Професионални серии за коса - тема 101

  • 81 185
  • 763
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 734
На мен Денсифик серията не ми дава блясък, ако не сложа хубав финиш след нея... Иначе не дразни скалпа, но леко пресушава дължините ако се ползва редовно... Дава плътност и подреденост... За разлика при мен от Дисциплин серията, която ми разфърчава косата....
На мен повече блясък ми дават хидратиращите серии на Керастаз... Peace

Магнолия, мерси за отзива за спрея... Може би ще си го взема за хидратиране на косата в деня след къпане...  Hug
Кой финиш на Алтерна от хайверените серии е хубав за тънки коси? Имам крема за блясък (зеления) + бамбуковата термозащита, но и двете ми идват много протеинови и леко изсушаващи... А аз искам омекотяване и хидратация, да ги ползвам и след протеинови серии...
Някой пита за серума за скалп на Алтерна... Аз съм го ползвала, няма мирис, като водичка е, не омазнява и не утежнява... Хареса ми, но дали е имал ефект за растеж, не мога да преценя... Mr. Green

# 511
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
На мен повече блясък ми дават хидратиращите серии на Керастаз... Peace
Лунна пътека, кои точно хидратиращи серии имаш предвид?

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
 Лилавите  Sexy hair  Благодарение на две много мили и сладки съфоруми ги пробвах и аз. Шампоана го усещам по - скоро балансиран. При първото ползване на маската, минах косата с терапевтичната преса. Резултата беше доста обемна и плътна коса, някак по жилава, по - права и с невероятен блясък (именно той ме впечатли най - много ), но се бях настроила за ударна хидратация,  която не получих. Към 3 тия ден дори усетих краищата си сухи. При второто ползване , не ползвах терапевтична преса. Всичко си беше същото,  но този път косата ми се начупи, което не ми хареса. И отново недостатъчни от към хидратация.  На моята коса, серията идва по - скоро балансирана. Имам още от Ш и М и ще видим за напред как ще са.
Имам и аз код за -15% от Арлен и се чудя какво да взема.  Искам нещо добре хидратиращо.  Идеи? На скоро приключих с маската Олео Релакс  Heart Eyes и се чудя с какво да разнообразя Макадамията.

# 513
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Не ми е ясно това ли е Olaplex Professional, която се добавя към боята или се нанася на косата преди боядисване? Praynig

И какви са другите стъпки 1 и 2? Hug

Скрит текст:
Кога пък я изкупиха всичката терапия от Ензо? Mr. Green

# 514
  • Мнения: 1 878
Bella, на мен кремчето Restore не ми направи фризи, дори ги прибра много хубаво.
За Олаплекс, това което си посочила е Номер 3 за домашна грижа. Нр 1 и 2 се добавят към боята, а може да се прави и терапия с тях без боя.

Marigold, и аз не съм забелязала голям блясък от Дензифик, затова и като го ползвам, гледам да сложа крем за
блясък като финиш.

Линда много ме изкушава с тези описания на Living Proof. Дано направят прилични намаления!  Whistling

# 515
  • Мнения: X
Кьолшес Hug аз се изкушавам да се заредя с по още една серия, толкова съм  Heart Eyes с тях. А крема restore специално ми е най любимия им продукт, никакви фризита, само плътна, мека и гладка коса.
Това, което искам сега, за да запълня колекцията е сатенения им серум и маската restore (че травъла й бързо ще замине) Crazy но при прилично намаление.

Впрочем изострената ми чувствителност по някои участаци на скалпа (следствие от JMO) доста се успокои откакто мия само с Ливинг...и мисля да спра дотук, за да не ставам вече досадна с тях. bouquet

# 516
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Bella, на мен кремчето Restore не ми направи фризи, дори ги прибра много хубаво.
За Олаплекс, това което си посочила е Номер 3 за домашна грижа. Нр 1 и 2 се добавят към боята, а може да се прави и терапия с тях без боя.

Благодаря, Kölsches! bouquet

А как се ползва това за домашна грижа? Hug

# 517
  • Мнения: X
Oтдавна не съм писала и след много мислене реших да се разпиша най- накрая .
1.Каква грижа за скалпа полагате? Не използвам и не полагам никаква грижа за скалпа.Утре очаквам да ми доставят първата такава грижа и ще си правя масажи .В сайта на фюртер има обяснено как се прави масаж на скалп .
2.Използвали ли сте продукти/серии на Напура? Опишете ефекта им.
До сега не съм използвала серии на напура.

И понеже съм много щастлива от растежа на косата си да споделя снимка с вас .
Скрит текст:
.Вече над 8 см ще станат е израснала косата ми.
Сега си търся продукт за цъфтящи краища.Използвам този на маракеш заедно с няколко капки арганово масло но искам да пробвам и нещо ново.Моля да ми препоръчате нещо ефикасно което при вас е имало ефект.Без двойния серум липидум защото той ми прави косата на клечки .
Много се чудех за Парфюм – масло за коса за дълготраен аромат, блясък и мекота с масла от арган и камелия Kerastase Chronologiste ,но си мисля ,че няма да ми е достатъчно за върховете .
Идеално ми дойдоха мненията за Денсифик.Мисля маската на Денсифик да я съчетая с шампоан Chronologiste .Ще го поръчам на сляпо и ще рискувам след чудесното описание което направи densi .

# 518
  • Мнения: X
Bella, на мен кремчето Restore не ми направи фризи, дори ги прибра много хубаво.
За Олаплекс, това което си посочила е Номер 3 за домашна грижа. Нр 1 и 2 се добавят към боята, а може да се прави и терапия с тях без боя.

Благодаря, Kölsches! bouquet

А как се ползва това за домашна грижа? Hug
Преди няколко страници писахме аз и Сетони. Използва се като терапия преди шампоана. Може да се нанесе на суха или влажна коса. Ако има стилизанти или други натрупвания се усещат е желателно косата да се измие с ДПШ след което на влажна подсушена с кътпа коса да се нанесе Олаплекс. Стои се възможно по-дълго, може и цяла нощ и после се измива с шампоан и по обичайния начин.  Peace

Чаровна, много ти е пораснала косата  bouquet За цъфтежа виж от първа страница тема 98, въпроса за запис беше за такива продукти и има доста мнения  Peace

# 519
  • Мнения: 1 878
Дяволски чаровна, много добре е пораснала на дължина. За цъфтежи тъкмо обсъждаме тези дни крема Restore Living Proof. Обещава намаляване на цъфтежите с 93% ( Ама как го изчислиха само Simple Smile ) На мен ми се отразява страхотно. Краищата ми ги прави плътни, лъскави. Ползвала съм го само два досега, но съм във възторг засега.

Бела, ето това е написала Фрея в началото на темата
Цитат
sladurka, голям съм заплес  ooooh! Стъпка номер 3 се използва преди шампоан да, аз съм се заблудила нещо...  Embarassed (и съм я ползвала веднъж грешно  Laughing). Направих справка в официалния сайт. Нанася се като пре уош терапия преди шампоан на влажна или суха коса. Мен ако питаш намокри си косата с вода или направо измий с шампоан, след което попий с кърпа и нанеси. Много по-лесно е на влажна коса да нанасяш маска/балсам отколкото на суха  Peace и отива по-малко количество. Пише на чиста и влажна коса, аз го разбирам, че е по-добре косата да се мине един път с шампоан, хем да се почисти косъма, хем по-важното да се отвори кутикулата за по-добро усвояване на каквото там има да се усвоява или по-скоро прониква при Олаплекс нещата са мнооого различни от всичко познато до сега като ефект. Пише да се стои 10мин, но до колкото съм се ровила за инфо важи правилото "колкото повече толкова повече". Ако можеш да изтърпиш поне 4-5 часа или една нощ най-добре. След това отмиваш с шампоан и нанасяш маска/балсам. Имай предвид нещо много важно, не знам дали използваш масла, но ако да: Олаплекс не е препоръчително да се използва заедно с тях, защото пречат на действието и.  Peace

Аз малко грешно съм я ползвала. СЛагах я на мръсна, влажна коса и преспивах с нея. Сега ми свърши, но очаквам скоро доставка на 1 и 2 Mr. Green и се чудя дали да купя тройката или да заложа на други терапии.

# 520
  • Мнения: 3 266
И на мен ми дойдоха добре коментарите за Денсифик. Благодаря ви, хем иска да пробвам, хем нещо ме спира.

# 521
  • Мнения: 2 562
Илли, благодаря, а има ли блясък изобщо косата с тази серия или там се получават обем и уплътняване основно? Ако след шампоан и маска Денсифик завърша с финиш, даваш блясък, дали ще се получи?

Косата ми има стандартен блясък след нея. За мен боядисаните коси не са критерий особен за блясък, все едно косата ми да няма блясък след като си сложа гланц за коса. Тъй като по-голяма част от косата ми си е в естествения цвят, блясъкът е нормален след Денсифик, не е матирана косата. Ако пръсна да кажем после спрей като кенди миста на Алтерна или зеления става по-бляскава. Но Денсифик не е серия за блясък и моето мнение е, че няма да даде допълнителен блясък, особено ако косата съхне без сушене със сешоар и не е боядисана. Моята след оформяне с топлина примерно е по-блестяща.
В описанието към маската в Рибката пише:"Маската регенерира и ревитализирана косата, като й добавя неустоим блясък. "
Не е съвсем така с боядисаните коси както си мислиш.През мен са минали доста серии които са отнемали блясъка на косата ми.Правеха я матова.Въпреки боята.Пък и аз се мия всеки ден откакто се помня,а така и боя,и блясък заминават за 2 седмици  Tired Затова търсех като луда точните,за мен,продукти които да дават обем,блясък,да не изправят дължините.Толкова неща изкупих и натирих  Confused Имам база за сравнение.Денсифик,Бейн Форс и Бейн форс архитект като ги ползвах преди години ме впечатлиха с блясъка който даваха.Жалко че ми дразнеха скалпа.С това отговарям и на МАРИГОЛД.Нямах проблем с Еликсир Ултим двата варианта, Дисциплин без сулфати,Олео релакс,Олео Кърл,Бейн сатен 1 и 2,Ейдж Речардж и разбира се шампоана за чувствителен,сух скалп  Peace От Хрома Каптив косата ми капеше по-усилено.

# 522
  • София
  • Мнения: 245
Аз уж тръгнах Редкен да гледам и забих пак в Алтерна  Laughing , сещам се да уточня, че като имах предвид, че безсулфатните някак не ги усещам достатъчно измивни, нямах предвид тези на Алтерна, те са ми супер, особено хайверните  Heart Eyes , оставям утре да реша дали и какво...
А СС кремчето им хубаво ли е, как се усеща?
СС крема е хубав,но много неикономичен.Аромата е като на хидратиращите Алтерни-с лимонов полъх.Няма фиксация или поне аз не усетих такава.
Обаче по-любимо ми е хидратиращото мляко.Чудесно ме накъдря  Heart Eyes

marigold_,имах маската и шампоана Денсифик.На мен ми дразнеха скалпа,но блясък имах огромен.Направи ми впечатление че е по-силен от другите ми серии  Peace
Бубе, хидратиращото мляко ти накъдря? кое, косата ли?  Wink Защото за мен този е още един продукт на Алтерна, с неясно действие в/у моята коса. Нито го усещам да хидратира, направо нз как ще му видя дъното...  newsm78 Нито ми къдри косата, виж мозъка, може и да го нагъва, но няма как  да видя.  Party  Wink
Ани, аз не зная дали се различават като състав, маските на Филипчо. Другите момичета да кажат. Имам само тази със здравец за мой ужас.  Wink

# 523
  • Мнения: 31 182
Аз пък малко съжалявам, че не си купих Олаплекса целия комплект от Енцо. Козметичните салони не спят, а и обикновените потребители и го изкупиха за 12 часа. Големия е по-изгоден разбира се и е наличен, но трябва да се дели за много хора.

# 524
  • Мнения: 436
Аз пък малко съжалявам, че не си купих Олаплекса целия комплект от Енцо. Козметичните салони не спят, а и обикновените потребители и го изкупиха за 12 часа. Големия е по-изгоден разбира се и е наличен, но трябва да се дели за много хора.

Денси, изгоден е, да. Но, ако имаш познат в САЩ или пък правиш поръчки от Амазон, ще ти излезе доста по-евтин. На мен ми излезе около 400 и нещо големият комплект заедно с две стъпки 3  Peace
А имаше и от малките, които пак бяха много изгодни. Peace

Последна редакция: пт, 26 фев 2016, 17:04 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт