Професионални серии за коса - тема 88

  • 52 123
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 88

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue


Вместо запис, моля споделете:

1. По какъв начин и от колко време се "запалихте" по професионалните продукти и грижа за коса?
•  Какво си купихте и изпробвахте последно? Как се отразява на косата ви?

Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
 Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal


Терапевтичната преса,която ползваме :
Как да се подстрижем сами


Предишни теми :
Скрит текст:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 , 58 , 59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87

# 1
  • Мнения: 31 182
 bouquet
От много години ползвам професионална козметика за коса и съм доволна. Изрусявам се от 20 годишна и няма начин да не се грижа жестоко последователно и сериозно за косата си. При фризьори започнах грижите и после купувах и сама за вкъщи.
 До ден днешен обаче ползвам и козметика за коса от аптеките като Рене Фуртерер и Фито например, както и други неща които ми харесват. Нямам абсолютно никакви скрупули за си купя и Шаума, ако ми е кеф.
Вчера например си взех Рене Forticea с голямо намаление, от който съм много доволна.
Току що си купих Липидния серум за запечатване на върхове на Лореал след хвалбите тук, както и няколко ампули Амнексил да ги слагам превантивно.
Исках да си взема и Кенди Ойл Алтерна сух спрей, но го няма наличен в магазина на Рибата на Витошка. Трябвало да се поръча от сайта или можело да ми го доставят при тях, но утре.
 Нямат никакви мостри, но казах на сестра ми, която ми пазаруваше да ми даде лично момичето от магазина и след като я разпънах на кръст за това да ми обясни какви точно мостри имат в момента си избрах доста. Маракеш разбира се няма. Peace

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 13:58 от densi

# 2
  • София
  • Мнения: 209
Както винаги темата е прекрасно оформена! Благодаря, Фрея! bouquet

# 3
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря за новата тема  bouquet
1. По какъв начин и от колко време се "запалихте" по професионалните продукти и грижа за коса? От форума преди 4 години  Hug
•  Какво си купихте и изпробвахте последно? Как се отразява на косата ви? Лореал Про Файбър червеният шампоан хидратира и подрежда косата. Взех го за хидратация, понеже шампоанът на Йожен перма за обем ми действа изсушаващо и не мисля, че трябва да прекалявам с него. Също така мия и с шампоанът на Кюн за чувствителен скалп . Тези три шампоана ще ги използвам за сега. Heart Eyes Косата ми е в отлично състояние не се омазнява, няма косопад и направо не мога да разбера как така толкова бързо си расте  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 670
Blagodarq i az за темата  bouquet

Последно си купих лилавите Про Файбър, довечера мисля да ги пробвам, утре най-късно.

Запалих се преди...15-тина години  Mr. Green с малки паузи, но по онова време беше малко по-труднодостъпна тази козметика.
Фриьорката ми ми продаде Алфапарф шампоан и маска с някакви кристали в тях  Rolling Eyes нямам идея какви бяха. После си купих литър от маска на Лонда  Joy и поставих началото.

# 5
  • Мнения: 3 248
FreakOnALeash, УАУ! Страхотна ти е косата. Разгледах и предишните ти снимки и направо ти е невероятно красива. Много ме впечатли!

На мен с първата поръчка от Арлен, доста мости ми бяха дали: сериите хайверена хидратираща и бабукова за блясък на Алтерна, vital nutrition на Кюн. Големи мостри на хидратиращия пюр шампоан на Кюн (50мл.), олиото на Мороканойл (10мл.) и две ампули против цъфтящи краища на Кюн. Беше голяма изненада, за нищо не съм молила.

Рибата ми пратиха подарък 20мл. балсам с поръчка на един малък шампоан 75мл. Това си беше още по-голяма изненада, защото те обикновено нищо не пращат. Единствено преди, когато за първи път пуснаха Макадамия, ми бяха пратили един доста щедът подаръчен комплект пълен с мостри на почти всичките им продукти. И това е. надявам се и те да станат по-щедри като цяло. В крайна сметка мострите са за това!



И да си прехвърля питането тук:

Цитат
Ох, сега и за ампулите на Напура се чудя... Те по-добре ли са от Initialiste? Аз не искам повече коса, а да расте по-здрава за по-дълго. Една ампула на Напура за колко нанасяния стига? Колко често се слага?



Запалих се по професионалната козметика за коса от тази тема преди точно 3 години и половина. Косата ми значително подобри състоянието си. Единственото, което така и не преборих е накъсването. Надявам се сега вече да успея.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 626
Привет, дами! Няколко теми изпуснах май!
Но пък това се отразява добре на запасите в банята, намаляват и не сте ми запалили главата с нови желания  Grinning

От миналата пролет ползвам професионални продукти и вече виждам резултатите. Определено си струва.

Последният нов продукт, който купих е ДПШ на Label M. Доволна съм, не ми пресушава като зеления Лакме. Друго интересно няма.

# 7
  • Мнения: 40
"Запалих" се преди...няма и месец. Embarassed В търсене на отзиви за ампулите на Kerastase Densifique попаднах на темата тук и вече не излизам от нея. Blush
Сърдечно благодаря на всички "ветерани", които така търпеливо и мило споделят опит и съвети! bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Толкова бързо изписахме предишната тема и ето ни сега в нова  Simple Smile

Аз се запалих по продуктите за коса преди около 4 години. Запалването ми започна от форума  Simple Smile
За около година пробвах почти всички серии на всички професионални марки, за да намеря най-подходящата за моята коса. Разбира се състоянието на косата значително се подобри, но и аз все още не мога да се справя с накъсването и честия цъфтеж. Онзи ден я подстригах драстично и се надявам това да помогне за по-дълъг период от време.

Последните продукти, които си купих, са ампулите Aminexil, лилавия шампоан на Sexy Hair и сега планирам да взема някоя маска за хидратация, но още не съм сигурна коя. Искам да пробвам серията Satin oil, както и хидратиращата маска на Moroccanoil.

# 9
  • Мнения: 3 698
Честита нова тема! Благодаря, Фрея!
За записа-от няколко години ползвам проф.продукти и съм залитнала много  Heart Eyes ...А последно си купих шампоана с цинк и градински чай на JMO.

# 10
  • Мнения: X
Фрей, благодаря ти, че се грижиш за нас, снимките са разкошни! Hug

1. Аз се запалих по проф.козметика точно преди година от форума, търсейки решения из нета за възстановяване на косата след родилния косопад. Важно е да уточня обаче, че имах един период цяло лято на натурални продукти и сега преоткрих силата и качеството на професионалните. Направих ново зареждане с козметика, като този път всичко беше премислено и проучено в темите и мрежата или изпитано и съм много доволна! Heart Eyes Нещата, които имам са на ФК, Марокан, Алтерна, Керастаз, Милкшейк и Маракеш (много ми допаднаха след едни мостри от Бубка Hug).

2. За някои вече съм дала отзиви, за други ще пиша във времето, но не мога да не споделя за снощното измиване - Милкшейк - шампоан за боядисана коса+млечната маска+мляко с 12 ефекта. Никога няма да се начудя на тези продукти, мисля си че са единствените с които мога да мия и 10 поредни пъти косата и пак ще е добре. Толкова уникално балансиран ефект получавам ВИНАГИ, че са ми любимците май. Косата е хем плътничка и тежка като след протеин, хем е мека и подредена като след хидратация, а пък за блясъка да не говоря, всеки косъм е като гланциран. Препоръчвам ги на всеки, който не е пробвал марката. Имам и Интегрити маската, тя е една идея повече хидратация.

Феерия тези ампулки се ползват преди измиване за максимум 10 минутки, средно 2 пъти седмично, ако е за поддържащ ефект може и един път. На мен ми придаваха допълнително плътност в корена като моментален ефект, иначе може би към втората половина на опаковката забелязах новите косички. Ефекта продължи и след като ми свърши кутията, това беше и една от главните причини да се подстрижа по-късо, защото имах нова коса на цели кичури, фризьорката ми издърпваше и показваше по цялата глава и естествено косата от корена до средата беше вече гъстичка, а надолу старата коса стоеше като оскубана. Затова отрязах, за да уеднаквя.  Peace

# 11
  • Мнения: 5 500
Фрея  bouquet
Последно си купих серията Арган на Кюн ш.и м.(изцяло хидр.,без грам протеин) от 1 ползване какво да кажа .... хидратира но е лека серия.
Проф.продукти непостоянно ползвам от 3-4 години,изцяло проф. от 2 години (с 1-2 изключения на Клоран)
Скрит текст:
сега ми трябват по един продукт от ЗР,един от Арлен и един от Енцо  Mr. Green нещо не мога да си наглася поръчките и се нервя

и аз да си пренеса питането за това http://www.zlatnaribka.com/lakme/grizha-za-suha-kosa-repair/kont … lakme-repair-8-ml

Линдеее веднага казвай как е Маракеша  Hug

# 12
  • Мнения: X
Линдеее веднага казвай как е Маракеша  Hug
Мишелче Hug при мен работата стана така - от мостри имах червените original Ш+Б и финиша от черната серия за приглаждане Kahm. Резултата беше обем, хидратирана, мека и подредена коса, а от кремчето предполагам, дори без четка, само със сешоара, резултата беше и гладка права коса (иначе съм с чупки, особено сега с пластовете). Обаче като правих поръчка ги нямаше original шампоана или балсама, пък аз искам да са ми серия (така започнах вече да ползвам всичко) и затова взех тази черната Kahm, заради крема, казаха че е една идейка по-хидратираща. Финиша, обаче не го взех, нещо скъп ми се видя Mr. Green ще ги съчетая с крем марокан примерно, пак с арган (Алексче Hug). Тях обаче още не съм ползвала, но ще е тези дни и ще ти кажа.  Peace
Само да добавя - като общо впечатление марката ми е нещо от типа на Наши, подобно действие, също така осезаем чувствен аромат, сходни са ми, сигурно затова ми харесаха, аз обичам Наши. Като ми свършат едните бих взела после другите за разнообразие и така. Flutter

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 15:27 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 5 500
Линде  Hug едвам ме нави,уишлистът ми е дъъъълъг 100 страници вече  Mr. Green а не е като да нямам с какво да се измия  Embarassed

Виви витамините ги има в Енцо и то по евтини  Hug Аз преди 2 месеца някъде взех олиото на марката и съм доволна.Ако пускам поръчка-ще взема още едно шише  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 562
Ехааа,бързи сте сладурки...Фрей,страхотна си и темата също   bouquet
Запалих се преди 4г попадайки в темата тук  Flutter Последно си взех Чи нуриш интенз и Алтерна мойстър.Много добри серии за косата ми  Peace

Общи условия

Активация на акаунт