Професионални серии за коса - тема 95

  • 54 167
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 95

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
  Twisted Evil


 

Вместо запис, моля споделете:

1.”Топ 5” най-лоши продукти за 2015 година?
2.Каква четка/гребен за коса използвате?
3.Кои продукти/серии на Наши сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
 Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal
Lakme Ultra Violet


Терапевтичната преса,която ползваме :
Как да се подстрижем сами



Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя
40 – „Топ 3” маски/балсами
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 194
Благодаря за новата и последна за годината темичка Фрей!
По въпросите още нямам опит за лоши продукти. Взех си Наши фито и съм доволна, имах и мостри от аргановите и май и от тях съм доволна, но и времето ще покаже!
Четки ползвам на макадамия тази сходната на тангъла и реше добре, но на моите рапунцелки взех четки смесени с естествен косъм и изкуствен и решат страхотно!
Весело посрещане на Новата година!

# 2
  • Мнения: 1 221
Вместо запис, моля споделете:

1.”Топ 5” най-лоши продукти за 2015 година?
- Кюн  терапия за подхранване не ми понесе
- Макадамия  прекалено тежка , не видях някакъв особен ефект от тях
- Серията Дисциплин , по препоръка на фризьорката я закупих, не ми понесе , след нея усещах косата си по  жилава и с доста фризита Rolling Eyes

2.Каква четка/гребен за коса използвате?
От години си сресвам косата с тази  четка
http://kosaistil.bg/hercules-sagemann/1296-%D1%87%D0%B5%D1%82%D0 … ercules-9045.html
И  две от четките Tangle Teezer  синя и розова за  разкош  Heart Eyes
http://izi.bg/product/967/tangle-teezer-chetka-za-kosa-salon-rozova.html
3.Кои продукти/серии на Наши сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Наши арган  - добре ми се отазява
 

2015  е годината в която  открих Алтерна и с нея намаляха разочарованията ми  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 248
1. Разочарована съм от Алтерна Caviar Moisture - много изсушаващо и фризи (пробвана от мостри). Също успях пак да пробвам рипеър шампоана и маската за гъста коса на Мороканойл - отново не ми харесаха, косата ми я вяла с тях, явно не си пасвам с тази марка. Цялостно съм разочарована от Керастаз и Лореал - като състав не виждам нищо особено в тях и за себе си реших, че са направени само да замаскират положението, а не действат реално. Може и да бъркам, но така ми се е втълпило.

2. За ресане ползвам гребен с едри зъбци при мокра коса или когато искам да запазя къдрици. При права или естествена коса ползвам четка с естествени и изкуствени влакна. С нея накъсването е значително по-малко, прави страхотен масаж на скалпа, косата е пригладена и не бухва в дължините. Ето ги:


3. На Наши ползвам Фито Рипеър шампоан, балсам и ампула. Страхотни продукти за моята коса - заздравяване, много жива и бляскава коса. Сигурна съм, че ампулата ме спаси от накъсването, заедно с ампулите за скалп на Напура. Като ми свърши кератина на Чи, ще пробвам кератина на Наши.

Весело посрещане на новата година!

Последна редакция: чт, 31 дек 2015, 19:36 от Епона

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Фрей, благодаря ти за новата и последна тема за тази година  Hug
Благодаря и за това, че се грижиш винаги да ни е прекрасна темичката, с идеално синтезирана информация  bouquet

Моите топ 5 лоши:
1. Дисциплин маската. Първоначално никакъв ефект, след това отвратителен  Mr. Green Сухи крайчета, матирана и гадна коса.
2. Златната коприна на Чи, както и другата с червената капачка. Най-омразните ми финиши, изпръхва ми косата от тях, все едно всички люспички са отворени наобратно  Mr. Green
3. Напоследък никак не се разбирам с Нектар термика и съм го зазимила. Ако продължава да ми слепва и матира косата, както и да ми я прави все едно е мръсна, ще се скараме сериозно  Mr. Green
4. Ами не се сещам в момента за повече отврати, но ако се сетя, ще прибавя.

Гребени/четки:
1. Гребен с едри зъбци Макадамия - много съм доволна, супер е и основно него ползвам.
2. Четка с естествен и изкуствен косъм на Лейбъл М, реши страхотно, усещането при употреба е много приятно, някак прави масаж на скалпа, който ми е супер приятен.

Наши:
1. Наши Арган - Ш + М - 100% разкошни за моята коса.
2. Наши Кератин - Ш + Б - също!
3. Наши Фито Рипеър - Ш + Б + Ампула - върховни  Heart Eyes
4. Арганова спрей маска без отмиване - уникална! Много ми харесва, няма утежняване, няма слепване, блясъка е разкошен, плътна коса, аромат  Heart Eyes
5. Олио Наши Арган - прекрасно  Heart Eyes
6. Лосион за тяло Наши Арган - връх! Ако не беше толкова скъпо, щях да си взема пълноразмерна опаковка  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 368
Благодаря за новогодишната тема, Фрея  bouquet
1.”Топ 5” най-лоши продукти за 2015 година? - Днес ми е празнично и хич не искам да мисля за лоши продукти, а всъщност май нямам кой знае колко такива. Не ми допаднаха термотата Нектар Термик и Секси на първо четене.
2.Каква четка/гребен за коса използвате? - Срам ме е да си призная, но аз такъв предмет нямам Embarassed, разресвам с пръсти в банята, докато съм с маска  Mr. Green
3.Кои продукти/серии на Наши сте ползвали и как се отразяват на косата ви? - Имам и трите популярни тук серии - Кератин, Фито Рипеър и Арган. Първите две много ги обичам, а Аргана ползвам по-рядко, защото напоследък ми утежнява.

Момичета, пожелавам ви весело посрещане на Новата Година, заобиколени от любими хора и блестящо красиви  Heart Eyes Heart Eyes  Heart Eyes

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Разочарование скоро не съм имала.Но като цяло обмислям внимателно всяка покупка.Може би маската Про кератин на ЛП ми е малко по-силна, но слагам по-съвсем малко и редувам и с други серии и така нещата са ок.
От година вече ползвам четката на Макадамия и съм доволна-не скубе,лесно разресва.Преди това се решех с гребен, а сега не искам и да чуя.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Благодаря за новата тема!

Момичета, весело посрещане на Новата година!

Топ 5 на най-лоши продукти не мога да определя. Като цяло, ако прекаля с използването на някоя серия/продукт, започва да ми утежнява и да се получава обратния ефект на това, което е правила с косата ми в началото.

Наши арган - шампоан, балсам и маска,  ползвах преди две години - тежки ми идваха и получавах сърбежи по скалпа. Спрей-маската беше отвратителна, отнемаше ми от обема, смачкваше ми косата, но моята коса като цяло не обича продукти без отмиване.
Но от ампулата със стволови клетки съм супер доволна, купувам отвреме навреме, но не постоянно. Много добре омекотява и подрежда косата ми. Сега се чудя, дали да не пробвам и серията Phyto repair.

Гребен използвам най-обикновен, сега косата ми е доста по-къса и нямам проблем с разресването.
На дъщеря ми купих Tangle Teezer и за момента се справя добре.

# 8
  • Мнения: 1 304
Фрея, благодаря за новата   тема Hug

1.”Топ 5” най-лоши продукти за 2015 година?
1. Нектар термик, ужасно  клечосана  и като мръсна косата ми  след него Embarassed
2. Кератин термик-разхвърчана коса Embarassed
3. Златната коприна на Чи-на деня добре, а на другия ден като слама  суха Embarassed
4.Крем за къдрици Наши-голямо недоразумение #Cussing out
5.Олио Макадамия -клечеста коса Embarassed
и прехвърлян 5-цата, никакви продукти  на  Лакме не ми понасят #Cussing out

2.Каква четка/гребен за коса използвате?
нищо специално, обикновен гребен с едри зъбци, за да разреша къдравата  и чуплива коса Simple Smile

3.Кои продукти/серии на Наши сте ползвали и как се отразяват на косата ви?

ползвала съм ампулата на фито рипеър, много неприятна ми беше миризмата, не бих купила Embarassed
Шампоан  и балсам Наши арган- прекалено слаби за косата ми, не  усещах хидратация Embarassed

# 9
  • Мнения: 3 266
Весело довечера и от мен!

През последната година не се спогодих с два продукта никак.
Единият е шампоан Редкен Екстрийм, косата ми след него стана на суха, груба без блясък, залепена за главата. Изглеждаше като три косъма. Много момичета го харесват, явно не е никак подходящ за моята коса.
Другият продукт е маска за плътен косъм Вела Енрич. Кльопнала, без блясък, мазна на втория ден коса. Това в период, в който косата ми се беше изсушила много от една боя.

На Наши не съм пробвала нищо. Фито рипеър серията има ли опасност да ми отнеме от обема при положение, че косата ми и с нормален косъм, не плътен в никакъв случай, гъста?  Ползвам безамонячна боя в моя цвят. Не е изтощена, природно е леко суха, водата при нас е много твърда, което е основният ми проблем.

# 10
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Весело посрещане на новата година момичета, още по-хубави коси през 2016.  bouquet

Моето разочарование тази година беше шампоана с рознарин и лавандула и детанглъра с цитрус и нероли на John Mastеrs. Косата ми стана слама, суха и разхвърчана, толкова лош резултат от продукти за коса не бях имала до сега.
Маската Макадамия (старата) също ми донесе подобен ефект, но в по-малка степен.

Продуктите на Наши не съм ползвала, но със сигурност ще пробвам серията Фито Рипеър, заедно с ампулата. Виждам че доста се харесват.

За разресване на коса ползвам основно зелената четка на Макадамия, много я харесвам защото приглажда косата и придава форма която трудно постигам с обикновена четка или гребен.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
И аз се интересувам от серията Фито рипеър на Наши. На един клик съм да поръчам, но все още се колебая.

# 12
  • Мнения: 483
Благодаря за темичката, Фрея bouquet Уютна и привлекателна, както винаги.
Топ 5 на несполучливите ми продукти:
1. Шампоан и маска Рипеър на Лакме
2. Кератинов балсам без изплакване на Чи
3. Ампулите за фоликулите на Напура
4.Шампоан Волюметри на Лореал
5.Еластисайзер Екстрийм
Имам още, но не се побират Mr. Green

Реша се с Тангъл Тийзър, понякога с обикновен едър гребен.

На Наши съм ползвала аргановата серия, от която повече харесвам балсама от маската; маслото и спрей маската са ми любими; Фито Рипеър не съм купувала отдавна и само помня, че харесвах шампоана и балсама; ампулите Фито са незаменими за накъсването на косата. Не харесах витаминния шампоан, много ми премива косата.

# 13
  • Мнения: 3 698
Фрея, благодаря за новата тема  bouquet , в мой цвят е  Grinning!

1.”Топ 5” най-лоши продукти за 2015 година? - През тази година обмислях добре покупките и рядко се поддавах на импулс, но все пак...
1.Като изцяло лош продукт за мен мога да посоча Top-Ten 10-в-1 Lakme Cool, имам доста продукти с блясък, но като този нямам-толкова падащи блестящи частици, че за косата нищо не оставаше, всичко отиваше по ръце, лице, ужас, като диско топка ставах...Като ефект също ми беше едно голямо нищо, в сравнение с другите ми финиши го усетих съвсем посредствен продукт.
2.Шампоанът с вечерна иглика на JMO, мъчих го няколко пъти, но миризмата е мега задушлива и неприятна за мен, а и последно дори на моят нечувствителен скалп повлия и се наложи да измия с друг. Бих го подарила, но как се подарява нещо толкова кофти  Mr. Green , накрая ще свърши като скъп препарат за миене на ваната  Grinning .
Май тези два продукта само са ми били наистина лоши и неприятни.
Иначе и ампулките на Наши и едно антифриз спрейче на Марокан са ми несполучливи покупки, но не бих ги нарекла лоши, просто не са подходящи за мен, но и нищо неприятно не са.
2.Каква четка/гребен за коса използвате?
Скрит текст:
[/b]- в момента имам -страхотно ми харесва, ползвам я заедно с Ровента при сушене, много е удобна, защото е плоска и с гърба й леко притискам краищата на косата към въртящата се четка и подвива много добре.За съжаление е доста старичка вече и някои от топчетата са й паднали, трябва да подновя...
и -еднакви, не накъсват, не скубят, имат си предимства; - голямата, веднъж я ползвах, не ми допадна нещо.-много рядко я ползвам, обичам си я. Сега съм поръчала от ФЮ и чакам , а се оказа, че в момента с всеки 2 или повече поръчани продукта на Редкен получаваш подарък четка, та и подарък очаквам тази , набелязала съм още 2 четки, които искам  Crazy ...

3.Кои продукти/серии на Наши сте ползвали и как се отразяват на косата ви? -Ползвах няколко ампулки Фито Рипеър и не ми харесаха, съответно не съм искала да опитвам друго на марката.

# 14
  • USA
  • Мнения: 7 297
Еххх,на мен точно Редкен Икстрийм и Хидратиращият хайвер са ми мега любими серии.Косата ми е просто прекрасна (особено след Алтерната). Ето,всичко опира до косъм.
За мен най-най-най-любимата ми марка е Алтерна и ако трябва да избирам някой доживотен бранд,който само него да ползвам,въобще не бих се замисляла за друг.

Разочарования мисля,че нямам.Има продукти,които не са ме впечатлили и не са дали очакваният резултат,но на фона на "супер откритията",те остават забравени.

Не съм ползвала нищо на Наши.В Щатите ги няма.

Ползвам четки за коса на Tangle Teezer.

Общи условия

Активация на акаунт