Професионални серии за коса - тема 66

  • 54 906
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
Вие влизате в тема 66 - ДОБРЕ ДОШЛИ !

Вместо запис моля споделете :
Вашата последователност на продукти след баня; колко продукта ползвате за финиш?
Теми и насоки, които сме оценили:
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Ботокс терапията на Лореал за коса

Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар



Терапевтичните преси, които ползваме:
http://www.davidpostalmarket.com/index.php?main_page=product_inf … p;products_id=273
http://beautyexpert.bg/grizha-za-kosata/maski/podhranvashta/stud … etlina-ultra-zvuk


Как да се подстрижем сами


Предишни теми:

# 1
  • Мнения: 3 413
След баня спрей – издухване за кратко – термо защита – издухване – олио/серум по цялата коса – изсушаване – на суха коса пак серум в краищата. Общо 3  Peace Peace Peace

Последна редакция: пн, 09 юни 2014, 20:42 от РуСа-Мамма

# 2
  • Мнения: X
Благодаря за темата  Hug
След къпане разделям косата на 4 части и слагам термозащита,след това финиш,накрая продукт за къдриците ( на всяка четвърт поотделно ) и суша с дифузера цялата коса.
Ако е останала суха в краищата - малко от коприната на Чи.

# 3
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Най много четири продукта . Шампоан, маска, млякото на Милк Шейк и евентуално пяната на Тиджи   Peace

# 4
  • Мнения: X
Винаги 3 продукта. Протеин (Р-ра на Афоджи със зелен чай или Шварцкопф Файбър Форс спрея), Л2 за да затвори люспиците на косъма и накрая олио/серум по връхчетата или по цялата дължина. Ако ще суша разбира се, термозащита, след което пак слагам по малко олио за блясък и допълнителна гъвкавост.
Не мога да не споделя  Mr. Green http://www.enzo.bg/schwarzkopf-professional/bc-bonacure-hair-activator/ Активиращ шампоан за разредена коса  Joy

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Благодаря за новата тема.
След баня на мокра коса слагам серум и оставям сама да изсъхне. В редки случаи (предимно през зимата ) суша със сешоар.Тогава слагам термозащита - цимент термик и след него пак слагам серум.

# 6
  • Мнения: 179
Благодаря за новата тема!  bouquet
Зависимо от това какво смятам да правя с косата си, ползвам различни продукти.
Винаги слагам първо в корените някакъв спрей/ампула, в момента ползвам спрея на Алтерна за растеж, след това в зависимост дали ще я изправям/начупвам, а понякога и просто я оставям да си изсъхне сама, ползвма различни продукти.

При изправяне,започвам с Pureology Strength Cure Split and Salve ends( Доста щедро слагам от него, не само по краищата), след това слагам термозащита( редувам ги доста често), последният път изправих с Хрома термик, пръснах thickening spray Bumble and Bumble. Накрая съвсем леко загладих връхчетата с коприната. Знам,ч е звучи много, но се получава страхотно.

Ако съм решила да си я доначупя( косата ми е чуплива) просто слагам и продукт за къдрици. Сега ми приключва този на Милк Шейк и чакам Бохо спрея на Алтерна, да видим дали ще си паснем.

Понякога просто слагам нещо за скалп, и нещо хидратиращо и я оставям да си съхне сама. Рядко се случва, но и така ми харесва.

Финишите, които са ми много на сърце също са: Олео Релакс, но трябва да оцеля най-подходящия момент, когато косата нито е много мокра, нито почти изсъхнала. Друг продукт, който съшо харесвам е Polish serum-a na Shu Uemura, има съвсем деликатен аромат на бял чай.
Smoothing Lusterizer Наистина при мен има чуден defrizz ефект, а да не споменавам след това колко блясък има косата, в самия продукт има много малки блестящи частички, които забелязах по ръцете си съвсем случайно. Разкош Heart Eyes

Има и други, които също обичам да ползвам, почти никога не съм изхабявала напълно цял продукт.  Blush  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 759
Благодаря за темата   bouquet
След баня обикновено ползвам термозащита - Цимента на Керастаз, като е наполовина суха слагам Абсолют Рипеар или Спрей-Маската без отмиване на Наши и за финал на вече суха коса пак слагам едно от двете в зависимост от това, ако я чувствам по суха по краищата - абсолюта (по-мазен ми е от двете) т.е. 3 продукта - в много редки случаи и продукт за обем в корените Simple Smile

# 8
  • Мнения: 31 182
Най-много два продукта слагам. Олио и Цимента или Нектара на Керастас.

# 9
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не обичам натрупване на продукти, не ползвам преса, а сешоара ми е на ниска степен или направо на хладка струя.

Понякога на коса, подсушена с кърпа слагам някакъв спрей или от скоро крема на Керастас, после изсушавам. По-рядко ползвам и пяна в корените и накрая финиш (Митик Ойл).

# 10
  • Мнения: 464
Здравейте, момичета! Надявам се, нямате против да се включа в темичката ви. Аз лично ползвам серум и термозащита.

# 11
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Надявам се, нямате против да се включа в темичката ви. Аз лично ползвам серум и термозащита.
Кои? Flutter

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 155
И аз слагам най-много два продукта : спрей за разплитане и олио, преди и след сешоара Peace

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря ти, Руса мама за новата тема  bouquet
Аз от известно време не ползвам сешоар, преса нямам и съответно - разчистих и термозащитите Wink оставила съм си само малко Хрома и Нектар термик.
Обикновено ползвам протеинов спрей /Кератинов мист на Чи, Файбър форс на Шварцкопф, Реконструктора К-пак на Джойко, спрей-маската на Наши/ върху влажна коса, а в краищата слагам арганово олио на Наши, коприната на Чи или Митичното олио.

# 14
  • Мнения: 14
или момичета много ви моля да ми кажете колко минутки се седеше с ампулата про кератин рефил на Лореал?Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт