Професионални серии за коса - тема 80

  • 65 273
  • 739
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 413
Най-накрая изпробвах червената маска на Тиджи- като действие е същата като балсама, само дето е доста по-гъста и икономична. От едно ползване не мога да преценя дали е по-силна от балсама  Rolling Eyes

От съфорумка (  bouquet ) пробвах сметаната на МШ и плодовото мляко- НЕ ми харесват, усещам протеина, макар и млечен, а така кроях надежди да си паснем   Sad

# 421
  • Мнения: 3 416
Престраших се да ви покажа и моята коса,но сама с телефона не успях много да снимам. Дано успеете да добиете представа и се връщам да ви чета.

# 422
  • Мнения: 3 413
Престраших се да ви покажа и моята коса,но сама с телефона не успях много да снимам. Дано успеете да добиете представа и се връщам да ви чета.

Не мога да отлепя поглед от готиния ти потник  Crazy Crazy
А косата ти е страхотно нейчъръл и здрава   bouquet

# 423
  • Мнения: 785
Продължавам с ревюто за John Masters Organics Peace

Балсами Peace Тук най-важно ми се струва да спомена, че в нито един продукт не се съдържат силикони, а както знаем, те обичайно присъстват в професионалните балсами и маски.

Детанглър с цитрус и нероли:
http://johnmasters.com/products/hair-care/citrus-neroli-detangler.html
Достатъчно ви надух главите за това чудо, та не знам има ли смисъл да пиша за него, ама ако някой още не е разбрал.. Mr. Green
Това ми е най-любимият балсам от всички ползвани досега балсами/маски Heart Eyes Представлява неутежняващ балсам, който може да се използва както с отмиване, така и без. Подходящ е за всички видове коси, като се препоръчва най-вече за фин косъм, точно защото е неутежняващ. Целта на този продукт е да премахне заплитанията, да затвори кутикулата на косъма и да го направи гладък, блестящ, копринен. Съдържа сок от алое, много масла, растителни екстракти, аминокиселини, протеин и др.
Състав:
Скрит текст:
Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice*, aqua (water), behentrimonium methosulfate, cetearyl alcohol, panthenol (vitamin B5), sorbitol, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil*, cocos nucifera (coconut) oil*, hydrolyzed soy protein, wheat amino acids, helianthus annuus (sunflower) seed oil*, lecithin, tocopherol, glycerin, citric acid, citrus grandis (grapefruit) peel oil*, citrus lemonum (lemon) peel oil*, citrus aurantium dulcis (neroli) flower oil*, canarium luzonicum (elemi) gum nonvolatiles*, cymbopogon shoenanthus (lemongrass) oil*, sodium benzoate, potassium sorbate, arnica montana (arnica) flower extract*, camellia sinensis (white tea) leaf extract*, chamomilla recutica (chamomile) flower extract*, calendula officinalis (calendula) flower extract*, equisetum hiemale (horsetail) leaf/stem extract*, foeniculum vulgare (fennel) seed extract*, lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract, linum usitatissimum (flax) seed oil*, borago officinalis (borage) seed oil*, sodium hyaluronate (hyaluronic acid), sulfur, limonene†, citral†, linalool†

* Certified Organic
† A natural component of essential oils
Ухае ненатрапчиво и свежо, заради етеричните масла от грейпфрут, лимон и лимонена трева. Има лека и лесна за нанасяне консистенция на сравнително рядък балсам. За да се постигне желания ефект са достатъчни и 5 минутки. Разбира се, може да се остави и за повече. Аз лично предпочитам да си го отмивам, но може и да се използва и като leave-in. При по-плътен косъм или коса, която има нужда от допълнително омекотяване, може след отмиване отново да се нанесе по краищата или само на връхчетата този път без да се отмива. Така краищата/връхчетата допълнително се подхранват.
Без опасност от утежняване може да се нанася и на скалп като една допълнителна грижа. Досега нито веднъж не съм си почувствала корените утежнени от него.
Още под душа си усещам косата копринена и идеално разплетена, но без онова лигаво силиконово усещане, което за мен си е голям плюс. В зависимост от използвания шампоан преди това косата е повече или по-малко обемна, но самият детанглър по никакъв начин не отнема от обема. Косата ми с него става жива, блестяща, къдриците ми са скокливи, обемът си е запазен. Мека е, но не онова лигаво меко, при което косата не може да се оформи наникъде, а точно обратното - лесна за оформяне и приятна на допир.
Само за сравнение - чувствам я идеално хидратирана не по-малко отколкото с хидратиращия хайверен балсам на Алтерна, само че с Алтерната един път се получават страхотни къдрици, друг път ми разхвърчава косата, трети път ми сплесква корените...С него влизам в банята като в църква - нанасям го и започвам да се моля newsm17 Докато с детанглъра винаги се радвам на чудесен резултат. И най-хубавото е, че е подхранващ, балансиран продукт - не само е хидратиращ, но си има и малко протеинче, точно затова вече съм на втора опаковка и не усещам пренасищане. Ползвам си го с кеф, така както и в началото като го открих. Така както е тръгнало, май ще си го поддържам в постоянна наличност.


Интензивен балсам с лавандула и авокадо:
http://johnmasters.com/products/hair-care/lavender-avocado-inten … -conditioner.html
Препоръчва се за суха, къдрава или третирана коса. Може да се използва при всяко измиване или веднъж в седмицата като един вид хидратираща терапия.
И той съдържа само хубавини. Има и малко протеинче. Ето го състава:
Скрит текст:
Aqua (water), aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice*, cetyl alcohol, panthenol (vitamin B5), persea gratissima (avocado) oil*, sorbitol, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil*, behentrimonium chloride, lecithin, tocopherol, citric acid, lavandula angustifolia (lavender) oil*, hydrolyzed soy protein, caprylic/capric triglycerides, mel (honey)*, orbignya oleifera (babassu) seed oil*, potassium sorbate, sodium benzoate, wheat amino acid, juniperus mexicana (cedarwood) oil*, lonicera japonica (honeysuckle) flower extract, cymbopogon martini (palmarosa) oil*, glycerin, arnica montana (arnica) flower extract*, calendula officinalis (calendula) flower extract*, camellia sinensis (white tea) extract*, chamomilla recutita (chamomile) flower extract*, geraniol†, linalool†

* Certified Organic
† A natural component of essential oils
Този балсам си е подчертано хидратиращ и според мен е най-подходящ за нормален и плътен косъм. Ако косъмът е тънък, фин, по-добрият продукт е детанглъра. Но пък не мога да кажа, че ми утежнява, а моят косъм си е сравнително тънък. С него забелязвам лек спад в обема чак на втория ден след измиване.
Като цяло и това е страхотен продукт. Ухае изключително нежно и приятно на лавандула /поне според моя нос Grinning/. Особено ако се остави по-дълго да подейства, прави косата копринено мека, разкошна, но това може да е донякъде и за сметка на обема. Не разхвърчава косата или поне на мен никога не ми е разхвърчавал. Имала съм го и в реален размер преди няколко години, а сега последно го пробвах няколко пъти от тестери.


Реконструктор с мед и хибискус:
http://johnmasters.com/products/hair-care/honey-hibiscus-hair-reconstructor.html
Представлява интензивен балсам, предназначен за ревитализиране и възстановяване на много суха, третирана и изтощена коса. Както и името подсказва, е от една серия с шампоана с мед и хибискус и има същия приятен билков аромат.
Както и шампоана реконструкторът също съдържа хиалуронова и линоленова киселини, като целта им е да реконструират косъма със същите тези киселини, които се откриват в структурата на младата коса /в ревюто за шампоаните съм объркала превода на linolenic acid - било линоленова, а не линолова киселина/.Съдържа още и аминокиселини, масла, протеинчета. Ето и пълният състав:
Скрит текст:
Aqua (water), aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice*, behentrimonium methosulfate, cetearyl alcohol, panthenol (vitamin B5), simmondsia chinensis (jojoba) seed oil*, chondrus crispus (irish moss) extract*, lecithin, citric acid, hydrolyzed soy protein, sodium hyaluronate, glycerin, fagus sylvatica bud extract*, theobroma grandiflorum (cupua) seed butter, wheat amino acids, cananga odorata (ylang ylang) flower oil*, borago officinalis (borage) seed oil*, calophyllum inophyllum (tamanu) seed oil*, hydrolyzed rodophicea extract, linum usitatissimum (flax) seed oil*, mel (honey)*, olea europaea (olive) fruit oil*, potassium sorbate, sodium benzoate, stearamidopropyl dimethylamine, tocopheryl acetate, sorbitol, macrocystis pyrifera (kelp) extract*, pogostemon cablin (patchouli) oil*, hydrogenated soybean oil, benzyl alcohol,† citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil*, tilia tomentosa (silver linden) bud extract, calendula officinalis (calendula) flower extract*, camellia sinensis (white tea) extract*, chamomilla recutita (chamomile) flower extract*, hibiscus rosa sinensis (hibiscus) flower extract*, arnica montana (arnica) flower extract*, linalool†

* Certified Organic
† A natural component of essential oils
Може да се използва на всяко измиване или веднъж седмично като терапия. Като цяло е балансиран, независимо че се води реконструктор.
За този продукт най-важно ми се струва да отбележа, че не е за всяка коса, а наистина само за много суха и увредена коса. Ползвала съм го преди време в период, в който косата ми изглеждаше доста увредена и суха. Тогава оцених резултатите от него. В действителност ми помогна да й придам един много по-добър вид - укрепна, стана мека, косъмът се заглади. Използвах го даже като нощна терапия - оставях си го да действа цяла нощ и на сутринта отмивах остатъка. Косата почти изцяло си го гълташе.
Сега наскоро пак го пробвах от тестери и понеже косата ми в момента е в добро състояние и не е увредена (изключвам обичайните цъфнали крайчета тук-там), не бих казала, че останах толкова очарована от ефекта. Не ми е разхвърчал, нито пък ми е сплескал косата. Леко ми отне от обема, но нищо страшно. Просто я нямаше онази видима разлика от преди и след.
По това съдя, че може и да звучи изкушаващо това със "възстановяване, нов живот за косата и т.н.", но ако косата не е наистина изтощена, просто не би имало смисъл от този продукт. Даже съм чела доста недоволни коментари в чуждестранни форуми.
От този реконструктор има тестерчета в lovelula Peace Така че е хубаво да се пробва, преди да се набиват пари в него. Все пак не е евтин.



Финиши. Отново без силикони.:

Хидратиращ крем с роза и кайсия:
http://johnmasters.com/products/hair-care/rose-apricot-hair-milk.html
Много го харесвам този крем. По описание е чудесен за подхранване и защита на суха и увредена коса. Води се мляко за коса, ама няма нищо общо с млякото като консистенция. Представлява гъст бял крем, който обаче се разнася по ръцете и след това на косата учудващо лесно. Направо се плъзга - много приятно усещане. Освен това попива в ръцете, не оставя никакъв гаден мазен слой. Ароматът ми напомня био розова вода, но някак си по-свеж. Нанася се на влажна или суха коса, като се набляга най-вече на сухите увредените участъци. Нанесен на влажна, леко подсушена коса след измиване много добре подхранва краищата и задържа влагата в тях. Пробвала съм го и на суха коса - омекотява и прибира фризита. Е, ако косата много хвърчи, надали ще се справи с всички фризита.
Като цяло придава тежест на косата, но в добрия смисъл, т.е. пада по-тежко. Мисля, че е най-подходящ за нормален и плътен косъм заради гъстата консистенция. Уж е неутежняващ, ама на една много фина и рядка коса може и да не се хареса, така си мисля.
И на този продукт има тестерчета - и в naturisimo, и в lovelula Peace
Състав:
Скрит текст:
Aqua (water), aloe barbadensis leaf juice*, glycerin, behentrimonium methosulfate, cetearyl alcohol, capric caprylic triglycerides, helianthus annuus (sunflower) seed oil*, panthenol, aniba rosaeodora (rosewood) wood oil, pelargonium graveolens (rose geranium) oil, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, prunus armeniaca (apricot) kernel oil, moringa pterygosperma seed extract, mongongo oil (schinziophyton rautanenii kernel oil), linum usitatissmum (linseed) seed oil*, borago officinalis (borage) seed oil*, rosa rubginosa (rose hip) seed oil, theobroma grandiflorum (cupuacu) seed butter, butyrospermum parkii (shea butter), rosa damascena (rose) flower distillate, chamomilla recutita (matricaria) flower extract*, calendula officinalis flower extract *, camellia sinensis leaf extract (green tea extract)*, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract*, urtica dioica (nettle) extract*, sodium pca, soy protein, sodium benzoate, potassium sorbate
 
* Certified Organic


Терапия за блясък Shine on:
http://johnmasters.com/products/hair-care/shine-on.html
Това е прозрачен сравнително гъст гел в стъклено бурканче почти без мирис. Идеята му е да придава мекота и блясък, без да утежнява косата. Подходящ е за всякакъв вид коси, дори и за тънките. Интересното при него е, че съдържа някакъв екстракт от кафяви водорасли, който замества синтетичния силикон, използван в продуктите за блясък. Не бих казала, че прави някакъв уау блясък, гланц-ефект, с блестящи частички, пайетки и тем подобни Mr. Green, но придава много хубав естествен блясък на здрава коса. Нанасям го главно след измиване на подсушена коса (т.е. вместо обичайните силиконови масла ала Макадамия, Митик и т.н.). Случва се да мацвам малко и на суха коса, особено ако някоя антенка отгоре щръкне. Придава допълнителна мекота на косъма, като странното е, че не усещам мекотата веднага след нанасяне, а като мине малко време и косъмът си поеме продукта.
Състав:
Скрит текст:
Aqua (water), glycerin*, aloe barbadensis (aloe vera leaf juice) gel*, guar gum*, sodium alginate, daucus carota sativa (carrot) seed oil*, olea europaea (olive) oil*, calendula officinalis (calendula) extract*, anthemis nobilis (chamomile) extract*, xanthane gum, methylcellulose gum, macrocystis pyrifera (kelp) extract*, marine phytoplankton, fagus sylvatica (beech) extract*

* Certified Organic


Текстуриращ балсам с бърбън ванилия и мандарина:
http://johnmasters.com/products/hair-care/bourbon-vanilla-tanger … r-texturizer.html
Ползвала съм го преди доста време и си спомням, че беше в едно малко стъклено бурканче (60 гр.) и изглеждаше като леко захаросан мед, ухаеше пристрастяващо на ванилия и мандарина и малко лепнеше по пръстите при нанасяне. Макар, че беше в малко бурканче, като цяло ми се стори икономичен. Бях го взела за оформяне на къдрици и съм останала със смесени чувства. Не ми оформяше кой знае колко добре, но пък си го ползвах постоянно.  В случаите когато имах излишен обем, успяваше да ми укроти косата.
Принципно идеята му е да придава текстура на косата, да създава плътност, да прибира излишния обем и да помага за дефинирането на къдриците.
Не мисля, че бих повторила покупката, не и на тази цена.
Състав:
Скрит текст:
Ricinus communis (castor seed) oil,* glycerin,* butyrospermum parkii (shea) butter,* sorbitol, panthenol, vanilla planifolia (bourbon vanilla) fruit oil,* citrus aurantium dulcis (orange) flower oil,* citrus reticulata (tangerine) peel oil,* citrus grandis (grapefruit) peel oil,* rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract,* helianthus annuus (sunflower) seed oil,* phytic acid

* Certified Organic


Спрей за плажен ефект с морска сол и лавандула:
http://johnmasters.com/products/hair-care/sea-mist-sea-salt-spray.html
Идеята беше уж да придаде на косата ми същия вид, какъвто имам на морето. Тогава страхотно ми се оформят къдриците, стават като стегнати спирали, чак малко неестествено изглеждат, но много ги харесвам така. Да, ама с този спрей не постигнах нищо подобно. Косата ми стана суха и къдриците ми се изпънаха от ужас Shocked Mr. Green Направо тотална катастрофа ooooh! В последствие ми дойде на акъла да погледна и съдържанието. Ами то това мога да си го докарам и аз в домашни условия hahaha Съдържа вода, морска сол и лавандулово масло smile3555 Доказателство:
Скрит текст:
Aqua (water), sodium chloride (sea salt), lavandula angustifolia (lavender) oil*

* Certified Organic
Тук определено се прецаках. Но и разбрах, че явно този тип продукти за плажен ефект не са за моята коса, защото за мое учудване в нета срещнах и много позитивни мнения за този спрей. Явно все пак има доволни. Това може да даде идея на момичетата, на които им се отразяват добре този тип плажни спрейове, да се пробват сами да си направят такъв вкъщи. Току-виж пък се получи добре Peace


Ами май това сa всички продукти, които съм пробвала. Имаше и един стайлинг гел със сладък портокал и копринени протеини, ама като не си спомням как ми действаше.. newsm78 По-добре него да не го коментирам, че ще взема да подведа някого.

Съжалявам, че стана толкова дълго, ама не можах да го напиша на две - на три Embarassed

За край само ще припомня и сайтовете, в които могат да се намерят продуктите.
От българските сайтове засега съм срещала тази марка само тук - http://www.parfimo.bg/kozmetika-john-masters-organics
От английските сайтове:
http://www.feelunique.com/brands/john-masters-organics/haircare
http://www.naturisimo.com/index.cfm?nme=jma
       (http://www.naturisimo.com/products_samples.cfm?type=Samples+hair+care&hair=1 - тестери, които могат да се добавят към направена поръчка от сайта - максимум 5 и то на различни продукти)
https://www.lovelula.com/t/brands/john-masters-organics/john-masters-haircare
       (https://www.lovelula.com/t/products/special-offers/samples?displ … s=true&page=2 - пак тестери към поръчка; могат да бъдат и 5 тестера на един и същ продукт)

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 23:20 от bellisssima

# 424
  • София
  • Мнения: 10 858
Белисима, страхотна си   bouquet Благодаря!

# 425
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
Здравейте почитателки на хубавите коси. Отдавна не съм се разписвала в темата, но това не означава, че съм спряла да полагам грижи за косата ми.
Днес фризьорката много ми похвали косата и реших, че е време да ви я покажа, година след използването на професионални продукти.
И ето ме /снимах се сама с телефона и качеството не е перфектно, за което се извинявам  Rolling Eyes
Скрит текст:

# 426
  • Мнения: 3 416
Ох,завиждам ви за гладките и подредени коси. Аз си мислех,че като използвам проф.козметика от години и съм пробвала какво ли не,съм веща в занаята. Да,ама не-наспоследък косата ми е доста суха и разхвърчана,даже миналия ден отрязох 3 см и ме заболя чак. Въпреки комплимента на Руса Мама(благодаря!),косата ми не е хич нейчъръл,боядисвам я тъмна нагоре,а надолу доизрязвам русо. Омбре почти. Казвайте какво да я правя,че такава остра и суха не я понасям!


Белисима,страхотен пост! Сега пак не мога да се ориентирам кой продукт от твоето ревю е за мен,просто всички ги харесвам  Joy

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 21:24 от sladurka

# 427
  • София
  • Мнения: 431
Страхотни коси, момичета! Моята няма да я показвам, ще й обърна малко внимание на първо време и тогава Simple Smile

Аз също съм "за" срещата в София следващата седмица. Ще пиша ЛС а Магнолия за организацията Simple Smile

# 428
  • Мнения: X
*DiDora*, косата ти е супер естествена и жива! Боядисваш ли я или си е твоя цвят?

sladurka, добре ти изглежда косата за светло русо. За сухотата можеш да пробваш маски с кокосово масло, на мен много ми помогна. Мислех, че никога няма да се оправи, но се омекоти и огъвкави невероятно. Също започнах да стоя с готовите маски по-дълго време, поне 20-тина минутки. Така сякаш повече действат.

# 429
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
*DiDora*, косата ти е супер естествена и жива! Боядисваш ли я или си е твоя цвят?

______Freya_______ Засега още си е моя цвят, минават ми разни дяволчета да я боядисам  Twisted Evil, но се притеснявам, че после няма да мога да спра.
Много съм благодарна на всички вас за насоките, съветите и времето, което отделяте в тази тема.   bouquet

# 430
  • Мнения: 3 416
______Freya_______ ,благодаря ти! Маслени маски правя почти на всяко миене,особено с кокосово масло,тя реално не е изрусявана от половин година,само отгоре мацам тъмно. Подозирам,че за вида и има вина и поредната добра фризьорка,опитвам се да ги убедя,че косъма ми е остър и плътен и те пак ме филират,та изглежда накъсана. Но определено искам гладкост и виталност.
(всъщност филаж ли е рязането през няколко косъма,не знам как да го обясня?)

# 431
  • Мнения: 18 558
sladurka говори ми на мене за филажи мразя ги  Mr. Green
моята коса като е гъста си мислят, че трябва непременно да се накълца
филажа така ти съсипва косата, че няма накъде,става ти наполовина,изпръхнала,оръфана и цъфти доста повече.Това ти отнема от плътността и от обема, косъм все едно се разрязва на две.
Аз вече още със сядането им казам-филажи не! Освен ако не целиш нарочно отнемане от обема.В момента пускам равна коса.Най-много обаче се харесвам на 3 етажа,като най-късия е на нивото на ухото.Подчертавам само плавни,добре преляти,равномерни етажи, не филиране, защото има разлика.Убедила съм се, че филирането не е за мен.
*DiDora* супер коса!

# 432
  • Мнения: X
*DiDora*, така е. Почнеш ли няма спиране. Но пък не може с един и същи цвят, поне аз не мога  Mr. Green

sladurka, следващия път ги убеди, че косъмът ти е фин, така май мирясват  Grinning

# 433
  • Мнения: X
Белисимка, страхотно ревю измайстори и днес. Hug
Много съм щастлива, защото по всичките ти описания съм поръчала най-харесваните от теб неща Crazy (добре де, само чакаме детанглъра някъде да е наличен).

DiDora, много хубава, жива и здрава косичка имаш! Flutter

# 434
  • Мнения: 436
Отзиви за Alterna Caviar Clinical?

Общи условия

Активация на акаунт