Професионални серии за коса - тема 73

  • 73 051
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 746
Здравейте момичета, с чуплива коса съм, която я подържам с Аргановото олио на Лакме и крема за къдрици на Макадамия.Забелязвам обаче, че на тила продължава да се заплита , а по върховете се появяват досадните фризове.Шампоанът  и маската са ми на Наши-за боядисана коса.В търсене съм на подходящи щампоан и маска/балсам/.Хидратиращи ли да търся или за боядисана коса?Отворена съм за предложения и предварително благодаря! Hug  bouquet

# 241
  • София
  • Мнения: 3 271
С риск да досадя  Blush
Намирате ли разлика в новото и старото Нектар термикче на Керастаз?
И термото Дисциплин с превес на хидратация ли е?

Термото на Дисциплин много изглажда, не знам дали се дължи на тази допълнителна съставка, но аз най-вече към него посягам и другите термозщити стоят. Не съм взела от новите, защото имам от старите и Нектар, и Хрома Рич, и Резистанс и докато не ги доизразходя съм си обещала, че няма да купувам от новите.

________________
Днес смятам да пробвам тезапията с Нутритермик,  за която даде идея. Възнамерявам да си наплескам първо корените с буркоча, за който писах  Joy и после с шампоан Нутритермик, маската Тутритермик. Ще мина докато е мокра с терапевтичната преса, ще изсуша със сешоар и после с преста на 180 градуса и после ще изплакна маската. Чуденката ми е след изплакването й какво да сложа. Замислих се, че имам само хидратиращи маски, но не и хидратиращ балсам. Нито един хидратиращ. Може и да я оставя без нищо, но пък си мисля, че ще има нужда от затваряне кутикулата, защото топлината трябва да я е поотворила.
А, сега се сетих, че имам мини сетче на Еластисайзера и шампоан и балсам хидратиращи на Филип Кингсли. Дали да сложа от балсам след измиване на маската?

# 242
  • Мнения: 3 413
Мagnollia
аз като правих тази терапия, при измиване на косата след пресата не усетих нужда от продукт, но да се подсигуря сложих  Mr. Green

Този балсам, за който говориш може би е подходящ  Peace
Цял ден те чакам да споделиш ефекта  Laughing

# 243
  • Сандански
  • Мнения: 309
РуСа-Мамма, ползвала съм и стария, и новия Нектар Термик и не виждам разлика. Според описанието новата технология трябва да прави косата по-бляскава, но при мен няма някакъв изненадващ ефект, но по принцип поне откъм блясък косата ми е ОК. Аз харесвам кремчето, защото прави краищата ми меки, но само за 2 дни. После има някакъв ефект на Пепеляшка и след като изтекат 2-та дни, косата пак става опърпана в краищата (само за сравнение с други по-нискобюджетни кремове косата издържа по 3 дни, защото я къпя на 3 дни).  Mr. Green

Всъщност с почти всички продукти на Kerastase имам този проблем - косата първия, най-много втория ден изглежда страхотно. След това изглежда... гадно.  Crazy

Щом обаче има толкова фенове на Керастаз, заключението е, че моята коса не харесва марката.

# 244
  • Мнения: 3 413
Cutie_Honey
на мен когато грижата не ми е достатъчна, се получава този ефект и то няколко часа след използването им  Peace

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 16:18 от РуСа-Мамма

# 245
  • Мнения: 3 416
Loving  Hug , bellissima= благодаря!

Бях забравила за еластисайзъра. Ще си взема от него. Реших и ш-н за терапия на скалпа на Напура или LabelM( други идеи за ДПШ?) И някаква маслена маска,може би Макадамия,ама имам спомен от преди,че ми утежняваше май като недоизмита. Сега се колебая за термозащита между Напура,на Керастаз( тука съм склонна към марката) термичното мляко Дисциплин или Митик Ойл с черен кимион също звучи добре Flutter

# 246
  • Мнения: 3 416
Руса- Мамма ,,току-що ми реши колебанията с термо на Керастаз. Значи или ще е Напура или Митик ойл.
Отново си спомних колко е трудно да се подберат подходящи терапии за коса.

# 247
  • София
  • Мнения: 3 271
Мagnollia
аз като правих тази терапия, при измиване на косата след пресата не усетих нужда от продукт, но да се подсигуря сложих  Mr. Green

Този балсам, за който говориш може би е подходящ  Peace
Цял ден те чакам да споделиш ефекта  Laughing


Сега съм наклепана  Mr. Green
Ще споделя за ефекта после.

