Професионални серии за коса - тема 61

  • 44 747
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
Вие влизате в тема 61 - ДОБРЕ ДОШЛИ !

Вместо запис моля споделете :1.Вашият опит с продуктите на Лореал профешънъл.
2.Хидратация или протеин обича повече косата ви?

Теми и насоки, които сме оценили:

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Терапиите за коса. Има ли такива?
Шампоаните
За блясъка на косата
Ботокс терапията на Лореал за коса

Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Колагеновата терапия на  Шварцкопф




Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги

Колагенова терапия на Schwarzkopf BC Bonacure Repair Rescue - продукти
Терапия на Милк Шейк - продукти и стъпки
За Alfaparf Milano Midollo di Bamboo
Къдравата коса
За боите Majiblond
Деминерализиращи терапии
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата

За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар




Често обсъждани продукти за коса в темите:

Kerastase Resistance (протеинова)
Kerastase Nutritive (подхранваща)
Серия Fiberceutic или Ботокс за коса (укрепваща, уплътняваща серия)
Протеин ApHogee
Копринa CHI Silk Infision
Philip Kingsley - Еlasticizer (изглаждаща, омекотяваща маска)
Макадамия (подхранваща, дълбоко възстановяваща)
Мароканойл
Lakme - L2 (хидратиращ, подхранващ)
Milkshake - продукти
Alfaparf Milano - Midollo di Bamboo (протеинова, хидратираща, уплътняваща, еластичност)
Schwarzkopf Bonacure - Колагенова терапия (гъвкавост, еластичност, полиране)



Терапевтичните преси, които ползваме:
http://www.davidpostalmarket.com/index.php?main_page=product_inf … p;products_id=273
http://beautyexpert.bg/grizha-za-kosata/maski/podhranvashta/stud … etlina-ultra-zvuk



Предишни теми:

# 1
  • Мнения: 3 413
1.Вашият опит с продуктите на Лореал профешънъл:
Интенз рипеър шампоан и маска: ползвах ги много отдавна,косата ми тогава беше доста изтощена,въпреки това смея да кажа,че хидратира добре.
Витамино колор маска: слаба ми е.
Лумино колор шампоан: хидратира добре,харесва ми!
Про-кератин шампоан,маска,термо крем : обичам ги  Heart Eyes
Митик ойл: цялата серия е чудесна  Heart Eyes
Абсолют рипер : обичам я  Heart Eyes

2.Хидратация или протеин обича повече косата ви? : ПРОТЕИН!

# 2
  • Мнения: 259
Благодаря за новата темичка   bouquet
Потретвам си въпроса от предната тема ....  Има ли доволни от кератина на Наши ,които са с небоядисвана коса,нормална към суха ? Понеже пише ,че е за увредени коси,а моята по скоро не е такава ???
1. Лореал съм ползвала само мостри на Про кератина-не се харесахме с него . Другото което съм пробвала е Абсолют-резултата много ми хареса ,направи косата ми мека и я изправи,кото е много търсен ефект от мен,но няма да купувам серията за момента,защото ми се струва ,че в дългосрочен план ще ми дойде тежка .
2. Лудата ми коса днес обича протеин,утре го мрази,после харесва хидратация ,друг път става ужасна...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Мерси за новата тема  bouquet
1. Вашият опит с продуктите на Лореал профешънъл:
ползвала съм Митик ойл шампоан, маска ,олио - шампоана ми харесваше, до момента в който започна да утежнява и омазнява, явно косата се беше наситила. Маската и олиото много слаби въобще не ги усетих.
пробвала съм шампоан форс вектор от мостра - не ми хареса
олиото абсолют рипеър - хареса ми, но ефект за цъфтенето на косата не видях
2. Хидратация или протеин обича повече косата ви? : Определено Хидратация Party

# 4
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за новата тема!   bouquet

По въпросите:

1. На Лореал много харесвам Ботокса за коса, любим ми е и не оставям без него, само че без оригиналната запечатка, а запечатвам с протеин. Имам мостри на Про Кератина шампоан и балсам, но не съм стигнала до тях, много се надявам да ми харесат.

2. Между протеин и хидратация винаги ще кажа Протеин. За моята коса това е много по-добро, защото косата ми е фина и тънка.

За Кератина на Наши аз също отчитам като минус само това, че от него не ми се начупва косата достатъчно, както ми се иска. Иначе е много добър продукт.

Ще съм благодарна ако споделите за продукти, от които ви се начупва косата повече.

# 5
  • Мнения: 1 304
Благодаря за темата!
Утре първата ми работа ще  е да споделя за капсулите на Кюн Laughing
И така на въпросите:
1. Като цяло съм доволна от продуктите на Лореал профешънъл, почти всичко което ми е харесало  зареждам и  не оставам без него, може би няма да купя отново  балсам Иноа /прекалено ми е слаБ/,серията Форс вектор и крема про -кератин без отмиване.
Любим шампоан ми е Витамино колор.
2.Хидратация или протеин обича косата ми?- определено хидратация

# 6
  • Мнения: 1 692
  bouquet  bouquet

1.Про-кератин серията ми допада, но в комбинация шампоан + маска.
 Митик-Ойл - нищо особено.
2.Май клоня повече към кератин.  Party

# 7
  • София
  • Мнения: 43
От предната тема - това са капсулките na Keune vanina_ch  Wink Те са от първите професионални продукти, които съм ползвала и ме спасиха от цъфтеж, който винаги ме е тормозил  Peace Надявам се да се харесат и на поръчалите ги  Hug

По въпросите
1. Почти всички продукти на Лореал, които съм имала са ми допадали - най-вече ботокса + поддържащата маска, шампоанът Pure resourse, маската Форс вектор, Витамино колор, финишите Митик ойл, не съм особено впечатлена от Абсолют рипеър и старата серия Лис ултим
2. По-скоро хидратация

Последна редакция: вт, 11 фев 2014, 18:20 от -Alien-

# 8
  • Мнения: 36
РуСа-Мамма , благодаря за новата тема  bouquet  bouquet  bouquet
1. Опитът ми с продукти на Лореал - като цяло почти всички шампоани ме се отразяват прекалено хидратиращо и ми прибират обема. Въпреки това не оставам без Митик Ойл - всичко от двете серии, без олиото - не съм го ползвала. Харесвам много и Интенз Рипеър, както и Ботокс маската. Когато ми трябва хидратация ползвам Митика, а сега ще си взема и Интенз на промоция Mr. Green.
2. При мен определено най-добре е да се редуват хидратиращи с протеинови продукти, но в съотношение около 3 към едно - на три протеинови измивания - едно хидратиращо.

tsveti4kaaa , имам приятелка, която ползва кератина на Наши на естествена много дълга коса, суха в краищата, но иначе в отлично състояние. Ефектът при нея е същият като при мен, РуСа-Мамма, Дриймър и Бубка. Серията се отразява изненадващо еднакво на различните коси. Бубка е права, че трябва да се сложи малко повече от шампоана, защото в него няма агресивни измивни агенти, но в никакъв случай не може да се каже, че не измива добре. Не дразни скалпа. Peace
 
Ползвала съм капсулките Кюн пред години в салон. Тогава ми казаха, че са против цъфтеж и наистина е така. Трябва да имате предвид, че са много мънички, но се разнасят много добре. Слагат се само по връхчетата.

Последна редакция: вт, 11 фев 2014, 18:19 от Kara75

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 711
Благодаря за темата  Hug
1. Ботокс серията- допада ми като цяло.
2.Клоня към протеин.

# 10
  • Мнения: 413
1.Вашият опит с продуктите на Лореал профешънъл:
1. Intense Repair - шампоан. Мисля, че е за много суха коса, тъй като моята клони към омазняване в корените и сухи краища. След изсушаване със сешоар, косата ми седеше мазна. Не ми хареса за моя тип коса.
2. Absolut Repair - балсам. Прекрасен за сухи краища !  Peace
3. Density Advanced - шампоан. Определено има ефект, но не е за всекидневна употреба. Има мирис на мъжки одеколон.
4.  Pure Resource - шампоан. Дълбоко почистващ. Отмива всякакви лакове, фиксатори, финиши и подобни. Просто е чудесен за това! Мирише също на мъжки одеколон, не препоръчвам за всекидневна употреба, тъй като е силен и усещам леко изсушаване на косата..може би.
5. Мистик Ойл - олиото за боядисана коса. Днес си сложих за първи път. Косата ми е мека и има блясък, ще видиме по-натам.
6. Мистик Ойл Маска - уникална е...мирише просто неописуемо прекрасно! Косата ми стана мека и я въртях с кръглата четка и сешоара на където си искам .  txtloves

2.Хидратация или протеин обича повече косата ви? : Редувам и двете! Много харесвам серията на Милк шейк.  txtloves newsm76

Искам да похваля и Аргановата серия на Наши - просто е чудесна, полира косъма, прави го бляскав  и мирише завладяващо! txtloves txtloves txtloves

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 198
1. Най-доволна съм от Ботокса-цялата серия. Косата ми е плътна, мека и сякаш двойна след него. Следва Митик ойл и то финиша. Абсолют рипеър съм ползвала серума за цъфтящи краища и бях доволна. Не ми допада про кертина. Никакъв ефект от него не усетих - сякаш  ползвах обикновена козметика за коса. с други серии и продукти нямам опит.
2. Протеин. Хидратацията ми прави косата мека, хвърчаща и без обем.

# 12
  • Мнения: 31 182
2.Хидратация или протеин обича косата ми?- определено хидратация

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема  bouquet
От продуктите на Лореал съм ползвала само ботокс ампулата-доволна,маската Форс вектор-получена проба от размяна и нямам достатъчно впечатления за ефекта й;и олиото Митик ойл за всички типове коса-мнооого ми харесва  Heart Eyes Някой ден ще пробвам и Интенс рипеър,но не зная кога ще й дойде реда,след толкова набелязани продукти ooooh!
По въпроса за предпочитанията на косата ми Wink - не мога да кажа,че има ясно изявени такива-редувам протеин с хидратация,в полза на протеина Peace

# 14
  • Мнения: 1 692
Ох, препоръчайте някой тоник за чувствителен скалп? Този на ФК ли е най-добър? Икономичен ли е защото се чудя дали да взема 75мл или 250мл?
В момента скалпа адски много ме сърби, че чак боли на едно място. Има нещо като цицина дори и като натисна боли все едно е рана.  Tired Tired

Общи условия

Активация на акаунт