Професионални серии за коса - тема 77

  • 63 049
  • 753
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 77 - Добре дошли !


Вместо запис, моля споделете:
1. Коя е вашата "уау" комбинация?
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?


Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
описание на сериите на Алтерна
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме


Терапевтичната преса,която ползваме :


Как да се подстрижем сами



Предишни теми :
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 , 58 , 59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76

# 1
  • Мнения: 799
Първааааааа   bouquet   Фрея, благодаря за хубавата темичка  Hug 

1. Коя е вашата "уау" комбинация?   За момента това ми е комбинацията с Шампоан за растеж на Напура, уплътняващия на ЛП, маска Лакме Актив, малко от лилавата топка и термото на Напура, но съм в търсене на по "УАУ" комбинация  Peace


2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
може би от маслените маски, използването на терапевтичната преса и използването редовно на  термо защита  Flutter


3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?   Имам твърде много продукти и серии, непрекъснато съм в търсене на комбинации и гледам да привърша това което съм започнала  Peace Най - първият продукт бяха маската и шампоана на серията на ЛП Age Supreme - сигурно 5-6 години, след това ползвах основно медицинска козметика и миналата година започнах наново с професионалните серии - купих си Макадамия маска и шампоан, шампоан и балсам Наши  Peace

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 13:52 от Мис Облаче

# 2
  • Мнения: 3 416
1. "Уау" ефект досега за съжаление от никоя марка или продукт не съм забелязала. Най-доволна съм от бамбуковата серия за обем на Алтерна и маската за възстановяване на Кератина на Напура. И Серията Лумино контраст на Лореал.
2. Цъфтежа го оправям само с ножица  Mr. Green,но се повлиява добре от какъвто и да е било финиш,просто "маскира" цъфтежа,но и това е нещо.
3.Първата ми покупка на проф,козметика беше на ш-н и маска Абсолют рипеър на ЛП. Ползвах с години серията.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 839
Пуснах поръчка от новия сайт за двата вида ампули на Milkshake. Доставката ще бъде с Еконт, но нищо не калкулира допълнително за доставка в цената. Сайтът е базиран в Пловдив доколкото виждам.
Уау ефект съм имала от силно възстановяващата маска на Shu uemura първоначално Silk Bloom и след боядисването Ultimate remedy, концентратите на Керастаз, и напоследък протеиновия спрей на Label M. Първият професионален продукт, който си купих май бяха някакви кристали на Алфапарф с ленено семе и после Керастаз шампоан и маска от фризьорски салон.

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 13:58 от Serpentine

# 4
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
______Freya_______ Страхотно оформление отново на темата..Благодаря!   bouquet
1. Коя е вашата "уау" комбинация?
Шампоан и маска Age recharge, коприната на Chi и термото на Chi. Превръщам се в истинска тигрица.  Laughing
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
Мисля, че предимно се дължи на коприната, но вярвам че цялостната грижа си казва думата.
3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?
Най - често използвам продуктите на Керастаз, Напура и Чи. Първия продукт беше аргановия шампоан и маска на Наши.

# 5
  • Мнения: 3 416
Serpentine, с каква коса и как точно ти се отразява протеиновия спрей на Лейбъл?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 839
Косата ми е дълга, гъста, дебел косъм, но боядисана, склонна към сухота и цъфтеж. От спрея има видимо уплътняване на косъма и запълване на пукнатините в него.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 219
______Freya_______  Благодаря за новата тема  bouquet
1. Коя е вашата "уау" комбинация?
В момента серията на KEUNE SO PURE ENERGIZING
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
Косата не ми цъфти от много години, предполагам, че е от грижите които полагам за нея.
3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?
Първият ми професионален продукт беше Архитекта на Керестаз. Но независимо ,че имат добри продукти и продължавам да тествам новите им серии много им се дразня че не са насочени повече към био съставките. Сега предпочитам повече Напура, Алтерна, Милк Шейк и Кюн.

# 8
  • София
  • Мнения: 681
Съвсем от скоро използвам професионална козметика, така че не мога да отговоря на повечето от въпоросите.

Първия професионален продукт, който закупих всъщност бяха два Simple Smile
Kérastase Specifique Dermo-Calm Bain Vital и  CHI Straight Guard Smoothing Styling Cream.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 626
1. Коя е вашата "уау" комбинация?
Все още нямам затвърдено мнение за такава комбинация. И примерно веднъж като комбинирам някои продукти и остана доволна от резултата, на следващия път не си припадам толкова  newsm78

2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
Моята коса е склонна към цъфтеж, въпреки грижите които полагам. Но и със сешоара прекалявам.
Но открих от последните две миенета, че класическото олио Митик ойл напълно заличава цъфнали крайчета. Иначе без него много си ги виждам. А аз като че ли избягвах да го ползвам редовно, но по една помпичка като сложа след като се изсуша, за да не се разнася нагоре по дължините и да ми утежни, съм доволна.

3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?
Периодичните покупки на шампоани Лореал Профешънъл няма да ги броя. Затова си броя за първи професионален продукт Л2 на Лакме, след като започнах да чета темата. И след това продуктите заваляха с бясна скорост. Няма да казвам колко отворени шампоана имам, че ме е срам. Но съм си обещала, че като посвърша малко наличностите ще взема шампоан и балсам на Алтерна, но незнам още от коя серия.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Фрея, благодаря за новата тема  bouquet
1. Коя е вашата "уау" комбинация? - толкова много комбинации съм правила през годините, че не всички си ги спомням, но напоследък съм доволна от ш-н Денсифик + маска Дисциплин, както и от серията на Алтерна Рипеър Peace
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата? - откакто използвам проф.продукти, косата ми не цъфти, изтънява по краищата и това налага подстригване, не се замаскира с никакъв продукт Confused
3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте? - почти винаги купувам нови серии, като свърша наличните, рядко повтарям, тъй като многообразието е голямо и ми се иска да изпробвам нещо ново и ново. Продукти, които ползвам винаги са - олио/серум за краищата и ампули/серум за скалпа Peace
Започнах да използвам проф.серии преди 6 години, и честно казано, вече не помня какво купих за първи път Blush

# 11
  • Мнения: X
Freya почитание и благодарности за новата тема и труда ти  Hug
1. Коя е вашата "уау" комбинация?
Най-прясна такава ми е шампоан и маска Дисциплин Heart Eyes Не мислех, че нещо може да накара моята природно обемно-бухваща (в дължините) коса да се движи по този начин. На всичкото отгоре днес ми е ден за миене, а ми стоеше точно както и първия ден след като измих, сресана, гладка, мека и витална.
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
Преди години купих от аптека едни кристали с ленено семе, имаха ефект и цъфтежите, проблем от пубертетските години, намаляха. Но не помня кои са кристалите. Сега откакто ползвам проф. козметика и маслени маски краищата ми изглеждат съвсем прилично, само като знам че ми е време за подстрижка се вижда тук-там някое раздвоение.
3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?
Първия продукт, който си взех беше ш-на за изтощена коса на Афоджи заедно със р-ра със зелен чай (ето още една УАУ комбинация за мен). Свършиха си работата прекрасно, когато имах повечко нужда от протеин. Към края им вече ми изсушаваха косата и сега съм на по-балансирани серии - Дисциплин и Лакме Дийп Кеър (както и някои натурални продукти  Heart Eyes)

ПП: таман реших, че поне месец-два съм заредена и няма да пазарувам и Serpentine си позволява да показва сайтове разни Mr. Green И аз ще взема нещо на Милкшейк, няма начин Grinning

# 12
  • Мнения: 1 111
Благодаря за новата тема bouquet Уау резултат още от нищо не съм забелязала, по втора точка ще кажа, че моята коса не цъфти по принцип много и мога да ходя на 6 месеца веднъж за подстригване и накрая все още съм нова в професионалните продукти, но първите които купих са на Афоджи протеина и възстановяващият шампоан и имам на Тиджи хидратиращ шампоан  Peace

# 13
  • Мнения: 265
______Freya_______ , благодаря за новата темичка   bouquet!


1. Коя е вашата "уау" комбинация?
 Последната комбинация, която много, много харесвам е Алтерна Рипеър, шампоана и балсама + Бюти крема на Алтерна от блондинската хайверна серия + една-две капки олио.

Хич не ми се искаше да я харесам тази Алтерна, ама на  Crossing Arms. С всяко ползване, все повече ме впечатлява като резултат  Blush.

2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
Нямам цъфтежи, не знам дали е от продуктите, които ползвам.  Peace

3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?
Отскоро ползвам проф. козметика за коса и си спомням кои бяха първите ми продукти - Наши кератин  Laughing.Харесвам ги и са ми от често използваните.

Използвам постоянно циментената серия на Керастаз, Интенз Рипеър,Мойсчър рикавъри на Джойко, Дисциплин, отскоро и Алтерна Рипеър е в тази група.

Финиши използвам различни, с малки изключения всички харесвам, но тези, без които не оставам са Л2 и Митик ойл.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
martinidan, използваш едни от любимите ми серии  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт