Професионални серии за коса - тема 91

  • 50 217
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 91

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue


 

Вместо запис, моля споделете:

1.Какви ампули за коса сте ползвали? Какъв ефект имаха при вас?
2.Какъв дълбокопочистващ шампоан използвате?
3.Кои продукти/серии на Мароканойл сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 

Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
 Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal


Терапевтичната преса,която ползваме :
Как да се подстрижем сами



Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя
40 – „Топ 3” маски/балсами
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш
[url=http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=887591.0;topicrefid=20]90 – Черен Пе(р)тко

# 1
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 105
.Какви ампули за коса сте ползвали? Какъв ефект имаха при вас?  - само Аминексил на ЛП-  засега ефект не виждам, но и не съм изразходвала много от тях поръчвам си ги когато се сетя и не ги слагам на всяко миене.

2.Какъв дълбокопочистващ шампоан използвате? - преди на Лп- сега на Label.m

3.Кои продукти/серии на Мароканойл сте ползвали и как се отразяват на косата ви? - все още  не съм използвала нищо тяхно, но съм се наточила за спрея за супер блясък.

# 2
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
_____Freya_______ прекрасно оформление за пореден път...
1. Относно ампулите, ползвала съм на Напура за почистване на скалпа, помня че има ужасно натрапчива миризма на зъболекар/карамфил.
2. Относно ДШП - ДПШ на Медисютикълс не ми оплита като други ДПШ, но усещам почистването добре. Скалпа ми е спокоен и освежен. Много ми харесва  Heart Eyes
3. Тука вече съм пас, още нямам продукт на Мароканойл

# 3
  • Мнения: X
Ампули само едни съм използвала до сега .Преди малко повече от година ги взех от фризьорката ми.На алфапарф за косопад.Справиха се отлично .Косата спря да пада и бях много доволна от тях.,Докато ги използвах отчетох и по бърз растеж на косата .

Дълбокопочистващ шампоан до сега не съм използвала.В процес на избиране на такъв съм като колебанията са ми за Лабел М и  Schwarzkopf .

3.Кои продукти/серии на Мароканойл? термо защита им доволна съм .Другото е олиото за тънка коса.Харесва ми много.Имам и олиото за нормална коса но ми идва тежко.Омазнява ми косата  Confused

# 4
  • Мнения: X
Момичета не забравяйте и ампулите на Керастаз fusio dose например. Говорим за ампули не само за скалп, но и за краища/дължини.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 307
Момичета, машини сте! Нова тема за нула време  Laughing

Фрея, много красиво оформена тема!

1. Въпросът за ампулите.

Основно имам опит с тези на Керастаз - Вита Цимент (концентрат) и Олео Фюжън (бустер). Ползвах ги, когато ме боядисваше фризьора. Нещо като пост-терапия. Чудесно хидратираха косата. Отдавна не съм ги ползвала, защото малко се отчуждих от марката, поради нещадящите шампоани.

Сега ползвам Напура Стамиген и Анаген и освен приятното усещане, особено от Анаген, нищо друго не мога да кажа. Все пак имам добър опит от марката с ампулите за сезонен косопад, който спря от второто нанасяне. Ето защо реших да се доверя отново на Напура.

2. ДПШ ги открих като продукт тази година, благодарение на вас  Hug. Имам опит единствено с този на Медисютикълс и вече съм писала, че много, много ми харесва - неагресивен и същевременно измивен, с хубав козметичен ефект (блестяща и жива коса). За мен е важно ДПШ-тата да не са някакви мега силни, че имам чувствителен скалп, който само си търси повод да се налющи (което странно не се получава от боите например).

3. С Мароканойл нямам опит. Нацелила съм я за някаво по-далечно бъдеще - лятото, когато има нужда от повече хидратация, например. Макар че една крачка ме делеше на Черен Петко от купуването на спрея за блясък.

# 6
  • Мнения: 1 878
Фрея, мерси за темата! bouquet

1.Какви ампули за коса сте ползвали? Какъв ефект имаха при вас?

Само някакви на Шварцкопф, но беше миналата година и не си спомням вече, какви бяха. Нямаха ефект върху косата ми като цял. Сега чакам ампулките на Керастаз, Densifique. Ще чакам някой, който ги е ползвал, да сподели как ги е нанасял на косата.

2.Какъв дълбокопочистващ шампоан използвате? На Шварцкопф, много рядко, един път в месеца преди боядисване.
3.Кои продукти/серии на Мароканойл сте ползвали и как се отразяват на косата ви?  При фризьора: изми ме с шапоан, сложи балсам и накрая от олиото ( не знам, обаче, кои точно продукти) . Страхотен блясък и грам никакъв обем. Просто ужас беше и не бих си ги купила!

Моя приятелка също се оплака, че с поръчка от Арлен от около 50лв е получила само проба само на 1 балсамче на Keune. Поне да бяха сложили и шампоанчето. Арлен, знам, че четете и трябва да ви е ясно, че тези мостри ги искаме не заради това,  че ще си измием косата един път без пари а защото искаме да  пробваме продуктите, които не са 5 и 10лв.  Знаете, че ни е слаб акъла Simple Smile, и ако нещо ни хареса, ще си купим нещата. Така че не се скъпете, а слагайте мострички! Същото се отнася и за Рибката. Те пък съвсем да не се правят на ударени, а да почнат да слагат и те!  Peace

# 7
  • Мнения: 1 670

.Какви ампули за коса сте ползвали? Какъв ефект имаха при вас?
 - Пробвала съм всичко на Напура- и за скалпа,  и за дължите дето са. Супер е всичко. Купувам от време на време, не съм редовна, не забелязвам ефект, но то трябва и постоянство  Crazy.
Аминексил- изхабих 14 ампули, не виждам супер ефект, като изхабя остатъка няма да поръчам отново.
Оранжевата на Керастаз съм полвала, супер продукт  Crazy Всичко, от което се нуждае сухата коса  Crazy но не са за често ползване, утежняват доста. Перфектно с тях ми е на месец.
Другите Керастази не съм опитвала, все не остава ред и пари за тях  Mr. Green
На Алфапарф  имаше едни ампулки, които се слагаха в бамбуковата маска, супер бяха и ги ползвах до последно.  Heart Eyes Пак на Алфапарф някакви за обем и за блясък,получавани като подаръци от сайтовете. Нямам спомен как ми се отразиха  Laughing
И ампули на Сери съм ползвала, не помня кои, май сини бяха. Разреждаха се с водичка и ставаха гъста кремообразна смес. Много хубави...което ме подсети да ги потърся пак.

РеЧардж на Лореал, страхотни отново. Нещо, което мисля да поддържам налично. Ударна доза сила за косата, но не трябва да се прекалява.

Наши фито  Heart Eyes безценен елексир в бутилчица. Гледам да ползвам поне 1 път в месеца, най-добре 2. Страхотна коса имам с тях- жива, мека, подвижна, подхранена  Heart Eyes

Сигурно има още, но сега не се сещам.

Като цяло съм нередовна с ампулите, заберавям ги, мързи ме...та не са "моята" грижа.

2.Какъв дълбокопочистващ шампоан използвате? получа и така хваления Лабел М. От пробваните всички си вършат добре работата, няма забележки

3.Кои продукти/серии на Мароканойл сте ползвали и как се отразяват на косата ви? - Не съм  Mr. Green първо ще пробвам хидратиращия им крем, но не знам кога ще им дойде ред


п.п Допълвам и Ботокса на Лореал, нищо специално при мен, имам у дома1-2 , но нямам кеф да го плзвам.
Липидиум ампулите- харесват ми и гледам при поръчки да бътам и от тях по 2-3 в коша  Mr. Green
Фрея, благодаря за старанието  bouquet

Ох, мислех, че няма какво да пиша за ампулите, ама, хахаха, допълних вече 4-5 пъти  Crazy много обширно май дойде това.

Последна редакция: вт, 01 дек 2015, 15:38 от JLo

# 8
  • София / Перник
  • Мнения: 584
 bouquet

Какви ампули за коса сте ползвали? - не съм ползвала ампули, след вашите отзиви ще се насоча

ДПШ ми е на Алтерна бамбоо - доволна съм - не заплита, не пресушава

Утре ще дам отзиви за шампоана и балсама за богат обем на Мароканойл  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 431
Благодаря на Фрея за новата тема и цялостното старание по оформлението на темите  bouquet

По въпросите за запис:
1. Ползвала съм Аминексил на ЛП, но с превантивна цел и за кратък период. Не мога да дам мнение. Сега съм взела противокосопадните на Керастаз. Наде, точно тези са, които беше посочила в предната тема. Малко се разочаровах от твоя отзив. Дано при мен има ефект. Става дума за следродилен косопад, който не е кой знае колко сериозен, но предвид, че при мен коса по принцип не пада, то сега положението си е притеснително  Confused

2. Към момента ползвах и довършвам ДПШ на Лакме. Агресивен е, но изчиства косъма. Сега взех на Лейбъл М поради многото положителни отзиви. Дано и аз съм също толкова доволна.

3. На Мароканойл имам само хидратиращата маска за тънка коса и оригиналното масло. Маската е много хидратираща, косата лигавее след нея, което мен не ме дразни като ефект. Същевременно няма разхвърчаване при изсъхване на косата. При по-продължителна употреба обаче, на няколко поредни миенета, ми утежнява, въпреки че се води леката версия. Маслото също не намирам пододящо за моята коса, явно идва прекалено тежко, но при мен всички финиши с подобна консистенция имат подобен ефект. С две думи-добра марка, но за себе си съм открила и по-добри  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 626
Мерси за темата, Фрея!!!  bouquet

1.Какви ампули за коса сте ползвали? Какъв ефект имаха при вас?
За скалп - Аминексил - Лореал Профешънъл; Стамиген, противопърхутните ампули /пост и пре/, дълбокопочистващите ампули на Напура
Ефект не съм забелязала кой знае какъв, просто ме успокоява мисълта че се грижа за здравето на скалпа.
За дължините - концентратите на Керастаз - Денсифик /не забелязах кой знае каква промяна/, зелен концентрат - усещам разлика в състоянието на косата, усещам я подхранена без да ми утежнява; зелен концентрат с оранжев бустер - много тежка ми дойде комбинацията, омазни ми косата буквално за часове.

2.Какъв дълбокопочистващ шампоан използвате?
Преди ползвах Дълбокопочистващия шампоан за мазни корени и сухи краища на Лакме, даже 2 бутилки изхабих. Добре почиства, но и пресушава доста.
Разбрах го след като пробвах ДПШ на Лейбъл М. Почиства добре и го няма това изпръхване и пресушаване на дължините.

3.Кои продукти/серии на Мароканойл сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Засега не съм пробвала нищо от марката.

По повод децата и косите им. На моята дъщеря, която е почти на 8 години, от година и нещо след миене с нейния си шампоан Бочко с лавандула  Grinning, пръскам щедро Л2. Суша със сешоара, че иначе няма да й изсъхне скоро косата и после слагам една помпичка от класическия Митик Ойл на краищата. По-лесно я реша определено, иначе много писък много нещо.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Благодаря за новата тема, отново прекрасно оформена!

1.Ампули за коса съм ползвала само Аминексил и Денсифик. Аминексил ползвам от скоро и не мога да кажа, дали има ефект. Денсифик ползвах по-дълго време и наистина забелязах сгъстяване и уплътняване на косата.
2.Дълбокопочистващ шампоан съм пробвала само на Лакме, но не съм повтаряла покупката.  Като че ли нямам навика да използвам ДПШ, което отчитам като грешка.
3.На Мароканойл не съм пробвала нищо, но смятам да се поправя. Много добри отзиви събрах от хидратиращата серия и като за  начало съм се насочила към нея.

Всъщност се редактирам за ампулите - използвала съм и на Наши PhitoRepair, много съм доволна от тях, супер мека ми стана косата.
Също на Керастаз почти всички Fusio-Dose Концентрати и бустери в най-различни комбинации, но не виждам уау ефект от никоя от тях и затова спрях да ги купувам.

# 12
  • Мнения: 1 306
Благодаря за новата тема и адмирации за труда на  ______Freya_______ bouquet bouquet bouquet
1.Какви ампули за коса сте ползвали? Какъв ефект имаха при вас? -
Revlon Anti Hair Loss, заедно с шампоана - имаха страхотен ефект в момент, в който косата ми буквално капеше Stop Дълбокопочистващите на Napura, с миризмата на които така и не успях да свикна. SERI Bioproten - никакъв ефект не видях. И разни на Alfaparf, които дори не съм запомнила, с изключение на Semi di lino, които много добре се отразяваха на перманентно сухата ми коса.

2.Какъв дълбокопочистващ шампоан използвате?
В момента на Label.m, но не ми харесва и като свърши, задължително ще се върна на Redken, от който съм супердоволна.

3.Кои продукти/серии на Мароканойл сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Досега съм ползвала единствено Интензивно къдрещ крем, който толкова успешно ми изправя косата, че докато не намеря мостри, не бих купила друг продукт на марката.

# 13
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
1-ползвам в момента ампулите Амнексил,като ги привърша съм си купила Денсифик.Рано е да дам отцив за Амнексила,едва четвърта ампула привърших.
2-на Лейбъл М,веднъж съм го полвала,много приятен аромат
3-нямам нищо на тази марка

# 14
  • Мнения: 1 467
Фрея, благодаря за темата, точно такава коса искам - като на втората картинка от горе надолу Heart Eyes. Ех, мечтиииии Crazy

Отговарям на въпросите:
1. Ампули: Ползвала съм спорадично. Сега се сещам за някакви арганови на Алфапарф (май са тези: http://www.arlen.bg/category/115/yellow-bloom-seria-s-argan.html) и едни на Милк Шейк, обаче идея си нямам дали става въпрос за същия Милк Шейк, който хвалите тук  Laughing. Та, ефект от 5-6 ампули на всяко миене не видях, но и тогава не си поддържах косата особено. Ако се брои за ампула, имам (и ползвах веднъж) праймъра на Лореал Липидум. Бях споделила, че с него много бързо ми се омазни косата, какъвто проблем нямам със серията ако я ползвам без въпросния праймър.
Определено имам нужда от ампули, но засега изчаквам. Обмислям ботокса на Лореал и Аминексила, ако се окаже, че наистина имам косопад Sad. Ще чета с интерес и какво споделяте за други ампули.

2. ДПШ - Лейбъл М. Не съм ползвала друг, но няма и да пробвам засега. Идеално се разбираме Heart Eyes. Нежен и почистващ. Не усещам никакво заплитане или сухота след ползване. Всеки път го ползвам с различен тип балсам/маска и финиши и досега не съм имала лоша комбинация.

3. Мароканойл:  Не съм ползвала нищо на марката до момента. Бях се засилила на Черньото да поръчам термоспрея и хидратиращия крем, но се изчерпаха няколко часа преди старта на акцията. Друго засега май не ме е изкушило достатъчно, но има време  Mr. Green.

Скрит текст:
Да знаете само колко съм бясна на Спиди! Днес ме разкарваха два пъти до офиса им тъй като получавам известие за доставена, но не потърсена пратка и двата пъти поръчката ми от Ензо все я няма там. Висях на телефона с оператори, които ме уверяваха, че е пристигнала, но не. Да не говорим, че за разлика от Еконт, те не предлагат преглед преди плащане. Оплаках се. Embarassed




Общи условия

Активация на акаунт