Професионални серии за коса - тема 69

  • 67 127
  • 748
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 69 - Добре дошли !


Вместо запис моля споделете :
1. Как се променят грижите,които полагате за косата си с настъпването на есента ?
2. Кои са любимите  ви хидратиращи продукти ?
3. Кои са любимите ви протеинови продукти  ?

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар



Терапевтичните преси,които ползваме :

KAY PRO - Активираща дълбоко възтановяваща и реконструираща студена преса за коса с ултразвук и инфрачервена светлина


Предишни теми :
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 50, 52,53, 54, 55,56, 57 58 ,59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68

Последна редакция: пн, 08 сеп 2014, 22:15 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Страхотно оформена тема.

Ще пиша подробно после, че ме викат за вечеря   Joy

 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за новата тема  bouquet
Лятото косата ми е по-суха и изпива всичко, което и сложа. Сега в началото на есенния сезон ме е налегнал косопад, който според фризьорката е напълно нормален, гледам да не се стряскам Mr. Green не полагам някакви по-специални грижи.
1. Любими хидратиращи - Наши арган, Орофлуидо, ШП Тайм рестор.
2. Любими протеинови - терапията на МШ.

# 3
  • Мнения: X
1. Как се променят грижите,които полагате за косата си с настъпването на есента ? - Грижите,които полагам са според нуждите на косата,не според сезона.Мисля си обаче да включа противокосопадна серия превантивно,както и Макси хеър  Peace
2. Кои са любимите  ви хидратиращи продукти ? - Шампоан и маска Вела Енрич за твърда коса , серията на Джойко Moisture recovery , интензивния хидратор на Джойко , Интенз Рипеър също,макар че е по-скоро балансирана серия Peace
3. Кои са любимите ви протеинови продукти  ? - Определено МШ терапията и Про-кератин на Лореал

# 4
  • Мнения: 3 413
1. Как се променят грижите,които полагате за косата си с настъпването на есента ?
Никак  Blush Следвам нуждите на косата ми. Като цяло не ме наляга косопад, грижа се и тя ми отвръща с красота  Joy
2. Кои са любимите  ви хидратиращи продукти ?
В момента любимци са ми Макадамия, Нутритермик и Тиджи антидот 3
3. Кои са любимите ви протеинови продукти  ?
В момента косата ми е чувствителна на протеин. Имам няколко налични серии, като си правя протеинова терапия, което е 1 път в месеца, хващам някоя и действам  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 1 626
Все още не мога дам отговори на въпросите, отскоро съм в темата.

Но мога да помрънкам малко. 100% съм убедена, че следващия път ще пробвам зелен концентрат на Керастаз, без оранжев бустер. Прекалено хидратирана си чувствам косата.
В петък ги ползвах, в събота бях на служебно парти и доста потанцувах, и усещах как всеки кичур се движи, а не ми стои косата като едно голямо цяло. Ако ме разбирате. Но много бързо я почуствах мръсна.
Снощи я измих с Денсифик и сега се чудя утре като се събудя какво ще е положението и ще мога ли да изтърпя до вечерта. И маска не съм слагала, нищо. Само малко Л2 и термо гела на Лореал. Мека и гладка е, и това ме влудява.
Иначе блясъка е страхотен. А хем половината шишенце сложих, не ми се мисли ако бях изляла всичко  ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 355
1. Не съм забелязала чак някаква голяма промяна, може би лятото  е по-суха.
2. Шампоанът на Афоджи и маската на Макадамия
3. Реконструкторът на Фантазия, жалко, че го няма вече в Рибката.

# 7
  • Мнения: 31 183
Благодаря за темата! Hug
И аз включвам противокосопадни продукти.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за новата тема.   bouquet
1. Не променям грижите за косата според сезона.
2. Любимата ми хидратираща маска е тази на Осмо. Запазва ми обема и чупките.  Simple Smile За моята коса и Дисциплин е хидратираща серия, затова я включвам и нея тук.  Peace
3. От протеиновите продукти имам много любимци - Милк Шейк терапията, Про Кератин, Циментът на Керастаз, Ниоксин 4, Редкен Екстрийм. Има и други. Laughing

# 9
  • Мнения: 259
Много хубава нова тема   bouquet
1. За есента съм включила Инициалист,и малко биотин ,напоследък не  споменава често инициалист  newsm78в ,момичетата ,които са го ползвали могат ли да кажат след време какъв е ефекта им от него.
2. Любима хидратация-Беин сатин 2 и Осмо маската и оранжевата ампула Керастаз .
3. Любим протеин..беше ми серията със стволови клетки на Наши..после вззе да ми действа отвратително и така си остана половин шампоан и 3 ампули,после Кератина на Наши ми стана любим...и с него приключихме добрите отношения...сега г/д се разбираме със зелената ампула и Дисциплин също ми действа  протеиново.... Явно лудата ми коса не знае какво иска  #Crazy #Crazy #Crazy

# 10
  • Мнения: 179
Благодаря за новата тема! Hug  bouquet Страхотно е оформена Simple Smile

1. По принцип се грижа активно за косата през цялата година, но поради разни пътувания ми се е налагало да променям грижите за коса. т.е. да ги държа до минимум шампоан+маска+ финиш
Целогодишно обгрижвам скалпа, почти всеки път слагам лосион за скалп или ампула, слагам и често маски, които са скалп и когато имам време правя маслена терапия.  Heart Eyes
2.Любима хидратираща серия- харесвам доста хидратиращи серии, но много любим ми е "сериозния"  балсам на Tigi, Moisture Recovery Joico, Caviar Replenishing Moisture conditioner( в тази обаче има и малко протеин, който аз усещам повече като хидратация).Aqua Oleum терапия на Керастаз, една такава ампула и съживявала косата ми след дни гмуркания и излагане на силно слънце.
3. От протеиновите серии в момента съм влюбена в Редкен Екстрийм, благодарение на bellissima пробвах и маската и Анти Снап и съм възхитена от ефекта. Също така много ми допадат зелените ампули на Kerastase, Instant Recovery Alterna( Няма такъв продукт, който да ми е подействал по-добре). В момента за друго не се сещам, общо взето протеинови добри продукти, които се сработват с моята коса намериам доста по-лесно от хидратиращите такива.

Ondine, от изброените продукти съм ползвала само Архитект, може би ти идва силен на твоята коса. Ще си помисля още малко от какво имаш нужда и ще споделя. Ще подкрепя каузата да намерим лек за косата ти! Hug

Не спирайте да пишете, момичета, аз рядко се разписвам, защото имам доста неща на главата, но с удоволствие ви чета! Така разтоварвам и ми е приятно във вашата компания! Hug

# 11
  • Мнения: 30
Здравейте момичета! Често ви чета и реших да се запиша в темата най-накрая  Hug
1. Как се променят грижите,които полагате за косата си с настъпването на есента ?
Потъмнявам цвета на косата си с един тон.
2. Кои са любимите  ви хидратиращи продукти ?
Шампоан Елексир, Маска Митик.
3. Кои са любимите ви протеинови продукти  ?
Определено терапията на Милк Шейк

Косата ми е руса, по-скоро плътен косъм, средно гъста, къдрава, малко под раменете

# 12
  • Мнения: 759
Благодаря за темата   bouquet
1. Как се променят грижите,които полагате за косата си с настъпването на есента ?
Повече ми се занимава с нея - правя и маслени маски или някакви терапии, глезя я с прически. Лятото хич нямам нерви и време... просто я измивам и това е Laughing
2. Кои са любимите  ви хидратиращи продукти ?
Маска Макадамия.
3. Кои са любимите ви протеинови продукти  ?
Така и не мога да преценя от кои продукти най-добре ми се повлиява косата дали изцяло протеинови или по-скоро балансирани, но в момента съм на вълна баланс и Денсифик ми е фаворит, 2 минутния реконструктор също.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 13:20 от MaRin4et0

# 13
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема   bouquet

Как се променят грижите,които полагате за косата си с настъпването на есента ?
Не се променят особено. Редувам хидратиране с протеини и междувременно балансирани продукти за поддържане, в зависимост от моментните желания на косата ми. 
Кои са любимите  ви хидратиращи продукти ?
Маска Макадамия
Кои са любимите ви протеинови продукти  ?
Дийп Кеър на Лакме, който минава и за балансиран продукт.

# 14
  • Мнения: 63
Да споделя разочарованието си от Лакме Balance - без парабени и сулфати. Никаква измивна сила, сърбеж и още на втория ден - мръсна коса ....... Опитах мостра, и резултата беше много добър, а сега какво стана, не знам Sad Моля ви, препоръчайте ми дълбокопочистващ шампоан Sad

Общи условия

Активация на акаунт