Професионални серии за коса - тема 80

  • 65 273
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 80

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly


По случай юбилейната тема, моля кажете си всичко Grinning :
1. Опишете каква е косата ви (колко е дълга, цъфти ли често, пада ли често, каква е като вид - права, чуплива, къдрава, плътна, тънка, нормална, суха, мазни корени, жилава, гъста, обемна, липса на обем, чувствителен скалп, пърхут, себорея и т.н.) ?  Ако искате покажете я.
2. Каква цялостна грижа полагате за косата си (шампоани, маски/балсами, финиши, терапии, добавки, стилизиране, допълнителна поддръжка и др.)?
3. Колко серии/продукти от различни марки имате налични в момента?  Mr. Green


Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
описание на сериите на Алтерна
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти


Терапевтичната преса,която ползваме :
Как да се подстрижем сами


Предишни теми :
Скрит текст:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 , 58 , 59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79

# 1
  • Мнения: 259
Благодаря за новата темичка   bouquet  bouquet  bouquet
На въпросите ще отговоря с 2 снимки :
1. Косата ми : http://tsveti4kaaa.snimka.bg/daily/kosa.803077.35413985
2. Наличности към днешна дата : http://tsveti4kaaa.snimka.bg/daily/kosa.803077.35414002

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Фрея, мерси за темичката   bouquet
1. Опишете каква е косата ви- Косата ми е небоядисвана,дълга до средата на гърба,нормален косъм като дебелина и гъстота,нормален обем, чуплива, цъфти постоянно.
2. Каква цялостна грижа полагате за косата си - Шампоан, маска ( само един балсм имам), някакво олио или кремче за финиш, ако суша със сешоар( само през зимата) слагам и термозащита.
3. Колко серии/продукти от различни марки имате налични в момента?-Две серии на Керастаз, една на Алтерна, една на Лореал и една на Напура.Обаче смятам, че са ми много и искам да ги сведа до 2 - една протеинова и една хидратираща.

# 3
  • Мнения: 4 734
Хайде и аз в новата тема...  Freya, благодаря...   bouquet

По въпросите:
 1. Косата ми е тънка, под раменете, права, боядисвана с безамонячни бои Иноа на Лореал, не ползвам преси, сешоари (малко само зимата) и маши... Но въпреки това не е в добро състояние и вече ми идва да я подстрижа.... Sick
Отдавна се мъча да я изравня (имам останали по-къси пластове от преди), но тя не мърда, къса се и много ме дразни... Имам фризита и като цяло не ми харесва... По-късно мога да се опитам да я снимам като се прибера от работа...

2. Полагам доста грижи вече от може би 2 години, но заради немарливо подстригване във салоните, косата ми не изглежда както искам.... Mr. Green За сега спирам ножицата и опитвам да я пусна по-дълга... За целта ползвам серум или ампули в корените на всяко миене почти, маслени маски преди миене, Мш-терапията или 2-стъпковия на Aphogee... Имам няколко серии и ги сменям според състоянието, експериментирам винаги с нови продукти, за сега нямам уау-ефект от нито една серия. Или ако имам е временен... ooooh!
Пия и добавки за коса, кожа и нокти, сменям ги, но ги пия почти без почивка...
Финиши не слагам много наведнъж, за да не омазнят корените... Просто на влажна коса слагам някакъв финиш под формата на крем или спрей и после леко като изсъхне слагам по дължините малко олио и коприната на CHI... Имам и термо, но когато не ползвам сешоар не слагам, сутрин пръскам малко UV-спрей, особено сега и лятото...

3. Колко серии имам не съм ги броила, но като се замисля ако си съберем всички продукти за коса, които имаме и можем да отворим един голям магазин... Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 1 626
Мерси за темата, Фрея!   bouquet

1. Опишете каква е косата ви - косата ми е небоядисвана; леко чуплива - нито къдрава нито права, изисква усилия независимо дали ще я правя по единия или другия начин; гъста; с бързоомазняващи се корени - мия през ден; лесно цъфтящи краища /затова смених сешоара/; леко чувствителен скалп; имам лек естествен обем, но се боря за повече;

2. Каква цялостна грижа полагате за косата си - шампоан, маска или балсам, термозащита, олио за финиш не винаги.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 307
Фрея, отново великолепно въведение на темата!
Цветичка, нереално красива коса! Страхотна!

1. Косата ми е тънка, но все пак обемна (което се дължи на растежа на косъма), средна дължина - около раменете, боядисвана, с тук-таме цъфтежи, които се появиха есента и все още боря най-вече с ножици.  

2. Задължително ползвам шампоан, маска и някакъв финиш. Глезя се с различни домашни маслени и желатинови маски, които ми се отразяват страхотно.

3. Старая се да не трупам козметика, че трябва и да се ползва година след отварянето. Слава богу, някои професионални марки имат и малки разфасовки, които позволяват да начеша изследователската си страст. В момента имам Лакме (балансиращ шампоан, слънцезащитна маска), Напура (протеинов шампоан и маска, поддържащия за пърхут, който мъжът ми харесва много), Медисютикълс (ДПШ и подмладяващата маска за скалп и коса), финишите са ми Чи (с бял трюфел и перла) и Шварцкопф (слънцезащитен с монои де Таити).
Първоначално протеиновите продукти имаха невероятен резултат, сега сякаш пресушават косъма. При хидратация обичам да си докосвам и усещам косата, но не и да я гледам.

# 6
  • Мнения: 211
Такаааа Simple Smile И аз да се включа този път:

1. Косата ми е малко под раменете, рядка, тънка, чуплива, цъфти рядко защото не я изправям често, бързоомазняваща ( мия я през ден ), скалпа ми го определям като доста чувствителен.
2. Ползвам винаги шампоан с маска ( имам само 1 балсам ) и след това винаги термозащита, дори и да я оставя да изсъхне сама ( това нямам идея защо го правя Simple Smile ) накрая обикновено слагам или гел за къдрици или само арганово масло.
3. Като марки е пълна супа  Joy Половината поне трябва да отидат в размяната..... Май нямам 2 продукта от една и съща серия освен бамбуковата на Алтерна за обем.

# 7
  • Мнения: 265
______Freya_______ , благодаря за новата темичка   bouquet!


Косата ми е изсветлена, чуплива, тънък към нормален косъм, много суха.При неправилна грижа крайчетата изтъняват и се късат.
Опитвам се да пусна дължина, в момента е няколко пръста под врата, а ми се иска да е до средата на гърба.
Стандартни грижи полагам - шампоан, маска,финиш.Термо, ако ще суша или ползвам преса.От време на време маслени маски.

Тествам паралелно доста продукти, вече съм намерила своите и го давам по-кротко откъм купуване  Laughing.Само няколко серии са ми любопитни за тестване, но не бързам.

Това са ми основните продукти
Скрит текст:

това финишите
Скрит текст:
снимката е стара, но почти няма промяна - реконструктора на Джойко е разменен и олиото на Наши свърши (най-после  ooooh!), но има два нови - серума Архитект и Тъч перфектор на Керастаз.

Искам да намаля сериите до 4-5 любими, но и с това не бързам  Mr. Green.Някой ден ще успея.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 839
1. Косата ми е дълга, гъста, чуплива ако не я изправям, доста третирана от 3 години насам, вследствие на което ми се струва, че косъмът е изтънял леко (преди имах много плътен косъм), но като цяло е в добро състояние. Склонна е към сухота и цъфтежи, ако не полагам достатъчно грижи.
2. При всяко миене слагам маска и след това някакъв финиш - може да е протеинов спрей или серум, или сметана, редувам най-различни.
3. Невинаги взимам цялата серия от нещо, даже много рядко - обикновено наблягам на маските. Имам на Shu Uemura за боядисана коса и за изтощена, комбинация от продукти от двете серии, всичко от серията Fibreforce на Шварцкопф, шампоан и маска на Апивита и др. Напоследък експериментирам и с нови за мен марки като Напура и Keune So Pure, косата ми ги приема добре.

# 9
  • Мнения: 1 196
Привет и от мен Simple Smile Страхотна темичка, Фреа  bouquet

1. Косата ми е дълга някъде до средата на гърба (изправена с пресата Laughing) Кестенява, небоядисвана (като изключим факта, че от няколко месеца насам започнах да боядисвам бели коси около бретона #2gunfire а мислех, че съм малка за бели коси Close) И едно омбре, което бързо си отиде Mr. Green Много сухи скалп, корени, дължини и краища- цъфтящи редовоно. Естествено къдрева и порядъчно хвърчаща. От гъстота, обем или косопад не се оплаквам Peace Косъма е дебел, плътен. Като цяло коса със свое мнение, трудна за третиране. Скалпа ми е един от най-досадните проблеми- сух, чувствителен и склонен към лющене (понякога наистина се лющи ужасно, като кожа изгоряла от слънцето.) Ще пусна и няколко снимки Simple Smile

2 често я мажа с чисти масла- ленено, бадемово, зехтин, арган. Шампоан, маска, балсам (хидратиращи), oil-non-oil, термопротектори...

3 Все още не съм успяла да се разпилея в хиляда вида продукти и серии, за което се радвам. Последните месеци бях с хидратиращата хайверена на алтерна. Едно олио-не-олио и спрей три в едно от Сапфир. Сега имам бамбуковата хидратираща на алтерна, марокан ойл и наши, които тепърва ще влизат в употреба Simple Smile
http://www.img-share.eu/main/image_view/untitledJPGNqeweeb.jpg.htm
http://www.img-share.eu/main/image_view/untitled1JPGGfxMswk.jpg.htm
http://www.img-share.eu/main/image_view/untitled2JPGbVr8tmZ.jpg.htm

# 10
  • София
  • Мнения: 580
Благодаря за новата тема, смятам, че ще е полезна за всички.
1. Опишете каква е косата ви - косата ми е тънка, права, естествено руса, но вече с бели коси и боядисвам, дълга е до плешките ми, с нормална гъстота. В последно време цъфти, въпреки грижите, имам естествен малък обем, скалпа ми е чувствителен. Не бях страдала от косопад от години, но миналата есен се сдобих с доста силен (отдавам го на отслабналия ми имунитет). Не използвам сешоар и преса, маша много рядко. Подстригвам на 2 месеца, много бих искала да пусна още дължина, поне до средата на гърба. Хранителни добавки за коса вече не пия, не видях особен ефект от тях (пила съм  биотин, Макси хейр и добавките на GNC за коса) .  Старая се да правя веднъж седмично маслена маска, но предимно на дължините и веднъж месечно на скалпа.
2. Каква цялостна грижа полагате за косата си- използвам винаги шампоан и маска, за финиш предпочитам - олиото на Мароканойл, Макадамия или жълтия елексир на Керастаз. Не стилизирам. Термозащита, в редките случаи, когато се налага, използвам цимента на Керастаз и хайверната на Алтерна.
3. Колко серии/продукти от различни марки имате налични в момента- ограничила съм трупането на продукти за коса до минимум. В момента имам хидратиращата хайверна на Алтерна, възстановяващата на Алтерна, серията Денсифик, маска дисциплин и архитект, както и лукс маската на Вела.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 14:38 от Cesari

# 11
  • На точното място
  • Мнения: 298
Най-после и аз да мога да отговоря на въпросите за запис  Laughing

1. Косата ми е права, тънка , но здрава. Без цъфтежи и накъсвания. Мазен скалп, нормални дължини и сухи краища. Винаги ми е била дълга, но от 2-3 месеца е драстично къса. Изрусявна 12/81

2. От скоро прилагам маслени маски и съм много доволна как ми се отразяват  Heart Eyes И нормалните неща - шампоан+маска/балсам+финиш. Не суша , не изправям, не къдря  Peace

3. В момента имам приблизително 10-ина различни серии за коса, но повечето са дози за проба.

За съжаление, каквото и да си намажа на косата, с каквото и да я измия, краищата ми винаги стоят сухи.

# 12
  • Мнения: X
Страхотно сладко (и много вярно) приветствие в новата тема Crazy
Благодаря ти, Freya! Hug

Започвам с въпросите (като отбелязвам, че старателните грижи за нея започнаха ноември месец):
1. Опишете каква е косата ви (колко е дълга, цъфти ли често, пада ли често, каква е като вид - права, чуплива, къдрава, плътна, тънка, нормална, суха, мазни корени, жилава, гъста, обемна, липса на обем, чувствителен скалп, пърхут, себорея и т.н.) ?  Ако искате покажете я.
Косата ми е около 10-15 см. под раменете (това най-дългата част, че е на леки етажи, които искам да изравня), чуплива, доволно гъста, особено след като се възстанови след раждането, нормален косъм (напоследък по-плътен някак), склонна към бързо омазняване (мия през ден) по дължините принципно нормална към суха, но напоследък много суха. Проблем в истинския смисъл на думата откъм косопад беше само обичайният след раждането. Има обем, защото структурата ми е леко бухнала такава една, скалпа не бих определила като чувствителен, макар, че съм усещала дразнене от някои по-тежки продукти, пърхут, себорея слава Богу нямам. Цъфти само ако не е подстригвана отдавна, последно ме изненада с цъфтежи на най-долния пласт от обезцветяването с вит. Ц.
Боядисването при мен са едни кичури миналото лято, после аз замазах с една боя та направо омазах картинката и за да стане хубаво пак отидох на фризьор и ми направи кичури. Общо взето наполовина е моя цвят и наполовина кичури, моя цвят е по пепелив, не много тъмен и хубаво прелива, но не мисля да слагам вече боя докле не се налага. Laughing
Ето и снимки отпреди 10 мин. с кофти качество са, но толкова сама (на живо е по-добре да знаете Mr. Green)
Скрит текст:
 

2. Каква цялостна грижа полагате за косата си (шампоани, маски/балсами, финиши, терапии, добавки, стилизиране, допълнителна поддръжка и др.)?
Грижата е пълна програма - маслени маски (лятото мисля да почивам), добавки за пиене (в момента биотин, после мисля да взема Фитовал, почивка, пак биотин), ампули за фоликули, за растеж, за почистване на скалпа - всички на Напура, пробвах и СЕРИ, добри са, но Напура са ми слабост.
Иначе в банята шампоан и маска, на подсушена коса олио/серум. Не суша със сешоар освен зимата, преса ако реша да се изправям се е случвало за последните 3-4 години 3 пъти. Стилизанти пък грам не позлвам, мразя да усещам фиксация по косата си, обичам я възможно най натурална.
ЕДИТ: Нещо интересно за мен, което ще добавя и също би ми било интересно да чета - позлвам дървени гребени (2бр по-рядък и с по-гъсти зъбци) и четка на MAGNUM, tangle-то ми много ми бухва косата, реша на беба къдричките с него. Косата си реша сутрин и вечер, след баня винаги като изсъхне и надолу с главата (не знам къде съм го чела преди години, полезно за кръвообръщението и т.н.)

3. Колко серии/продукти от различни марки имате налични в момента?
След много лутане и проби мисля, че най-после открих "моите си" серии (и пак да кажа за мен най-добре се отразяват продуктите ползвани именно в серия).
А те са - Наши кератин и арган+олиото Наши (фаворит номер 1 Heart Eyes)
МШ - шампоан за честа употреба+млечна маска и Интегрити+плодово мляко 12 ефекта
Орофлуидо - шампоан, маска, олио - леки са ми малко, но много ми харесаха, ще ги нося на морето май
Марокан ойл - очаквам възстановяващ ш-н за суха коса и интензивна хидр.маска - ще пиша допълнително за тях
ДПШ на Меди, ш-н Напура за растеж, серум Олео релакс и олио Роланд са ми единични продукти, които имам и също страшно много обичам. В бъдеще обмислям и ш-н+маска комплект с Олео-релакса, но по натам. Grinning
Имам и комплекта Макадамия ш-н/маска + leave in крема (който е уникален!) и също мисля да ги взема за морето, като в бъдеще може би бих взимала само крема.

Толкова от мен засега, предавам щафетата на следващата "луда" мацка  Heart Eyes Hug

ПП: Цветичка обичам косата ти! Още от старите теми, както и на някои други момичета  Hug
Виктория косата ти е много хубава!

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 16:10 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 259
Благодаря ви ,мили момичета  Heart Eyes Комплиментите от вас  Heart Eyes означават много за мен   bouquet Всички вие също показвате прекрасни коси   bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Фреа  Благодаря за новата тема !
Опишете каква е косата Ви :
Ами дълга под раменете ми ,уж е на пластове ,суха е ,на мен ми изглежда ,че е гъста с плътен косъм.
Къносвам я от 10 години и се чувствам добре червена .
Нямам проблем със скалпа и омазняването на косата .Не ми цъфти ,но от известно време много ми капе  Sad
Пърхот нямам слава на  Бога .Косата я мия един път в седмицата.
Много  съм зле със слагането на снимки  EmbarassedЧак ме е срам ,но скоро бях постнала една ,а и продуктите ,който си купих скоро от рибката .
Каква грижа полагам:
Ами слагам маски ,пих Геритамин .След измиване използвам олио за финиш.През зимата я суша със сешоар ,а лятото когато мога чакам да изсъхне сама.
Обичам стилизантите ги обичам ,защото ми става начупена .
Аз я обожавам начупена или на  букли .
Колко серий използвам:
От скоро пробвам Лакме така ,че нямам много опит ,но благодарение на вас започнах по малко да пробвам .
Ами това е от мен !Предавам на татък и други да се включат .


Това можах да сложа  Embarassed

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 15:41 от jb66

Общи условия

Активация на акаунт