Професионални серии за коса - тема 85

  • 56 304
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 85

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly


Вместо запис, моля споделете:

1. С Кои серии и стилизиращи продукти се справяте с влагата през есенния сезон и как успявате да поддържате  косата права/къдрава при наличието на влага във въздуха?
2. С кои продукти се справяте с наелектризирането на косата или как се справяте с този проблем?

Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
 Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други


Терапевтичната преса,която ползваме :
Как да се подстрижем сами


Предишни теми :
Скрит текст:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 , 58 , 59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84

# 1
  • USA
  • Мнения: 7 297
Пъъъърва,пъъърва.Много е удобно да живееш със 7 часа разлика,докато вече спите,всички ви ще изпреваря в темите.А,така. Laughing Laughing

Взех си анти фриз лак за коса на бранд,непознат за мен, Sexy hair,от серията Smooth Sexy Hair.Явно нови звезди на пазари,с цени като Редкен,Метрикс.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2015, 15:16 от Beautyholicа

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Хехе, втора!  Heart Eyes
Как ме разсмя,  Бюти  Laughing
Фрейчка, благодаря за темата  Hug
И по двата въпроса съм без отговор. Не ползвам нищо за предпазване от влага, защото не стилизирам косата. Напоследък се харесвам с естествено изсушена коса. Но ще ми е интересно да видя вашите предложения, да си знам  Heart Eyes
За наелектризирането - не ми се наелекризара.

# 3
  • Мнения: 3 023
Благодаря за темичката   bouquet
С наелектризирането и аз не съм имала проблем, но за влагата ще ви следя.
Винаги съм се чудила момичетата по морето как си правят косите. Веднъж като бяхме във Варна реших да ида на фризьор, понеже беше в кооперацията срещу нас. Изправи ме и докато пресека улицата да се прибера, нямаше прическа  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 576
Фрея благодаря за новата тема   bouquet. Прекрасна както винаги  Heart Eyes

Аз също нямам отговор по въпросите. Косата ми не се наелектризира. А относно влажността, живея на място което влага си имаме в изобилие целогодишно и въпреки това не използвам нищо против влага.

Ето снимка на моята права коса, която от известно време се начупва сама особено в краищата. Измих я и я оставих сама да изсъхне .

Последна редакция: ср, 30 сеп 2015, 22:07 от alex.viki

# 5
  • Мнения: X
Фрейче, благодаря за темата и старанието Hug Heart Eyes
С наелектризирането проблем нямам.
Относно влагата не съм ползвала специално такъв продукт, но миналата зима тази работа открих, че ми върши Л2то, първият ми тогава и много любим финиш. Слагах и на влажна и на суха коса.

Алексче, втрещи ме. Помня ти косата от други снимки гладка като тепсия. Обаче така е много сладко, небрежно и естествено...и май доста е пораснала. Heart Eyes

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Добро утро и благодаря за темата!

Аз се радвам на влагата - косата ми се накъдря много добре  Mr. Green Наелектризира се само на едно място, където работя, но там ходя рядко за няколко дни и не успявам да се справя с проблема  Rolling Eyes

Миналата седмица пробвах от приятелка 2 продукта на O'right:
Балансиращ шампоан с екстракт от камелия - по принцип не е за моят тип коса, аз страдам по-скоро от сухи корени, но пък приятелката ми е с мазни корени и сухи краища и не го хареса. На мен ми се стори доста нежен при измиване - не заплита, не втвърдява косата.
След него сложих маска за коса с йогурт. На шишенцето пише без измиване, но аз я изплакнах - не е лигава като силиконовите маски, много лесно се изми. Стилизирах с изпробвани продукти, за да няма много нови неща по косата ми. Като цяло в следващите дни косата ми беше малко по-суха от обикновено, предполагам от шампоана, чувствителният ми скалп беше добре и може би по-нататък ще купя шампоан от марката, но по-подходящ за моят тип коса.
Засега ще се въздържа от кремчето за къдрици, че Кинки Кърли много ми харесва и го чакам (самостоятелно в поръчка  Praynig Praynig Praynig, че знам процедурата на митница).

BTW имам половин Sebastian Potion за къдрици и почти пълен кремът за къдрици на Keune So Pure. Ако някой има желание да ги разменим за нещо, склонна съм  Peace

alex.viki, аз не съм виждала косата ти права, но сега определено не е от правите и като привърженик на естествената визия, аз спокойно бих си я носила така - харесва ми  Peace

# 7
  • Мнения: X
1 . Не съм използвала до сега  продукти които предпазват от влагата.Харесала съм си обаче на макадемия влагоустойчивия спрей и чакам да взема парите и ще го поръчам.Ще мога да дам отзиви чак след като го използвам.
 2. За наелектризирането не ми се е налагало да използвам каквото и да е.Косата ми не се наелектризира от както използвам хубави продукти за коса а това е от около година .Преди това нищо не правех .

melina565 ампулите на Алфапарф за косопад са много добри.Поне при мен имаше ефект . И то страхотен .Съчетах ги със антикосопадния им но пък от него ми излезе пърхот .

За косопад наскоро използвах серума за косопад на наши и определено има ефект, но аз и нямах толкова голям косопад.Сега пак пада но още в по малки количества .Почти не засичам коса в нас .
Серума го съчетах с шампоана им за косопад .И съм много доволна.Косата ми много бързо расте .Използвам и реконструиращата маска на Наши.Аромата ми не е от най любимите ми , но косата ми става толкова мека в краищата .Толкова бляскава не мога да и се нарадвам .За сега определено мисля ,че намерих любимите си продукти това обаче няма да ме спре да пробвам  нови и нови .Мисля да дам шанс на макадемия за тънка коса.Доста положителни коментари намерих в блоговете за тази серия .

# 8
  • Мнения: 1 670
Благодаря и аз за прекрасната тема!

Нямам отговор на въпросите, нямам проблеми с наелектризиране за сега, появява се зимата от плетивата и нямам решение.

Влагата не я боря, косата ми става чуплива през влажните сезони, което ми е ок.

Имам въпрос за боята Selective Professional COLOREVO, гледам я в Арлен от вчера. Имате ли впечатления?

# 9
  • София
  • Мнения: 160
Благодаря за новата тема   bouquet

1. С Кои серии и стилизиращи продукти се справяте с влагата през есенния сезон и как успявате да поддържате  косата права/къдрава при наличието на влага във въздуха?

До сега не съм ползвала продукти с такава целенасоченост.

2. С кои продукти се справяте с наелектризирането на косата или как се справяте с този проблем?

Слагам Л2 на Лакме, също съм доволна от Олео релакс серум на Керастаз.

Скрит текст:
Момичета, ако някоя от Вас има ултразвукова преса, която не използва и иска да се отърве от нея нека ми пише  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 576
Алексче, втрещи ме. Помня ти косата от други снимки гладка като тепсия. Обаче така е много сладко, небрежно и естествено...и май доста е пораснала. Heart Eyes

Линди Hug.
И аз не мога да си позная косата  Joy
Определено доста е пораснала. Тези дни трябва да ходя да обновявам кичурите и да ми подстригат връхчетата. Да видиме време само кога ще намеря...

alex.viki, аз не съм виждала косата ти права, но сега определено не е от правите и като привърженик на естествената визия, аз спокойно бих си я носила така - харесва ми  Peace

aniK  Hug
Това лято все вързана я носих, но от както открих, че се е начупила си ходя така. И на мен ми харесва  Simple Smile.

# 11
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Много ми е приятно да се запиша в новата тема и ще я следя с голям интерес. Живея в морски град и тук влагата е в изобилие, но с моята права коса досега не съм имала проблеми. Не мога да отговоря на въпросите, защото досега нищо не съм ползвала  Blush

Може ли да ми препоръчате ШДП и през колко време е добре да се ползва.

# 12
  • Мнения: 25
1. До този момент използвах http://beautyshop.bg/product/9660/landoll-jaquard-ultra-goresht- … rey-za-presa.html - води се термозащита и защита против влага. Хубав продукт - задържа прическата, добавя блясък, но когато съм навън в мъгливо време с изправена коса, при условие, че моята е къдрава -няма как да остане права Simple Smile сага смятам да експериментирам и да пробвам това http://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/stilizirane-i-zashtit … -hairspray-125-ml
2. не съм използвала такива продукти. Може би съм забелязала, че когато термозащитата ми е под формата на крем/а не на спрей/, косата не се наелектризира толкова... дали защото утежнява поне малко.. не знам  Rolling Eyes може и просто да си въобразявам  Laughing Grinning Embarassed

# 13
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря за новата тема, прекрасна както винаги   bouquet
1. С Кои серии и стилизиращи продукти се справяте с влагата през есенния сезон и как успявате да поддържате  косата права/къдрава при наличието на влага във въздуха? За къдрава коса използвам пяната на Мароканойл, ама напоследък себореята ми се появи пак и избягвам стилизиращи продукти.
2. За наелектризирване използвам някакво масло, но много рядко ми се случва това.

Пак ми се появи себореята напоследък, бях с шампоанът на ДМО, но беше травъл размер и свърши, после смених с Мароканойл за обем, цяло лято него използвах и нямах никакви проблеми, а сега коренна разлика. Използвах почти всичко налично вкъщи, даже си взех шампоанът на Джон Фрида плажният, който не е никак лош и оправи проблема до някъде, но пак същата работа. Днеска си измих косата с шампоанът на Кюн с лавандула за скалп и за сега съм доста доволна себореята я няма косата е подредена и много обемна, а ми е травъл размер. Много се радвам, че шампоанът на ДМО свърши и последният ми опит с него беше пак себорея, не знам дали е от него или от този на Мароканойл, понеже си бях оставила малко от ДМО и след като смених шампоанът пак умишлено се върнах на него.

# 14
  • Мнения: 1 378
Хайде да се запиша и аз  Crazy
Фрея, мерси за темата   bouquet

По въпросите:
1. С наелектризирането като цяло нямам проблем, ако се появи с някое олио успявам да се справя.
2. Влагата обаче в това дъждовно време се оказва проблем  Mr. Green Честно казано не съм ползвала конкретни продукти, някак си си мисля, че много трудно при тези дъждове да я опазя, но все пак ще следя с интерес. Последните дни бухвам ужасно и не остава никаква форма, каквото ида съм я правила  ooooh!

И мен ме налегна косопада. За първи път от няколко години съм спряла да ползвам разни антикосопадни или продукти за скалп (т.е. някакв ампулки и подобни) и с влизането в септември се започна с някакво адско капане и сега малко след дъжд качулка. Време е да вземам нещо, ама нещо не мога да реша какво да е. Имам противокосопадния на Кюн, ама само с шампоан не става.  Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт