Професионални серии за коса - тема 98

  • 67 063
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 698
Аз харесвам Архитекта, при мен не пресушават и шампоана и маската са много хубави.
Ейдж Ричардж нямам, но откакто Вивиан и Бубка го похвалиха преди време, много го искам  Laughing .

# 181
  • Мнения: 3 248
В продуктите на Филип Кингсли има еластин, в балсамите, термо спрея, ако не се лъжа и финишите, или поне някои.

Да, аз търся нещо различно от него (и Наши Фито). Иначе Еластин има в Еластисайзера, в мойсчър балансинг балсама (в този за обем и мойсчър екстийм няма), в термо спрея. За финишите имам този за изправяне и този за къдрици - в тях няма.

Яяя, намерих състава на корейското чудо, дето уж е за салони:



Мен ми се струва доста яка работа според това, което е написано. Но дали е така?

# 182
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Момичета, предложете спрей с лека фиксация, който обаче да не пресушава косата, а да я хидратира, дори и малко.
Ако е имаш предвид термоспрей- Термото на Секси хеър за преса  Peace или термото на Мароканойл /второто само от препоръки тук , не съм го пробвала/

Да ви кажа , аз вчера какъв бъркоч забърках за косата си  Mr. Green
Тъй като много старателно си записвам в един файл някои от съветите давани тук - вчера реших, че имам повече свободно време и ще приложа някой от тях, обаче май се улях  Joy
Първо по съвет на Руса Мама - смесих ботокс маската на Лореал/тъй като ми идва протеинова и не я ползвам често/ с доволно количество масло от Шеа. Намазах обилно косата и стоях около 1 час. В корените бях намазала масло от коприва и репей. Като свалих кърпата от главата имах чувството, че косата ще се счупи, толкова твърда беше станала, типично усещане за силен протеин. Реших, че ще мия с хидратираща серия - и понеже исках да пробвам съвета на Тузарка за маска и балсам, а само на Митик ойл имам трите продукта се спрях на тях. Обачееее голям зор с измиването на маслото от Шеа, направо след пръвото миене с шампоана имах чувството, че нищо не съм измила. Второто вече беше по-добре, даже постоях две-три минути със шампоана. Въпреки че Митик ойла го усещам като много хидратиращ, този път след шампоана все още имах протеиновото усещане от маската. Сложих маската Митик ойл и стоях около 10 минути, след измиването започнах да усещам хидратацията. Подсуших и сложих балсама и с него стоях 10-тина минути. Тогава вече всичко си дойде на мястото. Плътна, хидратирана и жива коса. Сложих в корените 1/2 ампула против косопад на Лореал и напръсках с Л2. Хиляди благодарности на Линда  bouquet, че сподели за четките на Херкулес. Сресването беше истинско удоволствие. Намазах обилното дължините и краищата с олиото на Митик ойл. Подсуших много леко и напръсках с термото на Секси хеър. Като прокарах пръсти през косата , първото нещо , което ми мина през главата , че ще трябва да влизам отново в банята  Simple Smile толкова мазна ми се видя косата. Обаче с изсушаването не остана и следа от мазнотата, всичко си попи в косата. За първи път да си харесам аз косата, досега все нещо не ми достигаше.  Mr. Green
Благодаря за съветите на момичета bouquet bouquet прекрасните сте и много полезни  Hug Hug
Сори за дългия пост Praynig

# 183
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
какво смятате за комбинацията ш-н Денсифик + маска секси хеър?
Повтарям се - и изобщо- с каква маска е добре да комбинирам ш-на ?  за пръв път ще взимам този шавпоан и нямам никаква идея-  знам че и маската +ш-на от същата серия ще изсушат много, затова маската то същата серия я изключвам

# 184
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 188
какво смятате за комбинацията ш-н Денсифик + маска секси хеър?
Повтарям се - и изобщо- с каква маска е добре да комбинирам ш-на ?  за пръв път ще взимам този шавпоан и нямам никаква идея-  знам че и маската +ш-на от същата серия ще изсушат много, затова маската то същата серия я изключвам

Аз,го комбинирам с всичко:маски Дисциплин и Архитект,Наши арган-балсам и др.

