Професионални серии за коса - тема 72

  • 69 982
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 72


Руса Мама, много неприятно Rolling Eyes Аз съм влюбена в този аромат и с голям кеф винаги отварям капачката в банята  Simple Smile  Може да си нацелила някоя партида с по-малко парфюм. Макар че пак ми звучи странно Thinking Защо направо не ги попиташ? Вероятно има обяснение. Не вярвам обаче Арлен да са пробутали нещо некачествено. От тях съм останала с впечатление, че са изключително коректни.
Абе на мен и термото Митик ойл, което получих заедно с маската, ми мирише на... риба  Shocked Отлично знам мириса на Митик ойл, това кърти. И понеже маската Дисциплин не ми мирише, чакам моя мъж да се прибере и да помирише и той  Joy

За Арлен грам нямам съмнение, вероятно нещо партидата на маската не е в ред. Проверих кода от кутията- маската е прозиведена април 2014.

РуСа-Мамма, аз никъде не виждам в Арлен да има разфасовки  от 500мл.  newsm78 Днес точно ги питах за по-големи разфасовки, защото много искам маска Densifique от 500мл, но те ми казаха, че все още не предлагат  нищо в по-голям вариант.  newsm78

# 706
  • Мнения: 3 413


Руса Мама, много неприятно Rolling Eyes Аз съм влюбена в този аромат и с голям кеф винаги отварям капачката в банята  Simple Smile  Може да си нацелила някоя партида с по-малко парфюм. Макар че пак ми звучи странно Thinking Защо направо не ги попиташ? Вероятно има обяснение. Не вярвам обаче Арлен да са пробутали нещо некачествено. От тях съм останала с впечатление, че са изключително коректни.
Абе на мен и термото Митик ойл, което получих заедно с маската, ми мирише на... риба  Shocked Отлично знам мириса на Митик ойл, това кърти. И понеже маската Дисциплин не ми мирише, чакам моя мъж да се прибере и да помирише и той  Joy

За Арлен грам нямам съмнение, вероятно нещо партидата на маската не е в ред. Проверих кода от кутията- маската е прозиведена април 2014.

РуСа-Мамма, аз никъде не виждам в Арлен да има разфасовки  от 500мл.  newsm78 Днес точно ги питах за по-големи разфасовки, защото много искам маска Densifique от 500мл, но те ми казаха, че все още не предлагат  нищо в по-голям вариант.  newsm78
На лично съобщение им писах. Щом са ти казали, че нямат, значи са изчерпани.

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 225
Разглеждах продуктите на Редкен и ми хвана окото Спрей Активатор за къдрици. Някой пробвал ли го е?  Или крема на Керастаз е по-добър?

# 708
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Магнолия, наистина ли Денсифик има безулфатна версия, аз не съм срещала такава?  Thinking

Дай линк моля те, ако не те затруднява.  Laughing

Относно протеините и здравата коса, на мен никога не би ми хрумнало да ползвам такива, защото косата ми е в добро състояние. Все едно човек да се тъпче с антибиотици докато е здрав.

hrismi_13, принципно в темата шампоана за обем на Label.m е много харесван. За мен лично обаче не е нищо особено. Не ми прави в никакъв случай зашеметяващ обем, а освен това от него ми се омазняваше по-бързо косата.

# 709
  • София
  • Мнения: 580
Много полезни постове в последните страници, както винаги.  Hug
Моля препоръчайте ми стилизиращи продукт за обем и плътност, мисля, че не сме ги обсъждали.

# 710
  • Мнения: 27
Привет Simple Smile

Записвам се да следя темата Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 2 512
Много полезни постове в последните страници, както винаги.  Hug
Моля препоръчайте ми стилизиращи продукт за обем и плътност, мисля, че не сме ги обсъждали.
Аз съм много доволна от това http://lorealprofessionnel.co.uk/products/styling/tecniart/dual- … ers/liss-and-pump  /тънка, права, небоядисвана руса коса/ Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 3 271
Радвам се, че ви е интересно да четете, защото едни чаршафи стават понякога моите постове.  Joy

 Bell@ може да се прави с всякаква маска, в зависимост от нуждата. Стига да се следва правилото, че след хидратиращ шампоан само хидратираща маска,  а след протеинов шампоан всякакъв вид маска може.

________________________

Сега едно по-кратко ревю на няколко серии, които ползвам, с уговорката, че аз така ги усещам, т.е. на моята коса действат по описания начин.

________________
Kerastase Elixir Ultime

За мен разкошна и богата серия, хидратираща, но с комбинация от масла, а не с химически създадени съставки, като хиалурон, например. /Няма нищо лошо в тези съставки, просто серията е с по-естествени такива/ Подходяща е както за хидратиране, така и за подхранване, защото маслата в серията набавят и витамини. Подобна е на Loreal-professionnel Mythic Oil,  но е няколко класи над нея.

Аз имам Kérastase Elixir Ultime Oleo-Complexe - шампоан, Kérastase Elixir Ultime Oleo-Complexe - маска, Kerastase Elixir Ultime - масло с хилядолетна роза и Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe 6  -  Олео-балсам с масла преди шампоана.
Олео балсама преди шампоан е страхотен продукт, особено за по сухите коси, но и аз го използвам с голямо удоволствие. Хидратира в дълбочина, почиства скалпа от себум и стилизанти и подготвя косъма за последващото измиване с шампоана. Много добър продукт. Моя шампоан е по-леката версия, защото косата ми не е толкова твърда, плътна или суха. Измива добре, косата е гладка още след него и мирише великолепно. Маската е с богата и плътна консистенция, много ароматна и икономична. След измиване на маската слагам маслото с хилядолетна роза 🌹 по дължините и краищата. То е за фина коса и въобще не ми утежнява. Слагам го и на суха коса и на влажна, може да се използва и като маска с масла за преди шампоана за допълнително подхранване, въобще мултифункционален продукт.
Ако косата има нужда от хидратация, серията е страхотна, разкошен аромат, мека и копринена коса, гладка и парфюмирана. Аромата, като на всички серии на Kerastase е много дълготраен.

________________

Kerastase Nutritive

От тази обща серия има няколко под серии, както и отделни продукти които се ползват със всяка подсерия:
1.Bain Satin /1 или 2/ Complete Nutrition Irisome - серия с ирис и пчелно Млечице. Серията е с два степени, за нормална коса и за изтощена коса. Лека Серия, подходяща за по-често използване и подходяща за всякакъв тип коси.
2. Oleo Relax - серия с масла за твърди и непокорни коси, които се поддават трудно на обработка. Сваля обема леко и приглажда разхвърчаната и омекотява твърдата и суха коса.
3.Oleo - Curl - серия за къдрави коси, които са по сухи и непокорни, така да се каже. Лично не съм я пробвала, защото не ми е къдрава косата и не мога да дам повече информация,  някое от момичетата, които са я ползвали могат да допълнят мнението ми.

4.Nutri Thermique
Това е серията, която е малко по-особена и затова ще се спра на нея малко по-подробно:

Аз имам Nutri Thermique шампоан и маска, както и термичния крем. Към серията причислявам и концентрата Oleo-Fusion и бустера Ionium, които много харесвам и използвам.
Серията е много силна, особено маската, дори и по-лекия й вариант. Подходяща е за използване в парна баня, защото силата й най-добре се разгръща от топлината, но може и в домашни условия със загряване със сешоар.  Серията изглажда косъма, ударно го подхранва, предпазва го от всякакви външни агресори, като смог, слънце, мъгла, студ, преси, маши и други източници на топлина, като влага в косъма керамика, липиди, глюкоза и протеини, макар последните да са в по-малка степен. От тази серия не следва да се очаква моментен уау ефект, защото дори при някои коси може да се усети утежняване, но това е серия, която набава незаменими за косата съставки и в дългосрочен план действа много заздравяващо и подхранващо. Може да се усети този ефект при измиването с протеинов продукт на следващото измиване след тази серия. Понеже е много икономична и не е за ежедневно използване някои момичета не искат да инвестират в нея. Добър вариант е да си я разделят две момичета и така ще им дойде добре.

_______________

Надявам се, че съм била полезна, сега отивам да правя талиателе със спанак и сьомга за моето момче  Joy

# 713
  • Мнения: 2 225
Много благодаря за крсивите постове,Магнолиа!!!!  bouquet

# 714
  • Мнения: 7 573
Мagnollia ,страхотна си ,страшно изчерпателна както винаги.  bouquet
Ще си копирам предния пост,ако някой може да ми помогне малко в избора..сега след поста на Magnolia почвам да се колебая и за Елексир Ултим-а. ooooh!

С изрусена ,изтощена коса съм и с много тънък косъм ,така че и ми се накъсва постоянно. Sick
Преди ползвах страшно дълъг период Oleo Relax и ми се отразяваше много добре,но сега скам да пробвам нещо ново.В Златна рибка ми препоръчаха Цимент серията,но от шампоана скалпът ми се беше обелил,само маската и ампулите ми понасяха добре. Tired
Колебая се най-вече между Masquintense(грижа преди шампоана,шампоан,маска ибалсам мигновено подхранване) и Discipline. Но и много се изкушавам да пробвам маската и новият серум Resistance и да взема шампоанът от серията за тънка коса,като се надявам да е  една идея по-лек.
Много ще съм благодарна да ме посъветвате.  bouquet

# 715
  • Мнения: 211
Ох, аз още си чакам пратката от ензо..... Sad на всичкото отгоре не мога да я проследя, никаква инфо не ми дава..... И на мен следващата ми поръчка смятам да е Елексир Ултима. Имам странното усещане, че ще ми понася много добре Laughing

# 716
  • Мнения: 759
Здравейте момичета нямам спомени да сте коментирали този шампоан на Алтерна, но все пак някой дали го е ползвал  Laughing
http://arlen.bg/product.php?ProductID=1498

# 717
  • Мнения: 785
-20% на АЛТЕРНА в Арлен с код ALT20

Най-накрая нещо приятно. За жалост и временно. Тъкмо Арлен ме бяха изненадали с приемливите си цени на Алтерна и изведнъж, след като ги свалиха от сайта за известно време, отново ги качиха с доста завишени цени. Подозирам, че Алтерна България имат пръст в тази работа Crossing Arms Как така конкурентен сайт ще предлага продуктите им на по-ниски цени #2gunfire

# 718
  • Мнения: 3 413
Мagnollia, можеш ли да сравниш Митик ойл маска с Еликсир ултим маската?



Измих косата си с маската Дисциплин, косата стана тежка и плътна. Термо олиото Митик ойл мирише великолепно, не знам каква риба усетих  Blush Не съм в час изобщо. Може би първото изтискване на тубичката е било по-окислено, вероятно това е била причината. Мирише си типично на митик ойл серията.
Разбира се, аз прекалих с термото и сега съм на клечки  Joy Иначе при първото нанасяне косата се разплете и омекоти, но аз се поблазних и сложих още един път, но този път големина като лешник  Blush



bellisssima, аз също мисля, че Алтерна имат пръст в покачването на цените, няма какво да е иначе  Peace

# 719
  • Мнения: 7 573
От сайта на Алтерна не могат да се пускат поръчки,нали?

Общи условия

Активация на акаунт