Професионални серии за коса - тема 79

  • 51 900
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 79
Nature Sunny Добре дошли !  Nature Sunny 




Вместо запис, моля споделете:
1. Каква грижа полагахте за косата миналото лято в градски условия и на плажа?
2. Кои са любимите ви продукти през лятото?
3. Кой е най-лошия продукт за коса, който сте пробвали и защо не ви хареса?

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
описание на сериите на Алтерна
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти


Терапевтичната преса,която ползваме :

Как да се подстрижем сами


Предишни теми :
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 , 58 , 59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78

# 1
  • Мнения: 785
Първа! Grinning Фрея, благодаря за страхотната тема  bouquet

Тъкмо щях да постна отговор в старата, затова реших направо тук да пиша. На въпросите по темата ще отговоря след това, че много дълго ще стане.

Момичета, благодаря ви много за хубавите думи Blush  bouquet

Цветът ми е естествен, никога не съм се боядисвала. На боядисана коса не знам как би се отразил този детанглър newsm78 Все пак там структурата на косъма е променена. Ето, Жанито сега ще ни сподели Hug Иначе всички продукти на Джон Мастърс са подходящи и за боядисана коса. Друг е въпросът дали и ефектът ще е същия като при небоядисана.

Дели, този е детанглъра, даже в предишната тема писах. В този сайт са му дали описание "за сила и блясък". Ако се интересуваш повече, погледни най-добре описанието, дадено от производителя - http://johnmasters.com/products/hair-care/citrus-neroli-detangler.html Peace И аз не знам дали ще ти хареса като е без силикон. При теб косата е чуплива и така като гледам по снимки добре ти понасят силиконите Grinning Аз също харесвам как ми действат силиконите, ако си изправям косата с преса.  Затова напълно разбирам защо момичетата с прави коси не са срещали подобен проблем и сигурно се чудят какви ги дрънкам Laughing Оставя ли си косата в естествения й вид след "силиконово" измиване, въобще не мога да я оформя добре - или ще се разхвърчи, или ще ми прилепне по главата ooooh! Ако пък случайно успея да си докарам приличен вид, то на втория ден положението задължително е трагично - отпуснани, вяли и без блясък къдрици, които се чудя какво да ги правя Crazy Доста време ми отне докато разбера, че проблемът е в многото силикон. Даже се порових из нета да проверя дали това не е често срещано при къдрокоските. Оказа се, че наистина силиконовите продукти не се препоръчват на къдрава коса. Даже голяма част от марките специално за къдрици изрично посочват, че продуктите им не съдържат силикони и това е голям плюс Peace Ето едно ревю, в което се обяснява защо къдрокоските да избягваме силиконите: http://beauty.lovelyish.com/2010/07/30/why-you-shouldnt-buy-sili … ne-hair-products/
Има още много подобни статии в нета.

delqna, този гел, ако е правилно дозиран и добре разнесен при мен не втвърдява и не прави клечки Peace В повечето случаи след баня нанасям само малко термозащита (в момента бамбуковата на Алтерна), гела на Лакме и след това суша с дифузера. Ако реша да я оставя сама да изсъхне, даже и термо не нанасям - само гела. В мнооого редки случаи нанасям маслото на Шу Уемура (преди термозащитата го слагам), като слагам минимално количество, все пак си има доста силиконче. Но пък за сметка на това щедро си го плескам, когато съм изправена с преса Grinning

Линде, каква е сега тая нова маска? Mr. Green Разкажи малко повече Hug Ще се разоря тотално, усещам Mr. Green Hug

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 12:21 от bellisssima

# 2
  • Мнения: 1 304
Благодаря за новата прекрасна тема  bouquet
Ами не ми харесва крема за къдрици на Лакме  rings, преди малко измих косата и направих с него къдриците, но толкова пресушена, ужас, а при  другите кремове за къдрици такова нещо няма, реших да  дам шанс, чета от Белисима , че й харесва много и къдриците  й са страхотни, но явно си има значение определено от къдрава до къдрава коса и това дали  е боядисвана Embarassedнезнам до довечера поне да изтърпя и да я измия само  от този крем  #Cussing out Rolling Eyes
И на въпросите, след като съм малко  слабо казано ядосана Rolling Eyesоткъде  реших да сложа от  лакмето Rolling Eyes

1. Каква грижа полагахте за косата миналото лято в градски условия и на плажа?
В градски условия през лятото силно подхранващи и хидратиращи шампоани  и маски, а на плажа със слънчева шапка Laughing Laughing
2. Кои са любимите ви продукти през лятото?
Нямам специално любими през лятото,  само хидратиращи Simple Smile
3. Кой е най-лошия продукт за коса, който сте пробвали и защо не ви хареса?
вече забравих за най -лошите ми продукти понеже съм си оставила само хубавите Simple Smile Simple SmileНо имаше периоди преди години когато  експериментирах с неправилните продукти и поради това са и били лоши най вероятно Grinning Но като цяло най лоши за косата са ми на Лакме, с нищо не ми стои добре косата от тях Embarassed

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 10:28 от DELI22

# 3
  • Мнения: 785
Благодаря за новата прекрасна тема  bouquet
Ами не ми харесва крема за къдрици на Лакме  rings, преди малко измих косата и направих с него къдриците, но толкова пресушена, ужас, а при  другите кремове за къдрици такова нещо няма, реших да  дам шанс, чета от Белисима , че й харесва много и къдриците  й са страхотни, но явно си има значение определено от къдрава до къдрава коса и това дали  е боядисвана Embarassedнезнам до довечера поне да изтърпя и да я измия само  от този крем  #Cussing out Rolling Eyes
Дели, аз не харесвам Лакме Rings, нещо си се объркала. И на мен той ми беше пресушаващ и дори косата ми изглеждаше напластена и мръсна. Гелът, който ползвам и харесвам е този в оранжевата опаковка - Lakme Curl Action Peace

# 4
  • Мнения: 1 304
АА, аз помислих за другият, но и този не ми стои добре Embarassed

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Делли, ако не греша и двете сте използвали различни продукти ТИ http://www.zlatnaribka.com/lakme/kstyle--za-stilizirane/balsam-a … akme-rings-150-ml този балсам активатор,а Белисимка гел за къдрици ,който май не е наличен в момента.....Може ли линк точно към гелчето на Беллл Hug Фреяяяя страхотна тема за което мноооого благодарим,че се грижиш за нас,а това за клуба на анонимните маниачки ме накефи максималноооооо ИСТИНА СИ Е такива сме Joy Joy Joy
По въпросите от  темата миналото лято още не познавах професионалните продукти за коса,но сега с интерес ще следя на какво ще заложите вие.....и грижите ви за сезона,мисля да е предимно хидратация но ми се ще и нещо което да предпазва от ув лъчите....Белисима този гел освен в зл. рибка къде другаде може да се намери newsm78 Hug  bouquet Hug

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 10:40 от delqna

# 6
  • Мнения: 1 304
Делли, ако не греша и двете сте използвали различни продукти ТИ http://www.zlatnaribka.com/lakme/kstyle--za-stilizirane/balsam-a … akme-rings-150-ml този балсам активатор,а Белисимка гел за къдрици ,който май не е наличен в момента.....Може ли линк точно към гелчето на Беллл Hug
Да , аз и нейният имам ,но също  ми стои зле newsm78 Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 785
delqna, наистина в момента не е наличен в рибката, затова не постнах линк. Ако просто искаш да прочетеш какво е описанието на продукта, ето линк Hug  http://www.lakme.com/lakme-product/curl-action/. Иначе не знам откъде другаде може да се поръча. Само от рибката съм го купувала.

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 12:26 от bellisssima

# 8
  • София
  • Мнения: 209
Здрвейте, момичета! Чета ви, но не съм писала отдавна, тъй като изхабявах наличните си продукти и ме беше обхванала апатията от неудовлетворението. Но, благодарение на Белисимка отново съм  ощастливена от вида на косата си. Това приятно чувство идва от продуктите на вече добре известната ви марка JOHN MASTERS ORGANICS. Направих поръчка от naturisimo.com и си взех травъл сет
http://www.naturisimo.com/products.cfm?id=1241&
и пет тестера :
http://www.naturisimo.com/products_samples.cfm?id=510&
http://www.naturisimo.com/products_samples.cfm?id=667&
http://www.naturisimo.com/products_samples.cfm?id=789&
http://www.naturisimo.com/products_samples.cfm?id=724&
http://www.naturisimo.com/products_samples.cfm?id=4805&

