, че действа, като филър, но нека разкажем повече за нея.

Благодаря за статийката  Hug
 На мен също ми е чудно кой и защо му е дал името ботокс,при мен нищо ботоксово няма,напротив.
Въпреки разочарованието ми от ампулата по-нататък мисля да пробвам само с маската.


Имате ли впечатление от шампоана и балсама на Philip Kingsley за обем?

Общи условия

Активация на акаунт