Професионални серии за коса - тема 98

  • 67 072
  • 754
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 98

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
  Twisted Evil


 

Вместо запис, моля споделете:

1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова?
2.Кой продукт/серия ще си купите отново?
3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal и пак
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен и още
Keune, Satin Oil и още
Sexy hair, Smooth/лилава серия/ и още, и пак, и пак


Терапевтичните преси,които ползваме :
Лечебна преса с инфрачервена и ултразвукова платка Goddess
Ултразвукова преса за третиране на увредена коса
Как да се подстрижем сами



Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя
40 – „Топ 3” маски/балсами
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела

# 1
  • Мнения: 2 562
Фрея,чудна си  bouquet Hug Благодаря за темата bouquet

 1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова?
НЯМАМ цъфтежи.С нищо не профилактирам.Но никога не оставям косата си без финиш  Peace Може би това я пази.
2.Кой продукт/серия ще си купите отново?
НАШИ ФИТО!Новата ми най-любима серия.И олиото.Утре ще пробвам кератина на Наши отново.Предния ми опит е отпреди 3г.Не беше много сполучлив.
Добавям и още една моя любима серия която пак бих купила-Алтерна бамбука за блясък.Шампоана,балсама и крема.
И понеже виждам че може да се споменат повечко серии/продукти добавям:Олиото Мароканойл(потретих го), Кюн Витал нутришън(повторих маската),ДПШ Алтерна,Анти-фриз маската на Алтерна,Биосилк олиото,Макадамия за нормална/плътна коса,Лакме топ 10(повторих го),Вела sp маската за чувствителен скалп(повторих я),2 мин.р-р на Афоджий(повторих го)...
3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Не харесвам Милк шейк.Само йогурт маската ми харесва.Млечната не,шампоана за боядисана коса и балсама също...Сметаната беше ужасно недобра за моя вкус.Абе...не е моята марка  Confused

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 23:22 от bubka:)

# 2
  • Мнения: 1 270
Да се запиша в новата тема:
1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова? - Цъфтежите боря с редовно подстригване - на 2, максимум 3 месеца, при мен дори и само леко взимане на връхчетата е достатъчно. Относно накъсването - имам го този проблем, не съм намерила идеалното решение, ползвам продукти с кератин, други протеинови, но още съм в търсене на идеалните продукти.
2.Кой продукт/серия ще си купите отново? - От опита ми досега, бих купила отново - Олиото за всеки тип коса на ЛРП, термо крем с кимион пак на ЛРП, 2 минутния реконструктор на Афоджи, Л2.
3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви? - Не съм ползвала засега.

# 3
  • Мнения: 1 746
1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова?
L`Оreal Professionnel - Pro Keratin-Използвах миналата година.Доволна съм от серията шампоан, маска, ампула, но все искам нови неща и сега я нямам в наличност
2.Кой продукт/серия ще си купите отново?
http://beautyshop.bg/product/9693/landoll-nashi-3-bamboo-podhran … kt-ot-bambuk.html
Много витална и жива коса.Нежен към скалпа и с прекрасен аромат
3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 

Нямам впечатления от марката и тази тема е добър повод да я пробвам, като се ориентирам в мненията за нея.

# 4
  • София / Перник
  • Мнения: 584
1. За щастие косата ми рядко цъфти и само ножицата решава проблема, за сега
2. Бих повторила Керастаз - шампоана за обем - зеления, но толкова много ми се експериментира, че не знам кога ще се случи  Embarassed
3. Милкшейк не съм ползвала все още  Peace

# 5
  • Мнения: 83
На Милкшейк позлвам оцветител за поддръжка на цвета,доволна съм,дава ми добър отенък(в момента ползвам лилав,имам същите на наблюдения и върху червеният).Имам и плодовото им мляко за коса с 12 ефекта,него го ползвам понякога вместо олио,прави краищата по меки,не стоят сухи и мирише много хубаво.Боядисвала съм се с тяхната боя,имат хубави цветове 😃

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Фреичка, благодаря за темата  Hug Прекрасна, както всеки път  Heart Eyes

1. Цъфтежи нямам, може би благодарение на редовното подстригване. Не оставям косата без фризьор най-много на 2 месеца съм там, само за минимум връхчета.
Накъсването мисля овладях с Наши Фито рипер ампулата, както и с намаляване на сешоара и боите.

2. Бих повторила ... Олео Релакс селията, Кюн Сатин ойл, Наши Кератин, Керитовите Напура ... много неща ...

 3. Милк шейк, ползвала съм само Интегрити маската, харесвам я.

# 7
  • Мнения: 3 248
Мерси за новата тема! Фрея, ще потърся мненията, ако ги намеря ще ти пратя.

1. Появяват ми се от време на време цъфтежи, експлозии, пълна програма. Търся си хубав продукт за връхчета.
Проблемът с накъсването във високите части на косъма преборих с Наши Фито серията. Сега нямам търпение да пробвам терапията. По състав определено се различават, да видим дали като ефект ще е по-добра терапията.
2. Бих купила отново лилавите Сексихеър, термозащитата им за преса, алтерна бамбук анти-фриз, Чи кератин, Чи арган, Наши Фито, Наши олиото, както и още някои от финишите ми. А, също ампулите на Напура, Еластисайзера.
3. На милкшейк имам опит с млечната терапия (страхотна, протеин без изсушаване), балсамът без отмиване (хубаво запечатва косъма), олио шампоана (измиващ и същевременно хидратиращ), смуут серума (добре приглажда, но може и по-добре), анти-фриз серум (не ми харесва чак толкова много, прекалено силиконов).

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 18:21 от Епона

# 8
  • Мнения: 3 413
1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова?
Забелязала съм, че много серии яко замаскират проблема с цъфтежа и късането. Както много пъти съм казвала, и пак ще потретя, цъфтеж не се "лекува". Относно превенция, признала съм реконструктора на Афоджий със зелен чай, и въпреки че косата ми не обича много протеин, през минене го пръскам и не ми пука за леко грубия косъм, който се получава след него.
Маската Нутритермик също много добре повлиява за забавяне на късане/цъфтеж  Peace
Аз имам проф. ножижа и редовно (2 пъти в месеца) моя мъж ми обира връхчетата  Flutter

2.Кой продукт/серия ще си купите отново?
Реконструктора със зелен чай на Афоджий
Лилава маска Секси хеър- експресно омекотяване, много е добра  Peace
Ампули Денсифик, ежедневния спрей за скалп на Напура


3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви? Имала съм млякото с 12 ефекта- единствения крем-финиш, който въпреки, че е крем и, че има протеин (косата ми ни протеин обича, ни кремове), ми се отрази добре. Не бих повторила покупката, обаче.
Сметаната- нещо ми е дискомфортно пяна-финиш  Rolling Eyes И тук не бих повторила.
Шампоан за къдрава коса; шампоан за боядисана коса- ОТВРАТ! Премиват ужасно!!!!

# 9
  • Мнения: 1 304
Отново чудесна тема bouquet
1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова?
Цъфтежите само с подстригване на връхчета на два месеца Simple Smile
2.Кой продукт/серия ще си купите отново?
Ще си купя отново шампоан Дисциплин, Терапист,  Шварцкоф маска-мус за руса коса, термо олио Напура,олиото Наши,олио Кюн, еластайзер, крем за къдрици Марокан оил, крем за къдрици Лайбъл М,хм newsm78 и други има...
3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Ползвала съм доста  продукти Laughing:
http://www.beautybay.com/haircare/milkshake/integritynourishingshampoo/ - допадна ми, но не бих купила отново Embarassed
http://www.beautybay.com/haircare/milkshake/colormaintainershampoo/-хубав, но малко лек, също и балсама е хубав, но идва лек за по-суха изтощена коса, при мен на този етап са Ок
http://www.beautybay.com/haircare/milkshake/dailyfrequentshampoo/ много приятно изненадата, няма сухота, заплитане, за разлика от този за боядисваната коса Heart Eyesбих купила отново Heart Eyes
http://www.beautybay.com/haircare/milkshake/curlpassionshampoo/- не ми хареса, отново  скрипцава, не добре хидратирана коса, много лек може би ми идваше Embarassed
http://www.beautybay.com/haircare/milkshake/leaveinconditioner/-не ми хареса, никакъв ефект,абсолютно излишна покупка Embarassed
http://www.beautybay.com/haircare/milkshake/curlpassiondesigner/ - не е лош, но малко ми сплескваше и отнемаш от обема newsm78
http://www.beautybay.com/haircare/milkshake/activeyogurtmask/ -много слаба за косата ми, не ми допадна особено Embarassed
Сметаната-не се сработи с косата ми, груба,клечеста коса #Cussing out

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 18:36 от DELI22

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за новата тема bouquet
Старая се да ви чета, но много бързо изписвате темата Laughing
1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова? - за съжаление го боря донякъде с добра термозащита, но пак имам.
2.Кой продукт/серия ще си купите отново? - Сметаната на МШ, маска Орофлуидо, маска Интенз на Лореал, Млечната маска на МШ, Аргана на Наши
3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 
- Ползвала съм доста техни неща, любима за мен марка Heart Eyes
Млечната маска купувам за пореден път - омекотява, разплита, ухае невероятно.
Интегрити маска - идеална за лятото, също ще купя отново.
Сметаната ползвам и сега, не оставам без нея Heart Eyes
С плодовото мляко с 12 ефекта не се разбрах утежняваше ми косата.
Йогурт маската ми идваше лека, не бих повторила.
Фризьорката ми работи с тях и общо взето всичко съм пробвала Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 1 956
1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова?
Цъфтежа боря с нежност и внимание Simple Smile
Сресвам косата си само с четка Десата (и тенгъл тийзър става).
 Намалила съм употребата на стилизиращи уреди, но по-скоро, защото или не знам как да ги ползвам, или не са ми хубави, или просто косата ми си е такава и не задържа букли и чупки за повече от час... (според мен е комбинация от 3-те неща)
Суша косата със сушуар, но на средна степен и почти винаги нямам нерви да я изсуша докрай.
Внимавам как си подсушавам косата след баня - само попивам с кърпата, вез никакво триене и силен натиск.
Винаги ползвам след шампоана балсам или маска.
НЕ винаги слагам финиш и забелязвам, че с финиши косата по-малко цъфва. Не съм пробвала всичко, но досега намирам добър ефект в следните финиши: двойния серум на Лореал абсолют рипер липидиум, зеленият еликсир на Керастас, олиото на Макадамия, Олиото на Маракеш. Те са разбира се за превенция, вече цъфнала коса не поправят.
В превенцията ми помага и кокосовото масло преди миене на косата - обилно намазвам скалпа и цялата коса. Търпя 1 час и после мия косата с шампоан, балсам или маска. УСтанових, че така ми се запазва чиста косат апо 2 дни (иначе всеки ден я мия).
Цъфтежите си ги обирам или сама или при фризьор. Заставам на слънце и отделям малки по диаметър кичуршета. Усуквам ги хубаво и леко прокарвам пръсти нагоре към корена, за да щръкнат връхшетата от усуканото. После с хубава остра ножица изрязвам всичко стърчащо. пускам кичуршето и го дооглеждам за пропуски - изрязвам и тях.

2.Кой продукт/серия ще си купите отново?
Въпросът дали е за цъфтеж или по принцип? За жъфтежа - серума липидиум на Лореал, олиото на МАракеш (ама ми замириса зле в първия триместър на бременността, така че хубаво ще си помисля).
Иначе пак ще си купя шампоан и балсам на Маракеш, ама не ориджинъл сцент (първо заради миризмата ги купувах, после ми се догади и сега не искам да си спомням...)
Бих си купила пак ампули против косопад на Лореал, Лакме, Напура, спрей на Дюкре... Ампули Фибрацевтик също.


3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
НЕ съм ползвала и ще чета с любопитство вашите отзиви...

# 12
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
Прекрасно оформена тема  bouquet
1. Цъфтежи имам единствено на кичурите на тила, там явно някой от продуктите не попада или и аз не знам какво. Подстригвам я на 3 месеца и фризьорката все ме поправя като кажа да ми обере цъфтежите, нямала съм ама връхчетата можела да ми обере Laughing Коприната на Чи и Л2 мисля, че оказаха много положително влияние.
2. Денсифик шампоана, маската и шампоана Речардж на Керастаз, маската Напура C7, коприната на Чи и термото на чи със сигурност ще ги закупя отново.
3. Хвърлила съм им око на марката, но още не знам на кой продукт да се спра..може би плодовото мляко или сметаната.

# 13
  • Казанлък
  • Мнения: 589
Бих си купила отново L2, Oleo relax серума и ампулите на Напура за стимулиране на фолукулите.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за новата тема!  bouquet

1.С какво борите цъфтежа на косата? Какви продукти използвате за превенция и как се справяте с вече появилия се проблем? А с накъсването, ако имате такова?

Цъфтежите отстранявам с подстригване. Правя го на всеки два-три месеца по малко. Срещу накъсване харесвам и ползвам Анти Снап на Редкен.

2.Кой продукт/серия ще си купите отново?

Досега съм повторила и потретила много продукти. Това са Ботокс ампулите на Лореал, Ниоксин 4 шампоан и балсам, балсама Цимент на Керастаз и шампоаните от зелената серия, хидратиращата маска на Осмо, Реконструкторът с кератин и зелен чай на Афоджи, шампоана Денсифик, балсама Дисциплин и още други  Simple Smile

3.Кои продукти/серии на Милкшейк сте ползвали и как се отразяват на косата ви?

На Милкшейк ползвам с удоволствие млечната терапия. Имам я от няколко години, но вече не я виждам по сайтовете. Косата става обемна, плътна, но не суха и много подвижна.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт