Професионални серии за коса - тема 82

  • 47 107
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 82

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly


Вместо запис, моля споделете:
1.Експериментирате ли със смесване на два или повече различни продукти? Какви комбинации сте правили? От кои сте доволни и от кои не?
2. Правите ли си терапии в къщи? Ако да, какви, как и с какви продукти?


Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
 Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата

Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други

# 1
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Някой ползвал ли е серията?Мерси за темата http://arlen.bg/product/2330/promo-komplekt-razkoshen-pochistvas … 50-ml-125-ml.html

# 2
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Freya, благодаря за темата   bouquet
Няма да се включвам по въпроса тъй-като не съм правила експерименти да смесвам, обикновено си ползвам една и съща серия. За сега имам много продукти за израсходване, но ви чета за новите неща които предлагате и мисля по-натам да пробвам с нещо по-изчистено да видим как ще ми се отрази.

# 3
  • Смолян
  • Мнения: 164
Отново поздравления за страхотната тема!   bouquet
Досега не съм смесвала продукти, просто защото не ми е идвало на ум newsm78, но много обичам такива експерименти и с огромно удоволствие ще ви чета.
Терапии в къщи не съм правила Embarassed

# 4
  • Мнения: 259
Фрея , за пореден път страхотна тема   bouquet
Експерименти със смесване не правя,консерватор съм  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 4 307
Още едно страхотно начало Simple Smile

Смесвам по-скоро сериите, а не продуктите, напр. ако шампоанът е една марка, то маската е друга. Другото не ми е много смислено сякаш, а и ме е страх да не се "антидотират" по някакъв начин съставките.
Терапии домашни също не правя, защото се притеснявам да не оплескам нещо - я с времето на стоене, я с дозиране на количество.

# 6
  • Мнения: 807
Не смесвам продукти.
Терапии си правя, разбира се  Grinning имам 4 различни серии и ги редувам в различните вечери, в които си мия косата. Утре ще си получа серията с мароканско масло и нямам търпения да я включа в арсенала  Grinning

# 7
  • Мнения: X
И тук ( Wink) благодаря за новата прекрасна тема! Hug

Терапии вкъщи не правя, освен ако маслените маски не ги броим за такива (сега лятото обаче все по-рядко имам време).
Относно смесванията засега последните два пъти направих такъв експеримент, но не съм сигурна че ще продължавам занапред (може би с масла комбинации по скоро).
Първия път с балсама с лавандула на Джон Мастърс, като отгоре го "запечатах" с детанглъра с мента, тъй като той иначе ми идва малко недостатъчен за хидратиране, но в комбинация се получи много добре - хем плътност, хем хидратация.
Снощи пък същия балсам го смесих с около 5мл. масло от черешови ядки (знам че е хубаво за хидратиране и блясък) и след измиване престоях с бъркоча 2,30 часа, при изплакване косата беше като стъклена. Flutter В последствие е много мека и все пак плътна, но блясъка все още се губи по дължините, ще продължавам упорито. Crazy

# 8
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
Смесвам по-скоро сериите, а не продуктите, напр. ако шампоанът е една марка, то маската е друга. Другото не ми е много смислено сякаш, а и ме е страх да не се "антидотират" по някакъв начин съставките.
Мнението ми е едно към едно с горното  Peace

Поздравления за страхотната тема   bouquet

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Страхотна тема! Благодаря за старанието , Фрея   bouquet smile3501
За съжаление не мога да отговоря на никой от въпросите.Не съм експериментирала с нищо вкъщи  Blush

Алекс,  newsm59  

# 10
  • Мнения: 6 214
1. Обикновено смесвам по 2 финиша за изглаждане/хидратиране и/или маслен финиш.
2. Не съм правила терапии, не са ми по джоба.  Confused

# 11
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 105
1. Не смесвам като имам предвид маски. но почти винаги ползвам един шампоан и друга маска в този смисъл  смесвам. финиши също не смесвам, защото много ми утежняват и ми се омазнява по бързо косата, на едно миене ползвам един финиш - Л2, митичното олио или коприната на Чи, в момента тези имам и тези ползвам.

2. също не съм правила терапии.

и само да се похваля  горния линк относно  подстригването сами - току що сама се опитах и мисля че се получи много добре и тто за доста кратко време! като имаите предвид че досега сама не съм се престрашавала никога !  Flutter Crazy
изгледах две клипчета и разбрах много полезната техника за подрязване /нагоре а не хоризонтално това ми се струва супер полезно защото когато е хоризонтално наистина стои като торба и няма никакъв обем! /  и така вече си имам подрязана косичка и съм доволна !  :  Heart Eyes

  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Смесвам по-скоро сериите, а не продуктите, напр. ако шампоанът е една марка, то маската е друга. Другото не ми е много смислено сякаш, а и ме е страх да не се "антидотират" по някакъв начин съставките.
Мнението ми е едно към едно с горното  Peace


1. И аз също се опасявам от този "ефект" и то не защото разбирам, а защото НЕ разбирам от химия.
Разбира се, не ми пречи да пробвам някога нещо.
2. Терапии вкъщи съм си правила с ампули и бустери на Керастаз, чудесно ми се отразяват. Ползвала съм Пикселист, Денсифик и Олео Фюжън, с престой около час и без терапевтична преса.
Маслените маски, ако се броят за терапия, както и понякога седя с маски и балсами по час, час и нещо, докато си върша друга работа. Също ми се отразяват чудесно.

janaa777, ползвала съм серията, на моята коса се отразява разкошно  Heart Eyes Косата ми е боядисвана, нормална (не е суха), не е изтощена вече, ползвам сешоар на всяко миене, със склонност към бухване  в първите часове след миене.

И като последно, да кажа, че днес опитах лийв ин кремчето с роза на ДМО, мнението ми е малко по средата. В смисъл, кремчето е прекрасно, разнася се лесно, попива всичко, няма утежняване или лепнене, ухае разкошно на роза, но след като изсуших косата имам една идея усещане за продукта, просто го няма онова усешане за чистота и жива, хлъзгава коса, когато остана само по детанглър (който и да е от двата). Та кремчето ще си го доизхабя от мострата и това ще е, не бих поръчала цял размер.

# 13
  • Мнения: 65
Благодаря за новата тема  bouquet

1. Смесвала съм само шампоани- последно смесих шампоана Bamboo на Алтерна с Шампоана за обем на Shu Uemura. Локиката ми (ако има такава) е да неутрализира малко силикона и честно казано се получи супер.

2) Терапии- Правя си всеки месец след боя кератинова ампула. За мен е нещото което прави видима разлика само с едно нанасяне. А и не е скъпа  Hug


# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
Ellla, дай подробности за ампулата де  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт