Професионални серии за коса - тема 97

  • 62 913
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вие влизате в тема 97

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
  Twisted Evil


 

Вместо запис, моля споделете:

1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?
2.С кои продукти постигате обем в корените на косата?
3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
 
Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен и още


Терапевтичните преси,които ползваме :
Лечебна преса с инфрачервена и ултразвукова платка Goddess
Ултразвукова преса за третиране на увредена коса
Как да се подстрижем сами



Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя
40 – „Топ 3” маски/балсами
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел

# 1
  • Мнения: 1 842
Здравейте, а някой ползва ли: ДЮКРЕ НЕОПТИД - ЛОСИОН ПРОТИВ КОСОПАД 3 * 30 МЛ и да е доволен? Peace

# 2
  • Мнения: 3 413
Благодаря за темата!!
За обем помня бях доволна от лилавата топка на Тиги.
Уплътняване визуално на косъма ми се получава с повечето продукти с протеин. В момента ползвам ампули Денсифик, любими са ми. Нови растежи- да, да, да!!  Heart Eyes
На Вела харесвам енрич маската за плътен косъм. Шампоана от серията не ми допадна.Имала съм и крема за заглаждане от серията- косата ми не обича кремове и не се спогодихме.
Термо спрея с оранжево/двуфазния/ ми изсушава косъма.
Лилавият спрей за стареене на косата също не е лош.

# 3
  • Мнения: X
Фрей, благодаря за новата темичка bouquet

По първи и втори въпрос - обем и плътност не са ми основен приоритет, защото обикновено си ги имам. Ако все пак се случи да клепне повече косата просто измивам с някой лек протеинов шампоан или ДПШ и пак минавам на подхранване и хидратация.

На Велла съм имала, а отскоро поднових олиото Вела лукс, много си го обичам (сравнително леко, но въпреки това подрежда, изглажда, омекотява; по-леко ми е от Олео релакса и Наши, които също имам, но поравно ги обичам Crazy) и покрай него и положителни коментари и насоки от темата очаквам една поръчка тези дни на Ш и М енрич + маска лукс ойл.
Обмислям и серията Брилианс или шампоан age restore +б/м брилианс, надявам се на повече отзиви от настоящата тема.

# 4
  • Мнения: 3 413
Забравих да напиша кое е най-голямото разочарование за обем- Спрей-пудрата за обем на Керастаз!!! Най-зле похарчените 50лв. Или да го кажа с други думи:дЪ бест, дЪ дърст, вери вери лъжлив продукт  Mr. Green да бе крем за косата, щях да мажа пети, пА тва чудо даже за колосване на покривки не става  Laughing

# 5
  • Мнения: 4 734
Мерси на Freya за новата темичка... bouquet
По въпросите:
1. За мен уплътняването е свързано с използване на силни протеинови серии и някои специфични продукти като например едни ампули от серията Schwarzkopf fibre force. Косата ми става една плътна, но и твърда някак си и това за мен не е търсения ефект... Иначе ш+м Денсифик също ми уплътняват косата, но по-умерено... Искам уплътняване на тънката ми коса, но не за сметка на мекотата и виталността... Също не понасям продукти, при които уплътняването е свързано с някаква фиксация...
2. За обем в корена не ползвам продукти, защото ми утежняват скалпа или просто косата ми стои като мръсна. Единствено от лилавата топка на Тиги съм доволна, че не се усеща продукт в косата и няма фиксация... Най-доброто за мен за обем си остават вафлите (ситни и незабележими в корените)... Peace
3. На Вела съм ползвала само серията Wella Enrich за тънка коса, идваше ми слаба, но косата ми имаше много блясък с нея... После я доизхабих на дъщерите... Laughing Иначе боите им ги ползвам и съм доволна поне за сега...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Ах, по изключение ще се впиша на първа страница  Mr. Green


1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?

За последните 2-3 години косъма ми се уплътни доста  и косата се усеща наистина по -плътна. Това не го постигам с някакъв специален продукт, а просто търпелива грижа за косъма от самия му разтеж. Иначе плътност и аз усещам с протеинови продукти, наслагвани след  период на хидратация за да не създадат суха коса, а гъвкава и плътна.
Иначе на мен Денсифик цялата серия ми действа наистина уплътняващо, особено концентрата и муса.

Допълвам  Laughing
Силно уплътняване получавам с продуктите (шампоан,  маска и преуош терапия) на Grow gorgeous. Косата е двойна и тройна - просто огромна и обема също.

2.С кои продукти постигате обем в корените на косата?

Както и плътността,  така и обема в корена го постигнах след старателна грижа за скалпа в продължение на много време. Винаги слагам нещо на скалпа след миене на косата, както и всяка вечер серум или ампула. Това доведе до промяна в новоизрасналата ми коса и приличен естествен обем, при условие,  че преди не съм имала почти никакъв.
Моя трик за добър обем е да си хвана косата по подобен начин, още влажна и да я оставя да изсъхне сама няколко часа. Като пусна после косата обема е най-малкото двоен.





3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 


На Вела съм ползвала само една серия и то преди много време SP Smoothen. Нямам особени спомени, освен, че ми сплескваше и без това липсващия тогава обем. Беше ми подарък - не съм я аз избирала,  а тогава нищо не знаех за професионалните продукти,  още по-малко за косата и даже не я изхарчих. Сега си мисля, че може би ще ми дойде добре да я пробвам, защото сега косата ми е абсолютно различна отпреди и харесвам Smooth продукти.

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 23:11 от Мagnollia

# 7
  • Мнения: 318
Благодаря за темичката Фрей  bouquet Обожавам плитки като тези на снимката и подобни такива  Heart Eyes(но за жалост не ги умея)

1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?

 Най-вече усещам уплътняване с RepairX, но като цяло всички хайвери на Алтерна в това число и Тен ми дават плътност(при всички се усеща протеина). Имам един протеинов крем на Лейбъл-М, той също върши работа, но не ми харесва аромата. Цимент термика също е такъв продукт, но ми харесва повече от лейбъла.

2.С кои продукти постигате обем в корените на косата?
 Никога не съм ползвала продукти с такава насоченост поради факта, че косата ми е чуплива и с фин към нормален косъм и един два часа след баня се чудя само как да я позалижа, защото стои адски обемна и по-бухнала(но не разхвърчана). След това се оправя и си сляга сама, но пак си има обем.
А с RepairX наблюдавам нещо много странно за мен, косата ми докато е мокра е като залепена за главата, съхне много бавно и колкото повече съхне толкова по обемна става  Shocked (чак в повече от желаното), след няколко часа посляга, но пак си има приличен обем.

 Между другото пробвах крем ш-на от новата серия Intense. Наложи ми се бързичко да се оправя за излизане и нямах никакво време за маски или балсами и останах само по ш-н. Първо ш-на е гъст и прозрачен, но в никакъв случай много течен(бях останала с такова впечатление от отзиви), но за мен си е нормално гъст и няма как да ми изтече измежду пръстите. Мирише като тъмно лилавата хидрат. серия, но по повърхността(т.е. връхната нотка е същата), но после усетих някаква по-различна миризма, която според мен се дължи на маслата в състава.(не е неприятно, но е малко по-различно).
Ш-на е доста измивен и ми повтвърди косата осезаемо(изненада ме, въпреки че се бях настроила че най-вероятно е отново балансиран продукт), по мое мнение не е за момичета чийто коси не харесват протеин. Алтерна си залагат на баланса във всички техни хидрат. серий и това е. На влажна коса я поомазах стабилно със CC крема на Алтерна и олио макадамия и резултата е жилава коса,с добра плътност и с блясък. В заключение шампоанчето държи на силно хидрат. маска или балсама към серията(който си е чиста маска според мен).

3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
 

Някакво шампоанче на Wella SP бях ползвала преди доста време и имам хубави спомени, а и нямах раздразнение на скалпа или пърхут, което е голям плюс за мен.

# 8
  • Мнения: 31 182
Уплътняване постигам със серията Денсифик.
Не слагам нищо в корена за обем.
Не съм ползвала нищо на Вела вкъщи и нямам и интерес. Във салони са ми слагали, но нищо не ме е впечатлило достатъчно.
Благодаря за темата. bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за  новата тема!
1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?

Млечната терапия на МШ , но като цяло търся по-скоро обратното.

2.С кои продукти постигате обем в корените на косата?
За съжаление с никакви. Косата ми е дълга, гъста и тежка и единствено със скрити  вафли оправям положението.

3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Ползвала съм само Вела лукс олиото благодарение на мила съфорумка. Омекотява, ухае невероятно - хареса ми  Peace

# 10
  • Мнения: X
.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма? С Mediceuticals харесвам усещането на косата си след шампоана и балсама .Косата е плътна и я чувствам удебелена.Любими са ми за сега .
2.С кои продукти постигате обем в корените на косата? Нищо не съм използвала за обем в корена затова ще следя с интерес темата.
3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви? Нищо не съм използвала на Вела .Обмислям да си взема Лукс Ойла .

# 11
  • Мнения: 1 670
Благодаря за темата, отново невероятна  bouquet

Аз нямам какво да кажа- не уплътнявам с нищо, не търся обем, Вела не са ми интересни и не ползвам. Даже не знам ползвала ли съм някога  Thinking може би  преди десетина години едни ампули ми даде фризьорката, май хидратиращи, но до там.... не помня хубави ли бяха.
 Сънувах тази нощ, че в Арлен всички бамбуци на Алтерна са по 20лв  Mr. Green и си купих серията за блясък  Mr. Green
Снощи мих отново с лилаите профайбър, може би 4 пъти подред ще станат. Косата ми е мека и чуплива по дължините, но връхчетата ми се за-плитат, а сложих доволно количество от Кенди спрея  Thinking Нещо съм ги пресушила със серията явно.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Уплътняване постигам със серията Денсифик.
Не слагам нищо в корена за обем.
Не съм ползвала нищо на Вела вкъщи и нямам и интерес. Във салони са ми слагали, но нищо не ме е впечатлило достатъчно.
Благодаря за темата. bouquet

Всяка дума се отнася и до мен Simple Smile Единствено изключение е ДПШ на Вела, от който бях доволна Peace

Магнолия, както точно прибираш косата след измиване, с шнола, на кок, с ластик...? bouquet Моят косъм е тънък и всяко прибиране ми оставя чупка после Confused та се чудя как да го направя...

# 13
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря за прекрасната тема  bouquet
1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма? Със серията Про Файбър на Лореал червената косата ми видимо се подобри и уплътни. Също така и с Денсифик
2.С кои продукти постигате обем в корените на косата? Колкото и странно да звучи с Елексира за обем на Керастаз и серума Про Файбър червеният, както и със сух шампоан  Heart Eyes
3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви? Не съм използвала продукти на Вела и нямам намерение.

# 14
  • Мнения: 3 248
1. Уплътняване на косъма ми се получава с протеинови продукти, но той си е и доста плътен попринцип. Не търся продукти конкретно с такава насоченост. Може би освен ампулите за скалп, с които целя израстването на по-здрава и устойчива коса.
2. Косата ми често има повече обем отколкото минсе иска. Не ползвам продукти за обем, имам нужда от приглаждане.
3. На Вела нищо не съм ползвала, нямам и интерес.

Мерси за чудната тема!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт