Професионални серии за коса - тема 63

  • 63 170
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413

Вие влизате в тема 63 - ДОБРЕ ДОШЛИ !

Вместо запис моля споделете :1. Моят топ три на финишите  Peace
2. Последно коя беше най-ужасната ви покупка? 

Теми и насоки, които сме оценили:

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Терапиите за коса. Има ли такива?
Шампоаните
За блясъка на косата
Ботокс терапията на Лореал за коса

Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Колагеновата терапия на  Шварцкопф




Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги

Колагенова терапия на Schwarzkopf BC Bonacure Repair Rescue - продукти
Терапия на Милк Шейк - продукти и стъпки
За Alfaparf Milano Midollo di Bamboo
Къдравата коса
За боите Majiblond
Деминерализиращи терапии
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата

За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар




Често обсъждани продукти за коса в темите:

Kerastase Resistance (протеинова)
Kerastase Nutritive (подхранваща)
Серия Fiberceutic или Ботокс за коса (укрепваща, уплътняваща серия)
Протеин ApHogee
Копринa CHI Silk Infision
Philip Kingsley - Еlasticizer (изглаждаща, омекотяваща маска)
Макадамия (подхранваща, дълбоко възстановяваща)
Мароканойл
Lakme - L2 (хидратиращ, подхранващ)
Milkshake - продукти
Alfaparf Milano - Midollo di Bamboo (протеинова, хидратираща, уплътняваща, еластичност)
Schwarzkopf Bonacure - Колагенова терапия (гъвкавост, еластичност, полиране)



Терапевтичните преси, които ползваме:
http://www.davidpostalmarket.com/index.php?main_page=product_inf … p;products_id=273
http://beautyexpert.bg/grizha-za-kosata/maski/podhranvashta/stud … etlina-ultra-zvuk



Предишни теми:

# 1
  • Мнения: 31 182
Благодаря за темата.  bouquet
Топ 3 при финишите са ми Цимента, Нектара и Коприната червена на Чи.

# 2
  • Мнения: 3 413
1. Моят топ три на финишите:
Коприната на ЧИ
Серума Абсолют на Лореал проф.
Реконструктора със зелен чай на Афоджий

2. Последно коя беше най-ужасната ви покупка?
Най-потресена бях от това чудо - http://arlenbg.com/product.php?ProductID=73 - ужасен,натрапчив аромат,страшна фиксация,лепнещ ефект  Twisted Evil

# 3
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Мерси за темата   bouquet . Топ 3 финиши . Чи лак за коса за обем, Керастаз Елексир Ултим жълтият серум и Керестаз Кристалист течна светлина.
Разочарования: Може би шампоана на Шу Уемура, очаквах много повече, но ми пресушава косата и въпреки това с подходящата маска и балсам положението се оправя, даже ми харесва . Шампоана и балсам с Арган на Наши също не ми харесаха след продължителна употреба ми утежниха...

# 4
  • Мнения: 1 304
  bouquet
Моят топ три на финишите:
-Термичното мляко Хрома термик на Керастасе;
- Термичният крем на Редкен Смуут лок
- Митик оил за непокорна коса

Най-ужасният продукт за мен:преди имах  такива понеже не са били за моята коса,но след доста експериментиране нямам в асортимента чак такъв продукт, може би с продуктите на Лакме не се разбирам и не купувам от тях. Grinning

# 5
  • Мнения: 2 562
Мерси за новата тема   bouquet  Само тя може да накара всички да се разпишат светкавично Laughing Mr. Green
Топ 3 Rolling Eyes Балсама за къдрава коса на Лакме,нeктар термик и активатора на Лакме за къдр.коса Peace Като термозащита преди преса-Цимент термик.
Най-ужасната ми покупка Thinking Едно олио за скалп.Оказа се много мазно Laughing

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 10:28 от bubka:)

# 6
  • Мнения: 36
Благодаря за темата   bouquet

Топ 3 на моите финиши:
1. Коприната на Чи, тази http://arlenbg.com/product.php?ProductID=192 , че те са няколко вида
2. Кератин Мист, пак на Чи - супер продукт
3. Термо крема Чи Тотал Протект, май Чи ми е фаворит за финиши, току що го установих Grinning

Последната ми ужасна покупка - шампоан Архитект на Керастаз - много ми пресуши косата, изпръхна и се разхвърча Shocked

# 7
  • Мнения: X
Благодаря за темата   bouquet
Топ 3 финиши -    1.Л2
                          2.Вела СП, Лукс Ойл
                          3.Р-р със зелен чай Афоджи
Последното ми разочарование е маската Иноа (вече за 10 път сигурно го казвам), дадох я на приятелка, чиято коса е с тънък нетретиран косъм, да видим на нея дали ще и е добре.
                         

# 8
  • Мнения: 368
Финиши:
1. Kerastase Elixir Ultime
2. Олио Macadamia
Несполучливи покупки май не съм имала  Thinking. Старая се да чета тук и да отсявам мнения   bouquet.

# 9
  • Мнения: 41
Благодаря за новата тема  bouquetТоп 3 финиши са ми коприната на ЧИ,олиото Макадамия и Митик оил.Първата ми и последна несполучлива покупка беше Intense repair на Лореал,наи ужасната серия,която съм ползвала,с времето се научих да усещам от какво се нуждае косата ми и нямам повече носполучливи покупки Peace

# 10
  • Мнения: 785
И аз благодаря за новата тема  bouquet

Топ 3 финиши:

1. Магнетичния гел на Джовани - http://www.iherb.com/Giovanni-Magnetic-Attraction-Styling-Gel-6- … ;sr=null&ic=1 (не съм сигурна дали е проф.козметика  Thinking , затова ако съм в грешка моля да ме извините , но пък наистина е много добър  Peace - супер икономичен, слагам съвсем мъничко количество на предварително навлажнена коса; косата става бляскава, къдриците добре оформени; ако сложа повече ги втвърдява и стоят гелосани);
2. Реконструктора със зелен чай на Афоджи - откакто го ползвам косата ми цъфти значително по-малко
3. Течния серум на Пол Мичел за оформяне на къдрици http://www.lookfantastic.com/paul-mitchell-express-style-round-t … 0ml/10547570.html


Най-ужасното ми  попадение - активатора за къдрици на Лакме - мирише отвратително, лепне, сплесква и не само, че не активира, но и изправя къдриците Shocked На всичкото отгоре косата ми стои мръсна и спластена  #Crazy ooooh!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 127
Финиши:
1. Цимент термик
2. Л2
3. Р-ра със зелен чай
Разочарование: Крем за обем Милк Шейк Инхибишън

# 12
  • Мнения: 3 413
Да споделя за разни нещица  Laughing
Цимен термик на Керастаз - страшно добре попива,няма го лепкавото усещане,каквото имах с Нектара. Малко трудно се спогодих с него,понеже все не нацелвах правилното количество.Оказа се доста икономичен  Blush За лечебно действие не мога да говоря,но има доста напомпващ ефект при мен.Хубав е,със сигурност ще поръчам пак  Peace

Маската Вела Енрич - имам шампоана от серията и винаги я ползвах с него.Шампоана е отвратителен,много ми е агресивен.Косата става страшно твърда.Понеже скоро пак се завъртя за тая маска,реших да сменя шампоана.Използвах митик ойл. Ами хареса ми.Мисля,че тази маска (И ТЯ) задмина Керастаз маскинтенз  Mr. Green  Когато използвах маската вела с шампоана от серията косата стоеше вяла-хем се усеща протеин,хем хидратация,но слаба...абе много гадно.С шампоана митик много добре се усеща хидратацията,а протеина само напомня за себе си  Heart Eyes

В последно време ми се върти в главата малко да се подстрижа,да ми се оберат крайчетата.Обаче като знам как 1см. е равен на 5см. и ми се свиди.Косата ми е до средата на гърба,но отпред е по-къса,понеже преди време бях на пластове и имах бретон.И сега ако ме подравнят по бруталния начин отпред ще стане много къса  ooooh!

Момичета,коя беше обещала да сподели отзиви за лилавата серия с колаген на Наши?  Praynig

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 13:10 от РуСа-Мамма

# 13
  • Мнения: 41
Момичета в Рибата и в Ензо не откривам Цимен термик на Керастаз,от каде може да се поръча?

# 14
  • Мнения: 2 355
Топ 3 на финиши:
1. Коприната на Чи.
2. Кремът без отминаване на Макадамия.
3. Олиото на Макадамия.
Най-несполучлива покупка - май нямам такава. Не трупам серии, купувам само след много четене тук и при нужда (като ми свърши някой продукт). Може би малко съжалявам за балсама за обем на Чи, но пак ще си го използвам.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт