Професионални серии за коса - тема 81

  • 74 323
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 81

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly


Вместо запис, моля споделете:
1.Каква по-специална грижа прилагате преди и след боядисване на косата?
2.Какъв е цветът ви и как го поддържате?


Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
 Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата

Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други


Терапевтичната преса,която ползваме :
Как да се подстрижем сами


Предишни теми :
Скрит текст:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 , 58 , 59, 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80

Последна редакция: вт, 09 юни 2015, 22:40 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 259
Благодаря за новата тема   bouquet
За съжаление не мога да отговоря по въпросите-не се боядисвам .

# 2
  • Мнения: 6 214
И аз не се боядисвам. За сега.

# 3
  • Смолян
  • Мнения: 164
Страхотно оформена тема както винаги!   bouquet
И аз не мога да отговоря на въпросите, защото не се боядисвам, но ще ви чета с интерес, ако реша да започна да се боядисвам.

# 4
  • Мнения: 6 214
Аз като чета, чак ме хваща мерака да се боядисвам, но ще стискам, колкото мога, че знам какъв ангажимент е и как косата ми ще стане на нищо.

# 5
  • Мнения: 271
И аз все още не се боядисвам, но имам тук там бели косъмчета, които "блестят" на фона на тъмната коса. Ще следя и тази тема с интерес, за да науча нещо полезно и за боядисването  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 160
Запис   bouquet
Пускам естествения си цвят. Половината от косата е боядисвана. Поддържам приблизително равномерен цвят като матирам с боя  Peace

# 7
  • Мнения: X
Пуу, първата в темата прецакала, да се боядиса Crazy Mr. Green

Аз съм ползвала боя 1-2 пъти и 2 пъти руси кичури, едните преди месец, по принуда да ми оправят цвета след един не дотам удачен опит да прикрия старите израснали кичури..... Та от тази тема от Вас, момичета, научих да протеинча яко косата преди боя и го направих. След това и да не го знаех от темите косата сама си показва, че иска много, много хидратация.
Цвета ми е нещо подобно на мацето от аватара, само дето аз съм с повечко тен и мязам на някое бразилче. Mr. Green

Аз вече ползвах един път продуктите си на John Masters. Меко казано съм очарована, но имам да опитам още неща и комбинации и тогава ще пиша. Засега тайничко шушна само на ушенце, на Бели Hug

Freya, мила  Hug благодарности за поредната ни прекрасна тема. (Да не ми се обидиш, ама да подсетя докато може да се поправя, че си пропуснала да добавиш на стр.1 ревютата на Белисима за JMO.)

# 8
  • Мнения: 807
С естествения си цвят съм  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 785
Фрейче, пак си оформила страхотно темата  bouquetС голям интерес всеки път отварям новата тема да видя в какви цветове е и какви страхотни снимки си подбрала, за да ни мотивираш Flutter Hug Благодарности за труда! Hug

По въпросите не мога да се включа, тъй като и аз не се боядисвам. Все още не ми се налага. Но ще чета с интерес Peace Все някога и на мен ще ми дойде до главата.

Линде Hug Чакам да натрупаш впечатления и да споделиш и тук, не само на мен на ушенце Mr. Green Hug

# 10
  • Мнения: X
Линде, благодаря че ми напомни  Hug знаеш ли колко стоях и се чудех какво пропускам. Ще добавя информацията довечера и тогава ще се обяснявам, че сега съм през телефона.

# 11
  • Мнения: 1 314
  bouquet здравейте
Преглеждам темата от известно време и сега мисля е момента да се допитам за съвет
Преди седмица след точно 3 часа висене в салон станах от гарваново черна тъмно руса. Пораженията са мимимални, бях наясно с това - черната боя е наслагвана с години. сега е нещо такова http://prikachi.com/images/311/8162311G.jpg. Получи се страхотно
От година и половина някъде ползвам само милк шейк продукти, пробвала  съм всичко на марката и в момента имам приличен запас. Боята с която ме правиха също беше на milk shake
Конкретното ми питане е: Тъй като косата ми е доста дълга и не искам да я режа, а и съсипването го локализирам като най- екстремно само в краищата, бих искала да опитам друга марка /серия
По вашите мнения се ориентирах към Керастас зелен /цимент, Джойко К PAk, Дензифик? Или за боядисана коса?  Новия терапист на Керастаз ? Трябва ми нещо наистина силно, милк шейка ми е помогнал да не я съсипя, но сега ми идва слаб /вкл за боядисана коса, интегрити и т.н. Искам нещо протеиново, ще си го комбинирам с 12 те ефекта и leave in кондиционера . много любими
Благодаря ви предварително за съветите

# 12
  • Мнения: 247
Freya,   bouquet
1.Каква по-специална грижа прилагате преди и след боядисване на косата?
2.Какъв е цветът ви и как го поддържате?

Ще отговоря на въпросите заедно, т.к съм с предистория  Mr. Green Боядисвам се вече близо 17 години  ooooh! Не защото съм имала нужда, а защото искам цвят  Flutter В началото експериментирах с цветове, после изтощих напълно косата и близо 13 години се боядисвах черна. Никакви специални грижи тогава-нито преди, нито след боя  ooooh! Отчитам го като голям минус, защото съм можела да постигна много по-добри резултати с правилна поддръжка. Февруари тази година, реших драстично да премина от синьо-черно към ярко червено  Twisted Evil След обезцветяване, "пранета" и многократно боядисване със силно амонячни ярко червени бои, предназначени за кичури, вече постигнах мечтания цвят, но с цената на силното изтощаване  Tired От този месец започвам да боядисвам само корените със силната амонячна боя, а дължините ще поддържам със семи-перманентни, като на всяко измиване на косата, смесвам от семи-перманентната боя с всеки продукт, който използвам (ш-м) След изчитане на предишни теми и опита на момичетата, започнах да ползвам продукти, с които се надявам поне малко да я укрепна. Преди боя използвам 2-стъпковия протеин на Афоджи, а непосредствено преди да нанеса боята, пръскам с Color Pre на Napura. След измиване до сега не съм ползвала ампули, (тепърва ще започвам с тях и ще следя с интерес темата), а само дийп рипеър маска Макадамия. Т.к червеният цвят е много капризен, съм се презапасила със семи-перманентните бои и така поддържам цвета до следващото му нанасяне.

Имам въпрос, моля за отговор, т.к не успях да намеря инфо  Praynig Както вече написах, на следващото ми боядисване (в четвъртък) ще слагам амонячната боя само в корена. Проблемът ми е, че семи-перманентната се слага само на измита и подсушена коса, а амонячната нали трябва да е на неизмита. Въпросът ми е- мога ли да сложа протеина в 2 стъпки, да си измия косата, да намажа дължините със семи перманента и поседя около час примерно, след него амонячната в корените и тогава да измия...Много объркано го написах, но мисълта ми е- на чиста коса и прясно измит скалп мога ли да нанеса боята, без да го съсипя много, мога ли примерно да намажа скалпа и корените с кокосово масло и отгоре без да измивам боята....Моля за отговор  Praynig

# 13
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Аз не се боядисвам, но ще следя отговорите. Искам да взема нещо на свекърва ми, тя се боядисва. Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 431
Здравейте, момичета  Hug

Благодаря и от мое име на Фрея за новата тема   bouquet

На въпросите - боядисвам се русо, 8-ца, като това е един тон по-светло от естествения ми цвят. По дължините съм с по-светли кичури, които са правени през март и оттогава не съм ги подновявала. Понеже настоящият ми цвят е близък до моя собствен, нямам проблеми с измиването на цвета, който се запазва сравнително интензивен от боя до боя, което значи за месец-месец и половина. От време на време между боядисванията използвам матиращ шампоан, защото сега от слънцето изсветлява още повече и се стремя да неутрализирам жълтите отенъци, ако такива решат да изпъкнат  Twisted Evil

Не правя нищо друго по-специално, но наскоро научих, че е добре преди боядисване да се наблегне по-съществено на протеиновите продукти, на няколко поредни измивания, а пък след това няколко поредни да бъдат хидратация, за да се балансират продуктите в косъма. И затова занапред мисля да процедирам по този начин.

Фрея, благодаря ти, че ми обърна внимание за маската на Moroccanoil и по-точно относно честотата на използването. Не го бях забелязала, но така или иначе считам, че именно липсата на протеин в моя косъм засилва още повече ефектът на хидратиращата маска и използвайки я толкова често, на всяко миене, което при мен е през ден, явно се проявява негативния ефект на утежняването. Ще я редуцирам до един път седмично на този етап, като през останалото време ще наблягам на протеина  Simple Smile

Да ви питам нещо - понеже ми липсва обем, вие как го постигате? С техниката на изсушаване само или използвате и някакви по-специални продукти?

Общи условия

Активация на акаунт