Професионални серии за коса - тема 80

  • 65 272
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 247
Благодаря за бързите отговори   bouquet
Значи днес ще си нанеса любимият Абсолют Липидиум и ще изсуша със сешоара, а утре преди машата ще сложа термо-крема Митик Ойл  Grinning

Последна редакция: чт, 28 май 2015, 16:06 от Inked Mom

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Ехее какъв ентусиазъм кипи в групата Heart Eyes Пишете ме и мен за София. Стига да мога, ще дойда с най-голямо удоволствие Hug

jb66, абе мечта, мечта...колко да е мечта Laughing Всяка сутрин като се събудя, се чудя днес на кеф ли ще е да застане в прилична форма или всеки кичур ще е със собствено мнение по въпроса Crossing Arms Ама ти благодаря иначе Hug


Офффф, нали знаеш ,кой каквото няма ,това харесва .
Аз обожавам косата ми къдрава !!!

# 362
  • Мнения: 785
От много време обещавам и все не намирам време да седна и да направя ревю на всички продукти на John Masters Organics, които съм ползвала.
В този пост ще пиша само за продуктите на тази марка, така че който не се интересува, да подминава.
Това е официалният сайт - http://johnmasters.com/products/hair-care/.
Преди няколко години попаднах на тази марка от положителни отзиви в чуждестранни форуми и блогове и останах очарована! Бих казала, че това са продуктите, които най-добре ми се отразяват на този етап.
Марката е професионална, разпространена най-вече в Америка по фризьорските салони. Като цяло не е масова. Формулите на продуктите са изключително изчистени, без вредни съставки. В съставите присъстват основно органик съставки - алое, масла, растителни екстракти, протеини и т.н.
Сега малко информация за всеки продукт поотделно:

Започвам от шампоаните. При всички тях липсва SLS/SLES. Пенителите са натурални, съдържат много масла и екстракти. Не се образува гъста и обилна пяна, както със шампоаните с изкуствени пенители, но пак си става хубава и нежна пяна, абсолютно достатъчна, за да се разнесе шампоана навсякъде. И все пак някои тънкости, за да се образува добре пяната - косата трябва да е много добре напоена с вода и да е разресана предварително. Освен това слагам по-голямо количество шампоан наведнъж, а не както правя с други шампоани - да слагам мъничко, после пак мъничко и така. Това прави шампоаните донякъде неикономични, но веднъж като се свикне с начина на ползване, се регулира използваното количество и нещата си идват на място.
Съвсем наскоро успях да изпробвам всички шампоани (с изключение на Bare - без мирис, явно за хората, чувствителни към аромати) като ги тествах при еднакви условия, т.е. след шампоана нанасях винаги детанглъра с цитрус и нероли и за оформяне - гела за къдрици на Lakme Curl Action. Целта ми беше да почувствам по-добре разликите между различните шампоани и да си направя по-обективна преценка.
Важно уточнение - всички шампоани са подходящи за боядисани коси (може би само без този за скалп с мента, тъй като той си е ДПШ).


Регенериращ шампоан с мед и хибискус:
http://johnmasters.com/products/hair-care/honey-hibiscus-reconst … ting-shampoo.html
Това е най-луксозният шампоан на марката. Той е и най-скъпият. Нежен шампоан е, който в същото време заздравява косата. Подходящ е за всички видове коси, като се препоръчва най-вече за суха, изтощена и третирана коса. Подходящ е и за ежедневна употреба, а може да се използва и веднъж седмично вместо ежедневния шампоан за разнообразяване на грижата. Любимец ми е и два пъти съм го купувала. В момента ми идва малко скъпичък, но с удоволствие бих си го купила пак, ако попадна на добра оферта.
Съдържа алое, няколко вида протеин, много масла, хиалуронова и линолова киселина и др.
Състав:
Скрит текст:
Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice*, aqua (water), babassuamidopropyl betaine, decyl glucoside, sodium cocoamphodiacetate, panthenol (vitamin B5), avena sativa kernel protein, hydrolyzed rice protein, sorbitol, hydrolyzed rodophicea extract, carageenan, citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil*, chondrus crispus (irish moss) extract, hydrolyzed soy protein, borago officinalis (borage) seed oil*, helianthus annuus (sunflower) seed oil*, soy lecithin, linum usitatissimum (flax) seed oil*, mel (honey)*, potassium sorbate, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil*, sodium benzoate, sodium chloride, soy tocopherols, triticum vulgare (wheat) germ oil*, guar hydroxypropyltrimonium chloride, sodium hyaluronate, citrus grandis (grapefruit) peel oil*, hibiscus rosa sinensis (hibiscus) flower extract*, copernicia cerifera cera, sulfur, limonene†, linalool†
Измиването с този шампоан е наистина едно малко удоволствие. Ухае приятно и ненатрапчиво на билки и етерични масла. Разплита косата, като в същото време усещам протеинчето в корените - стоят повдигнати. Надолу косата я усещам обгрижена, подхранена. Определям го като балансиран.
Като усещане при измиване бих го сравнила с Алтерна Тен, само че Тен ми се стори по-протеинов и сякаш леко ми преми косата (хиляди благодарности на Магнолия за пробичката на Тен   bouquet)

Шампоан и балсам 2 в 1 с цинк и градински чай:
http://johnmasters.com/products/hair-care/zinc-sage-shampoo.html
Това ми е другия голям любимец! Поначало съм скептична към продукти тип 10 в 1, а за шампоан и балсам в 1 да не говорим. Тук обаче не мога да не споделя, че съм очарована. Очарователен е и ароматът - на карамелена поничка Mr. Green
Шампоанът е за всички видове коса, като се препоръчва за успокояване на сърбеж и лющене на скалпа, провокирани от изсушаващи продукти или студеното време. По описание спомага и за облекчаване на симптомите на псориазис и екзема.
Състав:
Скрит текст:
Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice*, aqua (water), babassuamidopropyl betaine, decyl glucoside, disodium cocoamphodiacetate, glycerin, zinc gluconate, zinc pyrithione, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract*, urtica dioica (nettle) root extract*, chamomilla recutita (chamomile) flower extract*, salvia officinalis (sage) leaf extract*, equisetum hyemale (horsetail) extract*, lavandula angustifolia (lavender) extract*, salix alba (willow) bark extract*, carica papaya (papaya) fruit extract, yucca schidigera (yucca) leaf/root/stem extract*, panthenol (vitamin B5), allantoin, wheat amino acids, chlorophyll, riboflavin, sodium benzoate, potassium sorbate, vanilla planifolia (bourbon vanilla) fruit oil*, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil,* salvia officinalis (sage) oil*, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil
Независимо, че се води шампоан + балсам, не утежнява изобщо косата, даже напротив - това е шампоанът, с който усещам косата си най-обемна и плътна. Даже след изсушаване като прокарам пръсти по скалпа, направо я чувствам по-гъста. Усещам го като изцяло протеинов, но без да заплита косата. Корените се повдигат, по дължините косата е малко по-твърдичка (става въпрос като усещане в банята). След като нанеса детанглъра, по дължина косата се усеща значително по-мека, а след изсушаване е плътна и лесна за оформяне (не се разхвърчава).
Та явно балсамът, който се съдържа в шампоана е протеинов и затова не утежнява косата, а точно обратното. Според мен този шампоан ще се хареса много на момичета, които имат нужда от протеин, както и такива с тънки коси. Даже ако косата е много тънка, може да няма нужда от допълнителен балсам отгоре - протеиновият в шампоана би бил достатъчен, така си мисля. Аз в момента не харесвам протеинови продукти (напр. Алтерна Рипеър хич не ми се отразява добре, разхвърчава ми яко), но този шампоан определено го харесвам страшно много. И все пак, не мисля, че е подходящ за ежедневна употреба, точно защото е протеинов - веднъж-два пъти в седмицата може.


Шампоан с лавандула и розмарин:
http://johnmasters.com/products/hair-care/lavender-rosemary-shampoo.html
Това е много нежен шампоан, с балансирано pH, подходящ за ежедневна употреба. Води се за нормална коса. Според мен е много подходящ и за суха коса. Измива нежно и хидратира косата. В състава си има съвсем малко протеинче и то е накрая. За мен това си е хидратиращ шампоан. Ухае изключително приятно на лавандула. Поначало не съм фен на лавандулата, но тук уханието ми доставя истинско спа-изживяване в банята. Като резултат - косата е хидратирана, приятна на допир. Е, не е толкова обемна, както след цинковия ш-н примерно, но при всички случаи не е сплескана. Може би на втория ден след измиване има известен спад в обема откъм корените, но пак не е залепена за скалпа в никакъв случай.
Състав:
Скрит текст:
Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice*, aqua (water), babassuamidopropyl betaine, decyl glucoside, sodium cocoamphodiacetate, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil*, lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract, urtica dioica (nettle) root extract*, panthenol (vitamin B5), glycerin, lavandula angustifolia (lavender) oil*, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil*, achillea millefolium (yarrow) extract*, camellia sinensis (white tea) extract*, equisetum hyemale (horsetail) extract*, salix alba (willow) bark extract*, chamomilla recutita (chamomile) flower extract*, lavandula angustifolia (lavender) extract*, symphytum officinale (comfrey) leaf extract*, borago officinalis (borage) seed oil*, helianthus annuus (sunflower) seed oil*, linum usitatissimum (flax) seed oil*, sodium chloride, potassium sorbate, sodium benzoate, sorbitol, guar hydroxypropyltrimonium chloride, hydrolyzed soy protein, sulfur, soy tocopherol, linalool†, limonene†


Шампоан за скалп с мента:
http://johnmasters.com/products/hair-care/spearmint-meadowsweet- … calp-shampoo.html
Може да се причисли към групата на ДПШ - нормализира функцията на скалпа, намалява производството на излишния себум, действа детоксикиращо, подобрява циркулацията, почиства от всякакви натрупвания. Усеща се освежаващото действие на ментата, косата е доста добре почистена. Аз лично бих му капнала още малко мента, за да се подсили това освежаващо усещане на скалпа.
Да се има предвид обаче, че измиващите съставки са натурални и не вярвам да успеят да се справят с натрупванията от силикони по косъма.
Като резултат, косата е точно като след ДПШ - обемна, с блясък. Не мисля, че е подходящ за ежедневна употреба, точно защото е силно почистващ.
Състав:
Скрит текст:
Aqua (water), aloe barbadensis leaf juice*, sodium cocoamphodiacetate, decyl glucoside, babassuamidopropyl betaine, panthenol, hydrolyzed soy protein, sorbitol, peppermint oil, mentha viridis (spearmint) leaf oil, guar hydroxpropyl trimonium chloride, spiraea ulmaria extract, sodium pca, sodium benzoate, potassium sorbate, eucalyptus globulus leaf oil, smithsonite extract, hyaluronic acid, linum usitatissimum (linseed) seed oil*, borago officinalis seed oil*, helianthus anuus (sunflower) seed oil*, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil*, oenothera biennis (evening primrose) oil*, tocopherols


Шампоан с вечерна иглика:
http://johnmasters.com/products/hair-care/evening-primrose-shampoo.html
Това е може би единственият шампоан, който не ми хареса. По описание е за суха коса, а от моя опит си правя извод, че на суха коса ще е една малка катастрофа. За мен си е протеинов, а и не само за мен - в състава си има 7 вида протеини и аминокиселини. Плюсът му е, че е с балансирано pH и изрично е посочено, че е подходящ за ежедневна употреба. За разлика от цинковия шампоан, който също е протеинов, тук я няма тази плътност на косата. Все пак, може да мине за ежедневен протеинов шампоан. На мен обаче не ми понася миризмата - много остра, чак задушлива. Предполагам, че е от етеричното масло от иланг-иланг. По същия начин почти ми мирише и шампоана с амла на Khadi (Линде, Hug), поради което тотално се бях отказала от него.
Съставът му, както и на останалите шампоани е безупречен:
Скрит текст:
Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice*, aqua (water), babassuamidopropyl betaine, decyl glucoside, sodium cocoamphodiacetate, panthenol (vitamin B5), simmondsia chinensis (jojoba) seed oil*, urtica dioica (nettle) root extract*, sorbitol, lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract, citrus limon (lemon) peel oil*, glycerin, guar hydroxypropyltrimonium chloride, hydrolyzed soy protein, chamomilla recutita (chamomile) flower extract*, equisetum hyemale (horsetail) extract*, lavandula angustifolia (lavender) extract*, symphytum officinale (comfrey) leaf extract*, achillea millefolium (yarrow) extract*, camellia sinensis (white tea) extract*, potassium sorbate, salix alba (willow) bark extract*, arginine, serine & threonine (amino acids), sodium chloride, sodium benzoate, sodium hyaluronate (hyaluronic acid), sodium pca, borago officinalis (borage) seed oil*, helianthus annuus (sunflower) seed oil*, linum usitatissimum (flax) seed oil*, oenothera biennis (evening primrose) oil*, sulfur, soy tocopherol, cananga odorata (ylang ylang) flower oil*, citrus grandis (grapefruit) peel oil*, juniperus mexicana (cedarwood) oil*, pelargonium pelatum graveolens (geranium) flower oil*, pogostemon cablin (patchouli) oil*, santalum album (sandalwood) oil*, linalool†, citronellol†


Признавам си, тоя път надминах себе си Embarassed Joy Засега ще спра дотук, преди да съм направила този пост тотално тегав и нечитаем Mr. Green
За останалите продукти ще пиша пак. Това бяха само шампоаните ooooh!

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 13:26 от bellisssima

# 363
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Да напомня за себе си  Mr. Green
     Момичета, чудесна темичка имате. Все я отбягвах, но косата ми е в лошо състояние и ще се нуждая от помощ.
    Косата ми е тънка, без обем. Бързо ми се омазняват корените, а надолу е суха и често цъфти. От години я правя на кичури и може би затова е в това състояние. Много се къса като я сресвам и все е оплетена.  На всяко миене използвам сешоар, защото не мога да стоя с мокра коса. Фризьорката ми казва, че косата има нужда от хидратация.

Не срещнах в темата коментари за продуктите на Roland. Една приятелка стана представител на Зелен салон и ми ги хвали.

Ще сложа малко снимки, но не са с много добро качество.
Скрит текст:

# 364
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Браво Бели за подробното описание.Трябва да се сложи на първа страница в следващата тема.Много зарибявате с тази марка Джон Масърс и Кюн.Обаче съм "желязна" и се надявам да устискам докато не поизхабя нещата ми поне на половина  Embarassed

# 365
  • Мнения: 318
Bellissima   bouquet  Hug Благодаря ти за положения труд   bouquet
Съгласна съм с Maksimka  да се сложи в началото  Peace и ще очакваме продължението с интерес за останалите продукти с които си запозната  Hug

# 366
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Много благодаря на bellisssima за този синтезиран пост!!! Аз временно ще оставя Алтерна Caviar настрани и ще редувам John Masters с Keune So Pure. Понеже косата ми няма осезаема нужда от нещо в повече, установих, че силна хидратация в момента не и понася добре - увисва, изправя се, става много мека. Така я почувствах и тази сутрин, след като вчера се измих с ексфолиращия Keune So Pure и сложих детанглър след него (не взех балсамите на Кюн, че много балсами ще ми се натрупат). Ще редувам протеин-хидратация.

За ексфолиращия Кюн Со Пюр (няма никакви ексфолиращи частички в него) - вчера бях във възторг от мекотата на косата си и супер свежия и спокоен скалп. Тази сутрин малко се разочаровах, като се видях в огледалото с изправени и виснали чупки, но разбухнах с ръце, леко навлажних и стана лъскава, мека, подредена, със супер здрав вид и се оформиха масури даже. Самият шампоан на мен ми се видя доста неикономичен - необходимо е по-голямо количество и хубаво разтриване в длани, за да се разпени, както всички безсулфатни (освен Алтерна може би Wink ) Магнолия сравни резултата от успокояващия Кюн с хидратиращия Шу (ако не бъркам) - аз също виждам сходен резултат - отнема леко от обема в корените, но дава здрав вид на косата. Предполагам, че няма да има голяма разлика между различните Кюн Со Пюр, ще действат по сходен начин.

# 367
  • Мнения: X
Белисима, чудесно подробно и синтезирано ревю   Crazy   Hug Директно отива на първа страница от следващата тема. Като напишеш останалото и него ще сложа.

spinki, косата ти изглежда доста суха, но и изтощена. А щом казваш, че се къса, значи имаш нужда от силна грижа за да овладееш положението. Със сигурност обаче щес е наложи подрязване на краищата.
Можешд а започнеш с нещо силно хидратиращо и омекотяващо, след което ударна доза протеин. В последствие редуване с други по-балансирани, но също толкова силни продукти. Какъв ти е косъма, фин, плътен?

# 368
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
______Freya_______ Hug Косата ми е подстригвана преди 20 дена и то доста, така че следващо ще планирам след месец. Косъмът определено е по-фин. Не искам да ползвам 100 неща. По-скоро някаква ампула или маска, с която да постоя преди миене, после шампоан и накрая нещо за крайчетата. Като сложа балсам и косата толкова омеква, че съвсем губи ефект и по поводи я правя къдрава с дифузера.

# 369
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Белисима, изключително полезен и интересен пост  bouquet Моля те, продължавай с описанието на останалите продукти на ДЖ.Мастърс Hug Заинтригувана съм...

Момичета, аз имам голям проблем с налегналия ме косопад Confused , и защо стана така, не зная - ползвам постоянно ампули Денсифик, от няколко месеца Аминексил на Лореал - това, на всяко миене. Сега си поръчах ето този ш-н на Медисютикълс - http://www.zlatnaribka.com/mediceuticals/advanced-hair-restorati … s-bioclenz-180-ml, с този балсам - http://www.zlatnaribka.com/mediceuticals/healthy-hair-solutions- … nal-finish-180-ml, както и тези ампули на Алфапарф - http://www.zlatnaribka.com/alfaparf/serum-energizing-lotion-for-hair-loss-10-ml. Освен непрестанното падане на коса/повече от месец/, тя изглежда тънка, безжизнена, суха в краищата/а не е като да не ползвам финиши Tired/
Моля ви, препоръчайте ми какво да си взема - за косопада/ако е нужно още нещо/, и за витализирането на косата Praynig
Ето и снимки :
- в горната част е сравнително добре, по-плътна е, не е разхвърчана; подстригвам се на 2 месеца.

- ето тук се вижда лошото състояние в дължините и краищата Confused

П.П. Съжалявам за обърнатите снимки, в компа ми излизат прави Thinking

Последна редакция: чт, 28 май 2015, 17:08 от *Biskvitka*

# 370
  • Добрич
  • Мнения: 219

Белисима, огромно благодаря за ревюто   bouquet Наистина е за първа страница!


Шампоан с вечерна иглика:
http://johnmasters.com/products/hair-care/evening-primrose-shampoo.html
Това е може би единственият шампоан, който не ми хареса. По описание е за суха коса, а от моя опит си правя извод, че на суха коса ще е една малка катастрофа. За мен си е протеинов, а и не само за мен - в състава си има 7 вида протеина и аминокиселини. Плюсът му е, че е с балансирано pH и изрично е посочено, че е подходящ за ежедневна употреба. За разлика от цинковия шампоан, който също е протеинов, тук я няма тази плътност на косата. Все пак, може да мине за ежедневен протеинов шампоан. На мен обаче не ми понася миризмата - много остра, чак задушлива. Предполагам, че е от етеричното масло от иланг-иланг.

 Аз пък съм възхитена от шампоана. С много суха коса съм и не я усещам пресушена. Не го усещам като силно протеинов. Миризмата наистина е остра, но моя алергичен ринит явно я пречупва Laughing Може и детанглъра с цитрус и нероли, който ползвам след шампоана да ми действа добре, но толкова плътна, жива и подредена коса рядко постигам с продукти.

Вече си поръчах и Регенериращ шампоан с мед и хибискус. След такова ревю ще е грях да го пропусна.

# 371
  • Мнения: 337
Здравейте, момичета!
Може ли да ми препоръчате марка и продукт за стимулиране на растежа на косата, който сте изпробвали и има ефект?

# 372
  • Мнения: 65
Здравейте момичета,

аз не съм писала в темата отдавна но ви следя редовно   bouquet

1) Косата ми е доста тънка, боядисвана, обезцветявана, трайно изправена. Общо взето май няма третиране което да не съм и направила  Blush
2) Поддържам я като редувам протеин и хидратация и също пия добавки.
3) В момента имам предимно продукти на Алтерна и Чи.

След последното боядисване косата ми е изключително суха. Някой може ли да ми препоръча хубава и силна хидратираща терапия?  Praynig

# 373
  • София
  • Мнения: 580
Biskvitka, аз минах през същия кошмарен косопад в края на годината и косата ми изглеждаше суха и безжизнена. Косопада спрях много бързо с този лосион на Дюкре http://apteka.framar.bg/30034355/%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B5% … D0%BF%D0%B0%D0%B4 Още на първия флакон косопада спря. Като резултат от използването му имам и нова косичка. Сега се боря със сухите краища. При мен косата изглежда най-добре с хидратиращата хайверена серия на Алтерна (шампоан и балсам), след нея нямам нужда и от финиш. Въпреки всичко по някога слагам този серум - Alterna seasilk oil http://shop.alternahaircare.com/caviar/seasilk-oil-gel/
Когато имам време преди миене на косата нанасям обилно количество студено пресована кокосово масло, след него косата е напоена и много гъвкава и с блясък. Hug

# 374
  • Мнения: X
spinki, мен ако питаш имаш нужда от доста неща. Първо защото трябват ударни дози от силни продукти, които да подпомогнат заздравяването на косъма. А после такива, с които да редуваш тези, които да поддържат косата, докато бъде максимално възстановена. Моя съвет е да ползваш маска на всяко миене. Хубави протеинови серии за фини коси са Redken Extreme и Керастаз Форс Архитект. Също добра, но по-балансирана серия е Lakme Deep Care. За върховете някакво олио - Митик Ойл, коприната на Чи, Лукс ойл на Вела и др.

Общи условия

Активация на акаунт