Професионални серии за коса - тема 72

  • 69 982
  • 745
  •   1
Отговори
# 330
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331

Преди време се замислих, че косата ми се чувства добре,  не само защото полагам грижи за нея, но и защото полагам грижи за скалпа. Мисля, че там е разковничето, както обема, така и неомазняването се дължи на грижата за скалпа. От там все пак се образуват новите косъмчета, хранят се и се образува превилно тяхната структура.
Мagnollia сподели повече за грижите, които полагаш за скалпа.Само маслени мааски ли правиш или използваш и нещо друго? Нека и другите момичета се включат.

# 331
  • Мнения: 1 111
Мацки, какво ще кажете за този спрей? Има ли ефект, защото много му се чудя  newsm78

# 332
  • София
  • Мнения: 10 309
Мацки, какво ще кажете за този спрей? Има ли ефект, защото много му се чудя  newsm78


Аз използвам този за обем и съм доволна. Не омазнява и косата и на втория ден изглежда добре, малко лепне обаче!

# 333
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
delqna, много се радвам, че са ти харесали Grinning.При мен няма такъв ефект на разхвърчаване, но косите са различни.И при мен обема се запазва,може би защото има малко протеин.А за това, че Абсолюта не ми се отразява добре, нямаш никаква вина-за това е пробата Peace

# 334
  • Мнения: X
Момичета, някой има ли впечатление от боите на Лакме?


Чудя се между Иноа, Колестон Перфект и LAKME Collage.

Аз харесвам много LAKME Collage. Преди ползвах много Колестон Перфект, цветовете са чудесн, покритие и трайност също, но след време установих, че доста ми изсушава косата. С Иноа не се разбрах и отдавна не съм поглеждала към нея.

# 335
  • Мнения: 76
Solley, значи няма да се разберем със спрея сигурно. Аз пък никак не обичам да ми е твърда косата. Thinking И маската такава твърда ми правеше косата, но пък аз доста време ползвах само нея. Тогава не бях наясно с протиени, хидратация.
И аз не съм доволна от хидратиращата серия на алфапарф. Както и от заглаждащия им шампоан.


За тази ли лилава хидратираща серия става въпрос:
http://arlen.bg/product.php?ProductID=756

# 336
  • Мнения: 3 413
Solley, значи няма да се разберем със спрея сигурно. Аз пък никак не обичам да ми е твърда косата. Thinking И маската такава твърда ми правеше косата, но пък аз доста време ползвах само нея. Тогава не бях наясно с протиени, хидратация.
И аз не съм доволна от хидратиращата серия на алфапарф. Както и от заглаждащия им шампоан.


За тази ли лилава хидратираща серия става въпрос:
http://arlen.bg/product.php?ProductID=756

Аз лично говорих за тази серия - http://arlen.bg/product.php?ProductID=436

# 337
  • Мнения: 76
Момичета, бихте ли ми предложили нещо за обем в корените. Косата ми е дълга, чуплива, с тънък косъм, изрусена, по дължините имам обем, но в корените стои като сплескана.

# 338
  • Мнения: 1 670
Solley, значи няма да се разберем със спрея сигурно. Аз пък никак не обичам да ми е твърда косата. Thinking И маската такава твърда ми правеше косата, но пък аз доста време ползвах само нея. Тогава не бях наясно с протиени, хидратация.
И аз не съм доволна от хидратиращата серия на алфапарф. Както и от заглаждащия им шампоан.


За тази ли лилава хидратираща серия става въпрос:
http://arlen.bg/product.php?ProductID=756

Аз лично говорих за тази серия - http://arlen.bg/product.php?ProductID=436
И аз  Peace

# 339
  • Мнения: 992
Да, и аз имах в предвид точно тази серия. Аз си поръчах олиото макадамия и поредната ботокс ампула. Помолих за мостра на Absolut repair или absolut repair lipidium. Дано да имат, че ми се ще да ги пробвам.

# 340
  • София
  • Мнения: 10 309
Момичета, някой има ли впечатление от боите на Лакме?


Чудя се между Иноа, Колестон Перфект и LAKME Collage.

Аз харесвам много LAKME Collage. Преди ползвах много Колестон Перфект, цветовете са чудесн, покритие и трайност също, но след време установих, че доста ми изсушава косата. С Иноа не се разбрах и отдавна не съм поглеждала към нея.

Благодаря, поръчвам дано и на мен да ми харесат  Hug

# 341
  • Варна
  • Мнения: 154
Влизам, за да похваля Алтерна рипеър х. Ползвах шампоан, балсам и кремът с протеин.
Косата ми е подредена, с обем и мека при допир. Ползвах също и спрей за къдрици+ бамбуковото олио на Алтерна. Единственото, което ме притеснява е последователността на поставяне на продуктите.
Ако може да ме посъветвате -протеинов крем, спрей или крем за къдрици, олио с термозащита?  bouquet

# 342
  • Мнения: 13
Здравейте,страхотна тема  bouquetза пьрви път пиша в темата,но ви следя с огромен интерес.Моми4ета имам нужда от вашия сьвет. Praynig.Косата ми е руса правя ки4ури на 2 месеца.Имам финен косъм.Не се къса,няма цъвтеж.В момента използвам шампоан на Goldwell Rich Repair,maska Wella Enrich,за термо защита Цимент Термик на Керастас Heart Eyesи финиш Cristaliste-серумьт за бляськ,слагам го на суха коса.Проблемът е ,4е напоследък косата ми изглежда като премита,разхвър4ана.Търся подредена коса,подвижна и обем.Как да постигна това.Голям фен съм на Керастас.Преди години серията Resistance направи 4удеса с моята коса.Благодаря предварително   bouquet

# 343
  • София
  • Мнения: 3 271
Грижа за скалпа:

Аз го правя както с масла и био продукти, така и с Професионална грижа.
Никога не пропускам да сложа продукт, предназначен за скалпа след миене на косата. Това са ампулите на Керастаз Денсифик,  Аминексил, ампулите на Напура за разтеж на косата и други, а в момента серума за гъстота на Лореал Сериоксил.

1. Веднъж месечно правя пилинг-почистване на скалпа с ампула на Напура. Целта е да се почисти не толкова от себума, а да се подпомогне дренажа на скалпа, да се изхвърлят токсините и да се стимулира правилното оформяне на клетките на косъма.



2. Веднъж месечно правя скраб на скалпа, като смесвам масло от карите, ЯЧРМ и за самия скраб слагам малко прах от Шеа/Карите. Образува се гъста кашичка, която намазвам в корените и масажирам, без да натистам много, за да не нараня кожата - за около 5 мин. Оставям поне  час, като може да намажа и останалата част от косата с масла. Използвам ето този прах от Шеа



3. Два пъти месечно хидратирам кожата на скалпа със смес от гел от алое Вера, био алое Вера на прах, розова вода и малко масло от папая /което понеже има ензими има и допълнителен пилинг ефект/. Правя смес и слагам по скалпа, като стоя 30-40 мин. Измивам.

Ползвам ето това масло от папая




4. Всяка седмица, а понякога и по-често преди измиване на косата ползвам ампула за възстановяване на фоликулите.  Тя, освен че си върши добре работата, но и ми прави много хубав обем след измиване. Ето тази:




Това от мен. Надявам се, че съм била полезна.

# 344
  • Мнения: 625
Magnollia,благодаря за споделеното,но явно имаш здрав скалп и кожата ти не е чувствителна.Тези процедури с пилинга,ако ги направя сигурно ще си сваля половината кожа,от година забелязвам,че ми е адски чувствителна кожата на скалпа и при най-малкия допир започва да се бели,не постоянно разбира се,но доста често,аз пръскам термални вода Blush и почти веднага успокоява,но проблемът си остава.Та аз мисля,че и на главата е като и при кожата на лицето(дори скалпа е по-чувствителен),не трябва да се прекалява с пилинга , ако кожата е много чувствителна,дори може да увеличи омазняването. Hug


Общи условия

Активация на акаунт