Професионални серии за коса - тема 73

  • 73 049
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 73 - Добре дошли !



Вместо запис моля споделете : Коя е любимата ви комбинация на продукти от различни брандове ?





Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.



Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
грижа за скалпа



Терапевтичната преса,която ползваме :


Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 11:33 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 10 309
Напоследък, любима маска ми е тази на Макадамия. Комбинирам я с почти всичко, но най-много ми допада с Денсифик и Редкен Екстрийм.

Косата ми от маската на Макадамия става много лъскава и блестяща. Такъв sleek ефект, май не съм постигала с друга.

# 2
  • Мнения: 785
Жана  bouquet Страхотно оформена тема, благодаря за старанието Hug

Коя е любимата ви комбинация на продукти от различни брандове ?


Най-добра комбинация дотук съм постигала с ДПШ на Редкен и зеленият концентрат с оранжевия бустер на Керастаз Heart Eyes
Също любима ми е маска Дисциплин в комбинация с най-различни шампоани - ДПШ на Редкен, Алтерна RepairX, Редкен Екстрийм (естествено и с безсулфатния шампоан от серията Дисциплин) Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за новата тема, Жана!   bouquet

Любимата ми комбинация напоследък е шампоан Денсифик, ботокс ампула на Лореал, запечатка 2-минутния реконструктор на Афоджи и за финиш Анти Снап на Редкен и реконструктора със зелен чай на Афоджи.  Peace

# 4
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема, Жана   bouquet

Коя е любимата ви комбинация на продукти от различни брандове ?

При моя все още начинаещ опит все гледам да комбинирам продукти от една серия, за да усетя ефекта. Но от различни брандове до момента няколко пъти много добре ми се получава измиване с ДПШ на Лабел + маската K.therapy на Лакме, получава се доволен обем, плътност и малко по-жилава коса.

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 15:34 от Анонимен

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Жана,
Темата е страхотно оформена - благодаря   bouquet

Първо пренасям мнението си от предишната тема, което е свързано с написаното от Алтерна. Няма да съм груба, защото не ми е привично, но това е изцяло маркетингова статия и почти няма истина в нея. Има резон единствено грижата за скалпа, ло тя не следва да се свързва с миене всеки ден /още повече зимата/,  а с миене, когато е нужно. Грижата за скалпа се свързва най-вече с масжирането му всеки ден , измиването с безсулфатни шампоани, хидратирането му преди измиване и ползване на всякакъв вид серуми, масла и т.н. Измиването всеки ден е ненужна агресия, която води не до подобряването на състоянието на кожата на главата, а до дехидратиране.
Ще дам прост пример /понеже в статията много лековерно се сравняваше кожата на главата и тази на лицето/. Какво се случва когато си измиете лицето със щадяащ сапун и не сложите след него крем? Ако кожата не е мазна, а нормална или суха, то тя ще опъва и ще я чувствате дискомфортно, докато след няколко часа естествено не се овлажни от естествения себум. А какво се случва с кожата на тялото, когато я измиете и не сложите мляко за тяло или някакъв крем и това всеки ден. На мен лично, ако не сложа крем кожата ми започва да опъва и да ме дразни, а аз съм с нормална, а не със суха кожа.
Измиването на косата като честота не трябва да е по-рано от "през ден", а това означава понеделник вечер, после сряда вечер и т.н.
Няма да се спирам по-подробно на всички други глупости, които бяха написани в статията, като например, че шампоан под 30-35 лева не струва  Joy и още по-голямата глупост, че балсама трябва да се ползва задължитрлно, без значение дали сме използвали маска преди това или не. Единственото вярно нещо е, че трябва да затваряме кутикулата,  но това не е задължително да става с балсам. Изплакването с хладка вода, рзличните финиши, които използваме след банята и т.н. са начини да се затвори кутикулата.
За изказването - да изхвърлим пресата не ми се иска дори да си спомням. Безумие.
А това, че трябва да се оставя на добрия фризьор да ди прави каквото иска с косата ми, само защото е ходил по много семинари е поредната глупост. На един такъв се оставих /на доста семинари ходи, включително и в Лондон, и ползва Алтерна, води се много добър, че и скъп/ и ми съсипа краищата на косата, а исках едно елементарно омбре на моята здрава коса. #2gunfire а то се получи освен ужасяващ резултат, но и съсипана коса. /Добре, че съм умница  hahaha та успях да подобря състоянието на съсипаното/.
Мнението ми е, че фризьорите трябва да слушат клиента, да знаят, че е важно какво той иска, колко да се одреже от косата, как да се оформи. Това рядко се прави.
Косъма е съставен не от вода, като основна съставка, а от кератин, /както и Фрея е написала/ витамини Б, както и цинк и сяра.

___________________

Такаааа сега на въпроса  Joy

Коя е любимата ви комбинация на продукти от различни брандове?

Имам няколко такива комбинации.

1. Ампула преди измиване за стимулиране на фоликулите на Напура, шампоан Керастаз Денсифик, уплътняващата грижа на Лореал Сериоксил заедно с ампула Лореал Фиберцетик /Ботокс/ и запечатана с маска Керастаз Ейдж Речардж. На подсушена коса уплътняващия серум Сериоксил, в корените ампула за разтеж на Напура, а в краищата олио So Pure на Keune.

2. Ампула за почистване на скалпа  Loreal Mythic Oil,  шампоан Керастаз Елексир Ултим, концентрат Керастаз Олео Фюжън с бустер Пикселист, след което маска Шу Уемура Moisture Velvet. На подсушена коса термо олио на Напура, уплатняващ серум с мака на Алтерна и олио Loreal Mythic Oil, в крайчетата.


___________________
Като  се замисля мога да изброявам и други, но ще е досдно  hahaha

Лека нощ Рапунцелки    bouquet

# 6
  • Мнения: 64
Привет момичета, с риск да стана досадна имам няколко питания Embarassed Чета с интерес старите теми, но освен нещата които научавам има такива, които ме объркват  :thinking С каква маска да съчетая Денсифик шампоана ( в момента го ползвам с денсифик маската) , преди маската както някои от вас споделят косата ми е като остъргана. По принцип ми е тънка, неизтощена с мазни корени и нормални към сухи крайща. Предварително благодаря и се извинявам за повтарящите се въпроси. Ще бъда благодарна да споделите за продукти от които сте доволни за такъв тип коса за обем и намаляване на омазняването. По съвет на Фрея започнах грижа за скалпа за което още веднъж мн благодаря. Сорииии стана дълго.   baby_neutral  bouquet

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 10:41 от Aya39

# 7
  • София
  • Мнения: 4 751
Благодаря за темата  Peace

Нямам какво много да кажа по темата, защото не ползвам продукти на много марки, а предимно Керастаз и Лореал Проф, понякога Напура и Наши.

Харесвам комбинацията от шампоан Керастаз Денсифик и маска Лореал Проф. Митик ойл.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 154
Записвам се и аз! Благодаря на Жана за хубавата тема!  bouquet
В момента ползвам Алтерна Рипеър Х- шампоан, балсам и крем протеинът, но ми идва тежка тази серия за моята коса! Вчера измих косата с Денсифик шампоан и след това балсамът Рипеър Х, отново имаше остъргване и прекалено много протеин, очевидно. Насочвам се към хидратация!
Благодаря на Магнолия за ревюто на Елексир Ултима и другите продукти!

# 9
  • Мнения: 3 413
Страхотна тема, страхотно формление!   bouquet

Нямам любима комбинация, а и като цяло не съм много по експериментите  Blush

# 10
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Комбинация напоследък: шампоанът Рипейър и маската МШ с йогурт  Heart Eyes . Аз не пиша много, много понеже косата ми е добре и не съм пробвала нещо ново, ама смятам да си взема ампулите на Напура за почистване на скалпа и някаква хидратираща серия, но почти всичко хидратиращо ми утежнява, а напоследък от времето косата ми много се наелектризирва. Слагам млякото на МШ за да се оправи и пяна за коса.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Страхотна темичка, благодаря   bouquet


Аз като "новак" досега не смеех да комбинирам продукти от различни брандове.Но съм очарована от последното миене-Шампоан Денсифик и хидратиращата маска на Симпли Зен-косата ми изглежда като след терапия във фризьорски салон, надявам се ефекта да се задържи  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 160
Благодаря за темата   bouquet

За момента нямам любима комбинация от различни марки.

# 13
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Прекрасно оформена тема, Жана!  bouquet

Коя е любимата ви комбинация на продукти от различни брандове?


Шампоанът за изтощена коса на Aphpgee и маската на макадамия. Страхотно лъскава коса и дълготраен аромат от маската. Чудя се дали да не си взема и шампоана на макадамия, но май имаше отрицателни отзиви за него?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за темата  bouquet
Коя е любимата ви комбинация на продукти от различни брандове?
ДПШ на Милк Шейк се комбинира добре с маски Арган на Наши, Орофлуидо, Макадамия, както и Млечната на МШ.
Наскоро се сдобих с термото на Митик ойл, за сега не съм очарована, ще го ползвам още малко и може да го пусна в размените.

Общи условия

Активация на акаунт