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 16:22 от Мagnollia

# 248
  • Мнения: 639
В предната тема TaLii ме е питала каква е алтернативата за лак за коса.На мен ми трябваше ежедневно за обем в корените,но сега пак съм в периода на вафли в корена и затова не използвам лак ежедневно,а само когато си правя друг тип прическа.

# 249
  • Мнения: 2 839
Здравейте момичета, с чуплива коса съм, която я подържам с Аргановото олио на Лакме и крема за къдрици на Макадамия.Забелязвам обаче, че на тила продължава да се заплита , а по върховете се появяват досадните фризове.Шампоанът  и маската са ми на Наши-за боядисана коса.В търсене съм на подходящи щампоан и маска/балсам/.Хидратиращи ли да търся или за боядисана коса?Отворена съм за предложения и предварително благодаря! Hug  bouquet
Доволна ли си от крема за къдрици на Макадамия?

# 250
  • Мнения: X
За пореден път установявам, че така желаните гъвкавост и жилавост на косата постигам най-сполучливо (да не кажа  единствено) с продуктите на Макадамия  Heart Eyes

Принципно си мисля, че косата ми се нуждае от повече протеин, но пък няма това плавно движение, което има сега. Ползвах обаче шампоана на Керастаз био ричардж, благодарение на една скъпа съфорумка Hug после балсам Макадамия, на влажна коса спрей-олиото Макадамия и издухах със сешоара надолу с главата, както обикновено. Друг път като се изправя косата ми е като на бухал, не може да падне изцяло ако не я посреша, сега си застана сама пригладена и тежка (не утежнена!).

# 251
  • Мнения: 785
Здравейте момичета, с чуплива коса съм, която я подържам с Аргановото олио на Лакме и крема за къдрици на Макадамия.Забелязвам обаче, че на тила продължава да се заплита , а по върховете се появяват досадните фризове.Шампоанът  и маската са ми на Наши-за боядисана коса.В търсене съм на подходящи щампоан и маска/балсам/.Хидратиращи ли да търся или за боядисана коса?Отворена съм за предложения и предварително благодаря! Hug  bouquet
Доволна ли си от крема за къдрици на Макадамия?

Въобще за кой точно крем става дума?
Ако е за този - http://www.feelunique.com/p/Macadamia-Reviving-Curl-Cream-250ml -
за мен това е най-ужасният крем за къдрици, който някога съм слагала на косата си - втвърдява много и прави косата суха като слама ooooh!

От известно време, обаче, Макадамия са пуснали нови продукти, сред които има 2 крема за къдрици - единият е активатор и е с по-слаба фиксация - http://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/stilizirane-ofo … curl-cream-148-ml,
другият е за оформяне на непокорни къдрици и е с фиксация 3 - http://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/stilizirane-ofo … curl-cream-148-ml

Бях ги загледала в Рибата, най-вече активатора, ама предвид лошите си спомени от този първия, не се престраших да купя. Ако някой ги е пробвал, моля да сподели Simple Smile

# 252
  • Мнения: X
Идвам с полезна информация и малко снимки.
Напоследък ми се отвори малко време, в което да се разровя за съставките и влиянието им на косата. Решила съм да задълбая навътре в материята с хидратиращите, протеиновите и т.н. елементи от съдържанието на продуктите ни за коса. Споделям това, което смятам,че ще бъде полезно и интересно за темата.

Първо, важно е да се изясни най-просто схемата на един косъм
Скрит текст:

Процесите АДсорбация и АБсорбация

Докато при абсорбацията веществта се всмукват колкото се може по-надълбоко в косъма, при адсорбацията вещества се наслагват върху повърхността на косъма (кутикулата) и запълват празнините от увреждания. По този начин косата е временно възстановена, повърхността на косъма е загладена, укротяват се фризита, прекалената летливост, къдриците се поизправят, косата придобива мекота.

Скрит текст:

Абсорбацията или проникването на вещества в косъма.
Скрит текст:

Ефективността на балсама/маската за коса не се измерва с това дали и колко прониква в косъма. В зависимост от крайния резултат, различните продукти съдържат различни съставки, някои от които действат в дълбочина на косъма, други са по-добри, работейки върху неговата повърхност отвън. Всичко се свежда до това какъв е типът коса, какъв краен резултат се търси, каква е степента и вида на увреждане на косата.



Кои вещества проникват в косъма и кои се задържат на повърхността му, действайки там?

Не проникващи вещества
Повърхностно активни вещества, като

behentrimonium chloride
behentrimonium methosulfate
stearalkonium chloride
cetrimonium chloride
dicetyldimonium chloride

Използвани като балсам с измиване или за дълбоко подхранване (затопляне и по-дълго стоене).
Тези вещества работят по повърхността на кутикулата, за да подпомогнат на косата да се заглади, спомагат омекотяването на пластовете (люспиците) на кутикулата, като същевременно почистват повърхността на косъма.

Омекотяващи вещества, като изброените по-горе повърхностно активни, също така

cetyl alcohol
stearyl alcohol
cetearyl alcohol
some polyquaterniums

Използвани като балсам с измиване, за дълбоко подхранване или във финиш продукти (leave in)

Тези вещества отново действат по повърхността на косъма и го омекотяват отвън.

Вода
Използвана за измиване или хидратиране

Не винаги водата трябва да проникне в косъма. При измиване на косата водата отстранява ненужното от него. Създава гладка повърхност, подобряваща разплитането. За правилното хидратиране на косата част от водата трябва да остане отвън за да създаде защитна бариера за влагата вътре.

Силикони
В шампоаните, балсамите с отмиване, при дълбоко подхранване или финиш продукти.

Силиконите в шампоаните противодействат на отрицателно заредените повърхностно активни вещества. Това води до по-малко уреждане и късане при измиване. В балсамите/маските за коса изграждат гладка повърхност на косъма, подпомагайки сресването на косата. Ето защо те трябва да стоят от външната страна на косъма, за да имат добър ефект.

Минерално олио (Mineral oil)
Във финиш продуктите

Минералното олио не е нужно да прониква в косъма. Неговата цел е да изгради бариера по повърхността му, задържайки влагата вътре в него.

Hydrolysed protein (Раздробен до усвоими от косата парченца протеин)
В балсами/маски

Протеинът действа като поправящо средство за увредената коса, изграждайки и запълвайки кутикулата на косата там, където е нужно, заради което той трябва да стои от външната страна на косъма, а не да прониква в него.

Овлажнители, като алое вера, глицерин, мед
Масла, като зехтин, жожоба, кокосово масло, ший, рициново масло.

Във финиш продукти
Изграждат бариера за влагата в косъма и я запазват вътре в него.



Проникващи вещества
Проникващи масла, като кокосовото масло
Като грижа преди измиване върху суха коса

Оставено да действа достатъчно време, кокосовото масло може да проникне в косъма, предотвратявайки прекомерно разширяване от подгизване на косъма с водата при измиване.

Вода
При измиване, в балсам/маска при овлажняване, хидратиране

Когато водата проникне в косъма тя го омекотява. Улавянето на вода във вътрешността на косъма е ключът към добре хидратираната коса.

Hydrolysed protein
В маски/балсами с измиване,  за дълбоко подхранване или финиш продукти

В правилният размер протеинът може да възстанови временно косъма. Може и да подпомогне изправянето на косата.

Серамиди
В шампоани, маски/балсами с отмиване, за дълбоко подхранване или финиш продукти.

Серамидите могат да проникнат плитко в косъма, обикновено под пластовете на кутикулните люспици и само малко в кротекса. Тяхната цел е да заменят кутикулния цимент (комплекс на мастна киселина, която притежава множество кутикулни слоеве).

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 13:41 от Анонимен

# 253
  • Мнения: 785
Уау каква коса Shocked Тя е огромна Shocked А аз си мисля, че имам коса..... Joy
Като гледам снимките "преди" и "сега" имам чувството, че гледам две абсолютно различни коси! И преди си личи, че косата ти е била красива и здрава, но сега изглежда и 2 пъти по-гъста Peace Страхотна е, мечтая си за такава дължина и такава гъстота Heart Eyes
Освен това, много полезна информация си публикувала. Благодаря за което Hug Задължително трябва да я включим на първа страница в следващата тема Peace

# 254
  • Мнения: X
Ехааа, Freya как го отглеждаш това "животно" (казано в най-добрия смисъл, разбира се)  Mr. Green Страхотна коса, даже снимката от преди е много красива Heart Eyes И винаги с полезна информация  smile3501 newsm20

Общи условия

Активация на акаунт