Професионални серии за коса - тема 95

  • 54 170
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 270
Момичета, днес на страницата на Арлен в ФБ пише, че скоро ще започнат да внасят Matrix. Май имаше фенове на марката в темата, даже се коментираше олиото по-назад в темата.

# 676
  • Мнения: X
Магнолийка, не е задължително един ДПш да съдържа силикон или поликват или масла, за да се усеща по-мек, да не говорим че това е субективно понятие и всяка коса реагира различно на различните формули на шампоана. Моят на Вела Баланс е незаплитащ и доста щадящ косъма, а не съдържа нито едно от трите неща
Скрит текст:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Citrate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Xylenesulfonate, Cocamide MEA, Parfum, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Tetrasodium EDTA, Methylparaben, Creatine, Glycerin, Propylene Glycol, Limonene, Benzyl Alcohol, Vitis Vinifera Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Propylparaben, Potassium Benzoate
Това с пълното отмиване на веществата за мен е рекламен трик, защото първо: никой не е доказал, че остатъците (ако изобщо има такива) по някакъв начин пречат или вредят на косата; второ: последните години се появи една много мащабна мода всичко в тялото (и по него) да се премива и пречиства, сякаш сме тенджери или чинии, които не могат да се справят сами със себе си. Това е естествено за да се продават повече продукти с такава насоченост. И трето: премиването е много по-вредно от неотмиването на дадени вещества.
Заплитането и втвърдяването на косъма е сигурен знак, че са му отнети от естествените масла, инак няма как да се усети по този начин. В зависимост от вида на косъма и моментното му състояние, може да получи този ефект от много силен шампоан или от не толкова силноизмивен. Силата на измиване/остъргвае на косъма или по-точно неговото отваряне на кутикулните слоеве, говори за това колко агресивен е той, наистина това е критерият. Колкото повече един косъм бива измиван/отварян, толкова по-уязвим става той напред във времето. (Изпитвала съм го на гърба си, когато преди известно време реших, че не отмивам достатъчно добре разни вещества и започнах да нанасям по-обилно количество шампоан и по дължините и краищата на косата. В резултат тя стана суха, заплитаща се и груба).
А в натуралната козметика се появява един парадокс, уж се лансират нежни шампоани без сулфати, без вредни съставки и т.н., а в същото време много от тези натурални био-мио-еко шампоани се усещат супер втвърдяващо и дехидратиращо косъма. Силиконите и другите съставки, съдържащи се в шампоаните, които ти намираш за вредни и ненужни, всъщност са важни и полезни за косъма, именно защото спомагат за по-нежното усещане след измиване. И да, то е важно условие един шампоан да е добър. Едновременно мият и подхранват, дават нещо на косъма така че той да бъде омекотен, огъвкавен и лесен за разресване. Да не забравяме колко важен фактор е последния, при все че толкова много damage идва от механичното увреждане на косъма.  Peace
Изобщо за мен представата за косата започна да става твърде погрешна, поради това че се сравнява с други части на тялото и разни предмети от покъщината  Mr. Green което изкривява реалната представа на купувачите, но това е основната причина рекламите да вървят в тази насока. Косъмът има нужда от допълнителни съставки, защото сам по себе си не може да се обновява веднъж, след като вече израсте. Убедили сме се, че крайностите са вредни и затова апелирам да се избягват, ще го правя винаги.
С този си пост не искам да споря, нито да омаловажавам мнението ти, просто изказвам другата страна на монетата. Всеки има правото да вярва в каквото иска, но е добре да има поне няколко отправни точки за размисъл  bouquet

А розовото масло има също толкова полезни свойства за косата, колкото и за кожата. Много важно от които, подобно на кокосовото масло изгражда бариера, не позволявайки косъма да се "наводни" и все пак да задържи оптимално количество вода в себе си, за да се хидратира.  Peace



Тази вечер пробвах Алтерна Тен шампоан и балсам от мостри. От шампоана имам за още един път, но балсама си го изхабих целия (10мл), което също обаче говори за свръх икономичност. Надявах се странно обаче някак си да имам за два пъти  Mr. Green Мислех да се подстригвам днес, но нарочно не го направих, защото искам да видя дали наистина Тен-ът е толкова вълшебен. Знаете, че като се подстрижете косата живва от само себе си и продуктите и се отразяват много по-добре.
Шампоанът ме впечатли повече от балсама. Супер гъст и плътен, прави много хубава обилна пяна. Въпреки това при измиването не ми се стори особено впечатляващ, нормален балансиран шампоан. Ароматът на серията ми е изключително познат, плодов, но не мога да си спомня откъде точно  newsm78 Балсамът ми дойде точно. Стоях може би 10-ина минутки и отмих. Косата ми се беше превърнала в плътна цялостна маса и отказваше да се раздели дори на няколко кичура  Crazy Отмивах доста време и накрая все пак остана усещането, че е останало много от продукта (което е хубаво за мен  Grinning ). За първи път реших да сложа само един финиш, Л2, защото сметнах че достатъчно от балсама се запази по косъма и исках да видя дали ще е достатъчно. Ами не беше  Grinning Издухах набързо корените най-вече със сешоара и усетих че има нужда от друго. Сложих малко Митик Ойл по краищата, колкото да не е без хич. Косата стана много добре балансирана, обемна, косъмът перфектно гладък, блестяща и супер плътна. Но...  Laughing
Ефектът прилича на много други вече изпробвани и обичани от мен серии, например тази за блясък на Алтерна, Дийп Кеър на Лакме, дори Витал Нутришън-а на Кюн. Което ме води на мисълта, че когато косата ми е в добър период/добро временно състояние, повечето продукти от един тип и се отразяват по идентичен начин.
Откакто я измих минаха 4 часа, и на всеки един тя смени настроението си, така че няма да изказвам окончателно мнение все още. Винаги изчаквам до сутринта за да видя каква е окончателната присъда.

За серията научих благодарение на Магнолиа от темата, но не представляваше интерес за мен, до момента в който наскоро не беше споделила, че я е ползвала в продължение на година само нея. Погледнах състава и видях доста силикони, както и силиконов кополимер, който по спомени също влизаше в "черния списък". Помислих си, че нейният опит е още едно доказателство, че неизползването на дпш не води до нищо страшно  Simple Smile

# 677
  • София
  • Мнения: 4 751
Тази вечер се сдобих с нощната терапия на living proof от рибката. Сега намазах, мирише ми изключително приятно, свежо и нежно. Цената й е 36,40 лв, но на рафта беше последната сякаш ( на Витошка). Предполагам, че който я иска може да провери по телефона за наличност. Ще видя утре сутринта как ще ми е косата.

# 678
  • Мнения: 152
Вчера получих от черния петък неналичния Кенди сух спрей Alterna. Имах 2 поръчки като във всяка една имах от спрея. Така, че сега единия ми е излишен и ще го пусна в другата тема Simple Smile
http://www.zlatnaribka.com/alterna/bamboo-smooth-izglazhdane-i-p … y-oil-mist-125-ml
Скрит текст:
Взех го на 25.52 лв.

# 679
  • Мнения: 2 255
Илли тази вечер и аз бях там, бяха 2броя от терапията,защото и аз й се чудех Laughing
Много интересно - може дори да сме се засекли, да пишем в една тема, а не се познаваме hahaha bouquet
Ще чакам отзиви за нея  Flutter
Момичета, можете ли да ми препоръчате нещо бюджетно за грижа за скалпа? Някакво лосионче или пръскало, че май с ампули в повече ще ми дойде за бюджета   Naughty
Към момента смятам, че 5-8 паднали косъма не са косопад, а по-скоро ми трябва нещо за растеж и стимулиране, което да не утежнява,защото много бързо ми кльопва косата. И може ли да ми напомните-фито рипеър каква я усещате? И на нея много й се чудех днес, но заложих на нещо, което познавам.

Сега си лежа и тъй като от последното боядисване много ми се изсуши косата, защото направих 2 в рамките на 10дни  bowuu и тъй като нямаше малка опаковка Еластисайзър съм си навлажнила косата и съм я омазала с екстремно хидратиращия балсам, ще споделя дали има някакво действие така (а аромата е божествен Crazy)

Последна редакция: сб, 09 яну 2016, 00:19 от Lollaa*

# 680
  • Мнения: X
Лола, серума за скалп от серията Keune So Pure, против косопад и за растеж е, не утежнява. Peace

Фрей Hug даже много здравословно и полезно е да се погледнат и 2те страни на монетата, както си се изразила, казвам от опит. Peace

# 681
  • USA
  • Мнения: 7 297
Тази вечер се сдобих с нощната терапия на living proof от рибката. Сега намазах, мирише ми изключително приятно, свежо и нежно. Цената й е 36,40 лв, но на рафта беше последната сякаш ( на Витошка).
Не мога да го разбера това с цените.
Марката е американска(тоест народна),при нас нощната грижа струва $28.Как може в Европа да се продава за 34 лв?
 
ЛП - тук цените са почти двойни на това,което купувате в Бг.Ок,марката е френска,внася ли се тук(че оскъпява0,тук ли се произвежда,за много богати ли ни имат..И това не го разбирам.

# 682
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Магнолийка, не е задължително един ДПш да съдържа силикон или поликват или масла, за да се усеща по-мек, да не говорим че това е субективно понятие и всяка коса реагира различно на различните формули на шампоана. Моят на Вела Баланс е незаплитащ и доста щадящ косъма, а не съдържа нито едно от трите неща

Доста важни неща в постовете пишете, много са ни полезни вашите мнения, Магнолия, Freya!  bouquet

Freya, за този шампоан Wella Professionals Balance ли говориш? ДПШ ли е? Hug

# 683
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Здравейте момичета, не съм се вясвала в тази тема от месеци.... Не съм и чела, изпуснах ви.  Simple Smile Шампоана Денсифик ми намалява, доволна съм от него и искам да си взема пак, но се чудя дали да не е нещо по-различно - друга марка например, но със същото действие.  newsm78 За мен той е балансиран продукт, не е протеинов, въобще косата ми през повечето време е балансирана, може би само лятото използвах малко повече хидратиращи продукти. Та...въпроса ми е можете ли да ми препоръчате подобен на Денсифика шампоан? Ако може и да е без силно измиващи съставки още по-добре.......

# 684
  • София
  • Мнения: 3 271
Фрей  Hug
С Алтерна Тен съм се мила почти  три години  Mr. Green и както споделих и преди - сега косата ми е в пъти по-хубава отколкото тогава  Simple Smile  Сега знам за косата толкова много повече, че не може да се сравнява. Тогава бях на мнение, че колкото по-скъпо, толкова по-добре.  Mr. Green  Сега подхождам по различен начин, макар да не ми пречи да купувам продукти като хала  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Освен това никога не съм в крайните становища. В света на правото истината никога не е нито бяла, нито черна, а някакъв нюанс на сивото и аз явно и в живота си съм пренесла това  Mr. Green  Не искам да спорим, явно е че сме на различни мнения.  Hug Но аз винаги съм твърдяла, че харесвам силиконите (в крайна сметка една от любимите ми марки е Керастаз ) , не ги избягвам, напротив харесвам ги като усещане и са ми необходими. Но за мен доброто почистване е като рестартиране на косата.  Забелязвам начина по който се усеща косата след това. Освен всичко друго аз мия косата с ДПШ най рано веднъж в месеца, а понякога и по-рядко. Втвърдяването на косата не задължително се дължи на агресивни съставки. Както посочих и в предишното си мнение, ако си измиеш косата със сапуниран зехтин (напълно натурален и чист продукт ) или каквото и да сапунирано масло (лавров сапун, арганов сапун и т.н. ) докато се миеш и докато е мокра косата е твърда и заплетена, а това е силно щадящ продукт. Не съм химичка и не искам и да навлизаме в подробности. Наистина агресивните съставки в доста шампоани отмиват естествените масла и оголват  косъма,  но аз почти никога не влизам в банята без да съм намазала масла по дължините на косата. Нееднократно съм съветвала момичетата да го правят за да си предпазват косъма.
А това за чиниите и титаните  Mr. Green съм в голяма степен съгласна. Залитването  в крайности не ми е привично и не е хубаво,  както вече посочих,  но за съжаление прекалено много  синтетични и вредни боклуци има в продуктите които ползваме и детоксикацията  Mr. Green за тяло, коса, кожа в един момент се явява много необходимо.
Знам, че с Линдето  Hug и Бубка   Hug (ако не греша ) сте противници на био-мио  продукти и лично за мен е ок.  Аз харесвам всичко. Както споменах и преди време моята коса е всеядно добиче  Joy но косите и скалпа на някой от момичетата са различни. На Белисима  косата например не понася поликвати и силикони, на Линдето скалпа й се раздразнява  от някакви натурални продукти, на някой друг му се изсушава косата и скалпа от Керастаз Архитект и т.н. Коси различни, нужди различни... За мен е жалко, че Белисима не пише вече в темата, защото беше полезна за много къдрокоски. Откакто аз пиша в темата наблюдавам различните етапи, през които минава и как става все по-полезна за пишещите и четящите я. Затова си позволявам да не резюмирам само мненията си при използването на различни продукти, а да съм по-обстойна за да може всеки да си прави за себе си изводите.
За съжаление много от разбиращите момичета спряха да пишат.

И за да не съм само офтопик  Mr. Green

Beauty цените, които формират според мен са на база покупателната способност на населението, но и във вашите сайтове има много намаления, кодове и т.н. и Например преди години Алтерна я купувах и ми я носеше приятелка като се връщаше от Америка  на цена почти наполовина от тази, на която купувах в БГ. Сега има много повече алтернативни възможности за пазаруване, намаляват се монополните положения на самите магазини, които продават и конкуренцията предизвиква намаляване на цените. (За справка Черния Перко и поведението на Рибката и Арлен)  Това мисля е  обяснението.  Hug

Пожелавам ви лека нощ.  bouquet
П.П. Аз отстрелях преди малко една добра сделка от feelunique, но на козметика за лице (супер оферта набарах  Joy) Сега се изкушавам  и от такава за коса  Mr. Green

# 685
  • USA
  • Мнения: 7 297
Специално за Алтерна,намаления няма,освен промоции като "Купи 1,второто на половин цена" 2-3 пъти годишно.Разпродажби на Лореал Про/Керастаз също не съм виждала,никога.
Намаления често има на Редкен,Метрикс,Джойко и май е това..От рода на 750 мл шампоан на Редкен $20,сет шампоан+балсам на еди коя си серия на Метрикс за $18 вместо $28...Нищо сериозно.

Black Friday е просто един комерсиален трик и всички в Америка си го знаем.Намаления от 30-40% (на дрехи,обувки) има почти по всяко време в годината.За козметика - няма или ако има,са от рода на "с покупка над $100,получавате талон за $10 намаление при следваща покупка" или "с покупка на стойност над $50,получавате подарък делукс мостри".

Това за лудите разпродажби,евтини маркови дрехи,козметика,храна в Щатите е измислица.

# 686
  • София
  • Мнения: 4 751
Тук няма кой да купи тази терапия за повече пари като цяло. Ако искат да продават, съобразяват цените със заплати и прочие.

# 687
  • Мнения: 3 698
Тази вечер се сдобих с нощната терапия на living proof от рибката. Сега намазах, мирише ми изключително приятно, свежо и нежно. Цената й е 36,40 лв, но на рафта беше последната сякаш ( на Витошка). Предполагам, че който я иска може да провери по телефона за наличност. Ще видя утре сутринта как ще ми е косата.
Илли, много благодаря за описанието на аромата  bouquet , ще я купя, само малко по-трудничко, защото нямам скоро пътуване към София  Thinking ...

# 688
  • Мнения: 2 562
ФРЕЙ,на една вълна сме  HugОбясняваш толкова интересно и приятно  Hug
МАГНОЛИЙКА,благодаря ти за обясненията.Хубаво е да се видят всички страни на медала  bouquet
Скрит текст:
  Да,не харесвам био-мио продукти.Моята приятелка с която сме зеаедно от 22г допреди почти 2г. ползваше САМО био и натурални продукти за лице,тяло и коса.Резултата беше-на 39 години лицето й беше с много бръчки и тъмни петна.Сив и старчески тен.Тялото цялото се люспеше,тоест ставаше в бели люспи като се съблича или почеше.Косата беше УЖАС.Постоянен 2-3г косопад.Оредя,стана суха,вяла,грозна коса.А не се боядисва,не суши и не изправя.Нейната майка се беше уплашила че дъщеря й оплешивява.Само за това говореше жената.Чак скалпа се виждаше вече.Значи това вече преля чашата за мен.Започнах да обяснявам да зареже всичко натурално и й дадох много 100.ина милилитрови отливки.Подарих й проф.козметика.Накарах я да си купи истински кремове за лице.И всеки ден разговаряхме по темата.Сега вече почти 2г по-късно моята душичка има чисто,свежо и без петна лице.Изглади бръчките.Косопада отдавна спря,косата й  УНИКАЛНО дълга,бляскава,гъста и красива.Вчера пак я гледах-невероятна е станала  Heart Eyes Кожата не се бели,а е еластична.Това е примера който имам за био мио измислиците  Peace
Вчера пробвах аргановите ш и м.Изумена съм от резултата.Както и при Фито рип.имам УАУ обем.Но сега косата ми падаше тежко,оформи приятни фитили,доби блясък и стана невероятно мека!Комбинацията шамноан и маска+масло на влажна коса НЕ омазни,не утежни моя фин косъм.Страшно съм доволна и впечатлена  Heart Eyes

# 689
  • Мнения: X
Магнолиа, не съм противник на био-мио, противник съм на крайностите, защото залитнах в такава и видях, че не е добре, подобно на примера на бубка. Всичко е въпрос на баланс.

Общи условия

Активация на акаунт