Професионални серии за коса - тема 73

  • 73 053
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Има доста какво да науча от тази тема.  Embarassed

В момента ползвам шампоана Денсифик + маската или 2-мин. реконструктор на Афоджи и накрая нещо за обем, което предпочитам да е без отмиване (но дали не бъркам...  Thinking ) Redken Thickening Lotion 06 Body Builder.

Много ми е любопитно действието на новия шампоан Redken Cerafill Defy Shampoo. Ако някой го е пробвал, моля да сподели впечатления!

  bouquet

# 301
  • Мнения: 5 832
Синьорита Мърморита, шампоан в такъв случай не се наемам да препоръчвам. Скалпът ти явно е много чувствителен или пък правиш алергия към някоя съставка. Единственото, което се сещам, е - пробвала ли си да минеш на био козметика (специално шампоаните визирам)? Там съставките са по-щадящи и има по-малка вероятност от подобни реакции на скалпа Peace В zoya.bg има доста предложения и то на достъпни цени Peace Дължините обаче се нуждаят от допълнителна грижа и по това, което споделяш, си мисля, че тази грижа трябва да е хидратираща. Щом косата ти е гъста и с плътен косъм, Макадамия би трябвало да ти хареса - http://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/maski-za-iztosh … damia-deep-repair - маслена, гъста, омекотяваща. От Лореал може да погледнеш Митик ойл и Интенс Рипеър Peace
Винаги съм смятала, че при моята коса трябва да избягвам маслата в каквато и да било форма, понеже съм с мазни корени и сухи дължини. Макадамията няма ли да ми утежни косата в такъв случай? Имам спомени, че миналата година се боядисвах с някаква боя с масла и косата ми стана ужасна, омазняваше се през ден. Наистина моята е много сложна май. Иначе от зоя- та си избрах ето този шампоан, мисля, че ще е подходящ за мен http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D … %D0%BC%D0%BB.5059
На Лореал сън ползвала Абсолют рипеър, когато се изрусявах и бях много доволна, ще пробвам и Интенс- а. А с двуминутния да продължавам ли, или да го спра?

# 302
  • София
  • Мнения: 681
Някой ползвал ли е тази термозащита:
http://www.lookfantastic.com/keune-care-line-thermal-protector-2 … 0ml/10556295.html ?

# 303
  • Мнения: 1 746
Здравейте момичета, едно уточнение ползвам ето този крем за къдрици по препоръката на консултантка от ЗР.
Подхранващ крем без изплакване Macadamia Nourishing Leave-In Cream .

# 304
  • Мнения: 785
Синьорита Мърморита, шампоан в такъв случай не се наемам да препоръчвам. Скалпът ти явно е много чувствителен или пък правиш алергия към някоя съставка. Единственото, което се сещам, е - пробвала ли си да минеш на био козметика (специално шампоаните визирам)? Там съставките са по-щадящи и има по-малка вероятност от подобни реакции на скалпа Peace В zoya.bg има доста предложения и то на достъпни цени Peace Дължините обаче се нуждаят от допълнителна грижа и по това, което споделяш, си мисля, че тази грижа трябва да е хидратираща. Щом косата ти е гъста и с плътен косъм, Макадамия би трябвало да ти хареса - http://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/maski-za-iztosh … damia-deep-repair - маслена, гъста, омекотяваща. От Лореал може да погледнеш Митик ойл и Интенс Рипеър Peace
Винаги съм смятала, че при моята коса трябва да избягвам маслата в каквато и да било форма, понеже съм с мазни корени и сухи дължини. Макадамията няма ли да ми утежни косата в такъв случай? Имам спомени, че миналата година се боядисвах с някаква боя с масла и косата ми стана ужасна, омазняваше се през ден. Наистина моята е много сложна май. Иначе от зоя- та си избрах ето този шампоан, мисля, че ще е подходящ за мен http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D … %D0%BC%D0%BB.5059
На Лореал сън ползвала Абсолют рипеър, когато се изрусявах и бях много доволна, ще пробвам и Интенс- а. А с двуминутния да продължавам ли, или да го спра?
Не съм пробвала шампоана, но звучи добре Peace За да не разводняваме темата с био продукти, на ЛС ще ти пратя линкове да погледнеш и още една марка шампоани, която от личен опит смятам за доста добра Peace
Относно Макадамия и този тип по-маслени маски - това, че корените ти се омазняват, не означава, че тази маска ще ти дойде тежка. Просто няма да нанасяш в корените. Дължините са с по-специфични нужди и трябва да ги съобразиш, независимо от омазняването в корените. Освен това косъмът ти е плътен, а косата гъста, така че вероятно без проблем косата ти ще я "изпие" тази маска Peace
Друг мноого добър вариант за хидратация е балсамът на ФК от серията за екстремна хидратация - http://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/moisture-extreme-%D0% … D0%BE%D1%81%D0%B0.
Серията за силна хидратация също е много добра - http://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/philip-kingsley-remoi … ing-za-gasta-kosa.
Вече не знам дали като цена те устройват. Ще си прецениш.

Относно това дали да спираш 2-минутния, косата сама ще си покаже Peace Ако чувстваш, че ти влияе добре, продължавай да си го ползваш, ако косата ти става от него суха и разхвърчана - по-добре направи поне няколко измивания с хидратираща маска/балсам и тогава пак направи едно измиване с него. Възможно е пак да не ти понесе добре. Има периоди, в който косата се е наситила на протеин, и няма да ти реагира добре на този реконструктор. След време обаче нуждите й вероятно ще се променят и тогава пак можеш да си го ползваш.

Аз обаче и друго си мисля - щом използваш балсами/маски от проф.серия, трябва задължително да включиш и дълбокопочистващ ш-н. По косъма се натрупват силикони от тези маски, които създават филм и пречат за усвояването на съставките в грижите с отмиване (че даже и в тези без отмиване). За съжаление, щадящите шампоани не са в състояние да премахват силиконите. Затова веднъж на 1-2 седмици е хубаво да си измиеш косата с такъв шампоан. Той ще почисти много добре и скалпа и току-виж това ти се отрази добре и в борбата с раздразнения скалп Simple Smile
Ето идеи за ДПШ на добри цени -
Шварцкопф - http://www.enzo.bg/schwarzkopf-professional/bc-bonacure-scalp-th … -kozha-na-skalpa/
Лейбъл - http://www.zlatnaribka.com/labelm/za-dalboko-pochistvane-label


Здравейте момичета, едно уточнение ползвам ето този крем за къдрици по препоръката на консултантка от ЗР.
Подхранващ крем без изплакване Macadamia Nourishing Leave-In Cream .

А би ли споделила как ти се отразява и каква е косата ти?

# 305
  • Мнения: 65
Здравейте! Колебая се коя от термозащитите да си взема и се нуждая от вашата помощ. Косата ми е с тънък рус естествен косъм,дълга почти до кръста,бързо се омазнява и известно време беше доста обработвана с преса,но в момента съм спряла да я горя . Имам хвърчащи краища и това много ме дразни! Иначе редувам денсифик и абсолют рипеър на лореал. Спряла съм се на цимент термик,дисциплин кератин термик и спрея за изглаждане дисциплин . Кое е най-подходящо за мен? Благодаря ! Simple Smile

# 306
  • Мнения: X
Понеже нямам време да прочета сега всичко, можете ли да ми препоръчате шампоан за дълга, естествено права коса, като не бих казала, че е увредена, мия е на 3 дни.. Като цена, да не е прекалено скъп.. Благодаря ви!  Hug
По скоро трябва да споделиш какъв тип е косата - гъста, рядка, нормална, косъма тънък ли е или не, какъв ефект искаш да постигнеш - повече хидратация/подхранване/...боядисваш ли я?
Ще си позволя да повторя нещо, което веднъж Магнолия писа - не е задължително косата да се боядисва/суши със сешоар/пресира/машосва за да е увредена, което също е от значение.
Т.е. трябва да дадеш по-подробно описание, за да може да са адекватни насоките  Peace
Косата е нормална, косъма не е дебел,но не е и тънък..искам повече подхранване и хидратация, не е боядисвана, но е изсветлявана с изсветляващ спрей, което си е почти същото..

# 307
  • Варна
  • Мнения: 610
Freya,рядко пиша тук,но сега не мога да се въздържа.Страхотна коса имаш,това е цяло богатство за една жена!
Вярно,че си е до ген,но си иска и много грижа.И не махай снимката,напротив може да се поставя на първа страница на всяка тема,нещо като реклама на темата.Така много други момичета ще имат стимул да влагат грижи и средства за косите си.
 Приеми моите искрени поздравления Heart Eyes  bouquet


 Аз днес получих сериозния балсам на Тиги и веднага го пробвах.Доволна съм много.Добре хидратирана,но и жилава коса.Не сбърках,като поръчах голяма опаковка.

# 308
  • Мнения: 2 255
Здравейте момичета!
Първо да ви се представя, аз съм Лола и в последния месец чета изписаните от вас теми като една прекрасно написана книга. С гордост мога да заявя, че съм прочела всички теми и се научих на доста неща. Благодаря на всяка една от вас, че е отделила от времето си, за да сподели впечатленията си от продукт и как е подействал   bouquet
Лично за косата ми - тънка (според мен), чуплива (а беше къдрава,ама кой да слуша навремето...  Sad ), отново съм почти руса и разбира се цъфтяща. По това, което съм чела в темата съм си купила ботокс маската, дълбокопочистващия ш-н на лореал, митик ойл със златните частици ( само на мен ли ми докарва сърбеж?  Confused ), олиото на макадамия,серията за блондинки на джон фрийда( която май не е много професионална?), коприната на чи, подхранващ серум на биосилк,ампули про кератин,арганово олио(което спрях да ползвам,защото много ми омазняваше, но с него си спасих косата),термозащита на митик ойл - кремчето. Междудругото не съм видяла много отзиви,като че ли даже нямаше за него, но при липсатая на цимент термика навсякъде реших да си взема от него. За момента останових, че косата ми обожава хидратация - то един блясък и мекота  Hug ооо забравих и двете опаковки еластисайзър,които изхабих Simple Smile само на мен ли обикновения ми хидратира повече от екстремния  ooooh! сега съм решила да си взема протеинче,, мисля че му дойде времето и съм се насочила към 2 минутния р-р, но не съм решила конкретно Simple Smile
ще се радвам да продължим заедно да развиваме темите с обсъждане на продукти   bouquet  bouquet  bouquet

# 309
  • Мнения: X
Bell@, балеринка  Hug  bouquet много сте мили, благодаря за комплиментите!



Списък на някои от видовете протеини срещани в съставите на продуктите за коса

Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed casein
Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed collagen
Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed hair keratin
Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin
Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed rice protein
Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed silk
Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein
Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein
Cocodimonium hydroxypropyl silk amino acids
Cocoyl hydrolyzed collagen
Cocoyl hydrolyzed keratin
Hydrolyzed keratin
Hydrolyzed oat flour
Hydrolyzed silk
Hydrolyzed silk protein
Hydrolyzed soy protein
Hydrolyzed wheat protein
Hydrolyzed wheat protein
Keratin
Potassium cocoyl hydrolyzed collagen
TEA-cocoyl hydrolyzed collagen
TEA-cocoyl hydrolyzed soy protein

Списък на някои хидратиращи съставки в продуктите за коса

1,2,6 hexanetriol
Butylene Glycol
Dipropylene glycol
Glycerin
Hexylene Glycol
Panthenol
Phytantriol — enhances moisture-retention, increases absorption of vitamins, panthenol, and amino acids into hair shaft, imparts gloss
Propylene glycol
Sodium PCA
Sorbitol
Triethylene glycol
Polyglyceryl sorbitol
Glucose
Fructose
Polydextrose
Potassium PCA
Urea
Hydrogenated Honey
Hyaluronic Acid
Inositol
Hexanediol beeswax
Hexanetriol Beeswax
Hydrolyzed Elastin
Hydrolyzed Collagen
Hydrolyzed Silk
Hydrolyzed Keratin
Erythritol
Capryl glycol
Isoceteth-(3-10, 20, 30)
Isolaureth-(3-10, 20, 30)
Laneth-(5-50)
Laureth-(1-30)
Steareth-(4-20)
Trideceth-(5-50)

# 310
  • Мнения: 211
Съвсем се обърках, мислех че купувам протеинов шампоан и хидратираща маска, а шампоана май е хидратиращ. И косата наистина ми става много мека и хвърчаща. Направо мисля да спирам да чета, много си усложнявам живота  Joy

# 311
  • Мнения: 992
От протеинов шампоан косата също може да стане мека. Понеже моята е изтощена и има нужда от протеин става много мека от него. Кой е шампоана?

# 312
  • Мнения: 211
От протеинов шампоан косата също може да стане мека. Понеже моята е изтощена и има нужда от протеин става много мека от него. Кой е шампоана?

Kérastase Resistance Bain Volumactive

# 313
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Днеска си измих косата с Рипейър, нищо не слагам напоследък след шампоана, наблягам на финиши и на стилизиращи продукти. Вечерта преди да легна сложих нощната грижа на Алтерна на цялата коса, малко на скалпа . Попи за секунди, въобще косата не беше утежнена даже и на сутрина, когато трябваше да е олио. Сложих и от Елексира за скалп на Алтерна води се за изправена коса и действително е така, ама прави много обем и веднага попива, без утежняване, като при Инциалист или Денсифик ампулите. Алтерна топ марка ми стана, а бях отписала техните продукти. Слагам обилно от всички финиши включително и от олиото, не знам от какви съставки са им направени продуктите, ама попиват за секудни и е невъзможно да утежни, клепне и клечоса. Нощната грижа ми предоставиха от Арлен едно саше, ако има ефект мога да си я взема  Heart Eyes . Винаги съм се чудила на Кейти Холмс косата дали е от продуктите на Алтерна, понеже бях използвала 3 техни шампоана и не останах доволна, ама Хайверните серии им са супер с изключение на серията за обем  Heart Eyes

# 314
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Видяхте ли предложенията в ЗР на Медисютикълс - ако някой е пробвал техни продукти, моля да сподели Hug

Общи условия

Активация на акаунт