Професионални серии за коса - тема 103

  • 71 349
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
Вие влизате в тема 103

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
 Twisted Evil


 

Вместо запис споделете:

1. Каква марка боя ползвате в момента - от коя сте доволни и от коя не?
2. Ползвате ли продукти за предпазване на косата при боядисване (Олаплекс, Колърфлекс, Пауърплекс  и т.н.), масла или други продукти заедно с боята?
3. Вашият сполучлив  продукт за изправяне/къдрене?
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
Описание методите на използване на продуктите на Керастаз:
шампоани, маски, други

Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal , 1
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен , 1
Keune, Satin Oil , 1
Sexy hair, Smooth/лилава серия/ , 1 , 2 , 3
Wella Sp Liquid Hair , 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Терапия Наши Phyto Repair 1 , 2 , 3
Sexy Hair Blonde  
Алтерна за блондинки


Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя ,  
40 – „Топ 3” маски/балсами ,  
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела ,
98 – Цъфтеж, накъсване, продукт, който отново ще купите, Милкшейк ,
99 – Топлинни уреди, Joico ,
100 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета ,
101 – Грижа за скалпа, Напура,
102 – При-уош терапии, непрофесионални продукти

# 1
  • Мнения: 7 573
Cityofangels, като цяло си  е глезотия,не е нещо без,което  не можеш. BlushАз си взех цялата серия и ми харесваше,с чувствителен скалп съм и не ме е дразнил.Много бях доволна от комбинацията-серия Хроноложист с олио Елексир Ултим (нямаха налично парфюмното олио Sad) и с Инициалиста, добре ми се отразяваше на косата.
А от парфюмното олио доволни ли сте, как е сравнено с Елексир ултим?

# 2
  • Мнения: 623
Епона, разкошно си оформила темата. Много ме впечатлиха красивите снимки, които си подбрала bouquet
За съжаление не мога да се разпиша по нито един от въпросите. Не се боядисвам
и не се изправям или къдря.

# 3
  • Мнения: 25
Благодаря за новата тема. Сега да се запиша  Laughing
1. Не се боядисвам
2. В салон са ми правили Олаплекс, но не при боядисване, а просто като терапия /само една от стъпките, но не помня коя/. Ефектът беше като от хубава маска, съчетана с добри финиши - мека коса, подредена и запечатани връхчета, разбира се този ефект продължи до следващото измиване Simple Smile
3. Косата ми е нещо средно между чуплива и никаква  Joy При изправяне използвам флуида на Напура и мога да кажа, че приглажда косата и по-лесно я оформям със сешоара, а за начупване - още не съм намерила подходящт продукт, който да превръща вълнообразната ми коса в къдрици. Макар че съм пробвала доста. Последната несполучлива покупка беше пяната на Керастас.

# 4
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Кенди, значи мога да пропусна, а аз имам Елексир Ултим за обем, първоначално бях доволна, но и той не е нещо особено, даже днеска съм се напръсках леко с него и косата ми се омазни малко където съм пръскала. За мен най добрите си остават Алтерна Кенди олио и Мароканското олио  Peace

Епона, чудесно оформена тема, ама къде е Фрей, дано сте се разбрали за темите  Hug Hug

По въпросите не се боядисвам, косата ми е нормална и чуплива с бързо омазняващи се корени. Не се изправям, начупвам с пяна.

# 5
  • Мнения: 978
Епона , чудно оформена тема  Heart Eyes .
По въпросите :
1. Ползвам от скоро Лакме Колаж - 5.22 , мога да кажа ,че покрива много добре белите коси , отенъка ( лилавия ) много бързо пада за съжаление , но за мен покривността е най- важна , все пак моя косъм е много непокорен и не хваща всяка боя
2. Обмислям да си взема пауърфлекс , но ще следя темата за отзиви , във фейса много хвалят Aphlexior , ако някоя го е пробвала , нека сподели  Praynig  Hug .
3. За изправянето и къдренето Алтерна Айръна ползвам , доволна съм от него , не мога да кажа дали предпазва защото съм я изправяла последно преди 3-4 месеца , но що годе задържа косата дълго време права , че даже и къдрава.

# 6
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Здравейте в новата тема.  bouquet
Не се боядисвам и не мога да се изкажа по въпросите за запис.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 626
Епона, благодарности за новата тема  bouquet bouquet bouquet


По въпросите с боята не мога да се включа, надявам се да отложа колкото мога повече този момент. Обаче той си наближава и ще ви чета с интерес.

За изправяне, за момента най-доброто средство, а в същото време и термозащита от сешоара е фуида на Напура. Доволна съм много.

За къдрене, може би Бохо спрея на Алтерна, но нямам богат опит.

# 8
  • Мнения: 31 183
Cityofangels, като цяло си  е глезотия,не е нещо без,което  не можеш. BlushАз си взех цялата серия и ми харесваше,с чувствителен скалп съм и не ме е дразнил.Много бях доволна от комбинацията-серия Хроноложист с олио Елексир Ултим (нямаха налично парфюмното олио Sad) и с Инициалиста, добре ми се отразяваше на косата.
А от парфюмното олио доволни ли сте, как е сравнено с Елексир ултим?
Аз имам и ползвам цялата серия и съм доволна. Пилинга замества едното миене с шампоан и си го ползвам с кеф. Не ми забавя омазняването на косата въобще.
Олито им няма нищо общо с Еликсир Ултим, защото е парфюмно олио със силикони и се използва само на суха коса. То е глезотия и няма ми казаха от Керастаз лечебни ефекти , а е за блясък и аромат само.

Благодаря за темата! bouquet
Снимките са много красиви.
Боядисвах се с Матрикс и Ревлон, но сега ще пробвам Вела Колестон супер русите.


Някой пробва ли вече новия стилизант термозащита на Керастаз, който излезе преди няколко дни? Много ми е интересен. Променяй постоянно прическата си звучи супер.

# 9
  • Мнения: 7 573
Мерси,ако повторя серията ще го пробвам със сигурност. Peace

Боядисвам се с професионалната на Лорел, Олаплекс съм слагала два път при боядисване и не бях очарована.Пак да питам -има ли дами,които са правили терапията без да се боядисват и дали са доволни?

# 10
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря и на Денси за мнението, ще си помисля дали да го купя. И на мен ми е интересен новият стилизант на Керастаз, но с предишните им хич не се разбрах, като изключим гелът за обем в корена  Peace

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Епона, благодаря ти за усилието и труда да направиш новата тема, много добро оформление bouquet

Аз се боядисвам - за съжаление, след раждането/преди 9 години/, косата ми бързо започна да побелява, до там, че вече е над 50 % бяла Confused Ей ме на, сега, с 2 см. пораснали корени - сиво-бели са, абсурдно е да прескоча месец, в който да не сложа боя. Боядисвала съм се с Иноа, до миналия месец ползвах бои Фито - уж са по-щадящи и с малко амоняк, но много бързо се отмива цветът.
Вчера получих Вела Колестон с 6% оксидант, поръчах и Пауърплекс - в неделя ще се боядисвам, и ще приложа снимка Wink Ще споделя и впечатления от пауърплекса.

# 12
  • Мнения: 1 378
Епона, темата е чудесна  bouquet bouquet

За моя радост вече не се боядисвам. Макар, че страшно се изкушавам последно време да направя омбре+балеаж  Crazy Thinking Много ми се иска, ама като знам как ще ми се изтощи косата.... newsm78

За къдрене в момента съм с това: http://www.beautybay.com/haircare/keracare/naturaltexturesdefiningcustard/ И съм изключително доволна, изобщо не ми утежнява и изсушава, а дефинира хубаво  Heart Eyes Heart Eyes Чудесно е и адски икономично Simple Smile

За изправяне специален продукт не ползва. Сега превършвам термото на Секси и ще го купувам пак, доволна съм или поне по-спокойна, че и веднага преди преса слагам нещо.  Grinning

# 13
  • Мнения: 767
Eпона благодаря за красиво оформената тема bouquet
Боядисвам се светло русо с Маджирел,от която съм най-доволна,но търся по-щадяща боя...Безамонячната на Орофлуидо пробвах веднъж и много ми хареса,но за съжаление няма голям избор на руси цветове.Пробвах и безамонячната на Лакме,която направи косата ми суха,като метла Mr. Green Което ме кара да мисля,че не винаги безамонячна означава по-щадяща...
Олаплекс не ми хареса прибавен към боята,усещах някак остра косата си,остана ми малко от стъпка 1 и мисля да си направя една терапия с нея.
Не изправям и не къдря косата си и нямам такива продукти.

# 14
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
Привет в новата тема ! Епона, страхотно оформление!  bouquet

В момента ползвам безамонячната боя на Вела Колър Тач, доволна съм като цяло, но ми се иска по-голяма трайност. С дрогерийните марки косата ми издържа повече  Confused Сега искам да пробвам Матрикс безамонячна, но не мога да избера цвят.

Не съм използвала нищо от изброените продукти за предпазване при боядисване.

Не ползвам продукти за изправяне, защото косата ми е естествено права.

Да споделя моя опит с две серии: Секси Хеър за обем и Наши арган
1. Sexy hair за обем шампоан и бустер - очакванията ми бяха доста по-големи. Шампоанът доста ми заплете косата, не се разпени дори и при второто шампонисване. Мислех, че бустера ще оправи нещата, ноооо не, косата продължаваше да бъде заплетена и като остъргана. Явно ми дойде повече протеинов, слава богу прясно боядисаният цвят изобщо не се повлия, най-вероятно заради това, че серията е безсулфатна. След подсушаването сложих доста Л2 и обилно напръсках с термото на Сексихеър. Като цяло резултатът е приличен, но без така очаквания обем и плътност. Единственото положително нещо е , че на третия ден косата ми все още в корените беше чиста, но пък затова крайчетата бяха доста изпръхнали и дори Арганът на Наши не можа да им помогне. Та така, ще и дам още веднъж шанс на серията и ще реша какво да правя с бустера, който купих. Добре, че прекрасна съфорумка ме снабди с проба от шампоана  Hug  Heart Eyes

Другото ново нещо ,което пробвах е Наши арган - шампоан и маска, отново благодарение на форума  Hug
Един, единствен път обаче ми беше достатъчен - любов от пръв поглед, много, много ми хареса. Хидратирана, но не прекалено, без фризита и много гладка коса. Мека и витална, много ми хареса. Още при самото измиване с шампоана, знаех, че крайният резултат ще ми хареса. Обемът дори ми е по-добър отколкото със Секси хеър, която уж обещаваше точно това. Та така, ще се купува със сигурност. А и ароматът, ах, ароматът, много ми е любим и опияняващ.

Общи условия

Активация на акаунт