Все още не съм пробвала всичките, но мога да споделя впечатление от :
1.шампоан с вечерна иглика-има много приятен билков аромат и доста рядка консистенция, не се пени особено и измива много нежно, но без да заплита.След него аз усещам косата си леко втвърдена.
2.шампоан с розмарин и лавандула-отново доста рядка консистенция и страхотен аромат на лавандула Heart Eyes.Този шампоан за мен е чисто хидратиращ.
3.детанглър с цитрус и нероли-любимият ми продукт  Heart Eyes
След никой друг от досега използваните от мен не съм усещала косата си толкова копринена и с толкова много блясък.Аз го нанасям и на скалп и усещането е за освежен скалп и дори бих казала, че придава обем.
4.мляко с кайсия и роза-страхотен аромат на роза, лека консистенция и според мен не може да утежни и най-тънката коса.Много приятен финиш за сухите ми връхчета, които моментално са омекотени след него.
Моята комбинация фаворит за момента е шампоана с вечерна иглика+детанглър=подредена коса с блясък и жилавост.
Преди това пробвах детанглъра с шампоана с розмарин и лавандула, но не получавам този жилав ефект, който гоня и ми отнема от обема.Предполагам, че ще е подходящ за коси, които обичат чиста хидратация.
Лично аз за себе си съм открила, че по-добрата комбинация за моята коса е протеинов/балансиран шампоан +хидратираща маска/балсам.Припомням косата ми е небоядисвана,със средна дължина-до средата на гърба, нормален косъм, използвам преса,сешоар, маша.
Надявам се да съм ви дала някакъв ориентир относно продуктите на John masters и ще пиша отново, когато позвам и останалите тестери.
Извинявам се огромния чаршаф. Blush

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 11:04 от gabsito

# 9
  • Мнения: 1 324
bellisssima, косата ти е прелест  Heart Eyes Гелът къдрици на Лакме Curl Action изобщо ли не те клечкосва?

Аз също се убедих, че силиконите са убийство за чупливата ми коса. Случайно попаднах на някаква италианска козметика Еquilibra без силикони и от пусто любопитство поръчах една подхранваща и възстановяваща маска Tricologica http://www.equilibra.it/product/298/MASCHERA_NUTRIENTE-RISTRUTTURANTE
Съдържа алое, масла от рапица и арган, екстракт от бамбук, протеин, кератин и целулозен полимер, който обвива повърхността на косата и я прави плътна. Четох много добри полски и италиански отзиви. Много хвалят и гелът от алое вера /98%/ на същата фирма. Детанглърът на Джон Мастърс и той е с алое на чело в състава. Май ще се окаже, че алоето е много подходящо за къдрава/чуплива коса  Thinking

Благодарение на Вивиан   bouquet днес за втори път ще пробвам кератиновите шампоан и маска на Напура и ще напиша впечатления.

# 10
  • Мнения: 259
Благодаря за новата тема   bouquet
Белисима,косата ти изглежда невероятно  Crazy Къдриците са като правени от фриз. Описанието ти на Детанглъра звучи много добре,но моята коса е коренно различна . Дали  Cryима някоя дългокоска ,с права, средно фин косъм , не третирана , която да го е пробвала  Whistling ?
По въпросите :
Най-голямото ми разочарование- Двуфазния серум от серията Архитект- никакъв ефект,най-зле похарчените ми 60 лева.
Лятната ми грижа - - През изминалите две лета, от които ползвам проф. козметика ,грижата ми е лятната серия на Лакме. Аромата е невероятен ,много е икономичен серума . Имам и шампоана на Лореал сън-май повече ми харесва от този на Лакме. Тази година ще го доизразходвам. Замислям и лятната серия на Алтерна.

# 11
  • Мнения: 785
Сега да не пренебрегна въпросите за запис, че са много хубави Simple Smile

1. Каква грижа полагахте за косата миналото лято в градски условия и на плажа?
Честно да си призная, не съм полагала по-специфични грижи нито на морето, нито в града. Мислех преди морето да си купя поне слънцезащитен спрей, но до последно се чудих на кой да заложа и в крайна сметка нищо не купих Blush
Това със слънцезащитните серии за мен си е чист маркетинг Crossing Arms При описанието на слънцезащитните продуктите, производителите просто се оливат да лъжат. Никой не може да ме убеди, че има такова нещо като "слънцезащитен" шампоан Naughty Даже и да съдържа някакви филтри, те просто си изтичат в канала. Единственото, което се изисква от един шампоан, за да е подходящ той за морето, е да бъде с много меки и нежни пенители и измиващи съставки и да бъде подходящ за ежедневна употреба, без да води до пресушаване. Това за мен си е задължително условие и за шампоаните, които целогодишно използвам, но това е друг въпрос.
Относно маската - избирам на какво да заложа не с оглед климатичните условия, а с оглед нуждите и състоянието на косата. А това значи, че просто не виждам смисъл от "слънцезащитни" маски. Миналата година залагах основно на серията Дисциплин, тогава ми пасваше идеално. Сега косата ми обича повече хидратация, Дисциплин ми я прави суха и разхвърчана. Така че това лято вероятно ще заложа на хидратиращи продукти, стига да не се промени състоянието й дотогава.

Единственото, което задължително правя на морето, е да си омотавам косата в мека, памучна кърпа, така че да я предпазя от директното излагане на силното слънце. Махам кърпата само когато съм във водата и то просто защото не мога да си представя къпането без да си намокря косата Grinning Изляза ли от водата, още докато е мокра веднага я омотавам с кърпата. Докато е мокра, косата е още по-уязвима и слънцето може сериозно да я увреди, затова предпазването й в този момент е още по-важно. По този начин възпрепятствам и изсветляването на косата, което обичайно е съпроводено и с изсушаване Peace

2. Кои са любимите ви продукти през лятото?
На този въпрос донякъде отговорих при отговора на предишния.

3. Кой е най-лошия продукт за коса, който сте пробвали и защо не ви хареса?
Като се замисля най-много и най-неуспешни покупки имам сред продуктите за къдрици. Тук се сещам веднага за крема на Макадамия за къдрици - пълен ужас ooooh! Няма толкова суха, твърда и на клечки коса ooooh! Друг изключително неудачен продукт беше Лакме Рингс, който даже го споменах в предишния пост. Има и още много други, но това ми идва веднага наум.
Относно неудачни серии - мисля, че Митик ойл беше доста неприятна изненада. Косата ми изглеждаше като измита със супермаркетска серия. Обяснявам си го с многото силикони.

Припомням, че косата ми е къдрава 2c-3a, небоядисвана, косъмът ми е по-скоро тънък, средна гъстота, краищата са крехки, податливи на увреждане и често цъфтят.

Габи, много се радвам, че си останала доволна Hug Притеснявах се дали ще ти харесат, да не се окаже, че те подвеждам с тази марка Blush
Само малка поправка за "млякото" с кайсия и роза - консистенцията му е на гъст крем, не е мляко, както уж пише. Но пък е много приятно за нанасяне и точно за хидратиране на връхчетата. Ароматът е на био розова вода, не на добре познатият аромат на роза.

Възползвах се наскоро от намаление във feelunique и си поръчах този шампоан - http://www.feelunique.com/p/John-Masters-Organics-Zinc-and-Sage- … Conditioner-236ml. Преди години съм го имала и най-яркият ми спомен от него беше карамеленият аромат Heart Eyes А също и това, че изобщо не беше икономичен Mr. Green Ама то това си важи и за другите шампоани на тази марка. Просто пенителите са естествени и не се образува много пяна, в някои случаи почти никаква. Това откъм състав е голям плюс, но пък финансово хич не ми се отразява добре Laughing Ще споделя и за него като ми пристигне Peace

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 12:46 от bellisssima

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Letsgo,аз имам шампоан,балсам и тази маска на италиянската фирма,страхотни са за косата ми,водят се като професионални продукти и наистина са страхотни ,не съм ги хвалила тук поради тази причина.....но са уникални,с хидролизиран протеин,арган,кератин,и мноооого алое.....не утежняват косата,имам си разкошен обем и лека и жива коса..... Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 141
Благодаря за темата, Фреяbouquet

По въпросите не мога да се включа - предишните лета не съм полагала някаква специална грижа за косата. Несполучливи покупки все още нямам. Малко съм разочарована от термото на Chi, но това е заради различие в очакванията, иначе си е ок.
Маската Lumino Contrast на ЛП също не е нищо особено, но чак като лоша не мога да я определя, просто обикновена.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за новата тема  bouquet
Не полагам кой знае колко по-различни грижи през лятото. Ползвах Орофлуидо Сахара спрея, но не видях особен ефект. Хвърлила съм око на серията за слънце на Наши.
3. Кой е най-лошия продукт за коса, който сте пробвали и защо не ви хареса?
То един ли е...термоспрея на Чи, спрей с 10 ефекта юник уан, да си призная аз сигурно съм единствената, която не хареса Алтерна спрея с бамбук (термозащита).

Общи условия

Активация на акаунт