# 185
  • Мнения: 470
Аз отново прекалих с няколко поредни изрусявания....нито протеин,нито хидратация не успява да пребори сухотата в дължините.
Преди последните няколко измивания забърквам реконструктора на матрикс с кокосово и бадемово масло, а после мия със серията липидиум- мекота,блясък и жилавост.Само не съм сигурна до колко е удачно да слагам реконструктора и после да отмивам с шампоан,но е факт,че на косата ми и харесва  newsm78

# 186
  • Мнения: X
Ехаа, Епона, какво е това чудо  Shocked Всякакъв вид протеин са му наблъскали  Grinning

# 187
  • Мнения: 4 734
Много сте изписали, а аз бях малко заета, но сега съм на линия... По въпросите:
1. Косата ми не цъфти, но се къса, въпреки, че не ползвам преси, маши, даже и сешоар... Но това е до ген при мен най-вероятно... Mr. Green Забелязвам удебеляване на косъма ми, което ме радва, защото до сега не виждах реалния резултат от "големите грижи", които полагам... Hug
2. Има много продукти, които бих купила отново и отново, като например Мш-терапията, ботокс ампулите, концентратите на Керастаз, олео-релакс, олиото и балсама на Наши, 2-съпковия протеин на Афоджи, Нектар-термик, оранжевата серия на Тиги и много от сериите на Керастаз, Л2, ДПш на Лакме и много други.....
3. На мен на Милк шейк ми харесва само терапията, ползвах и серията за боядисана коса, но не ми допадна особено... Най-вече не харесвам аромата им, не искам да мириша на пудинг, ванилии и подобни кухненски миризми... Joy

# 188
  • София
  • Мнения: 3 271
Ехааааа,  какъв кеф  Mr. Green то ревюта, то красиви коси    Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes то изкушения  Joy

Човек да не ви изпусне от поглед.

Цветичка  Hug Hug Hug Просто разкошна коса и красиво момиче  bouquet И с руса коса съм те виждала, но с тъмна ми харесваш повече. Много нежно ти е лицето и добре изпъква с този тъмен ореол от красива коса  bouquet Пиши по-често.

Фрея супер ревю  Laughing Направо ми се прииска да го поръчам този течен елексир   Laughing Единствено ме спря мнението ти, че трябва да е изтощена косата за да има ефект. Аз не знам ти защо си възприемаш косата като изтощена, нали не си я обезцветявала  или изсветлявала скоро. То цъфтежите не значи изтощена коса. Така както го описваш оставам с впечатлението, че се нанася в корените и после се разнася надолу по косата. До къде стига продукта? Описваш, че има ефект върху цялата коса, а стига ли продукт до връхчетата. Не мога да си представя на твоята дълга коса как от корените до крайчетата ще стигне - ща трябва цялото шишенце.
А, и още нещо. Протеинов или хидратиращ продукт е?


____________________
И сега, понеже темата е за Milk shake да споделя впечатлението си (прясно, прясно  Mr. Green)

Бях намазана предоволно с масла и с нощна грижа и с какво ли не  Mr. Green
Измих с Милк Шейк Интегрити шампоан. Лек аромат на сладко, като консистенция рядък, млечно бял кремообразен. Прави нормална пяна и при измиване се усеща балансиран - косата е плътна, в същото време е мек и не е заплетена. Спокойно се разресва с четка под душа. Нанесеох маската и стоях около час. Същия аромат (аз не си падам много по аромати на храна по косата си, но не е чак толкова натрапчив аромата) има като шампоана, не много гъста консистенция, нанесеох около 2 ореха на косата. На подсушена с кърпа коса нанесеох спрея за корените на Алтерна,  Сметаната за коса на Милкшейк, млякото с 12 ефекта на Милкшейк,  за термозащита,  тази на Напура (много приятно хидратира косата), в крайчетата серума Сплит ендс на Гроу Горджъс и малко Кенди олио за връхчетата.  Още докато нанасях си мислех, че има опасност да я усетя утежнена косата, но не. Всичко се поемаше добре, косата го изпиваше и не се усещаше утежняване. Издухах леко корените и с четката Ровента доизсуших дължините.
Косата имаше плътност, гъвкавост и много естествен обем. Ръката ми минаваше спокойно през косата, без заплитане по дължините, но и без копринена гладкост. Серията определено е хидратираща, но млечните протеини дават много приятен балансиран ефект, който дава онази плътност, без втвърдяване, която ми харесва. Много приятно изненадана съм.  Heart Eyes Неочаквано, но ми хареса.

# 189
  • Мнения: X
Магнолиа, всичко което питаш съм го писала многократно вече...  Laughing Изтощена си възприемам косата, защото е. Три пъти блондор за три месеца си е едно от най-сериозните процедури за косата. Продуктът съм писала, че го нанасям, започвайки 5см надолу от корените. Той е с пипета и се накапва на целия кичур да има равномерно по цялата дължина се накапва, кап кап капка по капка, не знам кое му е неразбираемото  Joy . Самият продукт е много течен и е лесно да се разнесе навсякъде, косата го поема моментално. И както вече казах, формулата му е различна, протеинов и хидратиращ в едно, айде така да го кажа  Laughing

# 190
  • Мнения: 3 248
Влизам да споделя моите впечатления за Наши Фото терапията в три стъпки. Отбелязвам, че предните три изивания бях все с хидратиращи серии.



РЕВЮ
Скрит текст:

1. Измиване с шампоана: Сложих 10 мл. на мокра коса и масажирах. Ароматът е деликатен, пяната прилична. Изплакнах и повторих. При второто измиване пяната беше доста повече. Косата остана добре измита, не се заплете, беше еластична и уплътнена. Изпадаха доста косми, но моята коса е склонна към това. Сравнено с шампоана от серията, ароматът е доста по-слаб и се пени значително по-лесно. Определно алоето и еластинът оказват влияние тук, в серията ги няма в състава.

2. Реструктуриращ гел: 20 мл. разпределих на подсушена с кърпа коса с помощта на пипета. Минах с терапевтичната преса - чуваше се съскане, кичурът оставаше много гладък и мек. Продуктът съвсем лекичко се разпени. Масажирах леко кичурите. Ароматът е едва доловим. Сложих кърпа и поседях 10тина минути. След това нагрях още 15 със сешоар. Поседях още 60 мин. Изплакнах. Косата се усети много жива, мека, уплътнена.

3. Бюти мляко: Подсуших с кърпа леко и нанесох 20 мл. от третата стъпка - гъст балсам със съвсем лек аромат. Косата се разлигави. Масажирах кратко време кичур по кичур. Отново сложих кърпа и поседях 20тина мин. Изплакнах, вече нямаше нито един паднал косъм. Явно шапонаът е махнал всичко ненужно. Засили се усещането за уплътненост, но и за хидратация.

Попих с кърпа, оставих да изсъхне малко сама. Нанесох скалп тонера на Филип Кингсли. Докато нанасхя втора стъпка, без да искам, докоснах с продукта скалпа в една зона и точно в тази зона се появи сърбеж. Тонерът оправи нещата, но явно трябва да се внимата, така както с ампулата от серията, да няма контакт със скалпа. За финиш по дължините нанесох само олиото Наши Арган. Духнах съвсем минимално с дифузер и оставих да доизсъхне сама. Когато беше почти суха, пръснах малко Кенди спрея на Алтерна и разресах. При напълното изсъхване косата беше много жива, плътна, тежкопадаща, мека, гладка, но по-фризи от нормалното. Определено обаче беше заздравена и подсилена! А все пак това ми е целта. Реших да стилизирам. Нанесох Алтерна термозащитата за преса и изправих със Стиймпода. Резултатът е коса близка до перфоекното, поне според моите представи. Мека, плътна, тежкопадаща, пригладена (фризитата се обраха), жива и с много блясък. И най-вече заздравена - като прокарам ръка няма и един паднал косъм, а обикновено има поне няколко. Преди да започна да слагам ампулите Наши фито, дори до цели кичури се е стигало. Сравнено със серията, терапията е по-приятна за употреба със значително по-осезаем ефект. Сега ще ми е интересно след седмица да пробвам серията, защото тя нали уж е предназначена за поддържане ефекта на терапията.

Пускам и снимков материал, макар че самото усещане трудно би се видяло на снимка. Първата е преди терапията (естествено изсъхнала от предното измиване). Втората е след терапията - опредлено се вижда, че е по-фризи (явно заради силния протеин). При вглеждане, според мен се забелязва и как е по-плътна, подредена. Третата е след стилизирането, целта ми беше да обера фризитата, но да запазя по-естествен вид.



Допълвам с още една снимка след терпаията преди изправянето:



Крайна оценка за мен:  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 31 яну 2016, 18:19 от Епона

# 191
  • Мнения: 3 698
Епона, прекрасна ти е косата! А и чудесно се грижиш за нея. На мен на втората снимка без стилизиране най-много ми харесваш  Hug

# 192
  • София
  • Мнения: 4 751
Страхотна е, Епона. На мен най-много ми харесва косата ти на втората снимка. Heart Eyes

# 193
  • София
  • Мнения: 1 500
Много красиви коси, момичета, браво!  Hug Обичам да гледам снимки.  Simple Smile

Аз днес бях на фризьор за боядисване. От години моята фризьорка ми боядисва само корените с боя, без изсветляване и без да боядисва дължините. Старая се максимално да щадя и без това природно тънката ми коса. В боята сложи от Олаплекс и след това ми направи и втората стъпка от терапията.  Плюсовете са, че косата става много мека и с блясък, но минусите за мен са, че Олаплекс ми отнема много от обема и косата става ужасно права, а аз се харесвам чуплива.  Simple Smile
Ето една снимка за онагледяване.  Simple Smile Косата е без преса и без финиши, само изсушена със сешоар.

Скрит текст:

# 194
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Епона, прекрасна коса, радвам се, че ти е харесала терапията, според мен дори две измивания след нея продължава да се усеща действието й.

Общи условия

Активация на акаунт