Професионални серии за коса - тема 78

  • 60 795
  • 734
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 78 - Добре дошли !



Вместо запис, моля споделете:

1.От кой продукт/продукти забелязахте видимо засилване на растежа на косата си?
2.Коя е вашата "ударна доза протеин"?
3.Коя е вашата “ударна доза хидратация?”

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
описание на сериите на Алтерна
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме


Терапевтичната преса,която ползваме :

Как да се подстрижем сами


Предишни теми :
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 , 58 , 59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77

# 1
  • Мнения: 259
Първааа !  Mr. Green Благодаря  Mr. Greenза новата тема   bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Нямам "ударни дози" за протеин и хидратация.Чисто и просто си ги редувам.И мисля да си изразходя всичко преди да купувам нещо ново ( не знам дали ще се удържа ) и след това да си взимам само по една хидратираща и една протеинова серия.

# 3
  • Мнения: 265
1.От кой продукт/продукти забелязахте видимо засилване на растежа на косата си?

 -от продукт не съм забелязала засилен растеж, но от по-често миене и по-рядко посещение на фризьор, се усеща видимо увеличаване на дължината.

2.Коя е вашата "ударна доза протеин"?

 - Керастаз Цимент и Архитект, Алтерна Рипеър, Редкен Екстрийм

3.Коя е вашата “ударна доза хидратация?”

- ударна нямам, само стандартна - Еластисайзър,Джойко Мойсчър,Керастаз Дисциплин, Шу Уемура Shusu Sleek

 ______Freya_______ ,   bouquet!Благодаря за новата тема!

# 4
  • София
  • Мнения: 160
Моята коса за момента не се нуждае от нещо ударно, редувам балансирани серии за нуждите от протеин и хидратиращи  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 798
Имам нужда от ударна доза хидратация. Ще следя с интерес.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Уф правиха ми една лека операция - лапароскопия.И не знам дали си внушавам или не, но имам чувството,че косата ми повече нацъфтя и освен това пък стои по-чиста ( по-бавно се омазнява). Възможно ли е това?

# 7
  • Смолян
  • Мнения: 164
Записвам се да ви чета, благодаря за хубавата тема, ще ми е полезна.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Уф правиха ми една лека операция - лапароскопия.И не знам дали си внушавам или не, но имам чувството,че косата ми повече нацъфтя и освен това пък стои по-чиста ( по-бавно се омазнява). Възможно ли е това?

Упойките понякога оказват влияние върху косата, не знам дали би могло да е това  Rolling Eyes

Благодаря за прекрасната и полезна тема   bouquet Hug

Аз също редувам на няколко пъти хидратиращи серии, 1 път протеинова. Косата ми е чуплива и според теста с косъма, е балансирана. От протеинови Шу Уемура доста се разхвърчаваше и стоеше суха, но пък с Алтерна Рипеър е по-чуплива  Confused Та сега съм се оставила с Alterna Caviar Moisture, Alterna Caviar Repair,  Caviar Volume и Nashi Argan. Най-често ползвам хидратиращия.

Финишите също сведох до няколко - олиото на Шу и Митик ойл, кремове Bain Satin на Шу и кремът с камелия, за къдрици Label M и от вчера чакам Себастиан. В корените след къпане втривам розмаринова вода и помада за коса на Sunny Isle, понякога гел Алое Вера  (това, за да не ми се лющи скалпа в добавка към безсулфатните шампоани). Маслена маска правя 1 път в месеца последната седмица преди боя, че много ми сваля боята Sad

Аз хич не обичам да трупам - раздавам, подарявам, да си остана с отворени само тези, които ми понасят  Laughing

И последно по повод кремовете за къдрици, които обсъждахме в предишната тема - предполагам, че при мен вече не се усеща така осезаемо действието им, защото намалих етажите, имам съвсем лека етажираност отдолу, но искам дълга коса, па макар и само на вълни Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 5 474
Ударна хидратация ми дава Еластисайзър маската с L2 спрей на Лакме за финал.
В момента ползвам като шампоан Митик ойл с блестящи частички,балсам: Лабел М за обем и лилавият за плътност на Керастаз.Маски:Ботокса на Лореал и Еластисайзър.Финиши:Л2 и Максимайзъра на ФК.Термозащита - Митик ойл на Лореал.

# 10
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Благодаря за темата   bouquet

1.От кой продукт/продукти забелязахте видимо засилване на растежа на косата си?

Инициалист, ампулите Денсифик и шампоана на Напура S0

Нямам нужда от ударна доза протеин или хидратация, наблягам основно на балансирани серии.

Благодарение на мила съфорумка (Linnda Hug ) пробвах шампоана Хронолоджист на Керастас. Бях го сложила в wish листа още при излизането на серията. Отливката ми стигна точно за 3 измивания. Първият път ползвах само него, за да видя как ми се отразява. Няма премиване на косъма, нормален обем, само всичките ми фризита щръкнаха щастливо, но това беше, защото не сложих нищо след шампоана.
И след трите измивания нямам премиване и изсушаване на косъма, съчетах с маска Дисциплин. Като обем ми дава по-малък от този на Денсифик, като аромат също се нарежда след любимите серии Дисциплин и Денсифик.

Като цяло е ок за моята коса, но няма wow ефект. Ще го взема най-вероятно по-нататък, когато намалеят наличностите. Скоро ще пробвам и Алтерна за обем, а след това ще взема шампоана за обем на Milk Shake, та като гледам на Хронолоджист ще му дойде реда към есента  hahaha

# 11
  • Мнения: 1 304
Страхотна нова тема  bouquet
1.От кой продукт/продукти забелязахте видимо засилване на растежа на косата си?
Такива продукти за растеж не използвам Peaceдори се налага по-често да се подстригвам и оформям етажите ,за да стои добре, всеки месец  Simple Smile
2.Коя е вашата "ударна доза протеин"?
Не използвам  към момента протеинови продукти Grinning
3.Коя е вашата “ударна доза хидратация?”
Самооо хидратация иска косата ми Simple SmileНай осезаемо това се получава от концентрата на Керастасе, след него неможах да позная това косата ми ли е, толкова жива,  мека, гладка, изобщо  разкош GrinningИ отново ще вземе тия дни Simple Smile
http://www.zlatnaribka.com/kerastase/fusio-dose--kontsentrati-i- … e-kerastase-12-ml

# 12
  • Мнения: 3 413
Благодаря за хубавата тема. След малко сядам на компа и ще съм подробна Simple Smile

# 13
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
И аз Благодаря за темата .
Все още търся мойте продукти.
Надявам се към края на темата да се включа с повче информация.
Сега дойдоха на Алтерна мостри . Надявам се вече това да е моята козметика.
Определено имам нужда от хидратация.

# 14
  • София
  • Мнения: 681
Иии номер 78 на хоризонта.  Hug

И аз редувам хидратация с протеин, нямам някакви ударни дози.


П.С. Питам пак от предишната тема, на мъжа ми по скалпа някакви ранички са се появили и ми се иска да му купя някакъв професионален шампоан за чувствителен скалп с успокояващ ефект за мъже. някой да се сеща за такова чудо?

Общи условия

Активация на акаунт