Професионални серии за коса - тема 95

  • 54 169
  • 743
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 4 307
Момичета, кажете с какво да си оправя скалпа? От известно време се лющи здраво.Като се почеша става страшно, все едно бяла пудра съм сложила. Боядисвам се с Матрикс, не знам, дали може да е от това. Сякаш и преди имах.

Много неприятно е и на мен ми се е случвало от агресивна козметика в комбинация с някакво по-неустойчиво състояние в здравословен (и психически) план. Мислех, че е пърхот и го третирах като пърхот, но това влоши състоянието на косата, която се пресуши и нацъфтя и няколко месеца ми трябваха да преборя резултатите от това.

Проблемът го реших с маслени маски с етерични масла. Слагах само по едно етерично масло - розмарин, иланг-иланг или розово масло (знам, скъпо е, но е страхотно за всякакви кожни проблеми). Базовите масла, които ползвам за коса, са ямайско черно рициново, арган, бадемово, жожоба, шипково. Тях ги смесвам - ямайското с някое от другите.
Виждам, че има продукти (лосиони) на Филип Кингсли, Кюн Со Пюр, Керастаз, които са за тази цел - да успокоят скалпа. Ако мислиш, че те биха ти помогнали повече, може да опиташ. Тях не съм ги пробвала.

Важно е също така да се насочиш към козметика, която не дразни скалпа.

Успех! Ще се радвам да дадеш обратна връзка, когато  разрешиш проблема!

# 586
  • София
  • Мнения: 160
Растежите ги отдавам на серума за растеж на Алфапарф. Имам го от лятото, но ччак сега започнах да го ползвам редовно.

Може ли да разкажеш по-подробно за този серум? Как го усещаш на скалпа, утежнява ли, аромат, консистенция, колко често и по колко нанасяш, как се справя с обема - сплесква или придава...Ще припомниш ли каква е косата ти?
От доста време му се чудя  newsm78
Моята се омазнява по-бързо в корените и ме притеснява да не омазни допълнително.

# 587
  • Мнения: 99
Феерийка  Hug не се притеснявай, аз отдавна съм му хвърлила око, даже и без отзив щях да го поръчам  Hug
Катерине, не разбрах кое да ползваш след шампоан Керастаз и кой шампоан?

На Морокан Ойл Фриз контрол, дали мога да го ползвам след Керастаз Хронолоджист или Волюмфик? Или трябва когато ползвам продукти да са от една марка и серия? От този студ косата ми не стои на едно място изобщо, постоянно хвърчи и е ужасно. За сега съм се запътила към Морокан ойл, но дано и при мен да даде ефект.  newsm78

# 588
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Момичета, някой беше похвалил Lakme Repair серията, ровя назад, но не можах да намеря кой точно писа за нея. Протеинова ли е тази серия, който я е ползвал, моля да сподели. Praynig

# 589
  • Мнения: 2 576
Добро утро  Flutter

Вчера измих косата с Алтерна за блясък и съм очарована  Heart Eyes. Незнам защо си мислех, че няма да ми допадне серията, а се оказа точно обратното. Шампоана ми позаплете косата и я втвърди доста. Балсама не го усетих кой знае колко и си мислех, че определенено не ми е достатъчен. На влажна коса сложих от кремчето и оставих косата да изсъхне сама. Правата ми коса стана цялата на чупки, мека без да е хвърчаща   Heart Eyes. Оказа се, че балсама ми е напълно достатъчен и след кремчето не се наложи даже да слагам олио по връхчетата.
Благодаря на Линдето за пробичките  Hug. Определено ще се купува  Mr. Green

# 590
  • Мнения: 1 670
Момичета, някой беше похвалил Lakme Repair серията, ровя назад, но не можах да намеря кой точно писа за нея. Протеинова ли е тази серия, който я е ползвал, моля да сподели. Praynig
Хидратираща е серията  Peace

# 591
  • Мнения: 2 576
Феерийка  Hug не се притеснявай, аз отдавна съм му хвърлила око, даже и без отзив щях да го поръчам  Hug
Катерине, не разбрах кое да ползваш след шампоан Керастаз и кой шампоан?

На Морокан Ойл Фриз контрол, дали мога да го ползвам след Керастаз Хронолоджист или Волюмфик? Или трябва когато ползвам продукти да са от една марка и серия? От този студ косата ми не стои на едно място изобщо, постоянно хвърчи и е ужасно. За сега съм се запътила към Морокан ойл, но дано и при мен да даде ефект.  newsm78

Можеш да  Peace
Не е задължително всичко което ще сложиш на косата си да е от една марка или серия.
Въпрос на личен избор е.

Чаровна наистина много ти е пораснала косата и къдричките са се получили много сладурски  Heart Eyes

# 592
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Момичета, някой беше похвалил Lakme Repair серията, ровя назад, но не можах да намеря кой точно писа за нея. Протеинова ли е тази серия, който я е ползвал, моля да сподели. Praynig
Хидратираща е серията  Peace

Благодаря! bouquet

И още един въпрос, мисля че си ползвала Pureology. Можеш ли да ме "светнеш", Strength Cure серията протеинова ли е? Hug

# 593
  • Мнения: 1 306
Момичета някакви отзиви може ли да ми дадете за този продукт?
http://www.enzo.bg/tigi/bed-head-ego-boost-balsam-bez-otmivane-za-cftjassha-kosa/ ?
Косата ми расте доста бързо от както използвам продуктите на Меди и Керастаз Дисциплина и ми се иска да започна да използвам нещо и за цъфтежи ...  newsm78 .Приемам и съвети за други продукти до цена от 30 лева не ми се дават повече  Embarassed .
И да си покажа моите къдрици с приставката spin curl на сешоара ми на remington Simple Smile) А и да видите колко ми е пораснала косата и все така бляскава изглежда и здрава  Mr. Green Simple Smile) Или на мен така ми се вижда и ми се иска Wink
Скрит текст:

Много хубава коса + къдрици Peace

А по повод Ego Boost  на Tigi - преди време изхабих цяла опаковка. По-скоро на инат, защото никакъв ефект на видях от продукта. Ако се сложи малко количество, имам чувството, че "не работи". Ако се прекали - "клечкосва". Поне при мен не се справи с цъфтежите, по-скоро само временно ги "маскира".

# 594
  • Мнения: X
Благодаря момичета  bouquet .
А какво ще ми препоръчате за справяне с цъфтежите.
За сега не цъфти но с това бързо темпо на растеж трябва да започна да мисля за нещо против гадните цъфтежи.

# 595
  • Мнения: 1 378
И още един въпрос, мисля че си ползвала Pureology. Можеш ли да ме "светнеш", Strength Cure серията протеинова ли е? Hug
Не е към мен въпроса, но ще си позволя да се включа  Hug
Тази серия ми е една от най-любимите.  Heart Eyes Протеинова е, като да отбележа, че аз от състави не разбирам, но мисля, че и преди сме коментирали, че е такава. Аз лично обаче я усещам много добре. Нито изсушава, нито заплита. Може би просто е добре балансирана и дава една хубава плътност и виталност на косата. И е страшно икономична.
Моята коса обаче си обича по-скоро протеинови серии.

И по този повод пробвах лилавите Сексита. Първия път ми се видяха доста недобри за косата ми, но реших да не избързвам с мнение. Снощи пак се измих с тях, ами честно казано тази хидратация, за която всички говорите аз не я усетих  Crossing Arms Предвид, че на предното миене правих двустъпковия протеин на Афоджи ( Heart Eyes) и се предполагаше, че трябва да ми дойде добре хидратация, ама не...не ми харесва. Една така нежива ми е косата, леко като сплъстена. Все едно ми е на втори път след миене.  Crossing Arms  Simple Smile Ще я пробвам след известно време пак, може би просто не и е момента, но не ми харесва особено много за сега  Mr. Green

# 596
  • Мнения: 316
Чаровна, косата ти наистина е пораснала. Hug Аз също ползвам Денсифик,но не много често,тъй като много остъгващ ми идва за дължините шампоана,от маската не забелязвам някакво уплътняване..А и аромата ме задушава ужасно парфюмиран,алкохолен и натрапчив го усещам,иначе ампулите за скалпа ги ползвам редовно,имам 5,6 за мен са много икономични 1 я ползвам на 2 /3 пъти и редувам със Инициалист.Виждам новоизрастнали косми,ама не ми расте много бързо косата сякаш.. newsm78 Против накъсване и цъфтежи мисля,че беше Анти снап на Редкен,мисля че е над 30 лв обаче...

# 597
  • Мнения: X
Алексче, радвам се че са ти харесали Hug Аз усещам в момента повече бамбука с тази серия и посягам повече към анти фриза. Grinning

Лекси, не питаш мен, но понеже го имах и аз, а също съм с бързо омязняващи се корени, ще споделя - при мен идваше тежък серума. Косата ми се утежняваше за един ден, а иначе мия през ден. А и аромата беше много силен и тежък. Позната със сух скалп обаче беше доволна от него, защото й овлажняваше допълнително.
Много сходен ми е като цяло със серума Митик на Лореал, и двете не ми допаднаха. А иначе отзивите, които съм търсила относно растеж и за двата серума са все положителни, много спомагали бързината. Peace

# 598
  • София
  • Мнения: 10 858
Чаровна, коосата и наистина много пораснала  Heart Eyes А колко е жива и бляскава, супер е!  Heart Eyes Против цъфтежи, внимавай с топлинните уреди, хубави серума за краищата. Много доволни момичета има от Двуфазния на Лореал, съвсем хубава му е цената, мисля в момента е 19.90 лв.

Адамантче, май ти е дошла тежка маската Секси. Мнооого добре я отмивай, дори прекалявай с отмиването  Laughing

Катерин, можеш, да. Само не разбрах, ползваш ли балсам/маска, ако не - първо балсам/маска, после Анти фриз контрола. Само по шампоан, косата хвърчи и се наелекризира тройно повече.

# 599
  • Мнения: 2 576
Алексче, радвам се че са ти харесали Hug Аз усещам в момента повече бамбука с тази серия и посягам повече към анти фриза. Grinning

Аз да видиш колко се радвам  Simple Smile Hug
ММ като ме видя снощи и ме пита какво съм си правила косата, че е станала на такива хубави чупки  Mr. Green
Анти фриза също ми е мерак сега да ги пробвам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт