Професионални серии за коса - тема 92

  • 42 586
  • 727
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 92

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
  Twisted Evil


 

Вместо запис, моля споделете:

1.Кои са любимите ви финиш продукти?
2.Каква терапевтична преса използвате? Има ли разлика при използването и? Какъв ефект има при вас?
3.Кои продукти от сериите Бамбук на Алтерна сте използвали? Опишете ефекта им?
 

Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
 Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal


Терапевтичната преса,която ползваме :
Как да се подстрижем сами



Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя
40 – „Топ 3” маски/балсами
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл

# 1
  • Мнения: 2 562
Фрей,страхотна си  bouquet Благодаря ти за новата тема и за търпението което имаш  Hug
1.Кои са любимите ви финиш продукти?
Цимента,бамбука за блясък,луксойл на Вела и мароканойл лайт,гел-олиото от хайверената серия на Алтерна,термо спрея алтерна бамбу.Косата ми се оформя чудесно,има блясък и е мека.
2.Каква терапевтична преса използвате?
 Има ли разлика при използването и?
Не ползвам.Засега нямам интерес  Wink

3.Кои продукти от сериите Бамбук на Алтерна сте използвали? Опишете ефекта им?
За блясък бамбуковата!Много ми е любима.Спокоен скалп,хубава коса...Аромата е пролетен и свеж.
Анти фриз серията от мостри.Нямаше ефект при мен.Освен това косицата ми беше по-суха и някак разпиляна.
Термо спрея-страхотен!Има блясък,добре се оформям с него и тази форма не се губи с течение на деня.За аромата...думи нямам !Бамбуците са уханни,аромата е траен.
Редактирам се да добавя и ДПШ Алтерна бамбу.Как можах да го забравя!Може би защото ми е нов и съм го ползвала веднъж...Невероятен е!Най-добрия ДПШ до момента  Peace Heart Eyes

Последна редакция: пн, 07 дек 2015, 13:21 от bubka:)

# 2
  • Мнения: 1 670
Фрея, прекрасна терма отново  bouquet
Записвам се, макар да нямам много какво да кажа по темите. И дано не ме зарибите по пресите, че само това ми липсва  Laughing

Не съм позлвала терапевтична преса никога, все не и идва ред за разхода, а нямам от кой да взема и да пробвам.
Бамбук на Алтерна не съм ползвала никакъв  Mr. Green само хайверените. И тук не съм полезна.

Любим финиш
....обичам олиата, мажа ги редовно и ми действат добре.
Олио Макадамия, Коприната на Чи, Аргановото на Лакме, Мис Юнивърс на Чи
Крем абсолют Липидиум, термото на Напура, термо Митик оил. Рядко суша косата си, та нямам много голям опит.

Изгърмях с четката Ровента, вие сте виновни  Mr. Green
Исках я за майка ми, та ще видим коя ще я позлва...след съня на aDaMaNt^ вече и аз я искам  Joy hahaha  Решх, че ми е супер спешна изведнъж  Joy
Ако това е решението за моите 2 леви ръце... Whistling

aDaMaNt^, като я получа мога да ти дам да я пробваш все пак  hahaha

# 3
  • Мнения: 316
Фреичкаа  bouquet Hug,благодаря за темата !! Hug

По-късно ще споделя записа,че съм от терефона.
Джей,аз разлика не намирам по между им.Моята е лилавата,тази светлата е по-стар модел от нея,сега гледам има и по-нова червена.

Мисля да поръчам тези ампули на Вела http://m.emag.bg/serum-za-regeneracija-wella-professionals-enric … 973/pd/ET7LW0BBM/ Сега видях,че има и продукти за коса.. Mr. Green

# 4
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Благодаря за темата на Фрея  bouquet
По въпросите мога да се изкажа само за бамбуковата серия за блясък. На мен много ми допадна, може би най-доброто което съм ползвала до сега от професионалната козметика. Косата ми ставаща бляскава и подредена, скалпа се омазнявате по-бавно въпреки че я ползвах лятото. Сега съм си купила серията за обем и се надявам и тя да е толкова добра.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 309
1.Кои са любимите ви финиш продукти? От скоро любим ми стана Bamboo Smooth Kendi Oil Micromist за тънки коси е абсолютен разкош, придава блясък без да утежнява и проблема с наелектризирането, който имам само зимата от някой шалове/дрехи е елиминиран.
2.Каква терапевтична преса използвате? Има ли разлика при използването и? Какъв ефект има при вас? ще следя с интерес отзиви, защото нямам такава
3.Кои продукти от сериите Бамбук на Алтерна сте използвали? Опишете ефекта им? Продуктите от бамбуковата серия които ми харесаха са спрея за обем(Volume 48 Hour Sustainable Volume Spray) и термозащитата(Bamboo Anti-Breakage Thermal Spray )
Спрея за обем, придава обем без да се усеща в корена, лек и приятен без чувството за лепкавост. Термозащитата при мен работи, нямам цъфтящи крайчета, а използвам сешоар/преса на всяко миене, което при мен е на 2 дни  Sick единствената ми забележка е че не е спрей, а чисто кремче, течните термозащити са ми по-удобни. За Kendi Oil Micromist-а няма да се повтарям, доволна съм!

Купих си намалената Ровента от е-маг, дано да е удобна и да замести при пътуване сешоар, четка и преса  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 799
Фрея, чудесна и уютно разоряваща тема, както винаги  bouquet

Не мога да повярвам,че ще се запиша на първа страница  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

1.Кои са любимите ви финиш продукти?
1. Олиото Сахара на Орофлуидо
2. Реконструкторът със зелен чай на Афоджи
3. Уплътняващия спрей на Шварцкопф
4. Серума за краища на Кюн
5. Л2 на Лакме
6. Uniq One Care регенерираща процедура за всички видове коса
7. Фин спрей за финален блясък NAPURA NXT Light Lux
8. Кератинов силно подхранващ спрей без изплакване с протеини, вътрешни катиони, хидролизирана коприна и билкови екстракти - CHI Keratin Mist

Термозащитите не съм ги писала  Thinking

2.Каква терапевтична преса използвате? Има ли разлика при използването и? Какъв ефект има при вас?
Моята преса е тази : http://beautyexpert.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%8 … etlina-ultra-zvuk
Ефекта е видим веднага, дори и да си мина косата набързо с олиото на Макадамия, което няма нужда от изплакване  Peace
При по старателно минаване с пресата и продукти тип концентратите на Керастас  Heart Eyes ммм вълшесбство и се вижда осезаема разлика, която се запазва следващите няколко миенета на косата  Flutter Flutter Flutter

3.Кои продукти от сериите Бамбук на Алтерна сте използвали? Опишете ефекта им?

От Перкото си за купих серията за Обем + спрея за 48 часов обем, но към момента не съм ги ползвала  Blush

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.

А бях първа  hahaha

Последна редакция: пн, 07 дек 2015, 10:56 от Мис Облаче

# 7
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема!  bouquet

Скрит текст:
Кога успяхте да я изпишете?!? Rolling Eyes Сега ще се връщам да ви чета. Mr. Green

По въпросите:

1.Кои са любимите ви финиш продукти? - Митик Оил, Цимент Термик, Нектар Термик, Абсолют Рипеър за връхчетата, както и двуфазния серум за връхчета на Лореал Липидум, сега имам нови на Алтерна, но все още не съм ги пробвала.
2.Каква терапевтична преса използвате? Има ли разлика при използването и? Какъв ефект има при вас? - нямам такава преса и не съм ползвала. Все още. Mr. Green
3.Кои продукти от сериите Бамбук на Алтерна сте използвали? Опишете ефекта им? - единствено серията Бамбу, Анти Фризи, въобще не съм доволна. Peace

# 8
  • Мнения: 1 670
Сега се сещам да питам за четката  Mr. Green- достатъчно мощна ли е да върти кичур по-гъста коса? В смисъл...дали има сила...ако ме разбирате?

# 9
  • София
  • Мнения: 580
Фрея, благодрая за прекрасно оформената тема! Hug
Любимите ми финиши са - олиото на Марокан - light, олиото на Макадамия, Кенди спрея на Алтерна, Лореал липидиум двуфазния серум, балсама без отмиване на Редкен Анти снап, Олео релакс на Керастаз, Lengthening еликсира на Алтерна, който е и със термо защита.
От Бамбуковата серия на Алтерна съм използвала - подхранващия шампоан за блясък Bamboo Shine Shampoo - почиства нежно, скалпа е спокоен, косата след него запазва обема си и е с невероятен блясък (косата ми е руса, тънка).  Alterna Bamboo Color Care Masque- гъста, богата консистенция, хидратрира и изглажда косъма, не утежнява, запазва цвета. Bamboo Volume Shampoo- придава обем на тънката ми коса, нежен е към скалпа, не ми оплита косата, въреки, че доката я мия я усещам по-твърда. Bamboo Kendi Dry Oil Mist - изглажда, хидратира, прибира фризита и придава блясък на косата. Всичките продукти са чного приятен фин аромат. Харесвам ги и бих повторила покупките. За мен са подходящи за ежедневно използване и се съчетават отлично като допълваща грижа с продуктите от Хайверената серия, които също използвам.

# 10
  • Мнения: 3 248
1. Любими финиш продукти:
В предна тема, когато се обсъждаше това, бях пуснала снимка на финишите ми. Е, сега малко се увеличи бройката.  Mr. Green Всичките ми са любими. Но ще пусна едно топ.
- 1. Любими финиш продукти:
В предна тема, когато се обсъждаше това, бях пуснала снимка на финишите ми. Е, сега малко се увеличи бройката.  Mr. Green Всичките ми са любими. Но ще пусна едно топ 5.
- крем: Нектар Термик
- гел: Филип Кингсли Straight Hair
- спрей: milk_shake leave-in conditioner
- олио: Керастаз Елексир Ултим
- почетно място: No Inhibition Glaze
Ето ги:


2. Използвам тази терапевтична преса:
http://shik.bg/index.php/Професионална%20преса%20%20с%20инфрачер … %20лъчи%20%20DAWA
Купих я от едни фризьорски доставчици, които я доставят от Пловдив.
Много съм доволна от покупката. Определено се усеща, че продуктът навлиза по-качествено в косъма. Има разлика ако направя една и съща терапия със или без нея. Като я ползвам резултатите са засилени.

3. От бамбуците на Алтерна съм ползвала анти-фриз и за блясък.
- анти-фриз ш + м: въздушен обем без разхвърчаност, тежко падаща в дължините коса, с приятни чупки и много блясък, значително по-малко фризита. Балансирана и вече любима! Добре че ми дойде подарък, иначе нямаше сигурно да си я купя и нямаше да открия това съкровище!
- ш + б за блясък: леко разхвърчана и суха в дължините коса, липса на обем в корените, нормален блясък. Не ми хареса.
- кенди олио и кенди олио спрей: харесвам и двете, първото слагам на мокра, второто на суха коса.

# 11
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Оф, толкова бързо пишете, че изобщо не мога да ви изчета!

Момичета, някой ползва/л/ ли е този комплект или уредите поотделно? Моля за отзиви? Praynig
http://www.emag.bg/komplekt-seshoar-babyliss-i-pro-6627e-2000-w- … 7pe/pd/DQNDCYBBM/
И още: има ли йонизатор сешоара, защото не видях да пише? Blush

# 12
  • Мнения: 1 467
Привет, момичета, не можах да ви догоня в старата тема, но аз и не съм очаквала да успея!  Hug Hug Hug

Тъкмо ме бяхте отказали от някои неща и като ви изчетох най-накрая и пак ги искам  Embarassed. Списъкът ми е безумно дълъг вече и ще гледам да действам приоритетно, а не от лакомия, което не знам как ще се случи ако сайтовете пак пуснат някакво порядъчно намаление около Коледа...

1.Кои са любимите ви финиш продукти?

Пускам снимка с какво разполагам в момента: http://freakonaleash.snimka.bg/other/kosa.585716.36350984. От всичко не съм ползвала още термокрема на ЧИ, дисциплин кремчето и Редкен Антиснап, който съм забравила да снимам  Blush ...

За любими не мога да кажа, но мога да споделя към какво и как посягам най-често: ако ползвам протеинови Ш и Б, които не са ме заплели прекалено, гледам и финишът на мокра коса да е такъв. Засега съм доволна от коприната на ЧИ и от крема Липидум. Приготвила съм за следващото миене Кератин термика и нямам търпение вече, особено след коментарите в предната тема.

С хидратиращи серии, на мокра коса ползвам хидратиращ финиш. Нектарът много ми хареса от общо две ползвания до момента като дори и не съм сушила след него, просто исках да видя ефекта и не ме разочарова. Намирам го за донякъде сходен с термокрема на Митик ойл, но някак по-лек.  С хидратиращото мляко на Алтерна имам еднократен опит от снощи и мисля, че има шанс да попадне в категорията любими. Някак не усетих мекота и блясък на косата, докато съхнеше, както при Нектара, но след като мина известно време косата се усещаше хлъзгава и с много блясък Heart Eyes. Забележката ми към него се състои в това, че не е много икономично (поне при моята дължина на косата) и ароматът му ми идва прекалено силен и наситено цитрусов.

Олиата на Вела и Лореал Липидум харесвам и ползвам на суха коса след всякакви серии и засега мога кажа, че макар да ги усещам сходни и еднакво неутежняващи Липидума води. По-гланцирана ми е косата с него, с по-дълбок цвят и по-"скоклива" някак, ще повторя.

2.Каква терапевтична преса използвате? Има ли разлика при използването и? Какъв ефект има при вас?

Нямам такава преса за момента, но мисля да се поправя! Ще чета с огромен интерес какво споделяте за нея.  Hug

3.Кои продукти от сериите Бамбук на Алтерна сте използвали? Опишете ефекта им?

Имам бамбуковите Ш и Б от серията за обем. Не се разбрахме с тях - заплетоха ми много косата. Дълго се чудих между тях и серията за блясък и в крайна сметка май сбърках. Решена съм да им дам още един шанс, но засега все ги избягвам  Rolling Eyes Разполагам и с бамбуковата термозащита на Алтерна (кафявото флаконче). Тъй като е доста гъста, ползвам я само на мокра коса. Харесва ми, омекотява ми много косата и я прави лъскава, не омазнява и не утежнява.

Скрит текст:
Момичета, благодаря ви за милите думи за пореден път Hug. Ако виждате напредък, то дължа го изцяло на вас!  bouquet В тази връзка, замислих се над казаното от вас и изглежда имам добра новина - започнала е да се лекува косицата ми. Вчера се разглеждах доста и забелязах и доста нови растежи (а, дано!  Praynig) и това при положение, че не ползвам нищо за скалп все още. Този факт ме успокоява и че падналата напоследък коса ще се възстанови. Дължините също изглеждат и се държат по-различно, имам и повече блясък. Вече мисля да пиша косата в графа "умерено изтощена" и да я съобразявам с това, дано не сбъркам!

Извинете за дългия пост!  Blush

# 13
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
ФРЕЯ,благодаря за новата темичка,адски много си се постарала!!!Поздравления!!! bouquet
1-олиото на Макадамия и адски влюбена съм в спрейчето на Алтерна Бамбу Шайн Мист.
2-нямам такава,но съм ходила на процедури във салон и не мога да кажа,че съм супер очарована.
3-от Алтерните имам серията с бамбука,доволна съм,като цяло,но не съм я ползвала достатъчно време за да имам по-добри впечатления.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
Мерси за темата, Фрея!!!  bouquet

Любимите ми финиши са ми любими от миналата седмица  Joy В сравнение с досегашните продукти, които ги усещам на косата, тези ми водят класацията:
- Термо защитата за изправяне на Напура
- Двойния серум за цъфтящи краища Лореал Липидиум
- и естествено Л2

Нямам терапевтична преса.

От бамбуковата серия на Алтерна, съм пробвала само шампоана и балсама за обем от мостри. Не ме впечатлиха, че да ги купя.

Общи условия

Активация на акаунт